بالا
 تعرفه تبلیغات

دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 از مجموع 16

موضوع: آیا از اینکه زبان خوندید راضی هستید؟

negar92 آواتار ها
    • 2,576

عنوان کاربری
    باز نشسته بخش زبان و ادبیات انگلیسی
    شغل , تخصص
    دانشجو مترجمی زبان انگلیسی
    رشته تحصیلی
    مترجمی زبان انگلیسی
    راه های ارتباطی

نقل قول نوشته اصلی توسط redboy64 نمایش پست ها
    ممنون از ارائه نظرتون
    با ارزوی بهترینها

ممنون همینطور شما

طــــروات زندگـــی در جریان یادگیری است
    ذهن های بسته بوی مـــــرگ میدهند...

http://up.pnu-club.com/images/vce8ofsvkn51mo3s63t.jpg

• 3

عنوان کاربری
    کاربر باشگاه
    راه های ارتباطی

من رشتم حقوقه سال دوم هستم ودوساله كلاس زبانم ميرم دلم ميخوادزبان بخونم اما رشته حقوق هم خوبه آدم بايدمنطقي باشه من ليسانس حقوق ميگيرم زبانم بيرون ميخونم تاحدي مسلط ميشم كه بتونم آموزش بدم بعدكه ليسانس گرفتم اگه كاربودبامدرك حقوق نبودباتجربه زبانم كارميكنم درضمن من الانم بااينكه ترم 11 كتاب سبزه هستم ولي تومهدكدوك به بچه هاآموزش ميدم من هنوزعالي نيستم حتي خيلي مواقع مكالمه نميتونم بكنمونميتونم املاي درستي داشته باشم اما بخاطرعلاقم به تدريس باحقوق كم شروع كردم 60درصدبه من ميدن 40 درصداموزشگاه يك ماه حدودصدتومن برام ميشه كه برامن كافيه يك شاگردم دارم كه بزرگساله واينترچنج كارميكنه اونوقبول كردم چون خودم زبانم قوي شه براش بايدانگليسي حرف بزنمودروس كتاب زرده برام مرورميشه اگه ادم هميشه چندتامهارت پيداكنه بهترازيكيه چون توايران باليسانس به سختي كارخوب پيداميشه كارهست حقوق پايين به من گفتن بيادفترازدواج منشي باش ماهي 30 تومن من ترجيح دادم برم مهدكودك ايناراگفتم تابدوني رشته اصلامهم نيست خودت مهمي كه ميخواي چكاركني من ادماي زيادي ميشناسم كه بارشتشون كارنميكنن پس فكرنكن باليسانس كارفراونه اگه زرنگ باشي كارهست حتي بدون مدرك راستي يك اموزشگاه معتبرديگه هم بهم گفت كه مدرك نميخوايم كارخوب ميخوايم بعدتابستون ميرم اونجا اگه بخواي كاركني بايددركناردرست تجربه بدست بياري

Nimak2012 آواتار ها
    • 88

عنوان کاربری
    کاربر باشگاه
    محل تحصیل
    Payam Noor University of Tehran
    شغل , تخصص
    دانشجو
    رشته تحصیلی
    English Language and Literature
    راه های ارتباطی

درود بر همه بچه هاي گل باشگاه!من اينجا رو تازه پيدا كردم و داشتم مي خوندم نظر بچه ها رو...يه چند تا سوال داشتم كه خيلي هم برام جالبه!اول اينكه اكثريت مطلق در حوزه ي زبان ظاهرا فقط در "مترجمي"هستن!چرا ادبيات هيچكي نيست؟!با ان حساب پذيرش ادبيات بايد آسونتر باشه گمونم...من حتي قبولي موسسه هاي مختلف رو هم نگاه مي كردم مثلا از 45 نفر كه واسه زبان فراگير داده بودن 44 نفر مترجمي زده بودن 1 نفر ادبيات!!!داستان چيه؟!

سطح ادبيات به طور قطع بالاتر از مترجميه...دوستان همه حتما مي دونن كه ادبيات بالاترين سطح تحليلي زبانه..حالا چرا اين رشته انقدر كم طرفداره نمي دونم...

بچه ها اگه كسي داره ادبيات مي خونه بگه من مي خوام بيشتر باهاش صحبت كنم روي حوزه ادبيات...بازار كار و ژورنالها و مقاله و تحصيل در آن سوي آبها!تقريبا بچه هايي هم كه رفتن اونور حتي توي مقطع ارشد كلي كمك هزينه گرفتن!!(اپلاي ابراد . ارج)كلا رشته ي خوبيه...مخصوصا حالا كه من كتاب Study Skills Handbook رو مي خونم ميفهمم چرا انقدر رشته قوي و عالي اي هستش...شك به دلتون راه ندين!رشته،عاليه...مخصوصا ادبيات(!)

negar92 آواتار ها
    • 2,576

عنوان کاربری
    باز نشسته بخش زبان و ادبیات انگلیسی
    شغل , تخصص
    دانشجو مترجمی زبان انگلیسی
    رشته تحصیلی
    مترجمی زبان انگلیسی
    راه های ارتباطی

نقل قول نوشته اصلی توسط Nimak2012 نمایش پست ها
    درود بر همه بچه هاي گل باشگاه!من اينجا رو تازه پيدا كردم و داشتم مي خوندم نظر بچه ها رو...يه چند تا سوال داشتم كه خيلي هم برام جالبه!اول اينكه اكثريت مطلق در حوزه ي زبان ظاهرا فقط در "مترجمي"هستن!چرا ادبيات هيچكي نيست؟!با ان حساب پذيرش ادبيات بايد آسونتر باشه گمونم...من حتي قبولي موسسه هاي مختلف رو هم نگاه مي كردم مثلا از 45 نفر كه واسه زبان فراگير داده بودن 44 نفر مترجمي زده بودن 1 نفر ادبيات!!!داستان چيه؟!

سطح ادبيات به طور قطع بالاتر از مترجميه...دوستان همه حتما مي دونن كه ادبيات بالاترين سطح تحليلي زبانه..حالا چرا اين رشته انقدر كم طرفداره نمي دونم...

بچه ها اگه كسي داره ادبيات مي خونه بگه من مي خوام بيشتر باهاش صحبت كنم روي حوزه ادبيات...بازار كار و ژورنالها و مقاله و تحصيل در آن سوي آبها!تقريبا بچه هايي هم كه رفتن اونور حتي توي مقطع ارشد كلي كمك هزينه گرفتن!!(اپلاي ابراد . ارج)كلا رشته ي خوبيه...مخصوصا حالا كه من كتاب Study Skills Handbook رو مي خونم ميفهمم چرا انقدر رشته قوي و عالي اي هستش...شك به دلتون راه ندين!رشته،عاليه...مخصوصا ادبيات(!)

سلام دوست خوبم ..نه این اشتباهه کیا میگن که ادبیات کم هست... من با اینکه خودم مترجمی هستم ولی اکثر بچه ها ادبیات میخونند تو داشگاه بنده
    اره رشته ی خوبیه ولی هر رشته ی خوبی های خودشو داره نمیشه گفت ادبیات بالاتره :)

رشته زبان و ادبیات انگلیسی بر ادبیات و متون ادبی زبان انگلیسی تمركز دارد در حالیكه رشته مترجمی زبان انگلیسی بر روش ها ، تكنیك ها و اصطلاحات ترجمه متون در موضوعات مختلف زبان انگلیسی تكیه می كند. اما رشته دبیری زبان از رشته های تربیت معلم است و تفاوت محتوایی دارد.

اگر آدمی هستید كه به ادبیات، نقد آثار و شناختن نویسنده ها و تفكراتشان اهمیت می دهد بهترین رشته و پربار ترین رشته ادبیات انگلیسی است. اما اگر به ترجمه ی آثار علاقه مندید مترجمی را برگزینید. یك تفاوت جالب در این رشته ها اینست كه در ادبیات انگلیسی نه واحد فرانسه هم می گذرانید در صورتی كه در مترجمی زبان دیگری نمی خوانید. درسهای تخصصی ادبیات انگلیسی : در آمدی بر ادبیات(داستان كوتاه، شعر، نمایشنامه) مقاله نویسی، متون ساده، متون تخصصی، متون مطبوعاتی، درك مفاهیم، گفت و شنودو ...
    مهمترین تفاوت بین این دو رشته این است كه مترجمی آموزش یك فن است در یك چارچوب خاص ولی ادبیات وارد شدن شما به یك دنیای زیباست. شما در ادبیات روانشناسی، فلسفه، سیاست، تاریخ و .... باید بخوانید و بدانید. در صورت علاقه مندی شما به ادبیات این رشته بسیار زیباست.
    بعضی از دوستان به بازار كار اشاره كردند ولی باید متذكر شد كه كیفیت و سطح سواد مهمتره ، چه بسارند مترجمانی كه رشته تحصیلی آنها ادبیات بوده .
    كلا مترجمی رشته خوب و نسبتا آسان تری است ولی با ادبیات قابل مقایسه نیست.

موفق و پاینده باشید

طــــروات زندگـــی در جریان یادگیری است
    ذهن های بسته بوی مـــــرگ میدهند...

http://up.pnu-club.com/images/vce8ofsvkn51mo3s63t.jpg

O M I D آواتار ها
    • 15,114
    مدير بازنشسته

عنوان کاربری
    مدير بازنشسته
    راه های ارتباطی

ممنون از ارائه نظراتتون
    بیشتر اساتید ما هم با مترجمی شروع کردن و برای فوق سراغ ادبیات رفتن و به ما هم همین پیشنهادو کردن ولی نظرشون این بود که سعی کنیم فوق رو از طریق کنکور سراسری وارد بشیم
    با ارزوی بهترینها
    زندگی تفسیر سه کلمه است : خندیدن .... بخشیدن .... و فراموش کردن

.... پس.... بخند .... ببخش .... و فراموش کن

Intellectual آواتار ها
    • 104

عنوان کاربری
    کاربر باشگاه
    محل تحصیل
    Wizardry School
    شغل , تخصص
    Mind Reading & Exorcism
    رشته تحصیلی
    Extrasensory Perception
    راه های ارتباطی

سلام...در مورد این تاپیک من باید بگم که من لیسانس رو در ایران و دانشگاه پیام نور با گرایش ادبیات گرفتم و الان دارم در کانادا ارشد رو میخونم...ادبیات رشته بسیار جالب و لطیفی هست...تجربه به من نشون داده کسایی که ادبیات رو با سعی و تلاش میخونن نسبت به دیگر گرایشها زودتر شروع به حرف زدن میکنن،روون تر صحبت میکنن و درک بهتری نسبت به ساختار زبانی دارن...این در حالیکه شما در مترجمی باید چندین واحد به زبان فارسی بگذرونید و در دبیری هم حدود 30 واحد درسهای مربوط به روانشناسی دارین...تازه بعضیا میگن واسه چی باید 9 واحد فرانسه گذروند؟ اولا در ادبیات انگلیسی فرانسه نقش بسزایی داره...یه مثال هم ادبیات فارسی و رابطه اون با عربی هستش و دیگر اینکه بعدا به کارتون میاد...من الان دو سال هست که کانادا هستم...حتما میدونید که در کانادا دو زبان بسیار کاربرد داره...بعضی از شهرها انگلیسی زبانن و بعضی شهرها مردمش فرانسه صحبت میکنن.در مورد درآمد به نظرتون حقوقی هفته 350 دلار چطوره؟ اونم تدریس به کسایی که میخوان انگلیسی یاد بگیرن، اینجا...در مورد ترجمه باید بگم زمانی که ایران بودم هر صفحه رو 4000 تومن میگرفتم ،ترجمه میکردم...تونستم ترم 6 با پولش یه لپ تاب و یه دوربین دیجیتال بخرم و با بقیش ماشینم رو تیونینگ کنم...خیلی حال داد...البته اون زمان پراید داشتم که شنیدم الان ماشین پولدارا شده...اگه سوالی در مورد ادبیات و ... داشتین خوشحال میشم کمک کنم.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12

برچسب برای این موضوع