حوادث : پليس در جستجوي زن سارقي است که 140 ميليون تومان سکه طلا را با عابربانک هاي مسروقه خريداري کرده بود.

به گزارش سرويس ?حوادث? خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، خانم جواني در هفتم ارديبهشت ماه سال جاري با مراجعه به کلانتري 163 اوين مدعي سرقت داخل خودرو از محل پارکينگ محل زندگي خود در يک مجتمع مسکوني واقع در منطقه ولنجک شد و به مأموران گفت: تعداد دو عدد عابربانک و ديگر مدارک شناسايي شخصي ام، در حالي که رمز عابربانک ها روي آنها نوشته شده بود، از داخل ماشين به سرقت رفت.

مالباخته پس از حضور در پايگاه يکم پليس آگاهي در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: براي معالجه در بيمارستان بستري بودم، پس از ترخيص از بيمارستان، به خانه بازگشتم و زماني که به محل پارک ماشين داخل پارکينگ مجتمع مراجعه کردم، متوجه باز بودن در ماشين شدم، بلافاصله به وارسي مدارک شناسايي و ديگر اسناد و مدارک داخل ماشين پرداخته و متوجه شدم تمامي اسناد و مدارک شناسايي داخل ماشين به همراه دو عدد عابربانک که بيش از 140 ميليون تومان در آنها وجه نقد وجود داشته، به سرقت رفته است.

با توجه به اظهارات مالباخته، حساب هاي عابربانک مسدود شد و کارآگاهان اطلاع پيدا کردند که سارق يا سارقان در زمان حضور مالباخته داخل بيمارستان و با معرفي خود به هويت مالباخته - با استفاده از اسناد و مدارک شناسايي سرقت شده از داخل ماشين - اقدام به خريد ده ها سکه طلاي تمام بهار آزادي و همچنين برداشت چندين ميليون تومان وجوه نقد از حساب هاي بانکي، به ارزش تقريبي 140 ميليون تومان کرده اند.

با شناسايي طلافروشي محل خريد سکه هاي طلا واقع در منطقه امامزاده حسن، کارآگاهان پايگاه يکم به تحقيق از مالک آن پرداختند، صاحب طلافروشي با اطلاع از موضوع مسروقه بودن عابربانک ها، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: خانم جواني در ساعت 10:30 روز پنجشنبه هفتم ارديبهشت ماه با مراجعه به طلافروشي، در سه نوبت درخواست خريد 100 سکه طلا کرد و من نيز پس از آن که وي قصد داشت تا پول سکه ها را از طريق دستگاه کارت خوان پرداخت کند، از وي درخواست مدارک شناسايي کرده و پس از تطابق دادن مشخصات صاحب عابربانک و مشخصات کارت ملي همراه اين خانم جوان، اقدام به فروش اين تعداد سکه به او کردم.

با توجه به اظهارات صاحب طلافروشي و مشخص شدن زمان دقيق مراجعه خريدار سکه هاي طلا، کارآگاهان با بهره گيري از تصاوير بدست آمده از دوربين هاي مداربسته داخل طلافروشي اقدام به شناسايي تصوير خريدار سکه هاي طلا کردند.

به گزارش ايسنا، سرهنگ علي اکبرپور، رييس پايگاه يکم پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: با توجه به شناسايي تصوير متهم تحت تعقيب پايگاه يکم پليس آگاهي و براي شناسايي مخفي گاه و دستگيري وي، دستور انتشار بدون پوشش چهره متهم از سوي بازپرس پرونده صادر شده است.

وي از کليه شهرونداني که موفق به شناسايي تصوير متهم شده و اطلاعاتي درباره مخفي گاه يا محل هاي تردد اين شخص در اختيار دارند خواست تا هرگونه اطلاعات خود را از طريق شماره تماس 22292013 در اختيار کارآگاهان پايگاه يکم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار دهند.