بالا
لامپ رشد گیاه

دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

فروشگاه پایان نامه و مقاله

تایپ متن و مقاله و پایان نامه

دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 18

موضوع: قوانین و ضوابط و شرایط تغییر رشته در دانشگاه پيام نور

Borna66 آواتار ها
    • 55,397
    مدير بازنشسته

عنوان کاربری
    مدير بازنشسته
    محل تحصیل
    خيام-سهراب
    شغل , تخصص
    طراح و تحلیل گر حرفه ای وب
    رشته تحصیلی
    مهندسي نرم افزار
    راه های ارتباطی
    پست های وبلاگ
    29

Icon300 قوانین و ضوابط و شرایط تغییر رشته در دانشگاه پيام نور

قوانین و ضوابط و شرایط تغییر رشته در دانشگاه پيام نور
    با سلام
    دانشجويان طرح تجميع جهت تغيير رشته بايد به نكات زير توجه كنند :

ماده ٤٨ آيين نامه آموزشي :دانشجو در طول تحصيل در مقطع كارداني و كارشناسي مي تواند، با داشتن شرايط زير و موافقت شوراي آموزشي مركز از يك رشته تحصيلي به رشته تحصيلي ديگر در همان گروه آزمايشي و در همان مركز تغيير رشته دهد:

١_ داراي شرايط بندهاي ١ ، 2 ، 3 ، 4 وتبصره ١ ماده ٣٧ باشد.

ماده ٣٧ : انتقال دانشجو به مراكز دانشگاه منوط به شرايط زير است:

١_ دانشجو شرايط ادامه تحصيل در مركز يا دانشگاه مبدا را داشته باشد.

٢_ دانشجو حداقل ٢٤ واحد درسي را در مركز يا دانشگاه مبدا با موفقيت گذرانده باشد.

٣_ ميانگين كل دانشجو حداقل ١٢ باشد.

٤_ نمره آزمون ورودي دانشجو از نمره آزمون پايين ترين فرد پذيرفته شده در همان رشته تحصيلي و در همان سال در مركز مقصد در سهميه مربوط كمتر نباشد . با انتقال دانشجو از مراكز دانشگاه به مراكز رديف بالاتر جدول رديف بندي مراكز دانشگاه، مركز مقصد موافق باشد.

تبصره ١: دانشجويان رشته هاي تحصيلي علوم تجربي با ميانگين كل حداقل ١٥ و دانشجويان رشته هاي تحصيلي علوم انساني با ميانگين كل حداقل ١٦ از داشتن شرط موضوع بند ٤ معاف مي باشند . اين معافيت مشروط بر گذراندن حداقل ١٢ واحد درسي غير عمومي است.)

٢_ با توجه به حداكثر مدت مجاز تحصيل پس از تطبيق درس ها و پذيرفتن واحدهاي درسي گذرانده شده طبق مفاد فصل يازدهم آيين نامه آموزشي ، امكان گذراندن واحدهاي درسي مورد نياز در رشته تحصيلي جديد را داشته باشد.

تبصره ١: تغيير رشته دانشجوياني كه به دستگاههاي اجرايي خاص تعهد دارند، با رعايت كليه شرايط اين ماده و اعلام موافقت دستگاه اجرايي ذيربط امكان پذير است.

تبصره ٢: تغيير رشته به رشته هاي تحصيلي كه در ضوابط گزينش آن ها شرايط خاص پيش بيني شده، اضافه بر رعايت كليه شرايط اين ماده موكول به احراز شرايط مربوط نيز مي باشد.

تبصره ٣: دانشجوي پذيرفته شده از طريق دوره هاي فراگير، اضافه بر رعايت كليه شرايط اين ماده به استثناي بندهاي ٢ ، ٣ و ٤ ماده ٣٧ ، بايد درس هاي مرتبط با رشته تحصيلي مورد تقاضا در دوره دانشپذيري مربوط را ، با نمر ه حداقل ١٢ در يك نيمسال تحصيلي بگذراند .
    دانشجوي پذيرفته شده از طريق آزمون سراسري، در صورتي كه متقاضي تغيير رشته حتي اگر همراه با تغيير گروه آزمايشي باشد، نيز مي تواند از مزاياي اين تبصره استفاده كند. مفاد اين تبصره شامل رشته هاي تحصيلي است كه نيمسال دانشپذيري داشته اند يا دارند.

تبصره ٤: دانشجو در هر يك از مقاطع تحصيلي، تنها يك بار مي تواند تغيير رشته دهد.

ماده ٤٩ : تغيير رشته در مقاطع تحصيلي هم سطح، يا از مقطع بالاتر (كارشناسي) به مقطع پايين تر (كارداني)، امكان پذير است.

ماده ٥٠ : درصورت موافقت با تقاضاي تغيير رشته، دانشجو موظف است در اولين فرصت در رشته جديد ثبت نام كند و پس ازثبت نام، دانشجو حق بازگشت به رشته تحصيلي قبلي را ندارد.
    تبصره: اقدام نكردن دانشجو به ثبت نام در رشته تحصيلي جديد در وقت معين به منزله انصراف از تغيير رشته تلقي مي شود.

ماده ٥١ : تغيير رشته همزمان با انتقال، مشروط به آن است كه دانشجو شرايط انتقال و تغيير رشته را با هم داشته باشد.
    تغيير رشته الزامي:

ماده ٥٢ : چنانچه دانشجو به تشخيص كميسيون موارد خاص دانشگاه در دوران تحصيل، دچار بيماري يا سانحه اي گردد كه توانايي ادامه تحصيل در آن رشته تحصيلي و يا امكان بهره گيري از كارآيي حاصل از آن را طبق جداول نقص عضو از دست بدهد، مي تواند با رعايت ساير مقررات به رشته تحصيلي ديگري متناسب با رشته تحصيلي خود در همان گروه آزمايشي كه از لحاظ نمره آزمون ورودي نزديكترين نمره را دارد، تغيير رشته دهد. در اين حال دانشجو از رعايت شرايط بندهاي ٢، ٣، و ٤ ماده ٣٧ معاف مي باشد.

تبصره: در مواردي كه دانشجو به دلايل نقص عضو و بيماري، توانايي ادامه تحصيل در هيچ يك از رشته هاي تحصيلي گروه آزمايشي مربوط را نداشته باشد، كميسيون موارد خاص دانشگاه پس از بررسي كامل مسأله، نسبت به تغيير رشته دانشجو به رشته اي در گروه آزمايشي ديگر تصميم مي گيرد.

ماده ٥٣ : متقاضي تغيير رشته بايد درخواست خود را همراه مدارك لازم، حداقل شش هفته پيش از شروع نيمسال تحصيلي به ديگر دانشگاه و مركز محل تحصيل خود تسليم كند.

ماده ٥٤ : در تغيير رشته كه همراه با تغي ير مقطع تحصيلي از كارشناسي به كارداني است، حداكثر مدت مجاز تحصيل بر مبناي دوره كارداني محاسبه مي شود.

شرایط و ضوابط آزمون تغییر رشته از طریق بند ج:

1- ثبت نام دانشجویان جهت آزمون تغییر رشته در اردیبهشت هر سال صورت می گیرد.

2- آزمون در شهریور ماه همزمان با آزمون ترم تابستان برگزار خواهد شد و منبع آزمون همانند منابع درسی پایان نیمسال دوم می باشد.

3-متقاضیان تغییر رشته از طریق بند ج مطابق دفترچه نوبت نوزدهم راهنمایی پذیرش دوره های فراگیر فقط می توانند در رشته مرکز های اعلام شده در دفترچه فوق الذکر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

4- هر دانشجو می تواند واحد های اختصاصی رشته تحصیلی مورد درخواست خود را مازاد برسقف رشته تحصیلی قبلی خود انتخاب و یا از رشته قبلی مرخصی اخذ نماید.

5-تغییر رشته از طریق بند ج فقط در رشته هایی مجاز است که از طریق دوره های فراگیر اراده شده باشد.

6- دانشجویان متقاضی تغییر رشته توام با انتقال علاوه بر احراز شرایط تغییر رشته (کسب نمره 10 در هر درس و میانگین 12) باید شرایط انتقال را نیز احراز نمایند(انتقال به مرکز تهران مقدور نیست)

7- برای شرکت در آزمون تغییر رشته از طریق بند ج گذراندن یک ترم کفایت می کند و نیازی به گذراندن 24 واحد نسیت ولی در صورت تقاضای انتقال گذراندن 24 واحد با میانگین 12 الزامی است.

8- دانشجویان پذیرفته شده از طریق دوره های فراگیر پس از کسب نمره قبولی در دروس دانشپذیری مجاز به شرکت در این آزمون می باشند.

9- دانشجویان طرح چند بخشی (طرح تجمیع، تابان) که متقاضی تغییر رشته در داخل گروه (بخش) می باشند نیازی به شرکت در آزمون مذکور ندارند و طبق مقررات می توانند در پایان نیمسال چهارم تقاضای تغییر رشته نمایند.

10- دانشجویان طرح چند بخشی (طرح تجمیع،تابان) می توانند کلیه رشته های طرح چند بخشی (تجمیع، تابان) را مطابق دفترچه نوبت نوزدهم انتخاب نمایند ولیکن انتخاب رشته های فراگیر غیر چند بخشی برای ایشان امکان پذیر تمی باشد.

11- دانشجویان عادی دانشگاه در صورت تمایل می توانند تقاضای تغییر رشته به رشته های طرح چند بخشی (تجمیع، تابان) را نمایند.

12- دانشجویان طرح چند بخشی حق خروج از طرح فوق را ندارند و صرفا در قالب طرح چند بخشی می توانند متقاضی تغییر رشته و انتقال تمایند.

13- دانشجویان آزمون محور و دانشستان فقط در قالب رشته های موجود و در داخل همان سیستم آموزشی می توانند متقاضی تغییر رشته باشند و نمی توانند به دیگر دوره های آموزشی دانشگاه منتقل شوند.

دانشجویان متقاضی تغییر رشتع بند ج بایستی حداکثر تا 31 اردیبهشت ماه با مراجعه به کارشناس رشته خود و تکمیل فرم درخواست تغییر رشته بند ج و همچنین برگ انتخاب واحد دستی و پرداخت شهریه به ازاء هر واحد اخذ شده ،ثبت نام نمایند.

تغيير رشته طرح تجميع :

1- تغيير رشته در طرح تجميع چنانچه در همان گروه (بخش) باشد نيازي به تغيير رشته نمي باشد و نامبرده در پايان ترم چهارم مي تواند يكي از رشته هاي گروه را انتخاب نمايد ولي چنانچه متقاضي تغيير رشته به گروه ديگيري باشد مانند روال عادي تغيير رشته اقدام گردد (تغيير رشته به خارج از طرح تجميع امكان پذير نيست ).

2- تغيير رشته دانشجويان در گروه هاي ديگر ، از طريق بند ج و فقط در طرح تجميع بلامانه است .

فروشگاه نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی

دانلود رایگان نمونه سوالات دانشگاه پیام نور

http://up.pnu-club.com/images/00ld7yux3ay3itvspd7n.png
    برای دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور با جوابهای تستی و تشریحی در مقطع نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور - نمونه سوالات پیام نور کارشناسی - نمونه سوالات پیام نور دکترا- نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور( دانشپذیری)

به ادرس زیر مراجعه کنید

نمونه سوالات رایگان پیام نور

Borna66 آواتار ها
    • 55,397
    مدير بازنشسته

عنوان کاربری
    مدير بازنشسته
    محل تحصیل
    خيام-سهراب
    شغل , تخصص
    رشته تحصیلی
    مهندسي نرم افزار
    راه های ارتباطی
    پست های وبلاگ
    29

شرایط جديد تغییر رشته به صورت زیر می باشد:
    .

• دانشجو درطول تحصيل فقط يكبار مي تواند تغييررشته دهد.
    • حداقل 24 واحد درسي گذرانده باشد، درسهاي پيش دانشگاهي ومعادلسازي شده جزو 24 واحد محسوب نمي شود.(دانشجویان سراسری)
    • ميانگين كل 12 داشته باشد.
    • نمره آزمون ورودي دانشجو از نمره آزمون پايين ترين فرد پذيرفته شده درهمان رشته همان سال، سهميه وسال كمتر نباشد.
    • تغيير رشته ازطرح تجميع به سنتي امكان پذير نمي باشد
    • تغييررشته دانشجويان دوره هاي فراگير بعد از ثبت نام وگذراندن يك ترم تحصيلي بعد ازدانشپذيري مقدور است.(دانشجویان فراگیر)
    • دانشجويان دوره هاي فراگير , از طريق شركت در 2 تا 3درس اختصاصي دوره دانشپذيري رشته ای که متقاضی تغییر رشته می باشد وكسب نمره 10 و معدل 12 درهردرس ميسر است.
    • درصورت موافقت يا تغييررشته وثبت نام دررشته جديد حق بازگشت به رشته قبلي را نخواهد داشت.
    • تا زمانيكه با تغييررشته دانشجو موافقت نشده دانشجو موظف به ثبت نام در رشته قبلي است.
    • تقاضاي تغييررشته حداقل شش هفته پيش از شروع نيمسال تحصيلي بايد باشد.
    • درزمان ثبت نام براي تغييررشته ازطريق بند ج، دانشجو مي تواند درسهاي فوق را مازاد برسقف انتخاب واحد نمايد ويا از رشته قبلي مرخصي تحصيلي بگيرد.

برای دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور با جوابهای تستی و تشریحی در مقطع نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور - نمونه سوالات پیام نور کارشناسی - نمونه سوالات پیام نور دکترا- نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور( دانشپذیری)

به ادرس زیر مراجعه کنید

saeed_cool68 آواتار ها
    • 6

عنوان کاربری
    کاربر باشگاه
    راه های ارتباطی

سلام.
    من یه بار درخواست تغییر رشته دادم(همون بند ج)ولی پشیمون شدم و حتی امتحانشو هم ندادم!
    حالا سوالم اینه که میشه یه بار دیگه درخواست تغییر رشته بدم طبق اون قانون که 24 واحد رو باید پاس کنم؟!
    ممنون

O M I D آواتار ها
    • 15,114
    مدير بازنشسته

عنوان کاربری
    مدير بازنشسته
    راه های ارتباطی
    پست های وبلاگ
    555

با سلام
    من ورودی مهر امسال رشته حقوقم ولی قصد تغییر رشته به مترجمی دارم
    ترمی که گذشت هم 4 واحد عمومی و 4واحدتخصصی حقوق برداشتم ولی
    فقط عمومی ها را امتحان دادم
    حالا با توجه به اینکه اردیبهشت ماه باید تقاضای تغییر رشته بدم ترمی که درحال حاضر داره انتخاب واحد انجام میشه من باید چه کنم باید مرخصی بگیرم؟ باید واحد بردارم؟ یا لازم نیست تا اردیبهشت کاری کنم؟
    بعد اگر واحد بردارم باید حداقل چند واحد بردارم؟
    ایا میتونم فقط عمومی بردارم یا نه؟
    بعد اینکه امتحاناتش چه وقته؟
    زندگی تفسیر سه کلمه است : خندیدن .... بخشیدن .... و فراموش کردن

.... پس.... بخند .... ببخش .... و فراموش کن

Borna66 آواتار ها
    • 55,397
    مدير بازنشسته

عنوان کاربری
    مدير بازنشسته
    محل تحصیل
    خيام-سهراب
    شغل , تخصص
    رشته تحصیلی
    مهندسي نرم افزار
    راه های ارتباطی
    پست های وبلاگ
    29

Icon140

نقل قول نوشته اصلی توسط redboy64 نمایش پست ها
    با سلام
    من ورودی مهر امسال رشته حقوقم ولی قصد تغییر رشته به مترجمی دارم
    ترمی که گذشت هم 4 واحد عمومی و 4واحدتخصصی حقوق برداشتم ولی
    فقط عمومی ها را امتحان دادم
    حالا با توجه به اینکه اردیبهشت ماه باید تقاضای تغییر رشته بدم ترمی که درحال حاضر داره انتخاب واحد انجام میشه من باید چه کنم باید مرخصی بگیرم؟ باید واحد بردارم؟ یا لازم نیست تا اردیبهشت کاری کنم؟
    بعد اگر واحد بردارم باید حداقل چند واحد بردارم؟
    ایا میتونم فقط عمومی بردارم یا نه؟
    بعد اینکه امتحاناتش چه وقته؟
    با سلام
    باتوجه به راهنمايي خودتون مي دونيد اين طور عمل كني

باید عرض کنم خدمتت که باید این ترم هم انتخاب واحد کنی اگه سربازی نرفتی حداقل 12 واحد و اگه رفتی میتونی 6 واحد که ترجیحا عمومی باشه بردار

روزگار خوش

به ادرس زیر مراجعه کنید

sabaamer آواتار ها
    • 8

عنوان کاربری
    کاربر باشگاه
    راه های ارتباطی

سلام. من ترم اولمو مشروط شدم می خواستم بدونم که میتونم تغییر رشته بدم یا نه؟

sabaamer آواتار ها
    • 8

عنوان کاربری
    کاربر باشگاه
    راه های ارتباطی

sunyboy آواتار ها
    • 33,775
    مدیـریت کــل باشگاه

عنوان کاربری
    مدیــــریت کـــــل باشگاه
    محل تحصیل
    علوم - فناوری
    شغل , تخصص
    وب مستر - طراح وب
    رشته تحصیلی
    مهندسی نرم افزار
    راه های ارتباطی
    پست های وبلاگ
    92

نقل قول نوشته اصلی توسط sabaamer نمایش پست ها

http://pnu-club.com/pnu.thread68159.html

دانلود رایگان نمونه سوالات نیمسال اول 93-92 پیام نور

دانلود رایگان نمونه سوالات نیمسال دوم 92-91 پیام نور مقطع کارشناسی

دانلود رایگان مجموعه نمونه سوالات تمامی رشته های پیام نور نیمسال اول 90-91 دانشگاه پیام نور

دانلود نمونه سوالات آزمون فراگیر کارشناسی ارشد تمامی دوره های دانشگــــاه پیــــام نور

دانلود مجموعه نمونه سوالات ارشد فراگیر پیام نور

به ادرس زیر مراجعه کنید

sepi_chin آواتار ها
    • 1

عنوان کاربری
    کاربر باشگاه
    راه های ارتباطی

سلام من کلا تا حالا دانشگاه نرفتم میخوام رشته ای دیگه ای جز رشته دوران تحصیلیم بخونم امکانش هست؟؟
    یا باید برم پیش دانشگاهی بخونم
    من گرافیک بوده رشتم

Borna66 آواتار ها
    • 55,397
    مدير بازنشسته

عنوان کاربری
    مدير بازنشسته
    محل تحصیل
    خيام-سهراب
    شغل , تخصص
    رشته تحصیلی
    مهندسي نرم افزار
    راه های ارتباطی
    پست های وبلاگ
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط sepi_chin نمایش پست ها
    سلام من کلا تا حالا دانشگاه نرفتم میخوام رشته ای دیگه ای جز رشته دوران تحصیلیم بخونم امکانش هست؟؟
    یا باید برم پیش دانشگاهی بخونم
    من گرافیک بوده رشتم
    با سلام
    بله شرط شرکت در ازمون های پیام نو در مقطع کارشگانی داشتن پیش دانشگاهی یا مدرک کاردانی هست و اگر ندارید باید بگزرانید

موفق باشید
    روزگار خوش

به ادرس زیر مراجعه کنید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع