بالا
لامپ رشد گیاه

دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

فروشگاه پایان نامه و مقاله

تایپ متن و مقاله و پایان نامه

کتابخانه باشگاه: سیاهچاله

سیاهچاله

امتیاز دادن به این فایل
آپلود شده توسط demah - 04-15-2014
نویسنده نویسنده پروفسور جان تایلور
سایز فایل سایز فایل سایز نامعلوم
دانلود دانلود 0
+ دانلود
نام نویسنده : پروفسور جان تایلور
مترجم : مسعود خیام
زبان : پارسی
تعداد صفحه : 214
قالب : PDF
حجم : 9.79 MB
:::: توضیحات :واقعۀ خارق‌العادۀ کشف “سیاهچاله” از مهم‌ترین تحولات علمی قرن بیستم به شمار می‌رود. نخستین بار ریاضی فیزیک‌دان آلمانی “شوارتس چیلد” با استفاده از معادلات نسبیت اینشتین، وجود این هیولای مخوف آسمان‌ها یعنی سیاهچاله را حدس زد و از آن تاریخ به بعد هر دو گروه منجمین و فیزیک‌دانان هسته‌ای به دنبال سیاهچاله بوده‌اند و در این راه به اکتشافات مهم و قابل توجهی دست یافته‌اند. من پس از آشنائی مقدماتی حین تحصیل با “حفرۀ سیاه” تصمیم گرفتم آن را به فارسی زبانان معرفی کنم. برای این کار کتاب مهم و پر سر و صدای پروفسور جان تایلور دانش‌مند شهیر انگلیسی را از روی چاپ ارزان قیمتی که اواخر سال 1974 م. در لندن منتشر شد ترجمه کردم. این ترجمه‌ای مجاز بود زیرا با خود جان تایلور صحبت کردم و اجازۀ کار را گرفتم. اسم کامل کتاب : Black Holes, the end of the Universe بعدها در ایران مشکلات فراوانی سر راه این کتاب قرار گرفت و ناگزیر شدم ترجمۀ اولیه را کنار بگذارم. سپس با گردآوری مدارک دیگر، کتاب حاضر که در واقع گردآوری و برگردان یا تألیف و ترجمه است پدید آمد.
فهرست کتاب :
- منابع- مقدمهفصل اول : تصویری از جهانفصل دوم : با ما بدنبال سیاهچاله بیاییدفصل سوم : آدمخواران از نزدیکفصل چهارم : رام کردن سیاهچاله هاتصاویر رنگیفصل پنجم : با ما بداخل سیاهچاله بیاییدفصل ششم : نگرشی نوینفصل هفتم : در آغازفصل هشتم : پایان ناگزیر

تصاویر

هیچکدام

نظران

در حال حاضر نظری برای نمایش وجود ندارد .