مراسم معارفه اولین مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز با هفت سخنرانی طولانی همراه بود و در طول این مدت فرهنگیان شرکت کننده در جلسه همچون کلاس درس سکوت را رعایت کردند و اثری از کلافگی نبود.

به گزارش خبرنگار مهر در کرج، مراسم معارفه مدیرکل آموزش و پرورش که حدود چهار ساعت به طول انجامید حاشیه هایی را نیز به همراه داشت.
در این مراسم هفت نفر سخنرانی کردند و در این میان سخنرانی وزیر آموزش و پرورش از همه بیشتر به طول انجامید و وی از ناگفته های بسیاری در میان فرهنگیان سخن گفت.
حمیدرضا حاجی بابایی در حالی در مراسم معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز حضور یافت که به طور معمول در چنین مراسمهایی معاونین وزیر حضور پیدا می کنند.
وی در سخنرانی خود در جمع فرهنگیان علت حضور خود در این مراسم را صحبت با جمع زیادی از فرهنگیان برشمرد.
حاجی بابایی حدود یک ساعت سخنرانی کرد و در طول سخنرانی وی سکوت قابل توجهی در میان فرهنگیان حکمفرما بود و چندین بار نیز گفته های وی از سوی حاضران مورد تشویق قرار گرفت.
تعدادی از فرهنگیان نیز که دل پری از بعضی مشکلات داشتند در میان صحبتهای وی درخواستهایی را مطرح کردند که وزیر پاسخ به این سئوالات را به آخر جلسه موکول کرد و البته به قول خود نیز وفادار بود و در پایان جلسه به سئوالات بسیاری از فرهنگیان پاسخ داد.
همچنین یکی از فرهنگیان حاضر در جلسه به هنگام سخنرانی وزیر آموزش و پرورش از وی به عنوان محبوب دلها نام برد.
مجری مراسم نیز یکی از فرهنگیان بود و اشعار زیادی را در لابلای مراسم در وصف فرهنگیان خواند.
وزیر آموزش و پرورش در بخشی از سخنرانیش به موضوع چگونگی تصمیمش برای قبول وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: احمدی نژاد وقتی به من پیشنهاد وزرات را داد از من خواست با هیچکس مشورت نکنم و من هم قبول کردم.
وی ادامه داد: از این رو به احمدی نژاد گفتم اجازه می دهی با پدرم مشورت کنم، وی گفت: اشکالی ندارد و پدرم نیز من را اینگونه راهنمایی کرد که اگر قبول این مسئولیت به نظام کمک می کند، قبول کن.
حاجی بابایی گفت: با حافظ نیز مشورت کردم و به احمدی نژاد نیز گفتم و در جواب من این بیت آمد که آن را در مجلس نیز خواندم.
یا کار به کام دل مجروح شود / یا ملک تنم ملک بی روح شود
امید من این است به درگاه خدا / که ابواب سعادت همه مفتوح شود
حاجی بابایی در پایان مراسم به سئوالات بسیاری از خبرنگاران نیز پاسخ داد.
همچنین شمار زیادی از فرهنگیان در فضایی صمیمی گلایه های خود را با وزیر مطرح کردند.
از دیگر نقاط قابل توجه در مراسم فوق حضور تمام مقامات ارشد استان در این جلسه معارفه بود که هر یک در سخنرانیهای خود حضور در این جلسه را به جهت اهمیت آموزش و پرورش عنوان کردند.
شمار زیادی از مدیران نواحی چهارگانه آموزش و پرورش در 20 سال گذشته و مدیران مدارس، شرکت کنندگان در جلسه معارفه را تشکیل می دادند که با وجود کثرت سخنرانان همچون نظم حاکم در کلاس درس تا پایان جلسه با سکوت خود، میزبانان را همراهی کردند.
در پایان جلسه شمار زیادی از همکاران فرهنگی حلیمی (مدیرکل آموزش و پرورش البرز) دور وی حلقه زدند و از این انتخاب ابراز خوشحالی کردند.