این آموزش رو زمانی که دیدم بعضی از دوستان با بهانه های مختلف و بعضی دیگر به دلیل اطلاعات کمشون در زمینه کامپیوتر از پست دادن به زبان فارسی توی فروم امتناع میکنند ؛ تصمیم گرفتم آماده کنم تا دلایل دوستان برای فارسی ننوشتن توی انجمن به حداقل برسه . آموزش بسیار ابتدایی هست و اکثر شما در این زمینه استاد من هستید و قصد من فقط کمک به دوستانی هستند که از نظر معلومات در سطح پایینتری هستند .
برای اینکار مطابق شکل از منوی استارت به کنترل پنل ویندوز برید :

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 610x343 and weights 38KB.

سپس بر روی گزینه Date, Time , Language and Regional Options کلیک کنید :

گزینه Language and Regional Options را انتخاب کنید :

در پنجره باز شده بر روی تب Languages کلیک کنید :

در اینجا ابتدا گزینه Install files for comlpex script and right-to-left languages رو تیک بزنید و سپس بر روی دکمه Apply کلیک کنید . در اینجا سی دی نصب ویندوز اکس پی از شما خواسته میشود . سی دی را در سی دی رام گذاشته و بر روی Ok کلیک کنید و منتظر شوید تا فایلهای لازم به کامپیوتر کپی شوند . بعد از آن بر روی دکمه Details کلیک کنید :

در پنجره باز شده بر روی دکمه Add کلیک کنید :

سپس از منوی کشویی Input Language گزینه Farsi رو انتخاب کنید و سپس روی دکمه Ok کلیک کنید ( در این شکل من گزینه Language Bar رو با یه رنگ دیگه نشون دادم ؛ شما با کمک این گزینه میتونید تنظیماتی که دوست دارید Language Bar پس از اضافه کردن زبان فارسی داشته باشه رو میتونید بهش بدید ولی چون به کار ما مربوط نمیشد پس با یه رنگ دیگه نشون دادم ) :

مشاهده میکنید بعد از خارج شدن از پنجره ها در کنار ساعت ویندوز زبان فارسی هم در کنار زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم ویندوزتون اضافه شده که برای استفاده از اون در فروم باید قبل از تایپ کردن دکمه های Shift + Alt کیبورد رو به طور همزمان فشار بدید یا اینکه از Language Bar زبان فارسی رو انتخاب کنید و بعد شروع به تایپ کنید :

با احترام فراوان - در صورت وجود هر گونه سوالی من در خدمت هستم .

گردآونده:طه-Borna66