شما هم همیشه در انتخابهاتون بهترینها رو می خواین؟اگر جوابتون مثبته بدونید شما یک ادم کمال گرا هستید و این کمال گرایی بعضی وقتها شما رو مستعد اضطراب میکنه که اصلا تو این شرایط برامون خوب نیست به اضافه اینکه ما وقتی اضطراب داریم استرس هم خواهیم داشت و دیگه بدتر.کمال مطلوب لازمه زندگیه ولی بعضیها تو این زمینه خیلی سخت میگیرن مثل پدر و مادرهایی که به بچه هاشون میگن فقط باید 20 بگیری و بچه دچار استرس میشه و وقتی 19 یا 18 گرفت نمیدونه چطوری باید این خبر رو به مادر و پدرش بده به نظر کار شناسان روانشناسی این نوع کمال طلبی دیگه شامل بیماریهای وسواسی میشه حتما شما هم شنیدید کسانی رو که در کنکور قبول نشدند و خودکشی کردند اینها همون بچه هایی بودند که باید همیشه 20 میگرفتند.کمال مطلوب خیلی وقتها ادمها رو روان رنجور میکنه .

چرا تو زمینههای رفتاری کمال طلب نباشیم چرا در رفتار با بقیه ادمها کمال طلب نباشیم امروز تو انجمن ها داشتم یه مطلبی رو میخوندم تاپیکش این بود ام اس از نگاه اطرافیان یا وقتی اطرافیان فهمیدن ام اس دارین رفتارشون چه طور بود؟اینقدر سرگرم خواندن شدم که متوجه نشدم چطوری 2 ساعت گذشت از رفتار زشت مردم تعجب کردم واقعا تعجب کردم از اینکه 1 نفر نوشته بود که 1 خانمی بهش گفته مگه ام اس همون ایدز نیست؟خیلی خنده داره که هنوز ادمهایی اینطوری پیدا میشن حالا همین ادم که نمیدونه ام اس چه فرقی با ایدز داره وقتی برای عید میخواد خرید کنه تو هر مغازه ای که بره فروشنده دیوانه میشه اینقدر که میگه این کیف نه اون کیف این مانتو نه اون مانتو و....این کمال طلبی مرضی یه که بنظر من از خیلی بیماریها بدتره .

چرا نباید دنبال کمال طلبیه رفتاری باشیم چرا مراقب صحبت کردنمون نیستیم حالا ام اس که ام اس مگه ام اس چیه که خیلی ها از بستگانشون شاکی بودن من وقتی بعد از پالس تراپی از بیمارستان مرخص شدم داشتم با خواهرم از طبقه 5 میومدم طبقه اول 3 بار اسانسور توقف کرد وقتی در اسانسور باز میشد جمعیت طوری هجوم میاورد که من پرس شده بودم وقتی هم رسید طبقه 1 تا امدم لنگ لنگون از اسانسور برم بیرون دوباره جمعیت جدید هجوم اوردن تو اسا نسور مجبور شدم خواهش کنم یا بهتر بگم التماس کنم اجازه بدن من بتونم خارج بشم از اسانسور وقتی امدم بیرون یه کارگر بیمارستان که چکمه های پلاستیکیاش بود اومد جلو وسایلمون رو گرفت تا دم ماشین اورد.

فکر میکنم در کمال طلبی ارمانی اخلاقی به بالاترین درجه رسیده بود چون موقع برگشتن هم دست یه پیر مردی رو گرفته بود تا از پله ها بالا بره.این کمال طلبی مصنوعی رو بذاریم کنار که تو همه جنبه های زندگیمون مشخص شده.حتی ازدواج .میبینید که چقدر همه چیز شده خود نمایی زندگیها چقدر سخت شده و زخم زبونها چقدر اسون .امیدوارم تو این روزگار سخت همیشه ارامشتون برقرار باشه حالتون خوب باشه روز به روز بهتر و خوبتر باشین و از خدا میخوام همه کسانی رو که ام اس رو با ایدز اشتباه میگیرن شفا بده البته با ارزوی سلامتی برای دوستهای عزیزمون که از ایدز رنج میبرن و با احترامی که برای همشون قائلم کمال طلبی همیشه هم خوب نیست.