آخرین اخبار دانشگاه پیام نور"فراگیر پیام نور"برنامه امتحانات پیام نور" تستی یا تشریحی پیام نور"سیستم گلستان پیام نور " reg.pnu.ac.ir "خبر های جنجالی پیام نور" نمونه سوال پیام نور"دکترا پیام نور "ارشد پیام نور "لیست منابع پیام نور"انتخاب واحد پیام نور"اخبار مراکز و واحد ها پیام نور"عکس های پیام نوری
روشهای سوء استفاده برخی مدارس و موسسات کنکوری از نام دبیران و رتبه های برتر کنکور را بشناسید
لینک های مهم

سیستم گلستان پیام نور
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: روشهای سوء استفاده برخی مدارس و موسسات کنکوری از نام دبیران و رتبه های برتر کنکور را بشناسید

1. Top | #1

شماره عضویت
    249778
    عنوان کاربر
    کاربر باشگاه
    میانگین پست در روز
    0.00

پیش فرض روشهای سوء استفاده برخی مدارس و موسسات کنکوری از نام دبیران و رتبه های برتر کنکور را بشناسید

استاد زانیس
    به گزارش برنا، این روزها برخی از موسسات از نام دبیران، مشاورین ممتاز و نیز دانش آموزانی که در کنکور ، رتبه های تک رقمی و دو رقمی کسب کرده‌اند، استفاده کرده و حتی دبستان محل تحصیل این افراد هم در تبلیغات خود از نام آنها بهره می‌برد و رمز موفقیت‌های نفرات اول کنکور را داشتن مشاورین و دبیران ممتاز کنکور و شرکت در کلاس‌های خود عنوان می‌کنند و هیچ سیستم نظارتی نیز وجود ندارد تا مانع حرکت شتابان و تخته گاز این موسسات کنکوری شود.

کلاهدوزان رتبه یک کنکور زبان و رتبه 6 علوم تجربی سال 90 نیز می گوید ، من از دوره پیش دانشگاهی در کلاس‌های کنکور آموزشگاه نخبگان تبریز شرکت می کردم اما بعد از کسب این رتبه در کنکور سراسری با پیشنهادات زیادی از طرف موسسات کنکوری مشهور روبرو شدم اما ترجیح دادم دین و آخرتم را به دنیا نفروشم و با بی تفاوتی از کنار پیشنهادات چند میلیونی آنها بگذرم.

مادر یکی از دانش آموزان رشته تجربی نیز اظهار می داشت: امسال ، دخترم را به این امید که در کنکورسراسری دو سال بعد رتبه بسیار خوبی کسب کند، از ابتدای سال سوم در یک مدرسه غیرانتفاعی نام نویسی کردم که گفته بودند در کادر آموزشی شان از دکتر سینا تهرانی به عنوان مشاور تحصیلی شان استفاده خواهند کرد و به همین خاطر نیز شهریه بیشتری از من دریافت کردند.
    اما با آغاز سال تحصیلی بجای ایشان از یک مشاور دیگر استفاده کردند و همین مسئله باعث شد تا فرزند من و برخی دیگر از دانش آموزان مدرسه دچار بی انگیزگی و افت شدید روحی شوند، هرچند بعداً توانستم از طریق سایت آقای تهرانی ایشان را پیدا کرده و فرزندم را نزد وی ببرم؛ اما چه کسی مسئول هزینه های روحی و مادی سنگینی است که به دانش آموزان کنکوری و خانواده هایشان تحمیل می شود!

آقای دکتر عمارلو از دبیران ممتاز کنکور در درس زیست شناسی نیز می گوید: فارغ از این مساله که آیا این موسسات و مدارس در تبلیغات خود صادق هستند یا خیر و آیا همه موفقیت‌های ذکر شده تنها به خاطر خدمات آن‌هاست؛ این سوال به ذهن می‌رسد که آیا موسسات وقتی با دبیران و افراد برتر كنكور عكس یادگاری می‌گیرند، مسوولیت عدم موفقیت بقیه‌ افرادی كه به همین نسخه‌ها عمل كرده‌اند و موفق نشده‌اند را هم می‌پذیرند؟ آیا واقعا رمز نفر اول كنكور شدن و نیمی از دروس را بالای صد در صد پاسخ دادن، استفاده از آزمون‌های یک موسسه یا كتاب‌های فلان بنگاه كنكوری و یا حضور در یک دبستان و دبیرستان خاص است؟

یکی از دانش آموزان پیش دانشگاهی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: من تابستان امسال برای ثبت نام در کلاس های یک موسسه کنکوری که در تبلیغاتش ادعا کرده بود از دبیرانی همچون آقای دکتر یوسف زاده ، آقای ایادفیلی و آقای سلطانی در کادر آموزشی اش استفاده کرده است، مراجعه کردم اما با شروع کلاس ها ، با افراد دیگری بجای آن دبیران مواجه شدم که این باعث اعتراض من و سایر دانش آموزان شد که متأسفانه راه به جایی نبردیم و برخی از دانش آموزان و از جمله من قید شهریه پرداختی و آن کلاس ها را زدیم.

یکی دیگر از رتبه های تک رقمی کنکور که از بیم پرداخت جریمه 30 میلیون تومانی به یکی از موسسات کنکوری ، نخواست نامش فاش شود به خبرنگار برنا گفت: موسسه ای که من در قبال دریافت مبلغ 5 میلیون تومان، در تبلیغات تلویزیونی اش حاضر شدم ، با من یک قرارداد تک‌نسخه‌ای منعقد کرده است که فقط در اختیار موسسه است. در آن قرارداد قید شده که 5 میلیون تومان به نفر برتر کنکور اعطا می‌شود و در قبال آن وی باید تمامی تبلیغات و مصاحبه‌ها را با آن آموزشگاه انجام دهد و در غیر این صورت باید 30 میلیون تومان غرامت پرداخت کند.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که بعضا این نفرات برتر کنکور در موسسات دیگری خود را برای کنکور آماده کرده‌اند و یا اصلا در این‌گونه مؤسسه‌ها حضور نداشتند اما چند مؤسسه کنکوری که اکنون بیشترین تبلیغات تلویزیونی را دارند از آنان سوء استفاده کرده و با امضای قرارداد تک نسخه‌ای آنان را محصور خود می‌کنند.

انتظار می رود سازمان های مسئول با عمل به وظایف قانونی خود و یا در صورت وجود خلأ قانونی ، با وضع قوانین محکم، مانع از ادامه تبلیغات زشت و فریبنده تعداد معدودی از موسسات کنکوری شوند که سرنوشت دانش آموزان را به بازی می گیرند و چه بسا آینده تحصیلی و شغلی آنها را با خطر نابودی مواجه می سازند.

منبع: برنانیوز
    ویرایش توسط parmisa71 : 12-13-2012 در ساعت 02:17 AM