سلام دوستای گلم

میدونم الان میگین همچین چیزی امکان نداره اما میشه فقط کافیه که تا آخر این پست رو بخونین و بهش عمل کنین
من خودم دانشجو ادبیات انگلیسی هستم با خیلی ها آشنا شدم که با به خاطر سپاری لغات انگلیسی مشکل دارن و دنبال راه چاره براش بودن به نظر شما بهترین روش چیه؟
خب بعضی ها میگن
تمرین و تکرار .. (منم جز اون دسته هستم البته)
اما تمرین و تکرار باید به چه شیوه ای باشه؟؟

اینکه بخوای دیکشنری رو باز کنی و از توش معنی واژه هارو بخونی هم یه کار خسته کننده و کسل کننده اس هم با یه بار دوبار خوندن لغات تو ذهن تثبیت نمیشه

استفاده از فلش کارت هایی که خودتون باید بنویسین هم یه کار وقت گیریِ چون بعد یادگیری هرسری لغت دوباره باید کلمه جدید بگردین پیدا کنین یادداشت کنین و تمرین کنین
خب میگین از فلش کارت های آماده توی بازار استفاده میکنیم.اما آیا فلش کارت میتونه هم تلفظ کلمه هم کاربردش و خیلی چیزهای دیگه رو شامل بشه؟از اینا گذشته به این فکر کردین که علاوه بر هزینه زیادی که واسه این کار باید بکنین بعد از یادگیری اون کلماتش باز باید فلش کارت های جدید بخرین تا لغات بیشتری یاد بگیرین؟

پس روشش چیه؟

من این سایت رو معرفی میکنم Learning, powered by imagination. - Memrise

فقط کافیه عضو بشین اونم رایگان !

تو این سایت میتونین بیش از 50 زبان زنده دنیا رو یاد بگیرین
بعد از انتخاب زبان مورد نظرتون میتونین سطحی رو که خودتون خودتون رو درنظر میگیرین انتخاب کنین تا لغات به همون حد باشه
بیش از 50 موضوع مختلف براتون میاره که با انتخاب هرکدوم لغات مرتبط با اون هارو میتونین یاد بگیرین(اینطوری کلمات در ذهنتون دسته بندی میشه و راحتتر در حافظتون باقی میمونه)
این لغات به همراه معنی ، فنوتیک ، تلفط ، اجزا جمله ، تصویر و کاربرد در جمله و ... هست که هرلحظه آپدیت میشه
بعد از زمانی که صرف خوندنشون کردین میتونین در امتحانات کوچیکی که براتون میزاره شرکت کنین و با حدس زدن جواب صحیح امتیاز کسب کنین
سوال امتحاناش هم یک نواخت نیست گاهی لغت رو میده معنی رو باید تیک بزنین ، معنی رو میده لغت رو باید تیک بزنین ، معنی رو میده لغت رو باید بنویسین(برای بهبود دیکته کلمات) و ...
میتونین کاربران اون سایت رو follow (دنبال) کنین با اینکار رقابتی ایجاد میکنین که هم یادگیری رو براتون مفرح میکنه و هم تو زندگی کاری یا شخصیتون میتونه یه تحول بزرگ ایجاد کنه
و خیلی امکانات دیگه.....

تا نری باور نمیکنی حرفامو
فقط 5 دقیقه براش وقت بزار تا ببینیش

(در آخر اینکه بنده هم فقط کاربری این سایت هستم و با تبلیغ کردنش قرار نیس چیزی نصیبم بشه هدفم از اینکار فقط کمک به افرادیِ که یادگیریِ زبان رو سخت میدونن)

topforum.ir :منبع