بالا
لامپ رشد گیاه

دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

فروشگاه پایان نامه و مقاله

تایپ متن و مقاله و پایان نامه

دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3

موضوع: کدام دانشکده اقتصاد برای دکترا

donya88 آواتار ها
    • 2,753
    كنترل باشگاه

عنوان کاربری
    كنترل باشگاه
    راه های ارتباطی

پیش فرض کدام دانشکده اقتصاد برای دکترا

بیشتر دوستانی که امید اندکی برای قبولی در تهران دارند، نگران آتیه خود می باشند. چون رتبه بندی دانشگاههای تهران که تقریباً مشخص بوده و درس خواندن در تهران هزینه فرصت چندانی هم ندارد. به نظر من رتبه بندی بندی دانشگاههای تهران به صورت شریف، تهران، علامه، الزهرا، بهشتی و تربیت مدرس است. مزیت اصلی مطالعه در تهران آن است که نگرانی اندکی در مورد شغل در کنار کار خواهید داشت و اغلب قادر به یافتن شغل خواهید بود. البته کسانی که نگران بازدهی علمی هستند باید برای انتخاب دانشگاه تربیت مدرس تامل بیشتری به خرج دهید. پس از تهران بهترین شهر برای درس خواندن اصفهان است. چون هم لحاظ کاری مطلوب است و هم دارای رتبه علمی خوبی است، حتماً کار با اساتید دوستداشتنی اصفهان (دکتر رنانی، دکتر اکبری و ....) برای همه خاطره انگیز و پربار خواهد بود. دانشگاه شیراز هم با اینکه دور از مرکز است، اما دارای رتبه علمی خوبی است و تنها مشکلش دوری از مرکز خواهد بود. پس از این دانشگاهها باید دانشگاه بابلسر و همدان و تبریز را قرار داد. بابلسر چندین سال است که دانشجو دکترا می گیرد و با وجود اساتیدی همچون دکتر صمیمی، علمی، راسخی و کریمی می تواند در اقتصاد کلان حرفهای مهمی برای گفتن داشته باشد. همدان نیز دوره سوم دکترا را تجربه می کند و تقریباً با تجاربی که گروه به دست آورده در حال حاضر می توان به نظم و برنامه مدون آن اعتماد داشت. در مورد برنامه علمی همدان حتی می تواند بالاتر از بابلسر قرار گیرد و حداقل در آنجا می توانید با کتابها و منابع بروزتری نسبت به سایر شهرستانهایی که دکترا می گیرند روبرو شوید از اساتید این دانشگاه می توان دکتر مهرگان، دکتر حمید کردبچه، دکتر عباسیان، دکتر ابراهیمی و دکتر فطرس را نام برد که اغلب بار گروه را به دوش می کشند. البته دانشجویانی که این شهرها را انتخاب می کنند باید این واقعیت را در نظر بگیرند که هزینه فرصت درس خواندن در این شهرها زیاد است و موقعیت شغلی چندانی نصیبشان نمی شود اما اگر به فکر درس خواندن هستند، می توانند در مکانی ارام و دور از هیاهو و زرق و برق پایتخت به دنبال زمینه کاری که دوس دارند بروند و فارغ از وسوسه های شغلی تنها درس بخوانند. رتبه بعدی هم دانشگاههای فردوسی و زاهدان است. مشهد از لحاظ کاری خوب است و زاهدان از لحاظ رفاهی و مزیتهای علمی (اساتید پروازی مطرحی از تهران داشته و همواره سمینارهای علمی را میزبانی می کند). در مورد انتخابهای بعدی به نظر من شهرهایی همانند سمنان تنها به دلیل نزدیکی به مرکز دارای مزیت نسبت به لرستان، ارومیه و .... می باشند. منبع : دست نوشته های یک اقتصاد خوان
    O` Freedom !.... I hate oppression , I hate imprisonment , I hate the chains , I hate prisons , I hate Regimes (oppressors) , I hate orders and I hate whoever and anything that imprisons you ....

donya88 آواتار ها
    • 2,753
    كنترل باشگاه

عنوان کاربری
    كنترل باشگاه
    راه های ارتباطی

Icon10

من خودم کنکور 91 دکترا را شرکت کردم و در مصاحبه 3 شهرستان همدان شیراز و سمنان نیز بودم ( اونجا هم با آقای دکتر کردبچه که از اساتید مدعو الزهرا بود آشنا شدم. من با ایشون کلاسی نداشتم در دانشگاه الزهرا. اما چند مقاله ای که از ایشون خوندم خصوصا مقاله بوت استرپ ایشون که در زمینه بانکی کار کرده بودن بسیار خوشم اومد و اصولا اونطوری که متوجه شدم گرند اساتید همدان مالی بانکی هست)). فعلا تا این مرحله – یعنی بعد از اتمام مصاحبه هام گذشته از علاقم به اقتصاد سنجی که سمنان داره و خیلی دوست دارم همونو بیارم ( البته بیشتر هم به خاطر استاد ابونوری و دکتر عرفانی)– اما خداییش تو این سه شهرستان همدان را بهتر از همه دیدم ضمن اینکه همدان گرایش مالی و توسعه داره. در مورد شیراز هم هیچ اطلاعی نداشتم و اساتیدشو اصلا نمی شناختم
    O` Freedom !.... I hate oppression , I hate imprisonment , I hate the chains , I hate prisons , I hate Regimes (oppressors) , I hate orders and I hate whoever and anything that imprisons you ....

ساره آواتار ها
    • 1
    کاربر باشگاه

عنوان کاربری
    کاربر باشگاه
    راه های ارتباطی

[QUOTE=donya88;208875]من خودم کنکور 91 دکترا را شرکت کردم و در مصاحبه 3 شهرستان همدان شیراز و سمنان نیز بودم ( اونجا هم با آقای دکتر کردبچه که از اساتید مدعو الزهرا بود آشنا شدم. من با ایشون کلاسی نداشتم در دانشگاه الزهرا. اما چند مقاله ای که از ایشون خوندم خصوصا مقاله بوت استرپ ایشون که در زمینه بانکی کار کرده بودن بسیار خوشم اومد و اصولا اونطوری که متوجه شدم گرند اساتید همدان مالی بانکی هست)). فعلا تا این مرحله – یعنی بعد از اتمام مصاحبه هام گذشته از علاقم به اقتصاد سنجی که سمنان داره و خیلی دوست دارم همونو بیارم ( البته بیشتر هم به خاطر استاد ابونوری و دکتر عرفانی)– اما خداییش تو این سه شهرستان همدان را بهتر از همه دیدم ضمن اینکه همدان گرایش مالی و توسعه داره. در مورد شیراز هم هیچ اطلاعی نداشتم و اساتیدشو اصلا نمی شناختم[/QUOTE

سلام . بالاخره تمام مسیز طی شد و تمام شد. و الان در این نقطه ....

برچسب برای این موضوع