محمد علی سبحان اللهی در گفتگو با خبرگزاری مهر، با اشاره به برنامه های فرهنگی دانشگاه خوارزمی گفت: بخش فرهنگی دانشگاه مانند دیگر بخش ها مورد توجه من و معاونین دانشجویی و فرهنگی است و معتقد هستیم که این موضوع به عنوان یک فعالیت فوق برنامه مطرح نیست، بلکه فعالیت های فرهنگی باید خود متن برنامه باشد.
وی افزود: انتظار داریم دانشجو زمانی که فارغ التحصیل می شود فردی مسئولیت پذیر و آگاه به مسائل فرهنگی و اجتماعی باشد و نیازهای فرهنگی کشورش را درک کند.
وی گفت: به همه مسئولان فرهنگی دانشگاه توصیه کرده ام که برنامه های فرهنگی باید جذاب باشد و باید بتواند اکثریت دانشجویان را جذب کند.
سرپرست دانشگاه خوارزمی افزود: من روز اول با اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه این موضوع را مطرح کردم که توجه دانشگاه نباید فقط به دانشجویان بسیجی و یا انجمن اسلامی باشد به این دلیل که این افراد راه خودشان را پیدا کرده اند و به آفت های فرهنگی هم آشنا هستند، اما ممکن است دیگر دانشجویان در معرض آسیب اجتماعی قرار بگیرند لذا باید برای آنها برنامه فرهنگی جامع و منسجم داشته باشیم.
سرپرست دانشگاه خوارزمی با اشاره به این برنامه ها گفت: برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، جلسات نقد و بررسی رخدادهای فرهنگی و آسیب های اجتماعی، اکران و نقد بررسی فیلم با موضوعات اجتماعی، ایجاد فرصت و زمینه های بیشتر برای فعالیت ها و برنامه های خودجوش دانشجویی، تقویت نشریات دانشجویی در حوزه های مختلف از جمله برنامه های فرهنگی دانشگاه خوارزمی است.
محیط فرهنگی پردیس کرج خوارزمی مناسب نیست
سبحان اللهی ادامه داد: به مسئولان فرهنگی توصیه کرده ام که باید برنامه های متنوع فرهنگی داشته باشیم دلیل آن هم حجم زیاد آسیب های اجتماعی و فرهنگی است، الان محیط پردیس کرج دانشگاه خوارزمی محیط خوبی نیست و بارها در این خصوص با مسئولان استان صحبت کردیم لذا باید تا می توانیم دانشجویان را در داخل دانشگاه با برنامه های متفاوت و متنوع همراه کنیم تا متوصل به برنامه های خارج از دانشگاه نشوند.
وی درخصوص موضوع برگزاری کنسرت در داخل دانشگاه، گفت: در این خصوص ما تابع قوانین وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی هستیم و هر موضوعی که این ۲ نهاد به دانشگاه ابلاغ شود عینا اجرایی می شود . هیچ برنامه کنسرتی هم در دانشگاه برگزار نشده و نخواهد شد.
سرپرست دانشگاه خوارزمی افزود: برنامه آغاز سال تحصیلی دانشگاه خوارزمی که از امسال بصورت دانشکده ای برگزار می شود اصلا جشن و پایکوبی نیست، بلکه تنها با هدف آشنایی دانشجویان جدید با شرایط، محیط دانشگاه، اساتید و امکانات دانشگاه برگزار می شود و هیچگونه کنسرتی هم برای مراسم آغاز سال تحصیلی نداریم.