آخرین اخبار دانشگاه پیام نور"فراگیر پیام نور"برنامه امتحانات پیام نور" تستی یا تشریحی پیام نور"سیستم گلستان پیام نور " reg.pnu.ac.ir "خبر های جنجالی پیام نور" نمونه سوال پیام نور"دکترا پیام نور "ارشد پیام نور "لیست منابع پیام نور"انتخاب واحد پیام نور"اخبار مراکز و واحد ها پیام نور"عکس های پیام نوری
داشتن دوست دختر یا پسر قبل از ازدواج، درست یا غلط ؟ - صفحه 3
لینک های مهم

سیستم گلستان پیام نور
صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 45 از مجموع 48

موضوع: داشتن دوست دختر یا پسر قبل از ازدواج، درست یا غلط ؟

1. Top | #1

شماره عضویت
    66453
    عنوان کاربر
    کنترل باشگاه و سرپرست ارشد تالار ورزش و علم وهنر و زبان انگلیسی
    میانگین پست در روز
    2.17
    محل تحصیل
    کرج
    شغل و حرفه
    Head Security
    رشته تحصیلی
    مترجمی زبان انگلیسی
    پست های وبلاگ
    170

filish داشتن دوست دختر یا پسر قبل از ازدواج، درست یا غلط ؟

معمولا افرادی که اقدام به برقراری چنین رابطه هایی می کنند، با این استدلال که «ما نمی خواهیم ازدواج کنیم» انتخاب ها و رفتارهایی را که باید از خود نشان دهند، بروز نمی دهند و...

دوستی هایی که قبل از ازدواج دنبال می شود، قطعاً دوستی پایدار و بلند مدتی نخواهد بود اما وابستگی عاطفی ای که بعد از مدتی بین دو طرف شکل می گیرد، جدایی را سخت می کند.

معمولا افرادی که اقدام به برقراری چنین رابطه هایی می کنند، با این استدلال که «ما نمی خواهیم ازدواج کنیم» انتخاب ها و رفتارهایی را که باید از خود نشان دهند، بروز نمی دهند و بدون آشنایی کافی و درنظر نگرفتن معیارهای درست، اقدام به برقراری این رابطه می کنند و حاضر به پذیرش مسئولیت های یک رابطه نیستند. چنین دوستی هایی به دلیل ضربه هایی که طرفین رابطه متحمل می شوند، توصیه نمی شود.

بخشی از این ضربه ها مربوط به وابستگی های عاطفی می شود. به عبارت بهتر، شما تصور کنید دختر و پسری تصمیم می گیرند که رابطه ای با هم برقرار کنند، منتها چون قصد ازدواج ندارند، ملاک هایی را که برای ازدواج در ذهن خود ساخته اند نادیده می گیرند، با این توجیه که قرار نیست این رابطه به ازدواج منجر شود. بنابراین با کسانی دوست می شوند که کیفیت اخلاقی و رفتاری پایین تری دارند.

از طرفی این رابطه آغاز می شود و بعد از مدتی این دوستی دو حالت پیدا می کند؛ یا رابطه به خاطر مشکلاتی که به وجود می آید قطع می شود و در این میان، طرفین ضربه های روحی- عاطفی زیادی خواهند خورد و یا این رابطه مدتی ادامه پیدا می کند تا وابستگی عاطفی شدیدی به وجود می آید و تصمیم می گیرند ازدواج کنند؛ غافل از اینکه این آدم مناسب ازدواج نیست و معیارهای یک ازدواج موفق در این رابطه وجود ندارد.

نکته دیگر این است که وقتی این گونه روابط براساس حداقل شناخت آغاز می شود، طرفین به مسائلی مانند معیارهای اخلاقی مورد پذیرش شان توجه نمی کنند. برای مثال، دختر یک حدی از رابطه را می پسندد ولی پسر خواسته های بیشتری دارد و یا بالعکس. در این موارد مشاهده می شود طرفین از ترس از دست دادن دوستی و یا به خاطر تهدیدهایی که صورت می گیرد، تسلیم خواسته های طرف مقابل می شوند.

دوستی برای شناخت جنس مخالف

بعضی ها می گویند من دختر و یا پسری را برای دوستی می خواهم تا بتوانم دخترها و یا پسرها را بشناسم؛ در صورتی که این کاملا غلط است. برای شناختن روحیات دخترها و یا پسرها لازم نیست افراد چنین روابطی را تجربه کنند. جنس متفاوت چیز پیچیده ای نیست که لازم باشد یک نفر «دوست دختر» یا «دوست پسر» داشته باشد تا جنس متفاوت را بشناسد. روابط معمولی که درون برخی چهارچوب های اخلاقی و عرفی شکل می گیرد مثل روابط معمول دو همکلاسی یا دو همکار، برای شناختن جنس متفاوت کفایت می کند و لازم نیست برای شناخت پیدا کردن وارد روابطی بشوند که وابستگی های عاطفی حرف اول و آخر را می زند.

در کشورهای غربی که حتی از لحاظ فرهنگی تفاوت های زیادی با جامعه ما دارند و ارزش های متفاوتی برای آنها تعریف شده است، تحقیقات نشان م یدهد که افرادی که دوستی با آدم های بیشتری را تجربه کردند و به قول معروف دوست دختر و یا دوست پسرهای بیشتری داشته اند و قبل از ازدواج روابط متعددی با جنس مخالف داشته اند، بعد ازدواج رضایت کمتری از زندگی شان دارند و مشکلات بیشتری را تجربه خواهند کرد. این تجربه برخلاف تصور قالب جوانان ماست. در حال حاضر، دخترها و پسرها فکر می کنند هرچه روابط بیشتری را تجربه کنند، در انتخاب همسر موفق تر خواهند بود اما این یک ذهنیت نادرست است.

قطع رابطه

مرحله آخر، قطع این گونه روابط است. افراد باید بدانند که هرچه از عمر رابطه می گذرد، وابستگی بیشتری به وجود خواهد آمد و قطع رابطه همراه با رنج فراوان خواهد بود.

از نظر روانشناسی، از دست دادن یک رابطه که در آن عاطفه و احساس وجود دارد همچون مرگ یکی از نزدیکان، دردناک است و فرد دور های سوگوار رابطه از دست رفته اش خواهد بود. گریه ها، خواهش و التماس ها، قول و قرارها و امثالهم در این دوران نباید مورد اعتنا قرار بگیرند؛ چراکه فرد برای فرار از غم از دست دادن رابطه دست به هر کاری می زند تا شاید بتواند طرف مقابل را از جدایی منصرف کند.

طرفین رابطه اگر بتوانند با واقعیت رو به رو شوند و چند ماه ناراحتی شان را کنترل کنند، به زندگی عادی برخواهند گشت و حتی بعد از سپر یشدن مدتی متوجه فواید قطع رابطه گذشته شان خواهند شد، اما اگر مدام امیدوارانه به فکر از سرگیری رابطه باشند، نخواهند توانست به زندگی عادی و معمولشان بازگردند.

یک نکته مهم

نکته دیگر این است که اگر تصمیم به قطع رابطه گرفته شد، این جدایی باید به یکباره و برای همیشه صورت گیرد و نه به صورت تدریجی یا با کم کردن رابطه. تجربه نشان می دهد کم کردن تدریجی رابطه مؤثر نیست و همه چیز باید یک دفعه تمام شود. تنزل رابطه به یک دوستی معمولی هم به هیچ عنوان مؤثر نخواهد بود؛ چرا که این ها سابقه ای از یک رابطه عاطفی را با هم دارند که ممکن است طرفین را دچار مشکلات روحی کند.
    زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

2. Top | #31

شماره عضویت
    142415
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد بخش زبان و ادبیات انگلیسی و تالار پاتوق
    میانگین پست در روز
    0.53
    شغل و حرفه
    دانشجو مترجمی زبان انگلیسی
    رشته تحصیلی
    مترجمی زبان انگلیسی
    پست های وبلاگ
    23

استاد زانیس
    اشنایی قبله ازدواج خوبه اما اقا رضا شما اینو در نظر بگیرید که پسری هدفش ازدواج باشه با افکار شوم نمیاد جلو که چند روز بعد دختر مردم رو بدبخت کنه
    اونی هم که هدفش درسته مستقیم میاد خواستگاری
    همون روش سنتی خودمون که باز هم مشکلات تو این روش بوده و خواهد بود
    اما اشنایی قبل ازدواج تا کی خوبه؟ چند ماه؟ چند سال؟ اصلا تو این مدت میشه شناخت؟
    حالا بگذریم از پسرایی که هدفشون ازدواج نیست و برای خوش گذرانی رابطه دارند
    اما اونایی که هدفشون شناختن طرفه ایا واقعا میشه شناخت؟
    هنوز زن و شوهر هایی هستند که زیر یه سقف زندگی میکنند اما مشکل دارن به خاطر نشناختن یکدیگر
    حالا ما تو یه رابطه بشناسیم ؟!!!! میشه به نظرت؟!!!
    چون دو طرف خودشون و خوب جلوه میدهند و گول میزنند همدیگرو

اگه همديگرو دوست داريد ، به هم بگيد ، خجالت نکشيد ، عشق رو از هم دريغ نکنيد ، خودتونو پشت القاب و اسامی مخفی نکنيد ، منتظر طرف مقابل نباشيد، شايد اون از شما خجالتی تر و عاشق تر باشه.

3. Top | #32

شماره عضویت
    17272
    عنوان کاربر
    کاربر باشگاه
    میانگین پست در روز
    0.01

نقل قول نوشته اصلی توسط Redboy64 نمایش پست ها
    سلام رضای عزیز ما به هیچ وجه مخالف بحث و تبادل نظر نیستیم و در صورت مفید بودن مسلما باعث خوشحالی ماست از دوستان خواهش میکنم به نظرات و عقاید هم احترام بگذارن و نسبت به عقاید دیگران موضع گیری نکنن و هر کس فقط نظرش رو کاملا دوستانه اعلام کنه با تشکر و ارزوی بهترینها
    قربون شما برم من عزیزم :دی

نقل قول نوشته اصلی توسط negar92 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من هم از شما انتظار نداشتم
    اخه من تو 3 مبحث با شما بودم که تو هر بحثی یه ساز مخالف زدین
    من نظرات همه رو خوندم
    همه میگن مخالن که ظاهر سازی کنند
    وگرنه الان از هر 10 نفر 9 نفر تو رابطه هستند
    نظر کاربرها همه فقط این رو گفته که پسرا دخترا رو گول میزنند و احساسات دختر زیر سوال میره
    مثلا امار این کاربر گرامی که میگن 99 % ازدواج ها ... تا حدودی موافقم چون خودتون برین فقط مجوعه ی کوچیکی رو ببنید مثلا فامیل
    یه براورد بزنید
    راستش الا بچه های دهه 70 رو کار اومدن
    معرفت بچه های دهه 60 خحیلی خیلی بیشتر بوده تا این بچه های الان
    منظور شما رو فهمیدم که میگین نباید 10 نفر با 70 میلیون مقایسه کرد
    اما خود شما گین اکثرا اینجوری نیستن؟ اوکی همه اینجور نیستن اما اکثرا هستن
    کدوم پسری تو رابطش ثابت قدمه یا کدوم دختری خیانت نمیکنه؟!!!!
    بعد همین دو نفر ازدواج میکنند چی میشه؟
    هر کاربری نظر خودشو میگه اما میبینید که همه گفتند مخالفن چه از ترسشونه چه از ....
    اما من اینو فهمیدم که تو رابطه ی الان هیچ پسر و دختری عشق واقعی ندارن
    همون بهتر که با هم ازدواج نکنند
    چون خودم بارها دیدم بین دوستام که همزمان با چند نفر بودند.
    درسته ما از شما هیچی نمیدونیم اما ممکنه این نتیجه رو استنباط کنیم که شما جز اون افراد که مخالف این کار هستند ، نیستید
    شما تو رابطه ممکنه باشید
    اما موافقین با همون افراد ازدواج کنید؟ قبولش دارین؟ ممکنه طرف مقابل شما جز اون افراد نباشه اما به این معنا نسیت که همه دخترا خوب باشند
    من خودم دخترم و اینو میگم
    پسرا هم دسته کمی از ماها ندارند...
    موفق باشید
    به خدا من کلا تو این فروم 3 تا بحث شرکت کردم:دی یکی این هست ، یکی اون قبلیه که راجع به س.ک.. قبل ازدواج بود ، یکی دیگه هم راجع به قدرت های ماوراالطبیه و اینا که تو اونم شرکت نکردم ، همه داشتنند صاحب تاپیک و مطالبش رو مسخره میکردن ، رفتم با حرف های منطقی و علمی هم که شده بهشن بگم نمیخوان از مطالب استفاده کنن حداقل احترام صاحب تاپیک رو داشته باشن.. از این گذشته هم چه اشکالی داره که نظر من همیشه با بقیه متفاوت باشه؟
    من اصلا نگفتم که وضعیت جامعه خوب هست! اصلا نگفتم که وضعیت اخلاق و رفتارپسرای جامعه خوب هست یا ... اتفاقا خیلی خیلی هم اوضاع افتضاحی شده!! منم میبینم دور و ورم کسانی رو که هم زمان با چند نفر هستند. من اصلا نخواستم بگم همه گلن و اینجام گلستان!
    بله ، من حاضرم با کسی که باهاش تو رابطه هستم ، وقتی کامل بشناسمش ( البته خانوما رو که هیچ وقت نمیشه کامل شناخت :دی ، در حد کافی ) و شرایط ازدواج داشته باشیم ازدواج کنم ، تو اون تاپیک هم از من این سوال رو پرسیده بودید اگه اشتباه نکنم.
    میدونم که هم دختراو هم پسرای زیادی تو این نسل خراب شدن و اونم همه تو سن های زیر 20 سال! ولی انسان قوه تفکرو تعقل داره واسه همین مواقع.
    من نگفتم برقراری رابطه آسونه یا بی خطره یا انسان نباید حواسش رو جمع کنه... همه این حرف ها درسته. ولی من خودم خیلی پسر ها رو میشناسم که تو رابطشون ثابت قدمن! کار میکنن و پول درآمدشون و برای رفت و آمد و هدیه دادن و گذروندن رابطشون خرج میکنن ، تو همه شرایط از راحتی خودشون میزنن که بتونن راحتی بیشتری برای پارتنرشون فراهم کنن.. خیلی از دختر خانوما رو هم میشناسم که اینطورین! بین این دو نفر قطعا تنها فرقی که با زوج نامزد کرده یا عقد کرده هست ، پیمان قانونی شون هست! و گرنه همه چیز سر جای خودش هست ، باید باهم خوش رفتار باشن ، از هم دیگه مراقبت کنن ، به همدیگه وفادار بمونن و برای رفاه همدیگه و رابطشون تلاش کنن و اگر خیانتی هم صورت گرفت در بیشتر مواقع به معنای پایان رابطه هست ، که تو ازدواج هم همین هست و فکر نمیکنم آمار خیانت تو ازدواج (مخصوصا بعد از چند سال) خیلی کمتر از آمار خیانت تو رابطه های اینجوری باشه... اینم بگم من اصلا مخالف با ازدواج نیستم!! خیلی هم دوسش داریم :دی ولی ازدواج موضوع مهم و حساسیه و نیاز به یه سری پیش نیاز ها داره که همه افراد اون رو در یه زمان مشخص ندارن... درضمن مطمئن هم باشید که من از همه دخترهای این بحث خیلی بیشتر از پسرها ضربه خوردم و در تلاش نیستم با دروغ بگم همه آدمهای خیلی خوبی هستیم :دی ولی این که بگیم 99% یا اکثریت و اینا فکر نمیکنم مناسب باشه.

بحث بر سر اینه که این جور دوستی ها به کلا اشتباه هست! اینکه بهترین موقع برای آشنایی دوران نامزدی هست! من همینطور که تاحالا اینجور بوده ، به این نظرات دوستان احترام میذارم نمیگم که نظراتتون اشتباهه ، فقط ازشون سوال میپرسم که خوب چجوری کسی رو که نمیشناسی نامزدت بشه؟! واقعا تو خانوادههای ایرانی همون 1 درصدشون هم حاضر هستن که دخترشون با یک پسر "تحت نظر خانواده" بره بیرون و با هم بگردن تا همدیگه رو بشناسن اونم بدون هیچگونه تعهد قانونی؟! نه خدایی هست؟!
    از این گذشته هم به نظر من وقتی که دونفر به بلوغ احساسی و جسمی و عقلی میرسن ، یا حتی در حال رسیدن بهش هستن، یه سری مسائل فقط به اونا مربوط میشه که یکی شون همین رابطه های دوستی یا عاشقانه یا هرچیزی که اسمش رو بذاریم هست. بعضی ها میخوان و میتونن با پدریا مادر یا خواهر و بردار بزرگترشون مشکلاتشون رو در میون بذارن و ازشون کمک بخوان ، ولی به نظر من نباید چیز اجباری باشه که باید اول از زیر نظر خانواده بگذره.
    اون دختر ، اون پسر خودش عقل داره و می بینه که داره وارد چه رابطه ای میشه و اگه نخواد قبول نمی کنه! خودتون میدونید ، دخترا اسمشون بد در رفته که گول میخورن ، فریب میخورن و ... وگرنه موجودات فوق العاده باهوش ، تیزبین و زرنگی هستن. اگر هم ضرری بکنه تو اون رابطه ، به خودش بر میگرده ، اشتباه خودش بوده و از اشتباهاتش یاد میگیره...
    این که حداقل با خودمون رو راست باشیم و بگیم این رابطه ها میتونن مفید باشن ، ولی تفکر میخواد ، احتیاط میخواد ، موقعیت سنجی میخواد و ... به نظرمن خیلی بهتره تا بگیم که نه من واقعا مخالفم با این قضیه ، کلا بده و کار شیطانیه ، در صورتی که همه ما میدونیم به هرحال روزی باید برای شروع ازدواج کم و بیش وارد همچین رابطه ای بشیم.

موفق باشید

4. Top | #33

شماره عضویت
    17272
    عنوان کاربر
    کاربر باشگاه
    میانگین پست در روز
    0.01

اشنایی قبله ازدواج خوبه اما اقا رضا شما اینو در نظر بگیرید که پسری هدفش ازدواج باشه با افکار شوم نمیاد جلو که چند روز بعد دختر مردم رو بدبخت کنه
    اونی هم که هدفش درسته مستقیم میاد خواستگاری
    همون روش سنتی خودمون که باز هم مشکلات تو این روش بوده و خواهد بود
    اما اشنایی قبل ازدواج تا کی خوبه؟ چند ماه؟ چند سال؟ اصلا تو این مدت میشه شناخت؟
    حالا بگذریم از پسرایی که هدفشون ازدواج نیست و برای خوش گذرانی رابطه دارند
    اما اونایی که هدفشون شناختن طرفه ایا واقعا میشه شناخت؟
    هنوز زن و شوهر هایی هستند که زیر یه سقف زندگی میکنند اما مشکل دارن به خاطر نشناختن یکدیگر
    حالا ما تو یه رابطه بشناسیم ؟!!!! میشه به نظرت؟!!!
    چون دو طرف خودشون و خوب جلوه میدهند و گول میزنند همدیگرو

خوب نگار خانوم اگه دیدید پسری "افکار شوم" داره درخواستش رو قبول نکنید!
    همه کس که شرایط ازدواج رو ندارن که مستقیم بیان خواستگاری! پول میخواد ، به میزان زیاد!!! دیگه خودتون قیمت ها دستتون هست قطعا! یه سطح آشنایی میخواد که به سادگی به دست نمیاد ، یه بلوغ فکری و عقلی میخواد ، که تو هرکسی تو سن پایین ایجاد نمیشه و خیلی موارد دیگه..
    آشنایی قبل از ازدواج هم بستگی به اون دو نفر داره ، بعضی ها نیاز به 6 ماه زمان دارن ، بعضیا به بیشتر ، بعضیا به کمتر... من نمیتونم واسه مردم خط مشی تعیین کنم که ازش پیروی کنن و رابطه هاشون رو بر اون اساس جلو ببرن..
    خوب همین که زوج ها با هم مشکل دارن بخاطر اینکه همدیگه رو نمیشناسن ، به نظر شما اگه یه مقدار بیشتری قبل از ازدواج با هم دوست بودن و همدیگه رو تو شرایط مختلفی میدیدن از همدیگه شناخت بیشتری پیدا نمیکردن؟ ما میگیم تو دوران دوستی ، به فرض که 1 سال هم طول بکشه نمیشه کاملا همدیگر رو شناخت ، ولی تا یه حدی که میشه شناخت! تا یه حدی شریک زندگیت رو ، علایقش رو ، اخلاقش رو ، مشکلات روحیش و حساسیت هاش رو بدونی بهتره یا اینکه اصلا ندونی؟!ا اونم خانوم ها که کلا اهل گفتن این مسائل نیستن و دوست دارن شریکشون خودش متوجه بشه! خوب این آداپته شدن با اخلاقیات همدیگه زمان می بره! بهتر نیست که آداپته شده و آماده با هم ازدواج کنن تا ماههای اول ازدواج رو تو سر کله هم بزنن و از هم واسه درک نشدنون دلخور باشن؟
    اون خوب جلوه دادن واقعا هست و منم بارها دیدمش ، ولی به مرور زمان اون هم میگذره و شما میتونی حتی اگه نه نسخه واقعی ، بلکه نسخه واقعی تر اون فرد رو با گذر زمان ببینی!
    اون دختر یا پسر دیگه بالاخره از نگه داشتن نفسش برای تو رفتن شکمش خسته میشه و ول میکنه :دی
    شما ممکنه ، ممکنه اون خانوم رو بدون آرایش هم ببینی و ببینی بدون آرایش و شکل طبیعیش چجوریه!
    از این گذشته هم مسلما ازدواج هدف همه جوون ها نیست! بعضی ها علاقه ندارن ازدواج کنن کلا! حالا به هر دلیلی که برای خودشون دارن.
    هنوز میخوان با یه نفر زندگی شون رو بگذرونن و برای شادی و رفاه همدیگه تلاش کنن ، همه کارایی که زن و شوهر ها برای همدیگه انجام میدن رو انجام بدن ، ما برای اینکه انتخاب اونها با ما تفاوت داره نمیتونیم بهشون برچسب منحرف یا پلید بزنیم.. وقتی که بتونیم با آدمهایی که دارن تو جامعه ما زندگی میکنن و نظرهای متفاوتی نسبت به ما درباره چیزهای مختلف دارن زندگی کنیم و به نظراتشون احترام بذاریم میتونیم به همون خارجکی ها برسیم که مثلا الان تو شهر نیویورک آمریکا ، مردمی با شاید بیشتر از 50 تا فرهنگ مختلف دنیا دارن زندگی میکنن ، یکی بوداییه ، یکی مسلمان ، یک مسیحی ، یکی بی دین و... ولی هیچ وقت نمی بینین که مسیحیا ریختن تو آتشکده اونجا رو خراب کردن یا اونایی که کاتولیک سخت گیر هستن بریزن سر کسانی که مخالف ازدواج هستن و پدرشون رو در بیارن!
    فکر کنم این که ما به نظرات دوستان مون فعلا حتی در سطح اینترنت هم که شده احترام بذاریم میتونه شروع خوبی باشه..
    موفق باشید
    ویرایش توسط reza2kn : 01-17-2013 در ساعت 02:54 PM

5. Top | #34

شماره عضویت
    142415
    عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    0.53
    شغل و حرفه
    رشته تحصیلی
    مترجمی زبان انگلیسی
    پست های وبلاگ
    23

باید به حرفاتون کلی فکر کنم اگه اجازه بدین بعدا جوابتون رو میدم
    با حرفاتون موافقم منم مشکلم همینه
    هیچی دختر و پسری عقل سلیم نداره
    همه با یه اشتباه شروع میکنند و به پایان میرسونند
    درسته پسرایی هستند که کار میکنند برای زندگی بهتر اما باز هم پسرایی هستند که هدف درستی ندارند
    این دو که خیلی فرق دارند شما فک میکنید کدوم بیشتره الان؟
    اگه نگاهی کوچولو بندازیم به دورو اطرافمون میبینیم
    باید به حرفاتون فک کنم

اگه همديگرو دوست داريد ، به هم بگيد ، خجالت نکشيد ، عشق رو از هم دريغ نکنيد ، خودتونو پشت القاب و اسامی مخفی نکنيد ، منتظر طرف مقابل نباشيد، شايد اون از شما خجالتی تر و عاشق تر باشه.

6. Top | #35

شماره عضویت
    178842
    عنوان کاربر
    مدیر بخش الهیات و معارف اسلامی
    میانگین پست در روز
    0.45
    محل تحصیل
    تهران
    شغل و حرفه
    بیمه
    رشته تحصیلی
    مدیریت صنعتی
    پست های وبلاگ
    111

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen100 نمایش پست ها
    نگار خانوم منظور بدی نداشتن.
    ببیت عزیزم اقا رضا بعضی از نضرات شما تتوسط روانشناسای اروپایی(اگه اشتب نکنو فروید)تو اروپا روی تمام مردم ارپا ازمایش شده.
    شما به دوستی قبل از ازدواج اشاره کردید.اما کم کم این دوستی به سنهای پایینتر کشیده میشه همینطور که الان کشیده شده. و نتیجش میشه کشور اینگیلیس!
    تو اینگیلیس میدونی برای دخترای 13 ساله چی مد شده؟چن وقت پیش شنیدم.

بچه توی شکم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    و یه سوال دیگه
    چرا ماباید تمام جنبه های مثبت منفی تمدن خارجکی ها رو با هم بگیریم؟
    من میگم علم رو بگیریم و منفی یاش رو بزاریم برا خودشون؟هرکی موافقه دستاش بالا.

هر روزی که در آن معصیت الهی نباشد ، عید است
    امام علی علیه السلام

کلیک کنید

7. Top | #36

شماره عضویت
    178842
    عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    0.45
    محل تحصیل
    تهران
    شغل و حرفه
    بیمه
    رشته تحصیلی
    مدیریت صنعتی
    پست های وبلاگ
    111

نقل قول نوشته اصلی توسط reza2kn نمایش پست ها
    اونی که شما فکر میکنید
    تفکرات شما
    دوست عزیز شما از من هیچی نمیدونی ، پس بهتره که اینقد مطمئنانه برای خودت حدس و گمان نزنی ، این سبک هم آدمی رو دچار مشکل میکنه.

بحث هم بر سر چیز دیگری ست ، نه بر سر تفکرات یا سبک زندگی من!
    موفق باشید
    بحث من اتفاقا خود شمایی
    چون شما هم تو بحثاتون دقیقا به تفکرات نفر مقابلتون ایرارد وارد میکنید
    من مثل خودتون رفتار کردم
    حقیقت تلخه ...ناراحت نشید
    من یکم رک حرف میزنم البته انتظار من از شما بیشتره
    از بحث کردنم ناراحت نمیشم هر چی دلت خواست بگو تا به یه نتیجه یی برسیم

موفقیت شما ارزوی ماست

امام علی علیه السلام

کلیک کنید

8. Top | #37

شماره عضویت
    336
    عنوان کاربر
    معاونت باشگاه
    میانگین پست در روز
    9.78
    محل تحصیل
    خيام-سهراب
    شغل و حرفه
    طراح و تحلیل گر حرفه ای وب - مدیریت کل وب سایت و انجمن
    رشته تحصیلی
    ابر رشته ی مهندسي كامپيوتر + نرم افزار
    پست های وبلاگ
    29

با سلام

به به عجب بحث داغ و قشنگی هست
    و لذت بردم از بجث و تبادل نظر دوستان و بازم ادامه بدید...

فقط به افکار و اعقاید همدیگر احترام بگذارید و به انها خدایی نکرده توهینی و بی احترامی نکنید..... که با من طرف هستید

چون هرکسی در این جهان ان خودی دارد و هیج وقت هیچ کسی شبیه دیگری نیست که بتواند یکسان تفکر و اندیشه کند....

ولی در نهایتا با یک بحث و تبادل نظر مفید در این زمینه بتونیم به جمع بندی و نتیجه کابردی و عملی برسی و ازش استفاده کنیم در اینده

منم نظرم در این مورد هم اره هست هم نه چون به هر دو روش معتقدم هست البته نه بصورت عادیش!

روزگار خوش

برای دانلود رایگان و نامحدود نمونه سوالات پیام نور با جوابهای تستی و تشریحی در مقطع نمونه سوالات پیام نور کارشناسی و کاردانی -نمونه سوالات پیام نور کارشناسی ارشد - نمونه سوالات پیام نور دکترا- نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور( دانشپذیری)

به ادرس زیر مراجعه کنید

http://pnu-club.com/pnu.1239.html

========================

وب سايت تخصصي مهندسي كامپيوتر
    WWW.Computer-Eng.IR
    ========================
    هميشه خودت باش نه كسي ديگر
    !

9. Top | #38

شماره عضویت
    17272
    عنوان کاربر
    کاربر باشگاه
    میانگین پست در روز
    0.01

نقل قول نوشته اصلی توسط BISOOTOON نمایش پست ها
    بحث من اتفاقا خود شمایی
    چون شما هم تو بحثاتون دقیقا به تفکرات نفر مقابلتون ایرارد وارد میکنید
    من مثل خودتون رفتار کردم
    حقیقت تلخه ...ناراحت نشید
    من یکم رک حرف میزنم البته انتظار من از شما بیشتره
    از بحث کردنم ناراحت نمیشم هر چی دلت خواست بگو تا به یه نتیجه یی برسیم

موفقیت شما ارزوی ماست
    خوب اشتباهه که بحث شما من هستم!
    بحث تاپیک راجع چیز دیگه ای هست!!
    بعد از اونهم من به نظرات کسی ایراد وارد نمی کنم! من راجع به نظرات و تفکراتشون ازشون سوال می پرسم! اگر هم ناراحت بشن یا حس کنن حرف من اشتباهه یا نخوان به سوالات من جواب بدن میتونن بگن و خواهند گفت.
    رفتاری که شما کردی حدس زدن طرز تفکر من بود اونم در صورتی که هیچ گونه شناختی از من نداری و گفتی که این افکارت با شکست فاجعه آمیزی روبه رو شده!! فکر نمی کنم کار زیاد جالبی باشه جناب مدیر بخش معارف اسلامی برچسب زدن خیلی خیلی کار آسونی هست ، ولی هنر بحث و مکالمه واقعی تو نکردن این کار هست ، چون هرکسی میتونه این کار رو انجام بده و در نهایت فقط چند نفر رو داریم که ناراحت شدن و از هم دیگه بدشون میاد ، همین!
    حقیقت هم بعضی اوقات تلخه ، ولی شما حقیقتی رو نگفتی تا بر سر مزش تصمیم بگیریم.
    موفق باشید
    ویرایش توسط reza2kn : 01-17-2013 در ساعت 10:09 PM

10. Top | #39

شماره عضویت
    142415
    عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    0.53
    شغل و حرفه
    رشته تحصیلی
    مترجمی زبان انگلیسی
    پست های وبلاگ
    23

قربون شما برم من عزیزم :دی

به خدا من کلا تو این فروم 3 تا بحث شرکت کردم:دی یکی این هست ، یکی اون قبلیه که راجع به س.ک.. قبل ازدواج بود ، یکی دیگه هم راجع به قدرت های ماوراالطبیه و اینا که تو اونم شرکت نکردم ، همه داشتنند صاحب تاپیک و مطالبش رو مسخره میکردن ، رفتم با حرف های منطقی و علمی هم که شده بهشن بگم نمیخوان از مطالب استفاده کنن حداقل احترام صاحب تاپیک رو داشته باشن.. از این گذشته هم چه اشکالی داره که نظر من همیشه با بقیه متفاوت باشه؟
    من اصلا نگفتم که وضعیت جامعه خوب هست! اصلا نگفتم که وضعیت اخلاق و رفتارپسرای جامعه خوب هست یا ... اتفاقا خیلی خیلی هم اوضاع افتضاحی شده!! منم میبینم دور و ورم کسانی رو که هم زمان با چند نفر هستند. من اصلا نخواستم بگم همه گلن و اینجام گلستان!
    بله ، من حاضرم با کسی که باهاش تو رابطه هستم ، وقتی کامل بشناسمش ( البته خانوما رو که هیچ وقت نمیشه کامل شناخت :دی ، در حد کافی ) و شرایط ازدواج داشته باشیم ازدواج کنم ، تو اون تاپیک هم از من این سوال رو پرسیده بودید اگه اشتباه نکنم.
    میدونم که هم دختراو هم پسرای زیادی تو این نسل خراب شدن و اونم همه تو سن های زیر 20 سال! ولی انسان قوه تفکرو تعقل داره واسه همین مواقع.

خوب تا اینجاش که مشکلی نبود همون ححرفای خودم بود

من نگفتم برقراری رابطه آسونه یا بی خطره یا انسان نباید حواسش رو جمع کنه... همه این حرف ها درسته. ولی من خودم خیلی پسر ها رو میشناسم که تو رابطشون ثابت قدمن! کار میکنن و پول درآمدشون و برای رفت و آمد و هدیه دادن و گذروندن رابطشون خرج میکنن ، تو همه شرایط از راحتی خودشون میزنن که بتونن راحتی بیشتری برای پارتنرشون فراهم کنن.. خیلی از دختر خانوما رو هم میشناسم که اینطورین! بین این دو نفر قطعا تنها فرقی که با زوج نامزد کرده یا عقد کرده هست ، پیمان قانونی شون هست! و گرنه همه چیز سر جای خودش هست ، باید باهم خوش رفتار باشن ، از هم دیگه مراقبت کنن ، به همدیگه وفادار بمونن و برای رفاه همدیگه و رابطشون تلاش کنن و اگر خیانتی هم صورت گرفت در بیشتر مواقع به معنای پایان رابطه هست ، که تو ازدواج هم همین هست و فکر نمیکنم آمار خیانت تو ازدواج (مخصوصا بعد از چند سال) خیلی کمتر از آمار خیانت تو رابطه های اینجوری باشه... اینم بگم من اصلا مخالف با ازدواج نیستم!! خیلی هم دوسش داریم :دی ولی ازدواج موضوع مهم و حساسیه و نیاز به یه سری پیش نیاز ها داره که همه افراد اون رو در یه زمان مشخص ندارن... درضمن مطمئن هم باشید که من از همه دخترهای این بحث خیلی بیشتر از پسرها ضربه خوردم و در تلاش نیستم با دروغ بگم همه آدمهای خیلی خوبی هستیم :دی ولی این که بگیم 99% یا اکثریت و اینا فکر نمیکنم مناسب باشه.

خوب اینجا مشکل من اون جمله است ، نمیدونم چرا نمیتونم خودمو با این جمله وفق بدم اره همه ندارند چون زمان اجازه نمیده که داشته باشیم
    اون پیش نیاز ها چه طور باید رفع بشه ؟ با اشنایی؟ چه جور اشنایی؟ یا هرچیز دیگه جز اشنایی

بحث بر سر اینه که این جور دوستی ها به کلا اشتباه هست! اینکه بهترین موقع برای آشنایی دوران نامزدی هست! من همینطور که تاحالا اینجور بوده ، به این نظرات دوستان احترام میذارم نمیگم که نظراتتون اشتباهه ، فقط ازشون سوال میپرسم که خوب چجوری کسی رو که نمیشناسی نامزدت بشه؟! واقعا تو خانوادههای ایرانی همون 1 درصدشون هم حاضر هستن که دخترشون با یک پسر "تحت نظر خانواده" بره بیرون و با هم بگردن تا همدیگه رو بشناسن اونم بدون هیچگونه تعهد قانونی؟! نه خدایی هست؟!

نه چرا نذارن ؟!! من خیلی جاها دیدم مثلا تو شهرهای بزرگ خیلی عادیه این کار که مثلا 6 ماه اشنا هستند اگه تفاهم نبود جدا میشند ولی من این کارو نمیپسندم چون چه 6 ماه چه 10 سال نامزدی باز هم تا زیر سقف نرند همو نمیشناسن
    نه تو رابطه میشه شناخت نه نامزد البته نه همه بعضی افراد وافعا نمیتونند بشناسند

از این گذشته هم به نظر من وقتی که دونفر به بلوغ احساسی و جسمی و عقلی میرسن ، یا حتی در حال رسیدن بهش هستن، یه سری مسائل فقط به اونا مربوط میشه که یکی شون همین رابطه های دوستی یا عاشقانه یا هرچیزی که اسمش رو بذاریم هست. بعضی ها میخوان و میتونن با پدریا مادر یا خواهر و بردار بزرگترشون مشکلاتشون رو در میون بذارن و ازشون کمک بخوان ، ولی به نظر من نباید چیز اجباری باشه که باید اول از زیر نظر خانواده بگذره.
    درسته اجبار خوب نست . بشتر افراد تحت ه جور احساس قرار میگرند توی یه سنی اما اگه خودشون انتخاب کنند شاید به مشکلا بر بخورند خوبه که یه عضو از خونواده بدونه اما باز هم این کار نمیشه
    خجالت یا ه چیز دیگه مانع میشه که گفت

اون دختر ، اون پسر خودش عقل داره و می بینه که داره وارد چه رابطه ای میشه و اگه نخواد قبول نمی کنه! خودتون میدونید ، دخترا اسمشون بد در رفته که گول میخورن ، فریب میخورن و ... وگرنه موجودات فوق العاده باهوش ، تیزبین و زرنگی هستن. اگر هم ضرری بکنه تو اون رابطه ، به خودش بر میگرده ، اشتباه خودش بوده و از اشتباهاتش یاد میگیره...

دختر گول میخوره از نظر احساس نه چیز دیگه چون پسر میتونه با یه کادو یه حرکت مهربونه اونو تو دام بندازه دخترای الان که تو رابطه هستند اکثرا 14 تا 20 هستند و خیلی ساده هستند و تجربه هیچی ندازند

این که حداقل با خودمون رو راست باشیم و بگیم این رابطه ها میتونن مفید باشن ، ولی تفکر میخواد ، احتیاط میخواد ، موقعیت سنجی میخواد و ... به نظرمن خیلی بهتره تا بگیم که نه من واقعا مخالفم با این قضیه ، کلا بده و کار شیطانیه ، در صورتی که همه ما میدونیم به هرحال روزی باید برای شروع ازدواج کم و بیش وارد همچین رابطه ای بشیم.

درسته ازدواج میکنیم اما به نظر شما باید شناخت یکدیگر و میشه الکی بدون هیچ اساسی شناخت؟!!!
    موفق باشید
    خوب نگار خانوم اگه دیدید پسری "افکار شوم" داره درخواستش رو قبول نکنید!

اینو من میدونم اما یه دختره 14 ساله میدونه؟!!!!

همه کس که شرایط ازدواج رو ندارن که مستقیم بیان خواستگاری! پول میخواد ، به میزان زیاد!!! دیگه خودتون قیمت ها دستتون هست قطعا! یه سطح آشنایی میخواد که به سادگی به دست نمیاد ، یه بلوغ فکری و عقلی میخواد ، که تو هرکسی تو سن پایین ایجاد نمیشه و خیلی موارد دیگه..

خوب این مورد خیلی فرق داره اقا رضا
    اره پسرای الان هیچی ندارند تلاش میکنند که برسند به طرفشون اما اگه نشد چی؟!!! قست نبود؟! از این جمله خوشم نمیاد
    چون تقدیر ما دست خودمونه
    چرا سخت بگیریم؟!! نگه همه خونه دارند ماشین دارند؟!!!
    مگه حتما باید 30 سال سن زن گرفت؟!

آشنایی قبل از ازدواج هم بستگی به اون دو نفر داره ، بعضی ها نیاز به 6 ماه زمان دارن ، بعضیا به بیشتر ، بعضیا به کمتر... من نمیتونم واسه مردم خط مشی تعیین کنم که ازش پیروی کنن و رابطه هاشون رو بر اون اساس جلو ببرن..
    من گفتم چه 6 ماه چه 10 سال باز هم تا وقتی نرند زیر یه سقف نمیشه شناخت
    به دوست من 5 ساله تو یه رابطه است
    اونی که من میبینم یه رابطه خوب و سالم بدون هیچ مشکلی حالا به دلایلی نمیتونند ازدواج کندد حالا حالاها اما همیشه میشنوم از دوستم که میگه هنوز طرفشو نشناخته بعد 5 سال
    این یعنی نمزدی چیزی و ثابت نمیکنه جز بعضی اخلاقات و رفتار ها مثل خیلی چیزا

خوب همین که زوج ها با هم مشکل دارن بخاطر اینکه همدیگه رو نمیشناسن ، به نظر شما اگه یه مقدار بیشتری قبل از ازدواج با هم دوست بودن و همدیگه رو تو شرایط مختلفی میدیدن از همدیگه شناخت بیشتری پیدا نمیکردن؟ ما میگیم تو دوران دوستی ، به فرض که 1 سال هم طول بکشه نمیشه کاملا همدیگر رو شناخت ، ولی تا یه حدی که میشه شناخت! تا یه حدی شریک زندگیت رو ، علایقش رو ، اخلاقش رو ، مشکلات روحیش و حساسیت هاش رو بدونی بهتره یا اینکه اصلا ندونی؟!ا اونم خانوم ها که کلا اهل گفتن این مسائل نیستن و دوست دارن شریکشون خودش متوجه بشه! خوب این آداپته شدن با اخلاقیات همدیگه زمان می بره! بهتر نیست که آداپته شده و آماده با هم ازدواج کنن تا ماههای اول ازدواج رو تو سر کله هم بزنن و از هم واسه درک نشدنون دلخور باشن؟

خوب هنوز این روش تو کشور ما جا نیوفتاده ، اگه خواهر دارین برین از پدر خودتون بپرسین اگه خواستگار برا ایشون بیاد حاضره این کارو کنه؟ که خواستگارشو بهتر بشناشه؟! هنوز خیلی خونواده ها سنتی فکر مکنند

اون خوب جلوه دادن واقعا هست و منم بارها دیدمش ، ولی به مرور زمان اون هم میگذره و شما میتونی حتی اگه نه نسخه واقعی ، بلکه نسخه واقعی تر اون فرد رو با گذر زمان ببینی!
    به مرور زمان اما شاید زمان کم باشه
    اون دختر یا پسر دیگه بالاخره از نگه داشتن نفسش برای تو رفتن شکمش خسته میشه و ول میکنه :دی
    شما ممکنه ، ممکنه اون خانوم رو بدون آرایش هم ببینی و ببینی بدون آرایش و شکل طبیعیش چجوریه!
    از این گذشته هم مسلما ازدواج هدف همه جوون ها نیست! بعضی ها علاقه ندارن ازدواج کنن کلا! حالا به هر دلیلی که برای خودشون دارن.
    هنوز میخوان با یه نفر زندگی شون رو بگذرونن و برای شادی و رفاه همدیگه تلاش کنن ، همه کارایی که زن و شوهر ها برای همدیگه انجام میدن رو انجام بدن ، ما برای اینکه انتخاب اونها با ما تفاوت داره نمیتونیم بهشون برچسب منحرف یا پلید بزنیم.. وقتی که بتونیم با آدمهایی که دارن تو جامعه ما زندگی میکنن و نظرهای متفاوتی نسبت به ما درباره چیزهای مختلف دارن زندگی کنیم و به نظراتشون احترام بذاریم میتونیم به همون خارجکی ها برسیم که مثلا الان تو شهر نیویورک آمریکا ، مردمی با شاید بیشتر از 50 تا فرهنگ مختلف دنیا دارن زندگی میکنن ، یکی بوداییه ، یکی مسلمان ، یک مسیحی ، یکی بی دین و... ولی هیچ وقت نمی بینین که مسیحیا ریختن تو آتشکده اونجا رو خراب کردن یا اونایی که کاتولیک سخت گیر هستن بریزن سر کسانی که مخالف ازدواج هستن و پدرشون رو در بیارن!
    فکر کنم این که ما به نظرات دوستان مون فعلا حتی در سطح اینترنت هم که شده احترام بذاریم میتونه شروع خوبی باشه..
    موفق باشید
    ممنون دوست عزیز بحث خوبی یود اگه غلط املایی بود ببخش چون صفحه کلیدم حروف نداره شانسی میزنم

11. Top | #40

شماره عضویت
    178842
    عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    0.45
    محل تحصیل
    تهران
    شغل و حرفه
    بیمه
    رشته تحصیلی
    مدیریت صنعتی
    پست های وبلاگ
    111

بعد از اونهم من به نظرات کسی ایراد وارد نمی کنم! من راجع به نظرات و تفکراتشون ازشون سوال می پرسم! اگر هم ناراحت بشن یا حس کنن حرف من اشتباهه یا نخوان به سوالات من جواب بدن میتونن بگن و خواهند گفت.
    رفتاری که شما کردی حدس زدن طرز تفکر من بود اونم در صورتی که هیچ گونه شناختی از من نداری و گفتی که این افکارت با شکست فاجعه آمیزی روبه رو شده!! فکر نمی کنم کار زیاد جالبی باشه جناب مدیر بخش معارف اسلامی برچسب زدن خیلی خیلی کار آسونی هست ، ولی هنر بحث و مکالمه واقعی تو نکردن این کار هست ، چون هرکسی میتونه این کار رو انجام بده و در نهایت فقط چند نفر رو داریم که ناراحت شدن و از هم دیگه بدشون میاد ، همین!
    موفق باشید
    من خیلی وقته بحثهای شما رو دنبال میکنم
    از تیر ماه تا الان
    حتی براتون یه بار پیام گذاشتم
    فکر کنم نخوندین
    از اینا بگذریم ...
    در کل من شما رو نمیشناسم
    ولی اینجا روی ادما به واسطه حرفی که میزنن حساب وا میکنن
    تقصیر من نیست شاید اگه از نزدیک باهاتون آشنایی داشتم نظرم 180 درجه متفاوت میشد
    شما کار ت درست

بریم سر اصل مطلب : روی لینک زیر کلیک کنید و مطلبش رو خوب بخونید

ارتباط دختر و پسر به منظور شناخت یکدیگر به قصد ازدواج

بعدم این رو بخونید

فقط دخترها بخوانند/دوست پسر آری یا خیر؟!

بعدم این:

نظر پسرها در مورد ازدواج با دختری که با جنس مخالف ارتباط داشته

در آخر سرم این:

روابط دختر و پسر از نظر اسلام چگونه است؟ چرا نباید دختر، دوست پسر داشته باشد؟

ویرایش توسط یکی مثل خودت : 01-20-2013 در ساعت 04:59 PM

امام علی علیه السلام

کلیک کنید

12. Top | #41

شماره عضویت
    178842
    عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    0.45
    محل تحصیل
    تهران
    شغل و حرفه
    بیمه
    رشته تحصیلی
    مدیریت صنعتی
    پست های وبلاگ
    111

موفق باشید
    یادم میره بگم
    من فقط راجع به طرز تفکرتون سوال دارم و میخوام ببینم دلیلتون برای اینکه میگید اینی که همه میگن غلطه و اینی که شما میگی درسته چیه ؟؟؟
    فکر کنم نتونستم درست بنویسم که عذر خواهی میکنم
    و اگه از واژه شما استفاده کردم کاربردش ناصحیح بوده و باید از واژه طرز تفکر و فلسفه شما استفاده میکردم
    من به شما برچسبی نچسبوندم مگه باز بودن برای تجربه چیزه بدیه؟

"معنای واژه در ذهن مخاطب است"
    شما خودتون دارید درباره من قضاوت میکنید
    اینکه یک سری نظریه با شکست فاجعه آمیز روبرو شده فکر نمیکنم تقصیر کسی باشه
    البته شایدم تقصیر حقیقت و مزش باشه
    اما من بهتون ایرادی نمیگیرم جناب کاربر جدید باشگاه

موفق باشید

امام علی علیه السلام

کلیک کنید

13. Top | #42

شماره عضویت
    20340
    عنوان کاربر
    کاربر باشگاه
    میانگین پست در روز
    0.02

درود بر شما
    کاش کمی بیشتر در مورد واژه بحث و گفتمان می دونستیم در این گونه موارد گاه ممکن دوستانی چیزی را بگویند که من شدیدا با آن مخالف باشم و از نظر احساسای بخواهم شدیدا با آن برخورد کنم که نتیجه شایسته ای در بر نخواهد داشت یا برعکس رای مرا دوستان نپسندند و نسبت به ان واکنش شدیدی نشون بدهند اما به نظرم اگر هر کدام از ما کمی تأمل کنیم (که این همون هنر خوب گوش کردن است) میتوانیم یک بحث خوب ،آموزنده و پر ثمری را داشته باشیم که هر کدام از ما به فراخور نیاز و دقتمان از آن بهره مند میشویم
    دوستان کمی اندیشه کنید و دعوای راه نیندازید
    اصلا بهتر از جملات مثبت استفاده کنیم یعنی به جای این که بگوییم با نظر فلانی مخالفم ،بگوییم نظرم ما این است به این دلیل.به نظرتون اینجوری بهتر نیست؟
    حالا در مورد موضوع گفتمان تالار:
    من به درستی درک نمیکنم که چرا نمیشه بدون دوست پسر یا دختر به زندگی ادامه داد؟شاید این نشات گرفته از قوی نبودن دیگر رابطه هامون باشه!؟من خودم به شخصه چندتا خواهر و برادریم و بدجوری هم با هم رفیقیم و چه از نظر مالی ،از نظر داشتن گوش شنوا برای درد و دل محض،راهنمایی و هر کمکی نسبت به هم دریغ نداریم، من همیشه این طور فکر میکنم این دلیلی است که تا حالا کسی از این گروه رفقا تمایلی به ارتباط خارج از این دایره نداشته.برای اینکه بیشتر نیازهامون به درست ترین و مطمئن ترین راه برآورده میشه.
    و اما در مورد ازدواج و شناخت قبل از آن ؛به نظرم نیاز به یک دگرگونی بزرگ در فرهنگ خانواده ها که موجب تغییر در فرهنگ جامعه خواهد شد داریم
    من دوست دارم از تلفیقی از سنت دیروز و امروز استفاده کنم چون به نظرم کامل تره ،من با آشنای و قرار گذاشتن و صحبت کردن و... موافقم اما ترجیح میدم این روال در بستر خانواده انجام شود و حین آشنایی ما دو نفر خانواده ها هم با هم آشنا بشن و گاه با هم رفت و آمد داشته باشند تا از فرهنگ و خویی و دیگران عناصر مورد نیاز برای مثال هم سطحی ها گوناگون هم باخبر شوند.(ببینند با هم همسنگ اند یا نه)
    یعنی اینکه من باشم بدون اینکه خودم رو کامل درگیر کنم و یا اینکه در کارهای روزمره ام اختلالی ایجاد کنم یک وقت هر چند کوتاه میزارم برا قرار و بحث با همسر آیندم (بیشتر تنهایی فقط ما دو نفر
    )اما با اطلاع خانواده از زمان و مکان و چگونگی روند و استفاده از تجربیات آنها با سوال و جواب کردنشان و....(البته جزئیات رو برای خودم نگه میدارم) و این یعنی داشتن یک حریم خصوصی که بر یک شالوده و بنیان محکمی استوار شده است(خانواده)
    حرکت در دریا و داشتن یک ناخدای خوب که در صورت مواجه با هر طوفانی کمتری آسیب را ببینی و کسانی باشند که مرا یاری کنند کسانی که دلسوز و قابل اطمینان (و البته کاردان تر از من) باشند.
    مانا و سرفراز باشید.

با عرض معذرت بخاطر اینکه فونتتون خیلی ریز بود و سخت خونده میشد ویرایشش کردم تا راحت تر خونده بشه
    با احترام ناظم باشگاه
    ویرایش توسط Redboy64 : 01-21-2013 در ساعت 03:33 PM

14. Top | #43

شماره عضویت
    178842
    عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    0.45
    محل تحصیل
    تهران
    شغل و حرفه
    بیمه
    رشته تحصیلی
    مدیریت صنعتی
    پست های وبلاگ
    111

نقل قول نوشته اصلی توسط elya tarlan نمایش پست ها
    درود بر شما
    کاش کمی بیشتر در مورد واژه بحث و گفتمان می دونستیم در این گونه موارد گاه ممکن دوستانی چیزی را بگویند که من شدیدا با آن مخالف باشم و از نظر احساسای بخواهم شدیدا با آن برخورد کنم که نتیجه شایسته ای در بر نخواهد داشت یا برعکس رای مرا دوستان نپسندند و نسبت به ان واکنش شدیدی نشون بدهند اما به نظرم اگر هر کدام از ما کمی تأمل کنیم (که این همون هنر خوب گوش کردن است) میتوانیم یک بحث خوب ،آموزنده و پر ثمری را داشته باشیم که هر کدام از ما به فراخور نیاز و دقتمان از آن بهره مند میشویم
    دوستان کمی اندیشه کنید و دعوای راه نیندازید
    اصلا بهتر از جملات مثبت استفاده کنیم یعنی به جای این که بگوییم با نظر فلانی مخالفم ،بگوییم نظرم ما این است به این دلیل.به نظرتون اینجوری بهتر نیست؟
    حالا در مورد موضوع گفتمان تالار:
    من به درستی درک نمیکنم که چرا نمیشه بدون دوست پسر یا دختر به زندگی ادامه داد؟شاید این نشات گرفته از قوی نبودن دیگر رابطه هامون باشه!؟من خودم به شخصه چندتا خواهر و برادریم و بدجوری هم با هم رفیقیم و چه از نظر مالی ،از نظر داشتن گوش شنوا برای درد و دل محض،راهنمایی و هر کمکی نسبت به هم دریغ نداریم، من همیشه این طور فکر میکنم این دلیلی است که تا حالا کسی از این گروه رفقا تمایلی به ارتباط خارج از این دایره نداشته.برای اینکه بیشتر نیازهامون به درست ترین و مطمئن ترین راه برآورده میشه.
    و اما در مورد ازدواج و شناخت قبل از آن ؛به نظرم نیاز به یک دگرگونی بزرگ در فرهنگ خانواده ها که موجب تغییر در فرهنگ جامعه خواهد شد داریم
    من دوست دارم از تلفیقی از سنت دیروز و امروز استفاده کنم چون به نظرم کامل تره ،من با آشنای و قرار گذاشتن و صحبت کردن و... موافقم اما ترجیح میدم این روال در بستر خانواده انجام شود و حین آشنایی ما دو نفر خانواده ها هم با هم آشنا بشن و گاه با هم رفت و آمد داشته باشند تا از فرهنگ و خویی و دیگران عناصر مورد نیاز برای مثال هم سطحی ها گوناگون هم باخبر شوند.(ببینند با هم همسنگ اند یا نه)
    یعنی اینکه من باشم بدون اینکه خودم رو کامل درگیر کنم و یا اینکه در کارهای روزمره ام اختلالی ایجاد کنم یک وقت هر چند کوتاه میزارم برا قرار و بحث با همسر آیندم (بیشتر تنهایی فقط ما دو نفر
    )اما با اطلاع خانواده از زمان و مکان و چگونگی روند و استفاده از تجربیات آنها با سوال و جواب کردنشان و....(البته جزئیات رو برای خودم نگه میدارم) و این یعنی داشتن یک حریم خصوصی که بر یک شالوده و بنیان محکمی استوار شده است(خانواده)
    حرکت در دریا و داشتن یک ناخدای خوب که در صورت مواجه با هر طوفانی کمتری آسیب را ببینی و کسانی باشند که مرا یاری کنند کسانی که دلسوز و قابل اطمینان (و البته کاردان تر از من) باشند.
    مانا و سرفراز باشید.
    منظورم منم دقیقا همینه
    تو مدیریت به این روشها میگن سیستمهای تلفیقی و به اصطلاح خودم شناور
    یعنی هم سنتی و هم مدرن و حتی پست مدرن اتکا به تجربه استفاده از علم روز
    اما علمی که حداقل از حالت نظریه دراومده باشه و به عنوان یک اصل مورد قبول واقع شده وگرنه واقعیت محیط آزمایشگاهی نیست که بشود اشتباهات رو به سادگی جبران کرد
    چرا که هزینه های سنگینی در پی خواهد داشت
    با تشکر از شما
    بنده هیچ دعوایی با این آقای محترم ندارم و همینجوری کلا رک حرف میزنم

امضا : ای کاش ارزش در نگاه تو باشد نه درآن چه که به آن می نگری

امام علی علیه السلام

کلیک کنید

15. Top | #44

شماره عضویت
    17272
    عنوان کاربر
    کاربر باشگاه
    میانگین پست در روز
    0.01

ببخشید دوستان چند روز نتونستم بیام..

خوب اینجا مشکل من اون جمله است ، نمیدونم چرا نمیتونم خودمو با این جمله وفق بدم اره همه ندارند چون زمان اجازه نمیده که داشته باشیم
    اون پیش نیاز ها چه طور باید رفع بشه ؟ با اشنایی؟ چه جور اشنایی؟ یا هرچیز دیگه جز اشنایی
    منم نمیگم باید همه نیازها با آشنایی به وجود بیاد. بله بعضی از نیازهاش مثل اینکه باید طرفت رو در حد خیلی زیادی بشناسی با آشنایی به دست میاد، ولی بعضی دیگه مثل توانایی مالی و بلوغ فکری با تلاش و گذر زمان..

نه چرا نذارن ؟!! من خیلی جاها دیدم مثلا تو شهرهای بزرگ خیلی عادیه این کار که مثلا 6 ماه اشنا هستند اگه تفاهم نبود جدا میشند ولی من این کارو نمیپسندم چون چه 6 ماه چه 10 سال نامزدی باز هم تا زیر سقف نرند همو نمیشناسن
    نه تو رابطه میشه شناخت نه نامزد البته نه همه بعضی افراد وافعا نمیتونند بشناسند
    جدی هست؟ یعنی میشه بری به یه پدر تو ایران بگی من میخوام الان با دخترت برم بیرون ، شبم تا دیر نه ، 9 شب میارمش خونه و پدره هم بدونه که فقط برای آشنایی و همدیگه رو شناختن با دخترش رابطه داره هیچگونه تعهد قانونی یا شرعی نداده؟ والا من که نشنیدم و ندیدم! تو تهران همچین مواردی هستن که خانواده ها راحت می دونن و دختره میگه مامان من با دوست پسرم میرم بیرون ، ولی داریم راجع به اکثریت خانواده ها و تو همه جای ایران صحبت می کنیم نگار خانوم. بعد یه جای دیگه گفتین :

خوب هنوز این روش تو کشور ما جا نیوفتاده ، اگه خواهر دارین برین از پدر خودتون بپرسین اگه خواستگار برا ایشون بیاد حاضره این کارو کنه؟ که خواستگارشو بهتر بشناشه؟! هنوز خیلی خونواده ها سنتی فکر مکنند
    کدوم آخر؟ خانواده ها سنتی فکر میکنن یا چرا نذارن و میشه با دختر مردم با کسب اجازه از والدینشون بیرون رفت بسیار راحت ؟! :دی

اینو من میدونم اما یه دختره 14 ساله میدونه؟!!!
    من که گفتم برای این جور رابطه ها هم نیاز به یه بلوغ فکری هست ، فقط کمتر از ازدواج! بستگی به اون دختر 14 ساله داره ، ولی من خودم زیاد سن جالبی نمی دونم این سن رو واسه داشتن یه رابطه عاشقانه به این مدلی که ما میگیم!

چرا سخت بگیریم؟!! نگه همه خونه دارند ماشین دارند؟!!!
    مگه حتما باید 30 سال سن زن گرفت؟!
    اصلا و ابدا قصد جسارت ندارم نگار خانوم! ولی فکر می کنید این که باید ماشین داشته باشی و خونه و مبل تو فلان سریال و فلان سرویس چینی و ... رو چه کسانی مد کردند؟ جز همین دختران جوان دم بخت خودمون و خانواده های محترمشون؟ آیا تو تاریخ دنیا اتفاق افتاده که یه پسر بگه من میخوام برم خواستگاری ولی چون ماشین ندارم یا نمی تونم حلقه نامزدی الماس نیم کیلویی بگیرم اینکار و نمی کنم؟! آیا پسری رو میشناسی که 1 دهم درصد خانوما براش مهم باشه تو خونه از چه سرویس غذا خوری ، چه مبلمانی استفاده بشه یا تو مراسم عروسی چه خرج هایی بشه؟ تو کل دنیا این طوریه ، همه جا خانم ها بیشتر یه این چیزا توجه دارن ، ولی تو اون کشورا حداقل پسره خودش از 18 -19 سالگی میره تو یه خونه جدا زندگی میکنه و رابطه هاش به خودش مربوطه و شغلش رو هم انتخاب میکنه و کار میکنه ، حتی اگه اگه از طرف خانواده هم طرد باشه میتونه خودش مراسم عروسیش رو بگیره.. حداقل با زنی که میخواد ازدواج کنه هر چقدر که جفتشون خواستن دوست بوده و هرچی که میخواسته دربارش بدونه فهمیده ، بدون فشار پدر و مادر و ترس از این و اون و در و دیوار و "پلیس" مملکت!

ممنون دوست عزیز بحث خوبی یود اگه غلط املایی بود ببخش چون صفحه کلیدم حروف نداره شانسی میزنم
    خواهش می کنم ، منم لذت بردم . ببخشید که یه مدت نبودم.
    موفق باشید
    ویرایش توسط reza2kn : 01-22-2013 در ساعت 12:33 AM

16. Top | #45

شماره عضویت
    17272
    عنوان کاربر
    کاربر باشگاه
    میانگین پست در روز
    0.01

من خیلی وقته بحثهای شما رو دنبال میکنم
    از تیر ماه تا الان
    حتی براتون یه بار پیام گذاشتم
    فکر کنم نخوندین
    از اینا بگذریم ...
    در کل من شما رو نمیشناسم
    ولی اینجا روی ادما به واسطه حرفی که میزنن حساب وا میکنن
    تقصیر من نیست شاید اگه از نزدیک باهاتون آشنایی داشتم نظرم 180 درجه متفاوت میشد
    شما کار ت درست

بریم سر اصل مطلب : روی لینک زیر کلیک کنید و مطلبش رو خوب بخونید

ارتباط دختر و پسر به منظور شناخت یکدیگر به قصد ازدواج

بعدم این رو بخونید

فقط دخترها بخوانند/دوست پسر آری یا خیر؟!

بعدم این:

نظر پسرها در مورد ازدواج با دختری که با جنس مخالف ارتباط داشته

در آخر سرم این:

روابط دختر و پسر از نظر اسلام چگونه است؟ چرا نباید دختر، دوست پسر داشته باشد؟

تیرماه؟ مطمئنی دوست عزیز؟
    چون من از فروردین تا مهرماه امسال کلا به اینترنت دسترسی نداشتم
    ماشالله همه هم که تو بحر من بودن و نمیدونستم :دی
    متاسفانه وقت نداشتم ان تاپیک ها رو بخونم ، ولی شما بهتره کلا رو من حسابی باز نکنی...

یادم میره بگم
    من فقط راجع به طرز تفکرتون سوال دارم و میخوام ببینم دلیلتون برای اینکه میگید اینی که همه میگن غلطه و اینی که شما میگی درسته چیه ؟؟؟
    فکر کنم نتونستم درست بنویسم که عذر خواهی میکنم
    و اگه از واژه شما استفاده کردم کاربردش ناصحیح بوده و باید از واژه طرز تفکر و فلسفه شما استفاده میکردم
    من به شما برچسبی نچسبوندم مگه باز بودن برای تجربه چیزه بدیه؟

"معنای واژه در ذهن مخاطب است"
    شما خودتون دارید درباره من قضاوت میکنید
    اینکه یک سری نظریه با شکست فاجعه آمیز روبرو شده فکر نمیکنم تقصیر کسی باشه
    من کی گفتم اینی که من میگم درسته و اینی که بقیه میگن غلطه؟! کی دقیقا؟!
    همین که میگی شما افکارت مثل فلان روانشناس هست و اینا همش با شکست فاجعه آمیز رو به رو شده برچسب زدنه! مسلما شکست خوردن نظریه تقصیر کسی نیست ، ولی نباید اونها رو هم به کسی ربط داد ، مثل اینه که من بدون اینکه شما رو بشناسم و چون این جوری با من صحبت کردید حسابی روتون باز کنم و بیام بگم شما افکارت شبیه فلان آدمه که میلیون نفر رو بدبخت کرده و ... نمیشه که

موفق باشید