PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ال کلاسیکو. حساس ترین بازی فصل

Redboy64
11-23-2010, 08:03 PM
ال كلاسيكو فقط يك مسابقه فوتبال نيست و همين مسأله اين بازى بزرگ را از ديگر دربى هاى دنياى توپ گرد متمايز كرده است. جنگ منطقه مذهبى كاتالان و پايتخت نشينان مادريد همواره در كشور اسپانيا ادامه داشته است و حالا اين جنگ با نام ال كلاسيكو به مستطيل سبز كشيده شده است.
ال كلاسيكو لغتى است كه هيجان، حساسيت و اضطراب را با خود به ارمغان مى آورد. بدون شك دربى ال كلاسيكو طى سال هاى اخير، حساس ترين و مهيج ترين رقابت در دنياى توپ گرد بوده است. با شروع رقابت هاى باشگاهى در قاره سبز، بسيارى از فوتبالدوستان براى سوت آغاز ال كلاسيكو لحظه شمارى مى كنند.

ابرار ، حالا شمارش معكوس براى پرواز ال كلاسيكوى شماره ۱۶۰ آغاز شده است. تمامى فوتبالدوستان در سراسر جهان تنها چند ساعت ديگر به تماشاى اين بازى جذاب و منحصر به فرد خواهند نشست. ال كلاسيكو هميشه جذاب بوده اما امشب با توجه به شرايط ۲ تيم در جدول اين بازى بزرگ جذاب تر از هميشه خواهد بود. رئال مادريد و بارسلونا در حالى مقابل يكديگر قرار مى گيرند كه هر ۲ با ۷۷ امتياز صدر جدول را قرق كرده اند و براى كسب عنوان قهرمانى با يكديگر مى جنگند.آمادگى بالاى بازيكنان ۲ تيم به خصوص مسى و كريس رونالدو نيز مى تواند به جذاب تر شدن اين بازى حساس كمك كند.

نگاهى به تاريخچه

ال كلاسيكو فقط يك مسابقه فوتبال نيست و همين مسأله اين بازى بزرگ را از ديگر دربى هاى دنياى توپ گرد متمايز كرده است. جنگ منطقه مذهبى كاتالان و پايتخت نشينان مادريد همواره در كشور اسپانيا ادامه داشته است و حالا اين جنگ با نام ال كلاسيكو به مستطيل سبز كشيده شده است. ال كلاسيكو نبرد ۲ فرهنگ كاملاً مخالف در مستطيل سبز است. اين رقابت منحصر به فرد در دنياى فوتبال براى اولين بار در سال ۱۹۲۹ با نام ال كلاسيكو برگزار شد. البته قبل از آن هم ۲ تيم رئال مادريد و بارسلونا بازى هايى را مقابل يكديگر انجام داده بودند اما كارشناسان فوتبال آغاز ال كلاسيكو را سال ۱۹۲۹ ميلادى مى دانند. دقيقاً به همين خاطر است كه درباره تعداد ال كلاسيكو هاى برگزار شده اختلاف نظر وجود دارد. اگر تمام بازى هاى ۲ تيم در چهار چوب رقابت هاى ليگ اسپانيا را در نظر بگيريم، به عدد ۱۵۹ مى رسيم. رئال مادريد و بارسلونا تا كنون در چهار چوب ليگ اسپانيا ۱۵۹ بار مقابل يكديگر صف آرايى كرده اند كه از اين ميان ۶۸ برد سهم رئالى ها و ۶۱ برد سهم آبى و انارى هاى بارسلون بوده است. ۳۰ بار نيز اين ۲ تيم مقابل يكديگر به نتيجه تساوى دست يافته اند. بايد ببينيم اين بار اين اعداد و ارقام به چه ترتيب تغيير خواهد كرد.

ال كلاسيكو و كتاب هاى گينس
نبرد بارسلونا و رئال مادريد در سال ۲۰۰۹ ميلادى از سوى فدراسيون بين المللى تاريخ و ارقام فوتبال به عنوان حسا س ترين و پر بيننده ترين دربى جهان شناخته شده است. هر چند كه پيش از اين ابعاد جهانى ال كلاسيكو بر هيچ فوتبالدوستى پوشيده نبوده اما درج اين رقابت فوتبال در كتاب ركوردهاى گينس اين رقابت را بزرگتر از هميشه به تصوير مى كشد. ال كلاسيكو با پوشش تلويزيونى ۲ ، ۳ ميليارد نفرى گوى سبقت را از همه رويداد هاى جهان فوتبال ربوده و به تنهايى در صدر جدول پر بيننده ترين رقابت جهان فوتبال ايستاده است. قيمت بليت اين بازى نيز يكى ديگر از ركورد هاى دنياى فوتبال به حساب مى آيد. قيمت بليست ال كلاسيكو در بازار سياه در بازى رفت ۲ تيم كه در تاريخ هشتم آذر ماه سال گذشته برگزار شد از مرز ۳۵۰۰ يورو نيز تجاوز كرد!

برترين گلزنان ال كلاسيكو
رائل، مهاجم اسطوره اى كهكشانى ها با ۱۱ گل در صدر جدول گلزنان ال كلاسيكو قرار گرفته است. مهاجم كهنه كار رئالى ها تا كنون
۱۱ بار توانسته دروازه بارسلونا را با پيراهن سفيد مادريد ى ها باز كند. در آستانه ال كلاسيكو روزنامه هاى مادريد به اين بازيكن لقب قاتل
آبى و انارى ها را مى دهند.پس از رائول، لازكانو با ۸ گل در رده دوم برترين گلزنان تاريخ ال كلاسيكو قرار دارد. در رتبه هاى بعدى اين رده بندى اين بازيكنان قرار دارند.
۶ گل: رگوئيرو، لوئيز انريكه و ليونل مسى
۵ گل: اسكولا، ريوالدو و رونالدينيو
۴ گل: روبيو ، سانودو، ونتولرا، لكوئه، ماس، آربيزا، لينه كر، اتوئو و ون نيستلروى
۳ گل: رامون، ساميتير، مارتين، اورايستو، روماريد ، زامورانو، رونالدو و آنرى
برنابئو، قاتل ميهمانان
استاديوم رويايى سانتياگو برنابئو در رقابت هاى فصل اخير لاليگا قتلگاه ميهمانان رئال مادريد بوده است. رئالى ها تاكنون ۱۵ بار در استاديوم خانگى خود مقابل رقباى اسپانيايى ايستاده اند و هر ۱۵ بازى را نيز با پيروزى پشت سر گذاشته اند.
۱۵ بازى خانگى و ۱۵ پيروزى آمار خارق العاده اى است كه شاگردان مانوئل پلگرينى از خود به جاى گذاشته اند. با توجه به اين آمار به نظر مى رسد پيروزى در استاديوم خانگى رئال مادريد حتى براى تيم آماده اى مثل بارسلونا هم سخت باشد. البته بارسلونا نيز در ۱۵ بازى خارج از خانه خود فقط يك بار طعم باخت را چشيده است.

يك ال كلاسيكوى رويايى
امشب بايد منتظر يك ال كلاسيكوى رويايى باشيم. طى چند سال اخير در شرايطى ال كلاسيكو برگزار شده كه يكى از ۲ تيم بارسلونا يا رئال مادريد با بحران مواجه بوده اند اما اين بار شرايط كاملاً فرق مى كند. اين بار بارسلونا در رئال مادريد در حالى مقابل يكديگر صف آرايى مى كنند كه هر ۲ تيم در اوج آمادگى بسر مى برند. بدون شك در چنين شرايطى مى توان انتظار يك بازى بى نظير و فوق العاده تماشايى را از ۲ تيم داشت

moongirl
11-23-2010, 10:56 PM
گمونم این بازی تو زمین بارسا باشه، تازه هفته بعد دوشنبه است. به نظرم یه ذره یه جاهایی اشتباه شده باشه

moongirl
11-23-2010, 11:29 PM
هريستو استريچكوف، ستاره سابق باشگاه بارسلونا، در مورد ديدار هفته آينده ال كلاسيكو صحبت كرد و گفت كه اگر چه تيم رئال، تيم خطرناكي است اما بارسلونا شانس بيشتري براي پيروزي در اين ديدار دارد.

اين ستاره بلغاري كه در دهه 1990 دوران موفقيت آميزي را در نوكمپ پشت سر گذاشت، مطمئن است كه باشگاه سابقش مي تواند براي پنجمين بار پياپي سفيدها را شكست دهد.

او در مصاحبه با شبكه كادنا كوپه گفت:" بارسلونا در خانه بازي مي كند و اين يك امتياز براي آنهاست. اين مسئله آنها را قوي تر مي كند. همه اعضاي تيم مي دانند كه بايد چه كاري انجام دهند و بازيكنان بسيار مصمم هستند.

البته رئال مادريد نيز با مورينيو تيم منسجم تري است. او بازيكنان باكيفيتي در اختيار دارد و مي داند در زمين چه بازي اي به نمايش بگذارد."

استويچكوف همچنين در مورد حضور كريس رونالدو در نوكمپ گفت:" 100 هزار نفر در انتظار او هستند و لحظات سختي را سپري خواهد كرد اما اين جزيي از فوتبال است. تماشاگران هر چه بخواهند مي توانند بگويند اما در زمين اوضاع كاملا متفاوت است."

moongirl
11-23-2010, 11:30 PM
ژوزه مورینیو، مربی رئال مادرید گفته ال‌کلاسیکو در تعیین قهرمان لالیگا سرنوشت‌ساز نخواهد بود.

مربی پرتغالی اخیرا تیمش را به پیروزی پنج بر یک مقابل اتلتیک بیلبائو رساند و آنها به بهترین شکل برای دیدار دوشنبه در کاتالونیا آماده شدند.

او در مصاحبه با مارکا از نبرد هفته 13 سخن گفت. او می‌گوید این بازی در ماراتن لیگ تنها 3 امتیاز دارد: «این هم یکی از 38 دیداری است که باید در لیگ انجام دهیم و اهمیتی به اندازه آنها دارد. اگر از پس بارسلونا بربیاییم در صدر جدول خواهیم ماند. این بازی البته شاید خاص‌تر باشد چون اولین باری است که به عنوان مربی در بازی بارسلونا – رئال مادرید حضور دارم.»

مورینیو همچنین درباره اظهار نظر کمیته ضدخشونت که خواستار اقدام علیه او و مانوئل پرسیادو از اسپورتینگ خیخون شده بود گفتک «ترجیح می‌دهم نظرم را نگه دارم، اما دیگر هیچ چیزی من را شگفت‌زده نمی‌کند.»

moongirl
کریستیانو رونالدو، ستاره رئال مادرید که مقابل اتلتیک بیلبائو هت‌تریک کرد گفت هدفش قهرمانی لیگ است، نه کسب عنوان پی‌چی‌چی.

رونالدو در این پیروزی پنج بر یک سه گل در ورزشگاه برنابئو زد و رکورد گل‌های خود در 12 هفته را به 14 گل رساند، که یکی بیشتر از لیونل مسی بارسلونا است.

رونالدو با این حال می‌گوید گل می‌زند تا به تیمش کمک کند که قهرمان شود، نه به خاطر کسب رکوردهای شخصی. به سایت رسمی رئال از او نقل کرده: «دو گل نیمه اول ما مهم بود، ولی ما در نیمه دوم حتی بهتر هم شدیم.

ما تیمی فوق‌العاده داریم و خیلی خوشحالیم. خوشحالم که گل زدم، اما مهم این است که برنده شدیم. من سخت تلاش می‌کنم که لیگ را ببریم؛ کسب عنوان پی‌چی‌چی برای من مهم نیست.»

بارسلونا همان روز المریا را در خانه حریف هشت بر صفر برد تا با رکورد 51 ساله خود در زمینه بهترین پیروزی خارج از خانه در لالیگا برابری کند، اما این نتیجه برای رونالدو مهم نیست: «برد هشت بر صفر در خانه المریا برای من معنایی ندارد. ببینیم آیا آنها می‌توانند مقابل ما هم هشت گل بزنند یا نه!»

moongirl
سه بازي آغازين هفته دوازدهم ليگا 16 گل در خود داشتند. در اين رقابت ها بزرگان فوتبال اسپانيا پيش از برگزاري ال كلاسيكو نشان دادند، در اوج آمادگي و هماهنگي به سر مي برند.

رئال مادريد در ورزشگاه سانتياگوبرنابئو 5 بر يك بيلبائو را برد تا با حفظ صدرنشيني راهي ليگ قهرمانان اروپا و سپس بازي هفته آينده در نوكمپ برابر بارسلونا باشد. ديداري كه به احتمال فراوان سرنوشت قهرمان نيم فصل را مشخص خواهد كرد. اگر چه كريستيانو رونالدو در اين بازي توانست به تنهايي 3 گل تيمش را به ثمر برساند، ولي ليونل مسي هم برابر آلمريا همين كار را ساعتي پيش از او انجام داده بود تا فصل جاري ليگا رقابتي تمام عيار ميان بارسا و رئال باشد؛ چه بر سر جام قهرماني و چه رسيدن به عنوان آقاي گلي.

آبي - اناري ها كه شنبه شب مهمان آلمريا بودند، با 8 گل ميزبان خود را از پا درآوردند. بارسا و رئال دوشنبه آينده در نوكمپ با هم دوئل خواهند داشت.

تساوي يك بر يك ويارئال و والنسيا ديگر نتيجه به دست آمده از سه بازي انجام شده شنبه شب ليگا بود.

نگاهي به نتايج، برنامه و جدول بازي ها:

** شنبه

* رئال مادريد 5

گونسالو هيگوآين (19)، كريستيانو رونالدو (30، 62، 90 پنالتي)، راموس (57، پنالتي)

* آتلتيك بيلبائو يك

يورنته (40)

* آلمريا صفر

بارسلونا 8

مسي (17، 37، 67)، اينيستا (19)، آكاسيته (27، گل به خودي)، پدرو (35)، بويان (62، 73)

* ويارئال يك

روسي (73)

والنسيا يك

آدوريس (21)

**‌ يكشنبه

لوانته – راسينگ سانتاندر

اوساسونا – اسپورتينگ خيخون

اسپانيول – هركولس

لاكرونيا – مالاگا

سويا – مايوركا

سوسيه داد – آتلتيكو مادريد

** دوشنبه

ختافه - ساراگوسا

جدول ليگا

1- رئال مادريد 32 امتياز

2- بارسلونا 31 امتياز

3- ويارئال 24 امتياز

moongirl
11-25-2010, 04:22 PM
ژوزه مورینیو، سرمربی رئال مادرید، در آستانه دیدار تیمش مقابل بارسلونا، پپ گواردیولا، سرمربی حریف، را مورد ستایش قرار داد.

دو غول فوتبال اسپانیا روز دوشنبه در نوکمپ مقابل هم قرار خواهند گرفت و در آستانه این دیدار، سرمربی پرتغالی رئال همتای کاتالانی اش را تحسین کرد و از ساندرو راسل، رئیس باشگاه بارسلونا خواست که قرارداد او را برای مدتی طولانی تمدید کند.

مورینیو در مصاحبه با سایت فیفا گفت:" اگر من به جای ساندرو راسل بودم، قرارداد گواردیولا را برای 50 سال آینده تمدید می کردم. چون او یک بارسایی اصیل است. او از زمانی که به دنیا آمده در باشگاه بارسلونا بوده است.

او از همه اتفاقات باشگاه آگاه است و می داند که هواداران بارسلونا چه سبکی از فوتبال را دوست دارند. او تا زمانی که خودش بخواهد، ایده آل ترین گزینه برای هدایت بارسلوناست.

ما در بارسلونا با هم کار کردیم و من از آن زمان تنها خاطراتی خوب دارم. اکنون ما مربیان دو تیم رقیب هستیم اما احساس می کنم یک احترام متقابل بین ما حاکم است.

به نظر من این بسیار خوب است و اگر به همین ترتیب باقی بماند، بسیار عالی خواهد بود. من قبلا گفته بودم که او به یک مربی عالی تبدیل خواهد شد."

moongirl
11-25-2010, 04:23 PM
دیگو فورلان در صحبتهایی به روزنامه مارکا گفت که اگر قرار بود بین کریس و مسی انتخاب کند، ستاره آرژانتینی راانتخاب می کرده:« اگر به من بود، مسی را قبل از کریس رونالدو می خریدم.هر چند که مارادونا بهترین بازیکن دنیا بوده که هرگز مثل او را ندیده ام.»

فورلان در ادامه صحبتهایش در مورد دیدار ال کلاسیکو گفت:« بازی خوبی خواهد بود. زمانی که بازیهای بزرگی در راه است، گاهی وقتها این بازیها آن طور که توقع است، از آب در نمی آیند. هر دو تیم (رئال و بارسا) تیمهای بزرگی هستند و نمی دانم که کدامیک به برتری می رسند، در دنیای فوتبال منطق حاکم نیست.»

فورلان ادامه داد:« رئال روزهای خوبی را سپری می کند و چه بازیکنان فیکس و چه بازیکنان ذخیره این تیم خیلی خوب بازی می کنند. از سوی دیگر، همه ما می دانیم که بارسا چطور بازی می کند. تماشای سیاست رئال مادرید در این دیدار، دیدنی است. آنها سعی خواهند کرد که عنوان قهرمانی را از چنگ بارسا در بیاورند.»

Redboy64
11-25-2010, 08:08 PM
کريس رونالدو: مي توانيم بارسلونا را در نوکمپ شکست دهيم

ستاره پرتغالي در مصاحبه با خبرنگاران ادعا کرد که فرم کنوني تيمش براي پيروزي در ال کلاسيکو مناسب است.
http://www.football3.ir/admin/asp/Picture/00015800.jpg

کریس رونالدو، ستاره تیم رئال مادرید، مطمئن است که تیمش می تواند در دیدار این هفته مقابل بارسلونا در نوکمپ به پیروزی برسد.

در حالی که تنها چهار روز تا این دیدار باقی است ،هر دو تیم در شرایط خوبی به سر می برند. هر دو تیم در دیدارهای هفته گذشته شان در لالیگا یک پیروزی پر گل به دست آوردند و در لیگ قهرمانان نیز به راحتی از سد حریفان گذشتند.

رونالدو در مصاحبه با خبرنگاران ادعا کرد که فرم کنونی تیمش برای پیروزی در ال کلاسیکو مناسب است.

" رئال مادرید کاملا متفاوت با فصل گذشته است. ما این فصل نه در لا لیگا و در لیگ قهرمانان شکست نخورده ایم. ما مقطع فوق العاده ای را سپری می کنیم و این بسیار هیجان انگیز است و من فکر می کنم ما در نوکمپ به پیروزی می رسیم. علاوه بر این، تیم ما بسیار پخته و بالغ است و در بهترین شرایط مقابل بارسا قرار می گیریم."

او همچنین افزود که با هدایت مورینیو، بازیکنان تیم به موفقیتشان ایمان دارند:" او در حال حاضر بهترین مربی دنیاست. او همواره به دنبال پیروزی است و موفقیت ها و جام هایی که به دست آورده، خود به تنهایی گویای همه چیز است.

همه بازیکنان از کار کردن با او لذت می برند. اگرچه او مربی بسیار سخت گیری است اما من وافعا کار کردن با او را دوست دارم."

moongirl
11-25-2010, 10:15 PM
پپ گوارديولا گفت: از اينكه براي سومين سال متوالي به عنوان تيم اول به مرحله بعد صعود كرده‌ايم خوشحالم.

سرمربي تيم فوتبال بارسلونا پس از صعود تيمش به جمع 16 تيم پاياني ليگ قهرمانان اروپا كه با پيروزي سه بر صفر در زمين پاناتينايكوس بدست آمد، با ابراز رضايت از صعود كاتالان‌ها اظهار كرد: در ابتدا بايد بگويم از اينكه براي سومين سال متوالي به عنوان تيم نخست و در حالي‌كه يك بازي ديگر تا پايان مرحله گروهي باقيمانده صعود مي كنيم، بسيار خوشحالم.

گوآرديولا ادامه داد: ما براي بردن در اين بازي بايد تلاش زيادي انجام مي داديم. در واقع روبرو شدن با تيم‌هايي مانند كپنهاگن و رابين كازان نيازمند اين است كه جو ورزشگاه را مانند جهنم كرد. در حال حاضر ما يك تيم شكست‌ناپذير نيستيم.

سرمربي جوان بارسلونا در مورد بازي چهارشنبه شب مقابل پاناتينايكوس هم گفت: من از بعضي اتفاق‌هاي بازي امشب كمي نااميد شدم. مثل اين كه مالكيت توپ را از دست مي‌داديم ، اگرچه پس از آنكه جبرئيل سيسه موقعيت خود را از دست داد، توانستيم بازي را كنترل كنيم.

گوارديولا با اشاره به عملكرد خوب ويكتور والدس در اين بازي گفت: اگر والدس آن موقعيت خوب حريف را مهار نمي‌كرد، شرايط بازي مي‌توانست به كلي تغيير كند. ويكتور همچنان نقش مهمي را در تيم بازي مي‌كند.

وي در پايان گفت: از اينكه به عنوان تيم اول صعود كرده‌ايم بسيار خوشحاليم. حال بايد ببينيم با آغاز ماه فوريه چه عملكردي در ادامه‌ي اين رقابت‌ها خواهيم داشت.

moongirl
11-26-2010, 01:04 PM
ژابی آلونسو بر این باور است که رئال مادرید دستورالعمل لازم برای بردن بارسلونا در نوکمپ را دارد، البته اگر تیم در سطح خوب خود باشد.

این ملی‌پوش اسپانیایی در نشستی خبری دستاوردهای اخیر بارسلونا را ستوده و گفته نتیجه مسابقه در تعیین قهرمان کلیدی خواهد بود، هرچند که سرنوشت قهرمانی را مشخص نخواهد کرد.

او گفته است: «این تیم بارسلونا خیلی خوب است و هنوز هم خیلی خوب است. آنها در سال‌های اخیر قهرمانی‌های بسیاری به دست آورده‌اند و سخت تلاش می‌کنند تا ما را شکست دهند، چون برد مقابل ما حیاتی است. دو مسابقه کلیدی در پیش داریم، که یکی در نوکمپ است و دیگری دیدار برگشت.

البته امتیازات بسیار زیاد دیگری هم هست که باید برای آنها بازی کنیم و به همین دلیل این بازی سرنوشت قهرمانی را مشخص نمی‌کند، اما نتیجه برای آنهایی که رویای قهرمانی دارند مهم است. تیم ما پتانسیلی عالی در حمله دارد و توان گل‌زنی بالایی دارد. باید عالی بازی کنیم و در حمله و دفاع قوی باشیم، چرا که دستورالعمل پیروزی در نوکمپ همین است.»

آلونسو همچنین گفت که ژوزه مورینیو اجازه نمی‌دهد بازیکنان پیش از چنین دیدار حساسی استراحت کنند: «او تیم را باانگیزه نگاه می‌دارد و همیشه ما را به پیش می‌راند چون بیشتر می‌خواهد. او بعضی روزها آرام است و بعضی روزها انگیزه بیشتری دارد.»

moongirl
11-26-2010, 01:04 PM
میگل آنخل لوتینا، مربی دپورتیوو لاکرونیا نظرش را درباره بارسلونا و رئال مادرید پیش از نبرد ال‌کلاسیکو گفته.

سفیدپوشان در این فصل شکست نخورده‌اند و یک امتیاز از بارسلونا بالاتر هستند، آنچه که باعث می‌شود همه بیش از فصل‌های قبل منتظر این بازی باشند.

لوتینا گفته است: «از دید من هر دو تیم بهتر شده‌اند و هیچ‌کدام تا حالا این قدر قوی نبوده‌اند.

این دو تیم سبک‌های متفاوتی دارند. بارسلونا را بسیار روشن می‌شناسیم و مادرید تیمی است که درست است که مالکیت توپ کمتری دارد، اما فوتبال خیلی خوبی بازی می‌کند و تهاجم را دوست دارد. هر تیمی ژابی آلونسو را در میانه میدان داشته باشد فوتبال خوبی بازی خواهد کرد.»

لوتینا همچنین گفت که بازی فراتر از نبرد لیونل مسی و کریستیانو رونالدو است: «همه نام مسی و رونالدو را می‌برند، اما فراموش نکنیم امثال کاسیاس، چابی، اینیستا، سرخیو راموس و ژابی آلونسو هم در بازی هستند. با حضور این بازیکنان هر اتفاقی می‌تواند بیفتد.»

Redboy64
11-27-2010, 06:22 PM
مورينيو: با يك رئال مادريد متحول شده قدم در نيوكمپ مي‌گذاريم

سرمربي تيم فوتبال رئال مادريد گفت: با يک رئال متحول شده قدم در نيوکمپ مي‌گذاريم.

http://www.football3.ir/admin/asp/Picture/00006553.jpg خوزه مورينيو خطاب به همتاي خود در بارسلونا تصريح کرد: در جنگ تاکتيکي کوچکترين توفع عقب‌نشيني نداشته باش، اطمينان دارم که با چند فريب تاکتيکي ساده دروازه بارسلونا باز خواهد شد. اين را با همه وجودم مي‌گويم و مطمئن هستم که کنترل ميانه ميدان از آن ما است.
مورينيو ادامه داد: مسئله چندان پيچيده نيست. دو تيم مجموعه‌اي از بهترين بازيکنان جهان هستند اما برتري نفري ما نسبت به بارسلونا نيازي به اثبات يا توضيح ندارد.
گفتنی است، بارسلونا دوشنبه شب در نيوکمپ ميزبان رئال مادريد است.

Redboy64
11-27-2010, 06:24 PM
مورينيو: قول مي دهم بازي بزرگي باشد

ژوزه مورينيو،مربي پرتغالي رئال مادريد قول داده که نهايت تلاشش را به کار مي گيرد تا ديدار حساس ال کلاسيکو که روز دوشنبه برگزار خواهد شد، ديداري جذاب و تماشايي از آب در بيايد

http://www.football3.ir/admin/asp/Picture/00004381.jpg رئال مادرید در تمام رقابتهایی که در طول این فصل برگزار کرده، طعم شکست را نچشیده و در حال حاضر هم با یک امتیاز برتری نسبت به بارسلونا در صدر جدول رقابتهای لالیگا قرار دارد
مورینیو هم امیدوار است تا بتواند تا در اولین حضورش در ال کلاسیکو، به نتیجه خوبی دست یابد
مربی تیم مادریدی در صحبتهایی دراین رابطه گفت:« وظیفه ما،مربیان، بازیکنان و داور این است که بازی خوبی را به نمایش بگذاریم. باید یک بازی فوق العاده را برای جهانیان اجرا کنیم.»
علاوه بر مورینیو، مسعوت اوزیل، سامی خدیرا و آنخل دی ماریا هم اولین حضورشان در ال کلاسیکو را تجربه خواهند کرد و مورینیونمی داند که عملکرد این سه ستاره در این دیدار چطور خواهد بود:« هیچ وقت نمی دانی که تیمت چطور واکنش نشان خواهد داد. آنها از نظر فیزیکی خوب هستند و می دانند که باید چه کارهایی انجام دهند ولی ما مقابل تیمی قرارمی گیریم که مدتهاست تمرینات گروهی زیادی انجام داده و ما تنها چند ماه است که در کنار همیم. در هر صورت ما باید خودمان را برای هر اتفاقی آماده کنیم.»

Redboy64
رونالدو: شك نكنيد برنده ال‌دربي خواهيم بود

مهاجم پرتغالي تيم فوتبال رئال مادريد گفت: شک نکنيد برند ال‌دربي خواهيم بود.

http://www.football3.ir/admin/asp/Picture/00015793.jpg کريستيانو رونالدو در آستانه ال‌کلاسيکودربي عنوان کرد: اخيرا مشاهده کرده‌ام که سخنان مرا به عنوان کنايه و پيش بيني قلمداد مي‌کنند؛ اما کاملا علمي و جدي مي گويم که در ال‌کلاسيکو دربي پيروز مي‌شويم. هر کارشناس بي طرفي با تماشاي بازي‌هاي اخير دو تيم، بر اين ادعا صحه مي گذارد که رئال پيروز ميدان خواهد بود.
وي افزود: در اينکه ديدار برابر بارسلونا، بازي بسيار سختي خواهد بود، هيچ ترديدي نيست. براي بازي‌هاي سخت هميشه آماده بوده‌ام.
گفتنی است، ال کلاسيکو دربي دوشنبه در نيوکمپ بين بارسلونا و رئال مادريد برگزار مي‌شود.

Redboy64
پيروز "ال کلاسيکو": مورينيو - گوارديولا

دوشنبه شب نيز تک بازي بارسلونا و رئال مادريد در نيوکمپ برگزار خواهد شد.

http://www.football3.ir/admin/asp/Picture/00008035.jpg دوشنبه شب دیدار حساس و تماشایی «ال کلاسیکو»تک بازی باقیمانده از لالیگا خواهد بود و این در حالی که پپ گواردیولا رکورد 100% پیروزی در این دیدار، اززمان حضورش برروی نیمکت مربیگری بارسا را در کارنامه می بیند، ژوزه مورینیو، مربی توانا و موفق رئال مادرید به دنبال آن است تا اولین تجربه حضورش در ال کلاسیکو را با پیروزی سپری کند.
این دو تیم تاکنون 160 بار دو تیم با هم روبرو شده اند که 68 بار رئال به پیروزی رسیده، 62 بار بارسلونا و 30 بار نیز مصاف دو تیم با تساوی خاتمه یافته
برترین گلزن ال کلاسیکو که در حال حاضر در میادین ورزشی به بازی می پردازد، لیونل مسی است که در کل 7 بار توانسته دروازه رئال را در رقابتهای لالیگا باز کند. او در رده شانزدهم برترین گلزنان تاریخ ال کلاسیکو قرار دارد

Redboy64
11-27-2010, 06:26 PM
ايكر كاسياس: ال كلاسيكو سرنوشت قهرماني را مشخص مي كند

ايکر کاسياس، دروازه بان رئال مادريد، با تاکيد بر اهميت ديدار دوشنبه شب تيمش مقابل بارسلونا، گفت که تساوي در اين ديدار برايش قابل قبول نيست.

http://www.football3.ir/admin/asp/Picture/00024666.jpg بارسلونا و رئال مادريد رقابت هاي اين فصل لاليگا را با اقتدار آغاز کردند و به اندازه اي از تيم هاي ديگر فاصله گرفته اند که کاملا مشخص است که رقابت قهرماني اين فصل بين اين دو تيم خواهد بود.
کاسياس گفت:" امسال ما مصمم هستيم که در ال کلاسيکو به پيروزي برسيم. اگرچه يک امتياز از بارسا پيش هستيم اما به دنبال تساوي نيستيم.
بارسا و رئال در يک سطح قرار دارند و اين ال کلاسيکو است که سرنوشت قهرماني را مشخص مي کند."
در آستانه ال کلاسيکو بسيار همچنان در مورد مورينيو صحبت مي کنند؛ سرمربي پرتغالي که در تابستان هدايت سفيدها را به عهده گرفت، هنوز طعم شکست را با اين تيم تجربه نکرد.
" با او ما به شکست نخوردن عادت کرديم."
بارسلونا فصل گذشته هر دو ديدار رفت و برگشت ال کلاسيکو را به سود خود خاتمه داد و همين مسئله قهرماني آنها را رقم زد. رئال ها اميدوارند اين فصل نتيجه به نفع آنها رقم بخورد.

Redboy64
11-27-2010, 06:27 PM
فابرگاس: اميدوارم بارسا بتواند رئال را شکست بدهد

او که زماني در تيم جوانان بارسلونا بازي مي کرد معتقد است طرفداري اش از بارسلونا اصلا عجيب نيست
http://www.football3.ir/admin/asp/Picture/00016185.jpg

سسک فابرگاس، هافبک آرسنال، گفت که امیدوار است بارسلونا بتواند در دیدار روز دوشنبه مقابل رئال مادرید به پیروزی برسد.
او که زمانی در تیم جوانان بارسلونا بازی می کرد، در مصاحبه با نشریه ال موندو دپورتیوو گفت:" به عنوان یک هوادار قدیمی بارسلونا، دوست دارم آنها پیروز شوند. به عنوان یک بازیکن حرفه ای، ال کلاسیکو یک دیدار حساس است که دو تیم با تاریخچه ای شگفت انگیز مقابل هم قرار می گیرند.
رئالی ها نسبت به فصل گذشته پیشرفت زیادی داشته اند و نسبت به چند سال اخیر بسیار خطرناک تر شده اند.
کسی نباید از احساس من نسبت به بارسلونا متعجب شود زیرا من این مسئله را هیچ گاه پنهان نکردم. همه اعضای خانواده من طرفدار بارسلونا هستند و من در لاماسیا پرورش پیدا کردم و به همین دلیل است که می گویم دلم می خواهم بارسلونا پیروز شود."
فابرگاس همچنین در مورد تیم حریف و تاثیری که مورینیو روی آن گذاشت گفت:" تیم آنها با بازی خاص انگلیسی اش، من را به یاد چلسی می اندازد. آنها در مرکز زمین به دنبال کوچکترین اشتباهات حریف هستند و مهاجمانی بسیار خطرناک در اختیار دارند.
آنها خیلی خوب مالکیت توپ را در زمین حریف حفظ می کنند."

moongirl
11-27-2010, 11:21 PM
اولین جلسه تمرین تیم پس بازی چهارشنبه شب بارسا در لیگ قهرمانان، برگزار شد. به غیر از والدس و اینیستا که که در سالن باشگاه مشغول بدنسازی شدند و میلیتو که مصدوم بود بقیه بازیکنان در تمرین سبک تیم حضور داشتند.

به گزارش سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایرانبازیکنانی که در بازی با پانتیانکوس به میدان رفته بودند پس از گرم کردن به سایر اعضای تیم ملحق شدند و بدین ترتیب اولین جلسه تمرین خود برای بازی بزرگ دوشنبه را در زمین شماره یک سیوداد اسپورتیوای خوان گمپر برگزار کردند.

وضعیت آدریانو مطلوب است.

آدریانو که در بازی چهارشنبه شب به خاطر احساس درد شدید در ناحیه ساق پای چپش از بازی خارج شده بود، در این جلسه جدا از سایرین و با یک مربی ویژه تمرین کرد. این بازیکن برزیلی توسط کادرپزشکی مورد معاینه قرار گرفت و مشخص شد آسیب دیدگی او جدی نیست و از وضعیت خوبی برخوردار است.

والدس و اینیستا در سالن بدنسازی

ویکتور والدس و آندرس اینیستا در این جلسه تمرینی حضور نیافتند، در عوض در سالن باشگاه به بدنسازی پرداختند؛ گابی میلیتو نیز که به خاطر مصدومیت مشغول ریکاوری است، در این جلسه حضور نداشت.

سه بازیکن تیم ب و یک بازیکن از رده جوانان

سه بازیکن تیم ب بارسا، شامل مینو، فونتاس و تیاگو که در سفر یونان تیم را همراهی کرده بودند به همراه بازیکنی از رده جوانان باشگاه به نام ایوان بالیو با حضور در این جلسه تمرین خو را تکمیل کردند.

تمرین شنبه ساعت 11

بازیکنان تیم جمعه را به استراحت پرداختند و شنبه ساعت 11:00 دوباره تمرین خود را از سر می گیرند. این تمرین پشت درهای بسته برگزارخواهد شد و بعد از آن، کنفرانس مطبوعاتی بارسا با حضور کارلوس پویول برگزار خواهد شد.

moongirl
11-27-2010, 11:22 PM
سسک فابرگاس، هافبک آرسنال، گفت که امیدوار است بارسلونا بتواند در دیدار روز دوشنبه مقابل رئال مادرید به پیروزی برسد.

او که زمانی در تیم جوانان بارسلونا بازی می کرد، در مصاحبه با نشریه ال موندو دپورتیوو گفت:" به عنوان یک هوادار قدیمی بارسلونا، دوست دارم آنها پیروز شوند. به عنوان یک بازیکن حرفه ای، ال کلاسیکو یک دیدار حساس است که دو تیم با تاریخچه ای شگفت انگیز مقابل هم قرار می گیرند.

رئالی ها نسبت به فصل گذشته پیشرفت زیادی داشته اند و نسبت به چند سال اخیر بسیار خطرناک تر شده اند.

کسی نباید از احساس من نسبت به بارسلونا متعجب شود زیرا من این مسئله را هیچ گاه پنهان نکردم. همه اعضای خانواده من طرفدار بارسلونا هستند و من در لاماسیا پرورش پیدا کردم و به همین دلیل است که می گویم دلم می خواهم بارسلونا پیروز شود."

فابرگاس همچنین در مورد تیم حریف و تاثیری که مورینیو روی آن گذاشت گفت:" تیم آنها با بازی خاص انگلیسی اش، من را به یاد چلسی می اندازد. آنها در مرکز زمین به دنبال کوچکترین اشتباهات حریف هستند و مهاجمانی بسیار خطرناک در اختیار دارند.

آنها خیلی خوب مالکیت توپ را در زمین حریف حفظ می کنند."

moongirl
آلوارو آربلوا، مدافع رئال مادرید، معتقد است که تیمش از قدرت کافی برای پیروزی مقابل بارسلونا در نوکمپ برخوردار است.

رئالی ها در حالی پای به ال کلاسیکو می گذارند که با یک امتیاز برتری نسبت به بارسلونا در صدر جدول لالیگا قرار دارند.

او در مصاحبه با سایت اختصاصی باشگاه رئال مادرید گفت:" کاملا واضح است که پیروزی مقابل بارسلونا در نوکمپ برای همه طرفداران رئال بسیار لذت بخش است. این پیروزی برای ما بسیار مهم است زیرا آنها مهمترین رقیب ما در لیگ اسپانیا هستند.

همه ما می دانیم اگر آنها را شکست دهیم، به ویژه در ورزشگاه خودشان، چه اتفاقی روی خواهد داد. ما معتقدیم که می توانیم به پیروزی برسیم و امیدواریم که با انجام این کار، هواداران را خوشحال کنیم.

ما اطمینان زیادی داریم زیرا ما خوب بازی می کنیم و تلاش زیادی به خرج می دهیم. این دیدار برای هر دو تیم در زمان مناسبی برگزار می شود و فکر می کنم که دیدار واقعا جذابی باشد. ما می خواهیم سبک ویژه خودمان را به نمایش بگذاریم و یک نتیجه خوب به دست بیاوریم."
او همچنین به ستایش از تیم حریف پرداخت و گفت:" آنها واقعا تیم بزرگی هستند. با داشتن مسی، ژاوی،پدرو....بارسلونا تیمی مبارزه جو است. اینها بازیکنانی با کیفیت هستند که می توانند سرنوشت ساز باشند."

moongirl
خاویر ماسچرانو، هافبک بارسلونا، در آستانه دیدار حساس ال کلاسیکو که روز دوشنبه در نوکمپ برگزار می شود، از هم تیمی هایش خواست که آرامش شان را حفظ کنند.

غول کاتالانی این هفته در لیگ قهرمانان موفق شد 3-0 پاناتینایکوس را شکست دهد و به مرحله بعدی لیگ قهرمانان راه یابد و هافبک آرژانتینی معتقد است که این دیدار تدارک مناسبی برای ال کسیکو بود.

او در گفتگو با سایت اختصاصی باشگاه بارسلونا گفت:" ما امیدواریم با پیروزی در ال کلاسیکو، روند پیروزی های مان ادامه پیدا کند زیرا این مسئله اهمیت زیادی دارد. البته این پیروزی در این دیدار نیز تنها سه امتیاز دارد و ما نباید خیلی به آن فکر کنیم. باید آرامش مان را حفظ کنیم. بازی روز دوشنبه برگزار می شود و نباید از همین حالا خیلی به آن فکر کنیم."

او همچنین در مورد پیروزی تیمش مقابل پاناتینایکوس گفت:" من از این پیروزی خوشحالم زیرا توانستیم به مرحله بعد صعود کنیم. ما می خواستیم به عنوان تیم اول به مرحله بعد برویم.
جدا از نتیجه، این تیم همیشه به دنبال این است که به شیوه یکسانی بازی کند زیرا این سبکی است که تیم به خوبی ار عهده آن برمی آید. این سبک ویژه بارسا است.
من در دو بازی اخیر در ترکیب اصلی قرار داشتم. وقتی به بازی می روم، تلاش می کنم بهترین بازی ام را ارائه بدهم. البته سرخیو بوسکتس گزینه اول است. او بازیکن فوق العاده ای است.

moongirl
11-27-2010, 11:23 PM
کریس رونالدو، ستاره رئال مادرید، گفت که دیدار مقابل بارسلونا درنوکمپ فرقی با دیگر بازی های لیگ ندارد اما تاکید کرد که برای پیروزی در این دیدار تمام تلاش شان را انجام می دهند.

رئالی ها در حالی روز دوشنبه مقابل بارسلونا قرار خواهند گرفت که در حال حاضر با یک امتیاز برتری نسبت به رقیب دیرینه در صدر جدول لالیگا قرار دارند.

شاگردان مورینیو تاکنون در رقابت های این فصل شکست نخورده اند و این هفته در لیگ قهرمانان موفق شدند 4-0 آژاکس را شکست دهند.

رونالدو که مطمئن است تیمش می تواند در مقابل بارسلونا به پیروزی برسد، در مصاحبه با سایت اختصاصی باشگاه گفت:" اگرچه این دیدار برای هر دو تیم مهم است اما مانند بقیه بازی هاست.

ما یک امتیاز از آنها بیشتر داریم، این دیدار بسیار سخت خواهد بود اما من مطمئنم که نتیجه خوبی خواهم گرفت. این یک دیدار فینال نیست. هنوز بازی های زیادی تا پایان فصل باقی است. "

با این وجود رونالدو می داند که بارسلونا در مقابل هواداران خودی در نوکمپ حریف بسیار خطرناکی است.

" شکست دادن آنها بسیار دشوار است. آنها در چند سال اخیر با همین تیم کار کرده اند و به ویژه در خانه بسیار قدرتمند هستند. آنها نشان داده اند که رقابت سختی با ما برای قهرمانی دارند.
ما به سختی و خیلی خوب کار می کنیم. می دانیم که در شرایط خوبی هستیم و به همین دلیل می دانیم که بازی خوبی خواهد بود."
رونالدو همچنین در مورد مورینیو گفت:" کار کردن با مربی بزرگی که به همه جام هایی که می خواسته، دست پیدا کرده، بسیار لذت بخش و باعث افتخار است.

امیدوارم مورینیو از همه تجربه اش برای کسب افتخارات زیاد با رئال مادرید استفاده کند. احتمالا بهترین تیم در ال کلاسیکو به پیروزی خواهد رسید و رئال بهترین است."

Redboy64
11-28-2010, 07:29 PM
10گل برتر تاريخ ال‌کلاسيکو

گل‌هايي از يوهان کرويف، ديه‌گو مارادونا، روماريو، روبرتو کارلوس، زين‌الدين زيدان، رائول و رونالدينيو در اين ليست قرار گرفته است.

http://www.football3.ir/admin/asp/Picture/00026118.jpg شنبه شب، دنیای فوتبال متوقف خواهد شد. طرفداران از هر گوشه دنیا به تماشای ستارگان محبوبشان می‌نشینند، خریدهای کریسمس را متوقف می‌کنند و برای دو ساعت کار، خانواده و دیگر مسائل را رها می‌کنند، چرا که بارسلونا میزبان رئال مادرید در اولین ال‌کلاسیکو فصل 11-2010 است.
نبرد دو رقیب قدرتمند اسپانیایی به دلایل کاملا مشخصی تا این حد هیجان‌انگیز است؛ پپ گواردیولا علیه ژوزه مورینیو. لیونل مسی علیه کریستیانو رونالدو. مادریدیستا علیه کاتالان‌ها. تیکی‌تاکا علیه پروژه کهکشانی. و به همین ترتیب.
همه، حتی بی‌طرف‌ها می‌خواهند دیداری فراموش‌نشدنی با گل‌هایی فراموش‌نشدنی ببینند. به همین دلیل است که سایت گل با مطالعه کتاب‌های تاریخی، 10 گل برتر تاریخ ال‌کلاسیکو را انتخاب کرده و معرفی می‌کند.
برای بی‌طرفی، پنج گل از بارسلونا و پنج گل از رئال مادرید برگزیده‌ایم. این گل‌ها به ترتیب تاریخ به ثمر رسیدن هستند و شماره آنها معنای دیگری ندارد.
احتمالا خیلی‌ها با این گل‌ها مخالفت می‌کنند، پس دوست داریم نظر شما را درباره این گل‌ها بدانیم.

1. یوهان کرویف (رئال مادرید – بارسلونا، فوریه 1974) – در اوایل دهه 70، تنها چند بازیکن بودند که می‌توانستند به گرد پای استعداد یوهان کرویف برسند. کرویف زمانی که گفت کاتالان‌ها را به رئال مادرید ترجیح داده، چون نمی‌تواند برای باشگاهی بازی کند که منتسب به فرانسیسکو فرانکو، دیکتاتور اسپانیا است، قلب هواداران بارسلونا را ربود. او البته جایگاه خود به عنوان اسطوره بارسا را با رساندن این باشگاه به اولین قهرمانی پس از سال 1960، در فصل 74-1973 تثبیت کرد. او در آن فصل گل مشهوری زد؛ سه مدافع رئال را پشت سر گذاشت و گل زد. بارسا در آن بازی در سانتیاگو برنابئو، رئال را با نتیجه پنج بر صفر خرد کرد.

2. دیه‌گو مارادونا (رئال مادرید – بارسلونا، فوریه 1984) – دیه‌گو مارادونا البته در بهترین دوران بازی خود نبود، اما سه سال را در نوکمپ گذراند. او را که احتمالا می‌توان بهترین فوتبالیست تاریخ دانست، در ال‌کلاسیکو 1984 لحظه‌ای طلایی را رقم زد و سرعت، توازن، لمس توپ و گستاخی مشهور خود را نشان داد. مارادونا طرفداران برنابئو را با پیمودن 40 متر، جا گذاشتن دروازه‌بان، ایستادن روی خط دروازه برای کنار زدن مدافعی دیگر، و سپس انداختن توپ به درون دروازه خاموش کرد.

3. سانتیاگو آراگون (رئال مادرید – بارسلونا، 1990) – هنگامی که به بازیکنان بزرگی که در ال‌کلاسیکو حضور داشته‌اند می‌اندیشید، کمتر کسی به یاد سانتو آراگون می‌افتد. این هافبک تنها چند بازی در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 90 برای رئال به میدان رفت. اما سوپرجام 1990 اسپانیا آراگون را به اسطوره رئال تبدیل کرد. رئال بارسلونا را در برنابئو چهار بر یک شکست داد، اما آراگون بود که ستاره آن شب شد. او سومین گل بازی از فاصله 40 متری به آندونی سوبی‌سارتا زد. این تنها گل او برای رئال مادرید بود.

4. روماریو (بارسلونا – رئال مادرید، ژانویه 1994) – هیچ چیز مانند هت‌تریک در ال‌کلاسیکو باعث نمی‌شود شما تا ابد محبوب هواداران بمانید. روماریو، اسطوره گل‌زنی برزیل نامش را در کتاب‌های رکورد با زدن سه گل در جریان پیروزی پنج بر صفر تاریخی در نوکمپ ثبت کرد. گل اول او به ویژه به‌یادماندنی بود، چرا که با چرخشی برق‌آسا در محوطه جریمه، مدافع مستقیم خود را جا گذاشت و توپ را بلافاصله به گوشه دورتر دروازه کوبید.

5. روبرتو کارلوس (رئال مادرید – بارسلونا، فوریه 2000) – برخی ممکن است فکر کنند روبرتو کارلوس یکی از بهترین کاشته‌زن‌های تاریخ بود. حقیقت آن است که این توپ جنگی، در اغلب دوران بازی خود تلاش کرد آن ضربه معروف خود را تکرار کند ولی موفق نمی‌شد. البته این اسطوره رئال در سال 2000 توانست به موقع ترفند خود را نشان دهد و با شوتی مهارنشدنی از فاصله 30 متری طرفداران رئال را به آسمان فرستاد.

6. زین‌الدین زیدان (بارسلونا – رئال مادرید، مارس 2002) – سلطه رئال مادرید و بارسلونا در سال‌های گذشته به حدی بوده که ال‌کلاسیکو تنها به لیگ داخلی محدود نمی‌شده. در سال 2002، دو دشمن در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان به مصاف هم رفتند و این نابغه فرانسوی نوکمپ را با ضربه‌ای خاموش کرد. ضربه او مانند ضربات گلف‌بازها بود و توپ به صورت چیپ پشت سر بونانو فرود آمد. تلاش فیلیپ کوکو هم بی‌فایده بود.

7. رائول گونزالس (رئال مادرید – بارسلونا، می 2002) – در بازی برگشت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان، رائول هم به زیدان پیوست. در اواخر نیمه اول بود که چابی ارناندس جوان توپ را در نیمه خودی از دست داد. رائول توپ را گرفت و پس از تسلط بر آن، با شوتی شگفت‌انگیز توپ را به گوشه بالای دروازه بارسا زد.

8. چابی ارناندس (رئال مادرید – بارسلونا، آوریل 2004) – این یکی از دلایل محبوبیت فوق‌العاده چابی در کاتالونیا است. جادوگر خط میانی گلی نبوغ‌آمیز در سال 2004 زد. او توپ را 30 متر به جلو برد و آن را به رونالدینیو داد. خودش به حرکت در محوطه جریمه ادامه داد و پاس هوایی و باورنکردنی رونالدینیو را با ضربه‌ای نیمه‌آکروباتیک در هوا وارد دروازه ایکر کاسیاس جوان کرد.

9. رونالدینیو (رئال مادرید – بارسلونا، نوامبر 2005) – کمتر چیزی در فوتبال به اندازه تماشای این که بازیکنانی نظر رونالدینیو، یک‌تنه حریف را نابود می‌کنند لذت دارد. این دقیقا همان چیزی است که تماشاگران در برنابئو در نمایش ترسناکی در سال 2005 به نظاره نشستند. این اعجوبه دندان‌خرگوشی به آسانی از سه دفاع مادرید گذشت و توپ را با ضربه‌ای زمینی به سمت تیر نزدیک‌تر دروازه کاسیاس زد.

10. ژولیو باپتیستا (رئال مادرید – بارسلونا، دسامبر 2007) – ژولیو باپتیستا که لقب هیولا را دارد شاید بازیکنی نباشد که طرفداران رئال چندین سال بعد او را به یاد بیاورند، اما هنگامی که به 58 دیداری که در سال‌های 2005 تا 2008 برای رئال به میدان رفت بیندیشد این لحظه را به خاطر خواهد آورد. این مهاجم تنومند با یک – دو نامتعارف و به شدت موثری با رود فان‌نیستلروی توپ را گرفت و حرکتش را با شوت سرضرب با بیرون پا به سمت گوشه بالای دروازه ویکتور والدس زد و او را مقهور کرد.
در این لیست گل‌هایی از رونالدو، لوییس انریکه، رونالد کومان، لیونل مسی و رائول هم می‌توانستند قرار بگیرند.

moongirl
11-28-2010, 11:48 PM
هریستو استویچکوف ستاره سابق باشگاه بارسلونا در گفت و گویی با روزنامه مارکا، به بررسی دیدگاه هایش در مورد دیدار ال کلاسیکو پرداخته است.

به نظر می رسد که با وجود گذشت چندین سال از خداحافظی او با پیراهن بارسلونا، هنوز نفرت از رئال مادرید در دل این ستاره بلغاری پا برجاست:« از رئال مادرید حالم به همی می خورد.هرگز مرا با پیراهن سفید نخواهید دید.دیدار دوشنبه شب هم یک ال کلاسیکوی دیگر است ولی به نظر می رسد که شما دست از تکرار این جمله که «مورینیو به رئال آمده» بر نداشته اید.ولی این بازی هم تنها 3امتیاز دارد.»

استویچکوف که سابقه کسب توپ طلا را در کارنامه اش دارد، در مقایسه کریس و مسی گفت:« بازیکن آرژانتینی خداست و کریستیانو یک فوتبالیست خیلی خوب است. ستاره پرتغالی یک برنده است و شخصیت ویژه ای دارد.او هیچ وقت تسلیم نمی شود و این امتیاز مثبتی برای فوتبال است. کریس به نظرم آدم بدی نیست و این شماها هستید که اتیکت های مختلفی را به او می چسبانید.هواداران نوکمپ از کریس و مورینیو متنفرند ولی آنها بیش از هر دوی اینها، از فیگو نفرت دارند.»

اسطوره بلغارستانی در ادامه به تمجید از مربی رئال پرداخت و گفت:« ژوزه آدم بدی نیست.چه حیف که افراد، مثل من او را نمی شناسند. این مطبوعات هستند که رفتار مورینیو با هواداران را رقم می زنند. زمانی که سرمربی تیم ملی بلغارستان بودم، در لندن با او دیدار کردم و بعداز آن مورینیو برای یکی از دیدارهای لیگ قهرمانان اروپا به کشور ما آمد و در خانه من ماند.»

ستاره سالهای نه چندان دور بارسا، در مقایسه پپ و مورینیو گفت:« فکر می کنم که پپ درسالهای اخیر اندکی از مورینیو بهتر بوده. او توانسته نتایج بهتری در مقایسه با مورینیو کسب کند و کسب شش عنوان قهرمانی در یک فصل در آینده ای نزدیک برای هیچ تیمی تکرار نخواهد شد.»

moongirl
11-28-2010, 11:48 PM
حدود یک روز دیگر تا برگزاری دیدار ال کلاسیکو باقی است. رویدادی جنجالی که سالی دو بار در رقابتهای دنیای فوتبال رخ می دهد. این بار 13 قهرمان دنیا،همزمان با هم گام به زمین چمن ورزشگاه نوکمپ خواهند گذاشت. تمام آنها اسپانیایی هستند و روز یازدهم جولای سال جاری در آفریقای جنوبی، جام قهرمانی جام جهانی را بالای سر بردند. 13 نفر از قهرمانان آفریقای جنوبی، اکنون ستون مهره های تیم های بارسلونا و رئال مادرید را تشکیل می دهند.

البته این بستگی به تصمیم پپ گواردیولا و ژوزه مورینیو دارد که آیا این 13 نفر را در کنار هم در زمین چمن ببینیم یا نه!

دو دروازه بان،5 مدافع، 4 بازیکن خط میانی و دو مهاجم. این 13 بازیکنی هستند که به دو غول فوتبال باشگاهی اسپانیا اختصاص دارند. ایکر کاسیاس و ویکتوروالدس، دروازه بانان دو تیم هستند.سنگربان رئال مادرید،دروازه بان ثابت تیم ملی اسپانیا بود و به عنوان کاپیتان ماتادورها، جام قهرمانی جام جهانی را در ژوهانسبورگ بالای سر برد ولی والدس، دروازه بان بارسا این فرصت را نیافت که حتی برای یک دقیقه گام به زمین چمن آفریقای جنوبی بگذارد ولی با این وجود نباید قابلیتهای او را نادیده گرفت.کسب جایزه سامورا (برترین دروازه بان لالیگا) در دو فصل اخیر این رقابتها، باعث شده تا او در کنار کاسیاس، یکی از برترین های لالیگا باشد.

جلوتر از والدس، باز هم بازیکنانی از بارسا هستند.دو مدافع فیکس تیم ملی اسپانیا، کارلس پویول و جرارد پیکه که هر دوی آنها راه گلزنی به رئال مادرید را بلدند. در سوی دیگر میدان، سرخیو راموس را می بینیم که در تیم ملی اسپانیا در جناح راست دفاعی توپ می زند.او هم تجربه گلزنی به بارسا را در کارنامه اش می بیند. البته رائول آلبیول و آلوارو آربلوا، هم تیمی های راموس در تیم ملی اسپانیا و باشگاه مادریدی، شانس کمتری برای حضور در دیدار ال کلاسیکو دارند.

در مرکز میدان لاروخا، دومحور اساسی حکمرانی می کردند: ژابی آلونسو که اکنون در تیم مادریدی است و چابی ارناندس که در تیم کاتالان توپ می زند. چابی در کنار سرخیو بوسکتس و آندرس اینیستا،دیگر ملی پوشان تیم کاتالان، خط میانی بارساراپوشش می دهد

ولی در خط حمله شاهد دوئلی نخواهیم بود، چون رئال هیچ مهاجم ملی پوش اسپانیایی ای در رختکن تیمش نمی بیند. پدرو هم تنها نماینده بارسا در خط حمله تیم ملی اسپانیا بود و البته داوید ویا را هم باید در این لیست گنجاند.چون او قبل از آغاز رقابتهای جام جهانی به تیم کاتالان پیوسته بود

بدین ترتیب بارسا با 8 قهرمان دنیا، میزبان رئال با 5 قهرمان دنیا خواهد رفت و این به منزله یک امتیاز برای تیم میزبان خواهد بود.

moongirl
11-28-2010, 11:56 PM
پس از مدتها انتظار، بیست و نهم نوامبر و دیدار حساس ال کلاسیکو فرا رسید.

بارسلونا دوشنبه شب در نوکمپ میزبان رئال مادرید خواهد بود و ایتورالده گونسالس، داور اهل منطقه باسک، این دیدار را سوت خواهد زد

در حال حاضر رئال مادرید با یک امتیاز برتری نسبت به بارسا صدرنشین جدول رقابتهای لالیگاست. رئال در صورت پیروزی در این دیدار خارج از خانه می تواند فاصله اش در صدر جدول با بارسا را به 4 امتیاز برساند و بدین ترتیب و پیش از آغاز تعطیلات زمستانی لالیگا، گام محکمی در راستای قهرمانی بردارد و از سوی دیگر بارسا می تواند در صورت برد در این دیدار خانگی، با پیشی گرفتن از رقیب دیرینه، پس از مدتها،صدر جدول را به خود اختصاص دهد.

مروری بر مصافهای پیشین دو تیم

آخرین رویارویی دو تیم دررقابتهای لالیگا ، روز دهم آوریل سال 2010 رقم خورد.در آن دیدار که به میزبانی رئال برگزار شد، بارسلونا توانست با نتیجه 2-0 مقابل میزبانش به برتری دست یابد.

دیدار روز بیست و نهم نوامبر 2009دو تیم در نوکمپ نیز با برتری 0-1 بارسا همراه بود.

در روز دوم ماه می سال 2009، بارسلونا موفق شد تا در دیداری خارج از خانه با نتیجه قاطعانه 6-2 میزبانش رئال را شکست دهد و دیدار رفت دو تیم در رقابتهای دو فصل قبل نیز که روز سیزدهم دسامبر سال 2008 برگزار شده بود، با پیروزی 0-2 بارسا همراه بود.

آخرین پیروزی رئال مادرید در دیدار ال کلاسیکو روز هفتم ماه می سال 2008 و در سانتیاگو برنابئو رقم خورده بود که رئال در آن بازی توانسته بود تا با نتیجه 1-4 از سد بارسا عبور کند.

5 دیدار اخیر

بارسلونا در 5 دیدار اخیر خود، به 5 پیروزی ارزشمند دست یافته. آنها روز 24 نوامبر در لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه 3-0 از سد میزبانشان پاناتینایکوس عبور کردند.

پیروزی 8-0 بارسای میهمان مقابل آلمریا در روز بیستم نوامبر رقم خورد و روز سیزدهم نوامبر شاگردان گواردیولا توانستند تا در رقابتهای لالیگا بانتیجه 1-3 از سد ویارئال عبور کنند.

آنها روز دهم نوامبر نیز با نتیجه 1-5 از سد تیم سئوتا عبور کرده بودند و پیروزی خارج از خانه 3-1 شاگردان پپ مقابل ختافه هم روز هفتم نوامبر رقم خورده بود.

از سوی دیگر رئالی ها هم در 5 دیدار اخیرشان ، به 5 پیروزی دست یافتند.شاگردان مورینیو روز بیست و سوم نوامبر در لیگ قهرمانان اروپا،با نتیجه 4-0 آژاکس را شکست دادند.

روز بیستم نوامبر، پیروزی 1-5 رئال مقابل بیلبائو در لالیگا رقم خورد و روز چهارم نوامبر بود که این تیم در رقابتهای جام حذفی بایک گل توانست از سد اسپورتینگ خیخون عبور کند.

شاگردان مورینیو در روز هفتم نوامبر نیز در داربی حساس شهر مادرید با نتیجه 0-2 از سد اتلتیکو عبور کردند.

ستاره های دو تیم

بارسلونا: لیونل مسی

ستاره آرژانتینی بارسا که پیراهن شماره 10 این تیم را برتن می کند،بدون هیچ شکی ستاره شماره یک بارسا در میدان خواهد بود. او در رقابتهای این فصل لالیگا در 10 بازی به میدان رفته و توانسته 13 گل به ثمر برساند.

رئال مادرید: کریس رونالدو

ستاره پرتغالی رئال هم به دنبال آن است تا در دیدار دوشنبه شب نوکمپ خوش بدرخشد.او در دوازده بازی ای که در رقابتهای این فصل برای رئال برگزار کرده، به 14 گل دست یافته.

moongirl
11-29-2010, 02:00 PM
بارسلونا عصر روز یکشنبه یکی مانده به آخرین جلسه تمرینی اش پیش از دیدار حساس ال کلاسیکو را در پشت دربهای بسته برگزار کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که پپ گواردیولا، مربی این تیم اعلام کردکه بازیکنانش پیش از دیدار به این مهمی، نیاز دارند تا در آرامشی که به آن احتیاج دارند به تمرین بپردازند.
این جلسه تمرینی با حضور 18 بازیکن تیم اصلی بارسا و پشت دربهای بسته انجام شد و تیاگو آلکانتارا، بازیکن تیم پایه ای بارسا هم به سایر بازیکنان اصلی تیم پیوست.
گابی میلیتو که همچنان مصدوم است، غایب بزرگ این جلسه تمرینی بود.
تمرینات روز یکشنه بارسا بر پایه کار تاکتیکی قبل از بازی بود. البته گواردیولا جلسه تمرینی دیگری را برای صبح روز دوشنبه برای شاگردانش برنامه ریزی کرده که این جلسه تمرینی نیز پشت دربهای بسته انجام خواهد شد.

moongirl
این سه نفر اخیرا مصدوم شده بودند اما مصدومیت هیچ‌کدام از آنها خیلی جدی نیست.
انتظار می‌رود خدیرا، کاروالیو و ایگواین در ترکیب ثابت بازی با بارسا قرار بگیرند.
البته مورینیو اسکئیل گارای، سرخیو کانالس و ماتئوس را در لیست قرار نداده است.
لیست بازیکنان رئال برای دیدار با بارسلونا به این ترتیب است:
دروازه‌بانان: کاسیاس، آدان، دودک
مدافعان: آربلوا، راموس، په‌په، آلبیول، کاروالیو، مارسلو
هافبک‌ها: لاسانا و محمدو دیارا، خدیرا، گرانرو، آلونسو، اوزیل، دی‌ماریا، لئون
مهاجمان: رونالدو، بنزما، ایگواین

moongirl
اولین کلاسیکوی فصل 11-2010 در نوکمپ برگزار می‌شود و مادرید یک امتیاز از رقیب پیش است. آنها در این فصل هنوز شکستی متحمل نشده‌اند و رونالدو مطمئن است می‌توانند رکورد خوب خود را مقابل بارسا هم ادامه دهند.
کاپیتان تیم ملی پرتغال درباره این که آیا ال‌کلاسیکو قهرمان را تعیین می‌کند گفت: «کلاسیکو شاید سرنوشت‌ساز باشد، اما ما فعلا خبر نداریم. چیزی که روشن است این است که می‌خواهیم برویم و پیروز شویم.
می‌دانیم دیدار بسیار مهمی است و خوش‌بینانه به دنبال پیروزی خواهیم بود. می‌دانیم که ممکن است این بازی در تعیین سرنوشت فصل مهم باشد.
این بازی ارزش بسیاری برای ما دارد. من تنها یک بازیکن تیم هستم و همه مسئولیت این را حس می‌کنیم که باید دیدار خوبی انجام دهیم. من نسبت به دیگران فشار بیشتری حس نمی‌کنم. من همیشه به دنبال چیزهای بیشتری هستم، اما هم‌تیمی‌هایم هم همین افکار را دارند و مانند من گل می‌زنند.»
مادرید هر چهار دیدار قبلی مقابل بارسلونا را باخته و در دیدار فصل پیش در خانه بارسا یک بر صفر شکست خورد. البته رونالدو امیدوار است که اوضاع فرق کند: «امیدوارم این فصل ماجرا به نحو دیگری رقم بخورد. ما حتی یک بازی را هم در این فصل نباخته‌ایم و این مهم است چون به ما اعتماد به نفس می‌دهد.
می‌دانیم که دیدار سختی است، اما می‌خواهیم نشان دهیم تیم منسجمی هستیم. احساس اعتماد به نفس دارم و امیدوارم نتیجه خوبی کسب کنیم.
طبیعی است که پس از آنچه فصل پیش در لیگ قهرمانان روی داد، مردم حاضر در نوکمپ استقبال بدی از مربی ما داشته باشند، اما نگران نیستیم. سخت تمرکز خواهیم کرد و به چیزی نامرتبط با بازی فکر نخواهیم کرد.»

moongirl
11-29-2010, 02:01 PM
هفته چهاردهم ليگا با بازي کلاسيک بارسلونا – رئال مادريد در ورزشگاه نوکمپ به پايان خواهد رسيد. پيروز اين بازي صدرنشين ليگا خواهد بود. رئال در بارسلونا به فکر حفظ صدرنشيني و گرفتن انتقام 4 باخت پي در پي اخيرش خواهد بود. آبي – اناري ها هم در انديشه به دست آوردن جايگاه کنوني کهکشاني ها هستند. ولي اين تمام ماجرا نخواهد بود.
دو تيم با به شمار آوردن بازي هاي دوستانه شان تا پيش از بازي دوشنبه شب 240 بار برابر هم حاضر شده اند که آمار برتري بارسلونا را نشان مي دهد. کاتالاني 99 بار ال کلاسيکو را با برد به پايان رسانده اند. شمار بردهاي رئال مادريد 89 بوده و 52 بار هم بازي دو تيم با تساوي با پايان رسيده است. آخرين بار دو تيم در سال 2002 و در ليگا با تساوي به کار خود پايان داده اند.
بارسا در اين 240 بازي 414 بار دروازه قوهاي سپيد را باز کرده و 391 بار نيز دروازه اش را به روي اين تيم گشوده شده ديده است. اين آمار هم به نوعي راي به برتري بارسلونا مي دهد. پيروزي 6 بر 2 بارسا برابر رئال در 2 مه 2009 و در برابر ديدگان 80 هزار و 354 تماشاگر حاضر در ورزشگاه سانتياگو برنابئو بهترين برد خارج از خانه بارسا برابر رئال شمرده مي شود. اين نخستين بار بود که رئال در خانه از رقيب ديرينه اش 6 گل دريافت مي کرد.
بهترين گلزن ال کلاسيکو در حال حاضر در بوندسليگا و با پيراهن شالکه به ميدان مي رود! رائول گونسالس بلانکو با 11 گل زده برترين گلزن تاريخ ال کلاسيکو شمرده مي شود. ليونل مسي هم تا کنون 7 بار موفق به گلزني در اين ديدار سنتي شده است.
بازي هاي دو تيم سابقه رد و بدل شدن 10 گل را نيز دارد. رئال در سال 1934 8 بر 2 بارسلونا را برده است. از اين گذشته در سال 1943 هم بازي دو تيم با تساوي 5 بر 5 پايان يافت. پيروزي ياد شده بهترين نتيجه رئال در ال کلاسيکو است.

moongirl
11-30-2010, 12:19 AM
برگزاری الکلاسیکو در روز دوشنبه ، امری کم سابقه بوده است .
اعلام برگزاری الکلاسیکو میان رئال مادرید و بارسلونا در روز دوشنبه ، تعجب بسیاری را بر انگیخته است ، چرا که برگزاری بازی به این مهمی در چنین روزی ، تنها دو بار در تاریخ الکلاسیکو رخ داده است .
اولی مربوط به 30 مارس 1964 بود که رئال مادرید بازی را با گلهای خنتو و پوشکاش 1-2 برد . دومی هم مربوط به 3 آوریل 1972 بود که این بار ، بارسلونا با گل آسنسی بازی را 1-0 برد .
هر دوی این بازی ها در نیوکمپ برگزار شده بود که اتفاقا در هر دویشان رئال مادرید قهرمان لالیگا شد و اگر قرار به تکرار تاریخ باشد ، تیم مورینیو باید امسال هم قهرمان لیگ شود .
این بار ، علت برگزاری بازی در روز دوشنبه ، به علت مسائل سیاسی و امنیتی بوده است . اما در دو بازی قبل ، به علت درخواست بارسلونا برای تاخیر در بازی به علت پید پاک ، این بازی در روز دوشنبه برگزار شده بود . این تعییر باعث شده بود که تماشاگر بیشتری به استادیوم برود .

moongirl
11-30-2010, 12:21 AM
فلورنتینو پرس، رییس باشگاه رئال مادرید گفته بارسلونا کیفیت بسیاری دارد و بازی مقابل این تیم فوق‌العاده خواهد بود.

پرس در نشستی خبری به همراه ساندرو روسل، رییس باشگاه بارسلونا حضور یافت.

پرس گفت: «می‌توانم بگویم بارسلونا تیم بزرگی است و برای مادرید، بازی مقابل چنین بارسای خوبی لذت‌بخش است. پس از بازی همیشه به نظر می‌رسد دنیا به پایان رسیده و این طبیعی است.

بازی دشواری است، چرا که در این کشور تنها دو تیم اهمیت بسیاری دارند: رئال مادرید و بارسلونا. ما همیشه به امید پیروزی به نوکمپ می‌آییم، اما می‌خواهیم نقشی در این جشنواره فوتبال داشته باشیم. فوتبال باید عنصری از اتحاد و یکپارچگی باشد و من با ساندرو همکاری خواهم کرد تا به این هدف برسیم.»

پرس همچنین روسل را ستایش کرد و گفت از سفر به کاتالونیا لذت می‌برد: «امروز دو تا از برترین تیم‌ها با هم بازی می‌کنند و این توجه تمام هواداران روی زمین را جلب می کند. این دیداری جهانی است و چه بهتر که در کنار یک دوست (روسل) این بازی را ببینم.

هرگاه به این جا می‌آیم انگار در خانه خودم به سر می‌برم.»

moongirl
11-30-2010, 12:27 AM
ساندرو روسل، رییس باشگاه بارسلونا از طرفداران خواسته حمایت کاملی از تیمشان مقابل رئال مادرید به عمل بیاورند.

این اولین ال‌کلاسیکوی روسل به عنوان رییس بارسلونا است. او در نشست خبری امروز در کنار فلورنتینو پرس، همتای خود حضور یافت و گفت از دیدار چه انتظاری دارد: «امیدوارم بازی تماشایی شود و در آن بازی جوانمردانه رعایت شود. امیدوارم که نتیجه مثبتی بگیریم. از فلورنتینو تشکر می‌کنم که به این‌جا آمده است.

امیدوارم که طرفداران ما سرسختانه تیم را تشویق کنند. این مسابقه فینال نیست و بسیار از فینال دور است، هر تیمی امشب پیروز شود قهرمان نمی‌شود، چون بازی‌های بسیاری در پیش است و تیم‌های دیگری هم درگیر هستند. اما ما باید این بازی را ببریم.»

بارسلونا چهار دیدار قبلی مقابل رئال مادرید ا برده و فصل پیش هم در نوکمپ با گل زلاتان ایبراهیموویچ پیروز شده است.

NIMA.N
11-30-2010, 12:57 AM
فعلا" كه تا دقيقه 25 بارسا 2 تا زده و رونالدو هم حالش گرفته شده :45:

moongirl
11-30-2010, 01:36 AM
نیمه اول همون دو هیچ تموم شد. خیلی حال کردم. به امید گلای بیشتر

moongirl
11-30-2010, 01:47 AM
شد 4تا. ایول ایول. چه حالی میده این بازی

Redboy64
11-30-2010, 11:33 AM
پپ گوارديولا: به بارسا مي‌بالم

سرمربي تيم فوتبال بارسلونا با اشاره به پيروزي پرگل آبي و اناري پوشان مقابل رئال مادريد گفت به تيمش مي بالد و مي خواهد از اين پيروزي لذت ببرد.

http://www.football3.ir/admin/asp/Picture/00026200.jpg تیم فوتبال بارسلونا بامداد امروز سه شنبه در چارچوب هفته سیزدهم رقابت‌های لالیگا با پنج گل مقابل رئال مادرید در ورزشگاه نیوکمپ به برتری رسید و به صدر جدول رده بندی رقابت‌های لالیگا صعود کرد.
پپ گواردیولا در پایان این دیدار اظهار داشت: دنیا بازی بارسلونا را دید و ما به خودمان می بالیم. در واقع، کاری که ما در دیدار با رئال انجام دادیم، ستودنی است و غرورآفرین. اکنون اجازه دهید بنشینیم و از این پیروزی لذت ببریم. ما این بازی را بازبینی خواهیم کرد و جزئیات آن را از نظر خواهیم گذراند اما الان اشتباه است اگر بخواهیم شادی نکنیم. بازی‌هایی مثل این به ندرت اتفاق می افتد.
سرمربی بارسلونا در ادامه تصریح کرد: البته هنوز دیدارهای زیادی باقی مانده است. ما در دیدار با رئال مادرید تیم بهتر بودیم اما باید پذیرفت که هر دو تیم در سطح بالایی از فوتبال قرار دارند. تیم قدرتمند رئال مادرید فقط دو امتیاز از ما کمتر دارد و اگر به من بود دوست داشتم اختلاف امتیاز آنها با ما بیش از این می بود اما این امکانپذیر نیست با این حال راضی هستیم.

NIMA.N
11-30-2010, 12:21 PM
واقعا" بارسا قشنگ بازي كرد. تمام بازي دستش بود. مخصوصا" دقيقه هاي آخر كه همش پاسايي كه به هم ميدادند اعصاب واسه رئاليا نذاشته بود

moongirl
11-30-2010, 12:57 PM
هافبك دفاعي تيم فوتبال بارسلونا گفت: ال كلاسيكو به پايان رسيده و از فردا بايد تمرين را شروع كنيم.

تيم فوتبال بارسلونا در هفته‌ي سيزدهم ليگا ميزبان رئال مادريد بود ودر پايان رقيب سنتي‌اش را با 5 گل در هم كوبيد.

سرخيو بوسكتس در پايان ال كلاسيكو‌ي 161 كه با برتري 5 بر صفر كاتالاني‌ها همراه بود، گفت: امروز روز پيروزي و افتخار است. نتيجه‌اي كه در ديدار مقابل رئال مادريد به دست آورديم نتيجه‌ي سطح بازي بالا و كيفيتي بود كه از خودمان ارائه داديم. تمام بازيكنان در اين ديدار نمايش كاملي داشتند.

بوسكتس ادامه داد: بازي به گونه‌اي دنبال شد كه مشخص بود در پايان برتري براي ما رقم مي خورد، بازيكنان اين قدر خوب كار كردند كه نمي توان يكي از آن‌ها را به عنوان بهترين انتخاب كرد. داشتن اين همه بازيكن با كيفيت در تيم مانند روياست. سبك بازي ما فشرده و پرفشار است و اين مساله كار را براي تيم‌هاي مقابل ما دشوار مي كند.

هافبك كاتالاني‌الاصل بارسلونا كه محصول آكادمي باشگاه ‌است در پايان گفت: اين پيروزي به پايان رسيده و بايد از فردا همانند گذشته در تمرين حاضر شويم تا بتوانيم آمادگي لازم براي روبرو شدن با حريفان بعدي را كسب كنيم.

moongirl
11-30-2010, 12:57 PM
كاپيتان تيم فوتبال بارسلونا پس از پيروزي در ال كلاسيكو گفت: انتظار شكست رئال مادريد با چنين نتيجه‌ي سنگيني را نداشتم.

تيم فوتبال بارسلونا با نتيجه‌ي 5 بر صفر شاگردان مورينيو را از صدر جدول به زير كشيد تا پيروزي‌هاي سريالي گوارديولا در ال كلاسيكو ادامه داشته باشد.

كارلس پويول در پايان اين ديدار خشن و پربرخورد گفت: "خيلي خوشحالم. هرگز فكر نمي كردم كه رئال مادريد را با اين نتيجه شكست دهيم. هميشه اين صحبت‌ها وجود داشته كه رئال مادريد بزرگ ترين و جدي ترين رقيب ما است، اما در بازي‌هاي اخير نشان داده‌ايم كه نتيجه‌ي بازي روي زمين چمن رقم مي خورد و حرف و حديث‌هاي قبل و بعد از بازي تاثيري در آن ندارد."

سرخيو راموس در دقيقه‌ي پاياني بازي با تكلي خشن مسي را متوقف كرد و با دريافت كارت قرمز از زمين مسابقه خارج شد. پويول و ديگر بازيكنان بارسلونا شديدا به اين صحنه معترض بودند.

كاپيتان بارسلونا كه نماد تعصب در اين تيم كاتالاني به شمار مي رود، درباره‌ي اخراج راموس و دليل اعتراض بازيكنان بارسلونا گفت: "راموس تكل بسيار بدي زد و من سريع خودم را رساندم تا از هم‌تيمي‌ام دفاع كنم."

پويول درباره‌ي‌تنش‌هاي به وجود آمده در طول بازي گفت: "ما دوستان زيادي در رئال مادريد داريم و در رختكن با هم دوست هستيم و مشكلي وجود ندارد. مسائلي كه در زمين رخ مي دهد مربوط به بازي است و بيرون از زمين فراموش مي شود."

پويول درباره‌ي حركت زشت راموس هم گفت: "من رابطه‌ي بسيار خوبي با راموس دارم و بعد از سوت پايان حركت او را فرموش كردم. چيزهاي بسيار مهم‌تري دارم كه بخواهم به آن‌ها فكر كنم."

مدافع ملي پوش بارسلونا در پايان گفت: "اين پيروزي به ما روحيه و اعتماد به نفس زيادي داد و اكنون بايد به همين ترتيب به كار خود ادامه دهيم. تيم بازيكنان بزرگي در اختيار دارد و مي تواند موفق باشد."

moongirl
11-30-2010, 12:58 PM
سرمربي تيم فوتبال رئال مادريد پس از تحمل شكست سنگين مقابل بارسلونا معتقد است تفاوت دو تيم به هيچ وجه پنج گل نبوده است.

تيم‌هاي بارسلونا و رئال مادريد ال كلاسيكوي 241 را برگزار كردند كه اين ديار درپايان با برتري 5 بر صفر ميزبان در ورزشگاه نوكمپ به پايان رسيد.

ژوزه مورينيو در پايان بازي گفت: اين سنگين‌ترين شكستي بود كه تاكنون در ليگ تجربه كرده بودم. هضم ين نتيجه براي من بسيار دشوار است چرا كه هيچ شانسي براي بردن نداشتيم و نمي‌توانستيم كاري انجام دهيم. اين باخت طعم تلخي براي ما ندارد چرا كه شرايط اينگونه نبود كه شايسته باخت نباشيم يا داور ما را از حق خود محروم كرده باشد يا توپمان به تيرك دروازه خورده باشد.

سرمربي پرتغالي رئال ادامه داد: يك تيم خوب بازي كرد و بايد بازي را مي‌برد. يك تيم بد بازي كرد و بايد بازي را مي‌باخت. دو تيمي كه پيروزي و شكست را تجربه كردند شايسته كسب اين نتيجه بودند.

مورينيو با اشاره به نبرد حساس دو تيم تا پايان فصل براي كسب عنوان قهرماني گفت: تنها تفاوتي كه دو تيم دارد اين است كه هنوز قهرمان مشخص نشده و تا پايان فصل رقابت ادامه دارد. بارسلونا يك تيم هماهنگ است كه بازيكنان آن سالها كنار هم بازي كردند. رئال مادريد هنوز يك فراورده نهايي نيست و نياز به زمان زيادي دارد به يك تيم كامل تبديل شود. به نظر من نتيجه‌اي كه امروز رقم خورد نشانگر تفاوت دو تيم نبود بلكه پاداشي بود براي تيمي كه خوب بازي كرد و مجازاتي بود براي تيمي كه عملكرد ضعيفي داشت.

سرمربي پيشين اينتر كه فصل گذشته با حذف بارسلونا در نوكمپ دور افتخار زد درباره نتيجه بدست آمده گفت: توضيح دادن و بررسي كردن اين نتيجه به هيچ وجه كار سختي نيست. اما اميدوارم اين نتيجه بازيكنان را از لحاظ رواني تحت تاثير قرار ندهد و بعد از بازي هم تنها چيزي كه به آنها گفتم همين بود كه قهرمان هنوز مشخص نشده و راه زيادي تا پايان فصل باقي مانده است . كسي چه مي‌داند شايد همين فصل باز هم به نوكمپ بازگشتيم. فصل پيش من با اينتر در نوكمپ بازي كردم و باختم چند ماه بعد به اين زمين بازگشتم. شايد اين اتفاق اين فصل هم تكرار شود. بايد شخصيت خودمان را نشان دهيم . من هميشه به بازيكنانم مي‌گويم كه حق دارند پس از پيروزي فرياد غرور سر دهند و بعد از شكست گريه كنند.اما وقتي كه تيم اينگونه مي‌بازد كسي نمي‌تواند گريه كند. همه بايد با شور و هيجان زياد براي برگشتن به تمرين و بردن بازي بعد استرس داشته باشند.

مورينيو با اشاره به ديدار هفته آينده تيمش مقابل والنسيا گفت: كاش بازي با والنسيا همين فردا بود و نه شنبه هفته آينده. كاش مي‌توانستيم همين فردا با آنها بازي كنيم و آنها را ببريم و به شرايط قبل از بازي با بارسلونا برگرديم.

سرمربي كهكشاني‌ها درباره عملكرد شاگردانش در دقايقي از بازي گفت: ما دو گل را خودمان به بارسلونا تقديم كرديم. به آساني مالكيت توپ را از دست مي‌داديم و در اين مسئله كاملا مقصر بوديم. بارسلونا در ضد حمله مرگ‌بار بود. ما دو راه بيشتر نداشتيم. يا به نتيجه 2 بر صفر قناعت كنيم تا گل بيشتري نخوريم يا اينكه براي جبران نتيجه تلاش كنيم و اين ريسك را بپذيريم كه ممكن است گلهاي ديگري هم دريافت كنيم. ما راه دوم را انتخاب كرديم و نتيجه هم همين چيزي شد كه در پايان بر تابلوي نتايج ثبت شد. بارسلونا امشب عالي بازي كرد. اما من فقط نگران تيم خودم هستم. تيمي كه تا اينجاي فصل فوتبالي شگفت انگيز را به نمايش گذاشته بود. امشب بد بازي كرديم و شنبه هفته بعد بايد ثابت كنيم كه نتيجه امروز در عملكرد واقعي رئال در اين فصل نبوده و نيست.

مورينيو با ابراز نارضايتي ازشكست تحقيرآميز مقابل رقيب سنتي عنوان كرد: از اين نتيجه نااميد و ناراحتم چرا كه انتظار بيشتري از تيم داشتم اما اين بازي به پايان رسيده و نمي‌توان براي آن كاري انجام داد. فردا كارهاي زيادي پيش رو داريم و بايد تلاش كنيم دو امتيازي كه از بارسلونا عقب افتاديم را جبران كنيم.

مورينيو در پايان گفت: بازي شرايطي نداشت كه من بتوانم كار خاصي انجام بدهم. بين دو نيمه كه دو گل خورده بوديم با بازيكنانم صحبت كردم تا شايد بتوانيم به بازي برگرديم اما كار تمام شده بود و بارسا گل سوم را هم به ثمررساند. هر چقدرتلاش كردم كه تيمم تعادل و جنگندگي خود را از دست ندهد موفق نشدم. به زودي فهميدم كه هيچ كاري از دست من بر نمي‌آيد و ما هيچ شانسي نداريم. همچنين احساس كردم كسي نمي‌تواند كمكم كند و من هم نمي‌توانم به تيم كمك كنم.

moongirl
11-30-2010, 12:59 PM
واقعا" بارسا قشنگ بازي كرد. تمام بازي دستش بود. مخصوصا" دقيقه هاي آخر كه همش پاسايي كه به هم ميدادند اعصاب واسه رئاليا نذاشته بود
اره خیلی بازی خوب بود. دیروز پس از مدت ها از دیدن یه بازی واقعا لذت بردم

moongirl
11-30-2010, 01:19 PM
شايد مارکا روزنامه صبح مادريد، جنجالي‌ترين مصاحبه آقاي خاص پس از تحقير رئال مادريد برابر بارسلونا منتشر کرد و از قول مورينيو نوشت: بازيکنان بارسلونا بهتر از ما بازي کردند و سرمربي اين تيم نيز در جنگ تاکتيکي مرا شکست داد. شب عجيبي براي ما بود و هيچ توجيهي وجود ندارد اما بايد بر اين نکته تاکيد کنم که بازيکنان بارسلونا ناجوانمردي را به اوج رسانند و بارها بازيکنان ما را با ضربات عمدي مصدوم کردند. داور اين ديدار نيز براي نديدن اين تصاوير آموزش ديده بود و گويا خوشحال مي‌شد وقتي ناراحتي من يا رونالدو را تماشا کند.
آقاي خاص به کنايه گفته است: حاضرم براي آنکه برخي مشکلات روحي بازيکنان بارسلونا برطرف شود جايي به صورت ثابت بايستم تا آنها به نوبت بر صورت من سيلي بزنند. شايد اينگونه کمکي به اين جوانان کرده ‌باشم.
مورينيو در مصاحبه با روزنامه اسپورت کاتالونيا که چند روز قبل از ال کلاسيکوي دربي وي را رسما فردي ناآگاه معرفي کرده بود نيز گفت: بايد شخصيت خود را حفظ کنيم. بيش از آنچه که تصور مي‌کردم از اين بازي لعنتي صدمه ديده‌ايم اما اوضاع درست مي‌شود و ورق به سود ما بر مي‌گردد.
آقاي خاص در مصاحبه با گاردين نيز ضمن قبول مسئوليت شکست برابر بارسلونا گفته است: رئال مادريد خوب بازي نکرد اما بد هم بازي نکرد و اين تنها برتري ما نسبت به بارسلونا است.
رئال مادريد با 5 گل برابر بارسلونا شکست خورد و صدر جدول را به اين تيم تحويل داد.

moongirl
11-30-2010, 03:02 PM
روزنامه های چاپ امروز اسپانیا

روزنامه مارکا: تیتر یک روزنامه مارکا این بود :« خیلی بارسا ولی اندکی مادرید» و به پیروزی 0-5 بارسا اشاره شده است

* در دقیقه 18 بارسلونا به لطف فوتبال ژاوی، ویا و سوپر مسی با نتیجه 0-2 از رئال پیش بود
*ایتورالده پنالتی والدس برروی رونالدو را نادیده گرفت و آفساید ویا دربه ثمر رسیدن گل سوم بارسا را سوت نزد
*راموس به خاطر خطا برروی مسی از زمین مسابقه اخراج شد و بعد از آن کنترل اعصابش را از دست داد
در بخش پائینی روزنامه هم به رفتار نادرست کریس رونالدو با پپ گواردیولا که برای دقایقی بازی را به تشنج کشید، اشاره شده و عکسهایی از این لحظات به تصویر در آمده است
http://img.kiosko.net/2010/11/30/es/marca.750.jpg

روزنامه آ.اس: گلزنی و برهم زدن تعادل حریف.... این تیتری است که روزنامه آ.اس چاپ مادرید برگزیده
سرخیو راموس به خاطر خطای خشن و تکل وحشتناک و بی دلیلش بر روی مسی از زمین مسابقه اخراج شد.
ایتورالده، اثرش را در زمین مسابقه گذاشت ( با نادیده گرفتن خطای پنالتی والدس برروی کریس وقتی بازی 0-2 بود و پذیرش گل مردود ویا (گل سوم)
و به این نکته اشاره کرده که فوتبال تراز اول بارسا مقابل رئالی که هیچ حرفی برای گفتن نداشت و بخشی از جملات مربیان دو تیم را بازتاب داده
http://img.kiosko.net/2010/11/30/es/as.750.jpg

ال موندو دپورتیوو: روزنامه ال موندو دپورتیوو، چاپ کاتالونیا این تیتر را برای جلدش برگزیده «0- 5» و به گلزنان بارسا در این دیدار اشاره کرده است
http://img.kiosko.net/2010/11/30/es/mundodeportivo.750.jpg

روزنامه اسپورت: یک کف دست
درس فوتبال بارسا ... از بارسا تا مادرید که رکورد تاریخی دیگری در نوکمپ رقم زد
در بخش پائینی این روزنامه می خوانیم :«0-5 ، گلزنی ، تحقیر و صدرنشینی.»
http://img.kiosko.net/2010/11/30/es/sport.750.jpg

moongirl
11-30-2010, 03:03 PM
هواداران بارسا برد تيمشان مقابل رئال را به سان قهرماني تيمشان جشن گرفتند
در پایان دیدار حساس دوشنبه شب ال کلاسیکو، حدود 3هزار هوادار بارسا پیروزی تیمشان در این دیدار را در لاس کانالتاس،(خیابان لاس رامبلاس) جشن گرفتند.
طبق گزارشهای منتشره نیروهای پلیس شهر بارسلونا، جشن و شادی هواداران تیم کاتالان باعث شد تا ترافیک سنگینی در خیابان لاس رامبلاس و میدان کاتالونیاایجاد شود.
هواداران بارسا، با پرچمها، شال ها و بوقهای مخصوص تیمشان،پرچم تیمشان را به اهتزاز درآورده و سرودهای بارسلونا را می خواندند.

moongirl
11-30-2010, 03:03 PM
خورخه والدانو، مدير ورزشي باشگاه رئال مادريد در صحبتهايي از آسيبي که پس از شکست 0-5 به تيمش وارد شد صحبت کرد و اعلام کرد که اختلاف گلها نشان دهنده فاصله دو تيم نيست.
والدانو در صحبتهایی گفت:« ما بازیکنان خوب و مربی فوق العاده ای داریم و این ضربه کشنده ای برای ما نبود.بارسلونا فوق العاده بود و با ثبات بازی کرد و با اعتماد به نفس بازی را آغاز نمود. آنها روی اولین فرصتشان به گل رسیدند و این کار را برای ما سخت کرد.»
مدیر ورزشی رئال ادامه داد:« از روی بدشانسی ما با بارسلونایی مواجه بودیم که واقعا تیم برتر میدان بود و از دید مثبت، ما تنها 3 امتیاز از دست دادیم و باید امیدوار به بازگشت باشیم.»

moongirl
11-30-2010, 03:04 PM
بازيکنان بارسلونا طي پيروزي خيره کننده 0-5 خود در بازي دوشنبه شب برابر رئال مادريد در ورزشگاه نئوکمپ، رکورد جالب توجه بيش از 600 پاس را ثبت کردند.

آنها با 684 پاس، که از این تعداد 89% پاس سالم ارسال شد، در مجموع 76/608 بار پاس‌های صحیح را برای هم تیمی‌های خود ارسال کردند. در آن سوی میدان، رئالیها تنها موفق شدند از مجموع 331 پاس، حدود 74% یا سه چهارم از پاس‌هایشان را به درستی ارسال کرده که این آمار بیانگر آنست که 94/224 بار پاس سالم برای بازیکنان سفیدپوش رئال ارسال شده است.
در مجموع بارسلونا 67% و رئال 33% از مالکیت توپ را در اختیار داشت، و در عین حال از 15 بار شوتی که به سمت دروازه رئال شلیک کردند، 5 بار موفق به گلزنی شدند.
از مجموع ضربات شلیک شده به سمت دروازه حریف، بارسا 15 بار اقدام به شوت‌زنی کرد که البته 5 بار هم دروازه رئال را گشود، اما رئالیها تنها دو بار شوتزنی دروازه ویکتور والدس را تهدید کردند.
لازم به ذکر است که برترین بازیکن زمین ژاوی هافبک بارسلونا بود که طی 87 دقیقه حضور در میدان، 110 پاس سالم را برای هم تیم‌هایش ارسال کرد.

Redboy64
11-30-2010, 06:35 PM
گوارديولا، اولين مربي با 5 برد در 5 حضور اولش در ال کلاسيکو

بارسا با پيروزي مقابل رئال مادريد توانست بارکوردهاي کهکشاني ها برابري کند. آنها در طول سالهاي 1962 تا 1965، به پنج برد متوالي در ال کلاسيکو دست يافتند

http://www.football3.ir/admin/asp/Picture/00003925.jpg پپ گواردیولا دوشنبه شب توانست به پنجمین پیروزی متوالی اش در مصاف با رئال مادریددست یابد و این اتفاقی است که هیچ یک از مربیان بارسا در 5 حضور اولشان برروی نیمکت مربیگری این تیم تجربه نکرده بودند.
به نظر می رسد که مربی جوان بارسا به افتخار آفرینی هایش برروی نیمکت این تیم ادامه می دهد و رکورد شکنی های او همچنان ادامه دارد.
علاوه بر این، بارسا با برد دوشنبه شب ، توانست با رکورد 5 پیروزی متوالی در ال کلاسیکو که پیش از این به نام رئال و پس از 5 پیروزی متوالی این تیم درطول سالهای 1962 تا 1965 ثبت شده بود، برابری کند. نوکمپ دوشنبه شب را هرگز فراموش نمی کند و نام گواردیولا در تاریخ تیم آبی اناری پوش ثبت خواهد شد.

Redboy64
11-30-2010, 06:36 PM
چهارمين 0-5 بارسا مقابل رئال

تيم کاتالان پيش از اين در فصلهاي 5-1934 و 5-1944 نيز مقابل رئال به نتيجه 0-5 دست يافته بود و آخرين پيروزي بارسا مقابل رئال با اين نتيجه به 17 فصل پيش باز مي گردد

http://www.football3.ir/admin/asp/Picture/00026118.jpg
بارسلونا دوشنبه شب با نتیجه 0-5 از سد رئال مادرید عبور کرد و این نتیجه ای است که آخرین بار هفده سال پیش به دست آمده بود.

بارسلونا پیش از در فصلهای 5-1935 و 5-1945 نیز موفق شده بود تا با این نتیجه از سد کهکشانی ها عبور کند.
پس از پیروزی 2-7 بارسا در فصل 1-1950، این دیدار، دومین باری است که رئال در خاک بارسا گل باران شده است. البته در فصل 3-1942 نیز دیدار این تیم با برتری 5-5 به پایان رسیده بود که این پرگل ترین دوئل این دو تیم بوده است

Redboy64
12-01-2010, 06:36 PM
سرمربي اسپانيول: از بازي بارسا بسيار لذت بردم

مائوريسيو پوچتينو، سرمربي اسپانيول، در مورد ديدار شب گذشته بارسا- رئال صحبت کرد و آن را يک نمايشگاه فوتبال توصيف کرد.

http://www.football3.ir/admin/asp/Picture/00026118.jpg سرمربي آرژانتيني که تحت تاثير نمايش بارسلونا قرار گرفته بود در گفتگو با خبرنگاران گفت:" با اين بازي، اسپانيا و دنيا از حرکت ايستاد. من اين بازي را در خانه ديدم و حسابي لذت بردم.
بارسلونا خيلي سرتر از رئال بود. من از بازي بسيار لذت بردم، اين بازي نمايشگاهي از فوتبال بود. اين نمايش تمام دنياي فوتبال را تحت تاثير قرار داد."
تيم اسپانيول بايد چند هفته ديگر مقابل رقيب همشهري اش قرار بگيرد و پوچتينو در اين مورد گفت:" ما به دنبال راهي براي شکست دادن آنها در زمين مسابقه هستيم اما پس از نمايش ديشب، واضح است که کار آساني نخواهيم داشت."

Redboy64
12-01-2010, 06:37 PM
باتيستا: هر مربي اي دوست دارد تيمش مانند بارسلونا بازي كند

سرمربي تيم ملي آرژانتين نمايش بارسا در ديدار شب گذشته مقابل رئال مادريد را مورد ستايش قرار داد
http://www.football3.ir/admin/asp/Picture/00018410.jpgسرخيو باتيستا، سرمربي تيم ملي آرژانتين، نمايش بارسا در ديدار شب گذشته مقابل رئال مادريد را مورد ستايش قرار داد و گفت که هر مربي اي دوست دارد تيمش چنين بازي اي را به نمايش بگذارد.
باتيستا که شب گذشته در نوکمپ حضور داشت و بازي مسي و هم تيمي هايش را از نزديک نگاه کرد، در مصاحبه با نشريه اله گفت:" بازي بارسا بسيار هيجان انگيز است. چنين نمايشي شايسته آن است که به احترامش بلند شد. تمام ورزشگاه ايستاده آنها را تشويق کردند البته من نشسته بودم.
من فوتبالي که اين تيم به نمايش مي گذارد را دوست دارم. آنها مي دانند چگونه به خوبي با هم همکاري کنند. آنها بهترين بازيکنان دنيا را در اختيار دارند. آنها بازيکناني دارند که تنها به بازي کردن فکر مي کنند. آنها بازيکناني با هوش و با استعداد هستند. آنها هنيشه در زمان مناسب در مکان درست قرار دارند.
آنها ژاوي را دارند که که مانند يک کامپيوتر است. او تعيين مي کند که تيم چگونه بازي کند؛ حمله کنند يا يک بازي جديد را به نمايش بگذارند.
به عنوان يک مربي مي ديدم که بارسا چگونه حملاتش را طراحي مي کند؛ چگونه هافبک ها و مدافعان استقرار پيدا مي کنند و چرا هميشه توپ هاي سرگردان به آنها مي رسد. فوتبالي که من دوست دارم، فوتبالي است که بارسلونا به نمايش مي گذارد و فکر مي کنم همه بايد تلاش کنند تا چنين بازي اي ارائه دهند. با بازيکناني تکنيکي مي تواند چنين نمايش ارائه داد."

Redboy64
12-01-2010, 06:38 PM
روسل:رونالدو را براي نيمکت ذخيره هاي بارسا مي خواهم

سندرو روسل، رئيس باشگاه بارسلونا، پيش از ديدار ال کلاسيکو با فلورنتينو پرس، رئيس باشگاه مادريدي به شوخي پرداخت.
http://www.football3.ir/admin/asp/Picture/00015080.jpg
در حالی که دقایقی به آغاز دیدار حساس ال کلاسیکو که روز دوشنبه در نوکمپ برگزار شد، باقی مانده بود ، سندرو روسل، رئیس باشگاه بارسلونا با لحن طنزی با همتایش در باشگاه مادریدی به شوخی پرداخت. روسل با شوخی به پرس گفت که دوست دارد کریس رونالدو را در رختکن تیمش داشته باشد ولی به عنوان یک بازیکن ذخیره.
روسل به پرس گفت:« ببین، ما قصد فروش بازیکنانمان را نداریم ولی فکر می کنیم که شاید خوب باشد که کریس رونالدو را خریداری کنیم. ولی حواست باشد؛ او را به عنوان بازیکن ذخیره می خواهیم.چون در ترکیب ثابت تیم ما، فکر نمی کنم که جایی داشته باشد.»
از سوی دیگر پرس نیز برای آنکه شوخی روسل را پاسخ داده باشد، به او گفت که برای فروش لیونل مسی چقدر می خواهد و روسل نیز پاسخ داد که مسی فروشی نیست.

Redboy64
12-01-2010, 06:38 PM
آمار و اطلاعات جالب از ديدار ال کلاسيکو دوشنبه

پيش از گل آغازين، بارسا توپ را به مدت 1 دقيقه و 25 ثانيه در اختيار داشت و تنها توپ از دست رفته در اين زمان را نيز بلافاصله به دست آورد. پيش از رسيدن به گل دوم نيز، آنها توپ را به مدت 1 دقيقه و 17 ثانيه در اختيار داشتند که به گل پدرو انجاميد.

*- پیش از گل آغازین، بارسا توپ را به مدت 1 دقیقه و 25 ثانیه در اختیار داشت و تنها توپ از دست رفته در این زمان را نیز بلافاصله به دست آورد. پیش از رسیدن به گل دوم نیز، آنها توپ را به مدت 1 دقیقه و 17 ثانیه در اختیار داشتند که به گل پدرو انجامید.

*بارسا 15 شوت به سمت دروازه داشت، اما این آمار برای مادرید به تنها 5 عدد می رسید.

* - پویول طی آماری فوق العاده، 19 مرتبه توپ را از حریف گرفت.

* - ژاوی با 114 پاس صحیح از مجموع 119 پاس، فعال ترین بازیکن بود؛ پس از وی بوسکتس با 91 پاس از مجموع 102، قرار دارد.

* - مسی به روند گل هایش، پس از 10 بازی پشت هم، پایان داد؛ اما هر دو گل ویا روی پاس های عالی مسی به دست آمد.

* - 16 مرتبه بر روی این بازیکن آرژانتینی خطا شد که 9 تای آنها به اخطار ختم شد.

http://www.fcbarcelona.com/web/thumbnails/297_215/Imatges/2010-2011/Futbol/Noticies/Partits/Lliga/fcb-madrid/2010-11-29_PARTIDO_100.jpg

* - این چهارمین مرتبه است که بارسا در خانه خود، مادرید را 5-0 شکست داده است. اولین بار به تاریخ 8 ژانویه 1994 بازمی گردد که شامل یک هت تریک از سوی روماریو می شد: دفعات دیگر مربوط به سال های 1935 و 45 می شوند.

* - گواردیولا در تمام 5 ال کلاسیکویی که به عنوان مربی بر روی نیمکت بارسا حضور داشته، پیروز بوده است. بارسا طی این دیدار ها 16 گل به ثمر رسانده و تنها 2 گل دریافت کرده است.

* - مورینیو هنوز در نیوکمپ به پیروزی نرسیده و کریستیانو رونالدو هرگز به بارسا گلی نزده است.

* - بارسا پس از گذشت 197 روز از قهرمانی لالیگا - در فصل 2009/2010 - به صدر جدول بازگشته است.

* - با 11 برد، 1 تساوی و 1 باخت، تیم گواردیولا بهترین عملکرد خود در رقابت های لیگ تاکنون را تجربه می کند.

* بیشترین تعداد تماشاچی: با وجود باران، تماشاچیان نیوکمپ به تعداد 98255 نفر می رسید که بهترین استقبال در طول فصل بوده و شامل طراحی بسیار ویژه و رنگارنگی در موازئیک های ورزشگاه می شد

moongirl
12-01-2010, 07:41 PM
بیسنته دل بوسکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا در صحبتهایی به تحلیل دیدار دوشنبه شب ال کلاسیکو پرداخته است و بیش از هر نکته دیگری روی درگیری سرخیو راموس و پویول تمرکز کرده:« آنچه بین سرخیو راموس و پویول اتفاق افتاد، ممکن است در هر جلسه تمرینی ای رخ دهد. این مسائلی است که در زمین مسابقه رخ می دهد و نباید در رویارویی های بعدی به آن پرداخته شود.»

دل بوسکه در ادامه از آنالیز دقیق دیدار ال کلاسیکو سرباز زد و گفت:« هنوز زمان زیادی تا پایان رقابتهای این فصل باقی است. رئال تنها 12 هفته در لالیگا، 5 بازی در لیگ قهرمانان اروپا و 2 دیدار در جام حذفی بازی کرده که عملکردش فوق العاده هم بوده و این دیدار (ال کلاسیکو)تنها 3امتیاز داشت.مطمئنم که هر دو تیم در تمام دیدارهای پیش رویشان به پیروزی نخواهند رسید.»

دل بوسکه در ادامه صحبتهایش گفت:« دیدارهای دوستانه ، به منزله کانون توجهی است که روزهای پیروزی را از یاد نبریم و امیدوارم که در دیدارهای آتی هم اوضاع به همین ترتیب باشد.»

moongirl
12-01-2010, 07:42 PM
مسعوت اوزیل،ستاره آلمانی باشگاه رئال مادرید در صحبتهایی به روزنامه بیلد گفت که هیچ شکستی در کارنامه ورزشی اش به اندازه شکست مقابل بارسلونا دردناک نبوده است.

اوزیل در صحبتهایی گفت:« هرگز دردیداری به این مهمی تن به شکست نداده بودم.این شکست واقعا دردناک است. آنها خیلی زود به دو گل اولشان رسیدند ولی ما هرگز نتوانستیم مقابل عملکرد خوب بارسا واکنش نشان دهیم.»
اوزیل در ادامه در مورد تعویضش در ابتدای نیمه دوم گفت:« حالم خوب است.مورینیو قصد داشت تا شیوه دیگری را تست کند.من به مربی تیممان اطیمنان کامل دارم و از اینکه تعویض شدم اصلا ناراحت نشدم.»

moongirl
12-02-2010, 01:56 PM
خوسه ماریا دل‌نیدو، رییس باشگاه سویا بار دیگر اقدامات بارسلونا و رئال مادرید در قبال حق پخش تلویزیونی را مورد انتقاد قرار داده است.

دل‌نیدو همچنین گفته تقصیر خود رئال مادرید است که مقابل بارسلونا شکست خورد، چون توزیع نامساوی حق پخش تلویزیونی باعث می‌شود دیدار ال‌کلاسیکو سرنوشت قهرمانی هر فصل را مشخص کند.

او گفته است: «مادرید بهای جرمش را پرداخت. آنها می‌خواستند از بقیه لیگ جدا باشند، و حالا سرنوشت لیگ در چند بازی مشخص می‌شود، به ویژه در بازی بارسلونا – رئال مادرید.

با توجه به تفاوت این دو تیم که در نتیجه مشخص شد، این بازی عملا سرنوشت قهرمانی را مشخص کرد. قرار بود حق پخش به طور مساوی تقسیم شود و هیچ تیمی پول تیم‌های دیگر را برندارد.»

دل‌نیدو درباره دو شکست پیاپی خانگی تیمش مقابل مایورکا و ختافه گفت: «ما نباید اوضاع را دراماتیک کنیم، چون سویا هنوز مانند هفت فصل پیش در بالای جدول است. باید اطمینان حاصل کنیم که در پایان فصل در جمع چهار تیم برتر خواهیم ماند.»

Redboy64
12-02-2010, 07:22 PM
اشتباهاتي که داور ال کلاسيکو انجام داد

قضاوت جنجالي ايتورالده گونسالس در ديدار ال کلاسيکو! يکي از ضعيف ترين قضاوتهايش را در يکي از سخت ترين بازيهايي که پيش رو داشت به نمايش گذاشت. هرچند که تا پيش از برخوردي که ميان کريس رونالدو و گوارديولا به وجود آمد، کار او چندان بد نبود.

http://www.football3.ir/admin/asp/Picture/00026118.jpg اولین گل داوید ویا باید به دلیل آفساید مردود اعلام می شد. گل مسی به دلیل خطای پدرو برروی په په هم مردود بود و کاروالیو می بایست در نیمه دوم از زمین مسابقه اخراج می شد
روزنامه مارکا در گزارشی به ارزیابی اشتباهات داوری در دیدار ال کلاسیکو پرداخته است:
* پنالتی برای رئال و کارت زرد دوم برای والدس
یکی از صحنه های جنجالی مسابقه حدود دقیقه 40 بازی رقم خورد.زمانی که کریس رونالدو به دنبال توپی بود که والدس هم سعی در مهار آن داشت.کریس پس از برخورد با والدس به زمین خورد. ایتورالده گونسالس هیچ اقدامی انجام نداد و شاید می بایست در این صحنه یک ضربه پنالتی به نفع رئال اعلام می کرد و کارت زرد دوم والدس را به او نشان می داد
*برخورد بین گواردیولا و کریس
قضاوت بازی پس از برخوردی که میان گواردیولا و کریس رونالدو ایجاد شد، برای ایتورالده سخت تر شد. مربی بارسا که قصد داشت توپ را دراختیار کریس قرار دهد، آن را به سمت زمین پرتاب کرد و کریس هم گواردیولا را هل داد و به سمت نیمکت تیمش، علامت پیروزی را نشان داد. داور مسابقه این برخورد را با کارت زرد برای کریس و ویکتور والدس خاتمه داد