سرمربی تیم فوتبال راه آهن گفت: «انتخابات فدراسیون فوتبال پشت پرده دارد. انتخاباتی در کار نیست. انتصاب است.»

اوج نیوز: علی دایی در نشست خبری پیش از بازی مقابل شهرداری تبریز اظهار داشت: «متاسفانه بر اثر اشتباهاتی که داور بازی ما مقابل مس سرچشمه انجام داد در این مسابقه باخیتم. حریف بعدی ما شهرداری یکی از بهترین تیم های لیگ است و در دو بازی قبلی حقش باخت نبوده است. اگر چه مقابل این تیم کارمان دشوار است. کعبی و نورمحمدی را نداریم. با این حال سه امتیاز را می خواهیم تا از این وضعیت بالا بیایم.»
وی درباره اتفاقات رخ داده در بازی راه آهن مقابل مس سرچشمه توضیح داد: «ماده 38 قانون کمیته انضباطی می گوید که اگر تخلفی از سوی یکی از مقامات برگزاری بازی رخ داد باید برای تجدید این مسابقه تصمیم گیری شود. ما شکایتی را هم برای این موضوع در نظر گرفته ایم. داور بازی دو کارت به اویس کرد جهان داد و قانون می گوید بر اساس ماده 12 اگر نظرش روی بازیکن دیگری که ظاهرا شماره 7 بوده است می بود باید این را در برابر دیدگان عموم انجام می داد. متاسفانه در برنامه 90 آخر برنامه روی خط رفتیم و هم آقای فنایی حرف می زد و هم آقای فردوسی پور و به همین دلیل بحث مشخص نشد. داور در آن بازی جوری کارت داد که مشخص نبود. بازیکن حدود 25 دقیقه غیرمجاز در زمین بود.
دایی ادامه داد: «اگر برای این بازی قانونی عمل کنند بازی باید تکرار شود. با تمام احترامی که برای آقای شرفی قائل هستم اگر 100 بازی ما با آنها تکرار شود به مس سرچشمه نمی بازیم.»
وی با اشاره به اظهار نظر نایب رییس کمیته داوران که گفته بود اگر فلان تیم موقعیت هایش را گل کرده بود اشتباهات داوری بزرگ نمی شد اظهار داشت: «به نظر من این در حیطه کمیته انضباطی است و نه کمیته داوران. عسگری می تواند درباره کار داوری حرف بزند. ما متاسفانه به مسائلی دخالت می کنیم که به ما ربطی ندارد. من سوال می پرسم اگر داور اشتباه کند به ما ضرر می رسد اما وقتی بازیکن من توپ را گل نمی کند داور و کمیته داوران ضرر می کنند؟ همه باید در حیطه خودمان حرف بزنیم. همه جای دنیا کمیته برگزار کننده مسابقات است که تصمیم می گیرد. ما نه حرف زور می زنیم و نه حرف غیر منطقی می زنیم. جلال مرادی بعد از بازی راه آهن مقابل مس سرچشمه گفت که کارت را شماره 2 گرفته است. بعد از بازی این را گفت. اگر قانون باشد می پذیریم اما اگر بازیکن غیر مجاز در زمین بوده باشد مسابقه باید تجدید شود.»
دایی درباره برگزاری فشرده لیگ برتر گفت: «بازی به این شکل 4 روز 5 روز کیفیت مسابقات را پایین می آید و نمی توانیم کار تاکتیکی انجام بدهیم. روی باشگاه ها فشار است و نمی توانیم اشتباهاتمان را تصحیح کنیم. فقط داریم بازی می کنیم.»
وی با اشاره به فرضیه کاهش تیم های لیگ برتر اظهار داشت: «من با این موضوع موافق نیستم. ضمن اینکه باید دید در بحث کم شدن تیم ها کنفدراسیون فوتبال آسیا موافق است یا نه. چون تیم ها باید یک حداقلی را انجام بدهند. ما داریم صورت مساله را پاک می کنیم. همه چیز در ایران داریم. اینکه تعداد تیم ها را کم کنیم اجحاف است و لیگ برتر ما را می شود با 20 تیم هم برگزار کرد.. با کاهش تیم ها مشکلی حل نمی شود.»
وی درباره انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: «من زیاد در این باره صحبت نمی کنم چون پشت پرده دارد. انتخاباتی در کار نیست. انتصاب است. همه تمام مسائل را می دانیم.»
دایی درباره اظهار نظر علی کفاشیان که گفته بود در رودربایستی با علی آبادی پذیرفت دایی سرمربی تیم ملی شود توضیح داد: «به نظر من رئیس فدراسیون باید این قدر قوی باشد که خودش تصمیم بگیرد. من خودم در برنامه 90 گفتم که علی آبادی من را گذاشت. این حرف ها ضعف آدم را می رساند. من با علی آبادی صحبت کردم و او مرا گذاشت و البته فرد دیگری هم مرا برداشت. از هاشمی، مدیر عامل وقت سایپا بپرسید که اصلا نمی خواستم پیشنهاد تیم ملی را قبول کنم. جلسه ام هم در ورزشگاه آزادی بود نه جای دیگری. کفاشیان اس ام اس داد که آقای مهندس با شما کار دارند. اینکه علی آبادی مرا انتخاب کرد، ضعف من است یا فدراسیون؟ به نظر من یک آدمی مثل دکتر دادکان باید بیاید و جلوی همه بایستد. فدراسیون در همه جای دنیا از یک وزارتخانه بزرگتر است. میلیونها نفر با فوتبال می خوابند و بیدار می شوند. باید اشخاصی بییند که بتوانند کمک کنند. با فوتبال می توان در مجامع بین المللی حرف زد. فوتبال یک زبان گویاست.»
وی درباره شکایت خود از محمد مایلی کهن گفت: «وکیلم پیگیر است و دیگر حرفی نمی زنم. قانون همه چیز را مشخص می کند و امیدوارم حق به حقدار برسد.»