بالا
لامپ رشد گیاه

دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

فروشگاه پایان نامه و مقاله

تایپ متن و مقاله و پایان نامه

خروجی آر اس اس

ttrasn

آهو

دادن امتیاز به پست
احتمالا شما هم با این شعر آشنایی دارید که میگه "آهویی دارم خوشگله ، فرار کرده ز دستم ... " اینجا شاعر از فراق آهوش این شعر رو سروده و ناراحته اما در جای دیگه میگه " میخوام برم کوه ، شکار آهو ، تفنگ من کو؟تفنگ من کو ؟! ..."
از اونجایی که این اشعار به مرور زمان پیدا شده اند هیچ مدرکی مبنی بر اولویت اشعار نیست .
از این رو من میخوام این مساله رو ببرسی کنم.
چند نظر وجود داره : یکی اینکه شاعر ابتدا آهو رو شکار کرده باشه و بعدش گمش کرده باشه که از طرفداران زیادی این نظر برخورداره،
نظر دوم اینه که این آهویی که میخواد شکار کنه اون آهوئه نیست و یک آهوئه دیگست،
ینظر سوم هم اینه که شاعر اول آهو رو شکارش کرده بعد گم کردهش و خواسته دوباره بره شکارش کنه و این شعر رو سروده.
البته موارد زیاده اما بیشتر بحث مطلعین و غیر مطلعین روی این سه مورد هست . هر کدام هم دلایل خاصی برای خودشون دارن ،
مثلا گروه اول میگن شاعر شکارچی بوده اما شکارچی ِ آهو نبوده ولی اتفاقی آهو شکار میکنه و بعد اون آهو رو بزرگ میکنه و بهش وابسته میشه تا گمش میکنه .
گروه دوم هم نظر خاصی ندارن اما میگن طرف شکارچی بوده شکار آهو هم کار هر روزش بوده واسه همین این آهو اون آهو نیست .
اما گروه سوم نظرشون متفاوته ، اونا که بهشون جنبش مدرن هم میگن نظرشون اینه که چون شعر اولی در کودکستانها آموزش داده میشه و شعر دوم در سنین بالاتر بیان میشه پس شعر اول اوله و شاعر چون شکارچی بوده و بیکار نبوده که هی شعر بگه پس این آهو همون آهوئه و شاعر رفته که دوباره شکارش کنه .
البته نظر گروه سوم معقولانه تره و منم موافقم

این سوال قبلتر از مثله ی ابتدا وجود تخم مرغ یا مرغ بوده
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته ها
موضوعات گوناگون , نظر منه ...

نظرات

1. negar92 آواتار ها
    خوب ؟! من چیزی که نفهمیدم اما آهویی دارم خوشگله
  2. donya88 آواتار ها