حوادث : پرنده ای که دوسالی است نمی تواند پرواز کند رکورد فروش کبوتر را در انگلستان شکست .
این پرنده پس از معامله مذکور راهی هلند خواهد شد و برای این انتقال بیش از 19 هزار یورو به صاحبش پرداخت شده است ! کری ملونبی صاحب قبلی این کبوتر از اینکه توانسته پرنده اش را به این قیمت بفروشد راضی است و می گوید:«چنین رقمی برای خود من هم رویایی بود .من هرگز پرنده ای مثل او نداشتم و فکرنمی کنم هم بتوانم در آینده داشته باشم . »
این کبوتر که در فاصله سالهای 2005 تا 2009 بیست بار قهرمان مسابقات مختلف در سطح انگلستان شده بود در سال 2009 مصدوم شد و دیگر نتوانسته پرواز کند. با این همه سابقه خوب او در مسابقات مختلف خریدار را قانع کرده بود تا چنین مبلغی را برای این کبوتر بپردازد.ملونبی در مورد حادثه ای که برای او پیش آمد می گوید:«در سال 2009 بال او به شدت آسیب دید هر چند زمانی که این اتفاق افتاد من در خانه نبودم و همسرم پای تلفن به من خبر داد که قهرمان آسیب دیده است. اگر بال کبوتری آسیب ببیند او دیگر نمیتواند در مسابقات شرکت کند اما ما از او بخوبی مراقبت کردیم . مدتی قبل برای خرید کبوتری به بلژیک رفته بودم و دیدم کبوتری از انگلستان درآنجا به مبلغ 18 هزاریورو فروش رفت و تصمیم گرفتم اگر خواستم کبوتر قهرمانم را بفروشم بالاتر از این مبلغ باشد.پس از مدتی خریداری پیدا شد و با درخواستم موافقت کرد و این موقعیتی بود که نمی توانستم از دست بدهم.البته خریداران از موضوع مصدومیت او خبر داشتند اما امیدوارند بتوانند او را درمان کرده و باز هم در مسابقات شرکت دهند.»