بالا
لامپ رشد گیاه

دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

فروشگاه پایان نامه و مقاله

تایپ متن و مقاله و پایان نامه

دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 12 از مجموع 12

موضوع: بررسي رابطه ي فقر و خشونت

اقاقی آواتار ها
    • 1,257

عنوان کاربری
    مدیر بازنشسته
    محل تحصیل
    یادش بخیر ...!
    راه های ارتباطی
    پست های وبلاگ
    2

فصل سوم:
    نوع پژوهش:
    - اين پژوهش از نظر هدف در نوع و دسته ي تحقيقات بنيادين قرار مي گيرد.
    پژوهشي كه در اين جا مطرح شد از نظر روش تحقيقي از نوع همبستگي بود. يعني محقق قصد دارد تا به مطالعه ي رابطه ي بين دو پديده بپردازد. (يعني رابطه ي بين كمبود امكانات مالي و خشونت) كه چون طرح از نوع همبستگي بود از روش t براي تحليل هاي آماري استفاده مي شود.
    روش نمونه برداري:
    به طور تصادفي از طريق روش نمونه برداري خوشه اي از 3 منطقة بالاي شهر تهران، وسط شهر و پايين شهر 3 گروه 50 نفري را انتخاب كرده و پرسش نامه ي خشونت و سئوالات مربوط به امكانات مالي را در اختيار اين افراد قرار مي دهيم.
    ابزار پژوهش:
    پرسش نامة پرخاشگري (پ پ)
    تهيه كنندگان: آرنولد اچ. باس و مارك پري
    توصيف پرسش نامه: اين پرسش نامه 29 سئوالي چهارجنبه از پرخاشگري را مي سنجد:
    پرخاشگري فيزيكي، پرخاشگري كلامي، خشم، خصومت.
    اين پرسش نامه، پالايش شده ي پرسش نامه ي خصومت است كه بيش از سي سال قبل توسط آرنولد[22] اچ.باس تهيه شده و كاربرد وسيعي داشته است. اين پرسش نامه از يك خزانة 52 سئوالي استخراج شده كه بسياري از آنها از پرسش نامه ي خصومت با استفاده از روش تحليل عاملي مؤلفه ي اصلي و تحليل عاملي تأئيدي برگزيده شده اند. اين پرسش نامه با نمرة كل سئوالات، ميزان خشونت كلي را مي سنجد.
    روايي: نمرات اين پرسش نامه همبستگي معقولي با يكديگر داشته اند. در عين حال وقتي واريانس همبستگي هاي مربوط به خرده مقياس خشم كنار گذاشته شد، ساير همبستگي ها معنادار نبودند. اين تأييد روايي نظري، به اين صورت است كه ارتباط بين خرده مقياس هاي پرخاشگري فيزيكي، كلامي و خصومت بسته به همبستگي آنها با خشم است. نمرات هر چهار خرده مقياس با تكانشگري، رقابت و قاطعيت همبستگي دارد. گواه روايي سازه اي، همبستگي اين پرسش نامه با مشاهدة پرخاشگري، جامعه پذير و كم رويي توسط هم سالان و هم رديفان است.
    نمونه اي از سئوالات پرسش نامه به شرح زير است:
    مشخص كنيد هر يك از پرسش نامه هاي زير تا چه حد گوياي شخصيت شماست. براي اين منظور از اعداد زير استفاده كنيد.
    1) فوق العاده خلاف خصوصيات من است.
    2) تا حدي خلاف خصوصيات من است.
    3) فقط كمي گوياي خصوصيات من است.
    4) تا حدي گوياي خصوصيات من است.
    5) فوق العاده گوياي خصوصيات من است.
    سؤال 1) هرچند وقت يكبار نمي توانم جلوي خود را از ضربه زدن به ديگري بگيرم.
    سؤال 2) اگر به قدر كافي تحريك شوم، ممكن است ديگري را كتك بزنم.
    سؤال 3) زود از كوره در مي روم ولي زود هم بر آن غلبه مي كنم.
    ب) سئوالاتي كه به وسيله ي آن ميزان كمبود مادي سنجيده مي شود نيز به اين شرح است:
    1- ميزان درآمد ماهيانه ي شما حدوداً چقدر است؟
    الف) كمتراز 100 هزار تومان
    ب) از 100 تا 200 هزار تومان
    ج) از 200 تا 300 هزار تومان
    د) از 300 تا 400 هزار تومان
    هـ ) از 400 تا 500 هزار تومان
    و) بالاتر از 500 هزار تومان
    2- وضعيت مسكن شما به چه صورت است؟
    الف) ملك شخصي ب) خانه يا آپارتمان رهني- اجاره اي ج) خانة سازماني
    3- از لحاظ اقتصادي خانواده خود را جزء كدام طبقه اجتماعي مي دانيد؟
    الف) طبقة بسيار پايين ب) طبقة پايين
    ج) طبقة متوسط د) طبقة بالا
    سپس نظر افراد را نسبت به اين قبيل سئوالات مي سنجيم.
    4- فقر بلايي است كه وقتي گريبان كسي را بگيرد او را به انجام كارهاي خلاف وا مي دارد.
    موافق7 مخالف7 نظري ندارم7
    5- راه هاي رسيدن به پول و منزلت و پيشرفت آن قدر كم و دشوار هستند كه آدم مجبور مي شود دست به هر كاري ولو خلاف بزند.
    موافق7 مخالف7 نظري ندارم7
    ♥در ﺑﮯ کراﻧﮧ زندﮔﮯ،جاﮰ ﮐﮧمن هستم ، ﮬﻤﮧ چیز کامل، ﺑﮯ نقص و عاﻟﮯ است و با این ﮬﻤﮧ، زند ﮔﮯ همواره در تغییر است ♥

اقاقی آواتار ها
    • 1,257

عنوان کاربری
    مدیر بازنشسته
    محل تحصیل
    یادش بخیر ...!
    راه های ارتباطی
    پست های وبلاگ
    2

تجزيه و تحليل اطلاعات:
    چون تحقيق ما از نوع همبستگي بود جهت تجزيه و تحليل اطلاعات از روش T مستقل و همبستگي (correlation) استفاده مي كنيم تا بتوانيم همبستگي بين فقر و خشونت را بسنجيم.
    منابع:
    1) محسني تبريزي، عليرضا (1374) طرح بررسي ونداليسم در تهران و راه هاي پيشگيري و درمان، مؤسسه مطالعات و تحقيقات اجتماعي دانشگاه تهران
    2) اعزازي، شهلا (1380) خشونت خانوادگي- خشونت اجتماعي، انجمن جامعه شناسي ايران، ويژه دومين همايش مسائل اجتماعي ايران
    3) ممتاز، فريده (1381) انحرافات اجتماعي، تهران، شركت سهامي انتشار، چاپ اوّل
    4) بندورا، آلبرت (1372) نظريه ي يادگيري اجتماعي، ترجمه ي فرهاد ماهر، تهران، راهگشا
    5) هارلي، راجر (1362) رابطه ي فقر و كم هوشي، ترجمه ي نصرت الله پورافكاري، تبريز
    6) شيخاوندي، د (1353) آسيب شناسي اجتماعي، تهران
    7) عزيزي، آذردخت (1356) عوامل مؤثر در ضرب و جرح خانوادگي، موسسه مطالعات و تحقيقات اجتماعي دانشگاه تهران
    8)
    9) Whqlidoc.who.int / hq / 2002 / 92411545,15.
    10) wordfrence.comdictionary.http://www/word frence.com/definition/violence.
    11) Moster,caroline,winton,Alisia;Moser Annaliser violena, fear insecurity the urban poor in latin America.(2000)
    12) http://wbln0018.wold bank.org
    ♥در ﺑﮯ کراﻧﮧ زندﮔﮯ،جاﮰ ﮐﮧمن هستم ، ﮬﻤﮧ چیز کامل، ﺑﮯ نقص و عاﻟﮯ است و با این ﮬﻤﮧ، زند ﮔﮯ همواره در تغییر است ♥

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12