آخرین اخبار دانشگاه پیام نور"فراگیر پیام نور"برنامه امتحانات پیام نور" تستی یا تشریحی پیام نور"سیستم گلستان پیام نور " reg.pnu.ac.ir "خبر های جنجالی پیام نور" نمونه سوال پیام نور"دکترا پیام نور "ارشد پیام نور "لیست منابع پیام نور"انتخاب واحد پیام نور"اخبار مراکز و واحد ها پیام نور"عکس های پیام نوری
بهترین مشاورین تحصیلی ایران از نگاه رتبه های برتر کنکور سراسری
لینک های مهم

سیستم گلستان پیام نور
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: بهترین مشاورین تحصیلی ایران از نگاه رتبه های برتر کنکور سراسری

1. Top | #1

شماره عضویت
    249778
    عنوان کاربر
    کاربر باشگاه
    میانگین پست در روز
    0.00

پیش فرض بهترین مشاورین تحصیلی ایران از نگاه رتبه های برتر کنکور سراسری

استاد زانیس
    وبلاگ رتبه های زیر صد کنکور در تحلیل جالبی به بررسی سه مشاور تحصیلی و کنکوری معروف ایران پرداخته . یکی از مدیران این وبلاگ در این مورد می نویسد :
    کلا سه تا مشاور خیلی خوب و معروف در تهران داریم که منم در اینجا به بررسی این سه تا پرداختم.

1 - دکتر سیناتهرانی
    اسم سینا تهرانی رو بیشتر از بچه های دانشگاههای شریف و تهران می تونید بشنوید. به ایشون لقب مشاور بچه پولدارا و مدارس غیرانتفاعی گرون قیمت هم دادند. اما چون توی اکثر شهرهای ایران طرفدار داره به همین خاطر بیشتر رتبه های خوبش شهرستانی اند ولی خب فکر کنم اوناهم بچه پولدارای شهرای خودشون باشند. دکترتهرانی خودش رتبه ده کنکور بوده و بر خلاف پوردستمالچی که مشاوره هاش گروهیه ، بیشتر به صورت خصوصی مشاوره می ده و دفتر مشاوره مستقل داره . می گن اکثر رتبه های زیرصدش بچه هایی بودند که از سال اول ، دوم یا سوم رفتند پیشش یا حداقل از اول تابستون قبل از دوره پیش دانشگاهی.

اما نقاط مثبت آقای تهرانی عبارتند از:

- برقراری ارتباط خیلی خوب با دانش آموزانش
    - فن بیان بسیار بالا در آموزش مطالب .
    - خیلی علمی مشاوره می ده .
    - بچه هاش می گن بمب انگیزه است و خیلی عالی انگیزه می ده و یاد می ده که چطور ترس و استرس رو مدیریت کنی.
    - هر سال چند تا رتبه زیر 100 داره .
    - اکثر بچه هایی که باهاش کار کردند، می گفتند برنامه های هفتگی ای که می ده خیلی دقیق و حساب شده است و برنامه هر هفتشم نسبت به هفته قبل تغییرات اساسی می کنه و واسه همین نمی شه از روی برنامه هاش کپی کردو به همه داد. به نظر من این نقطه قوتشه چون برنامه های اکثر مشاورا رو می شه توی اینترنت دانلود کرد اما برنامه های سیناتهرانی رو من جایی ندیدم یا نشنیدم کسی به جز شاگرداش داشته باشند.
    - منابع کنکوری و کمک درسی با کیفیت و خوبی رو معرفی می کنه. ضمن اینکه خودشم جزوه می ده به شاگرداش و جزوه هاش می گن خیلی خلاصه اما در عین حال مفهومی و سطح بالا هستش .
    - بچه هاش می گفتند با تکنیک هایی که در مدیریت زمان تست زنی یاد داده بوده ، اصلاً سر کنکور با کمبود وقت مواجه نشدند.
    - ارائه روشهای صحیح مطالعه و خلاصه نویسی: که اکثرا نظر می دادند که روشهاش باعث می شد آدم درسارو خیلی مفهومی یادبگیره و خلاصه برداری کنه . و در مرورها فقط کافیه یه دور خلاصه نویسی هاشو بخونه. دوستم می گفت کل خلاصه درس دینی سه سال دبیرستانش حدود 200 جمله است اما با همون توی کنکور دوستم دینی رو 93 زده .
    - مشاوره هاش تا شب کنکور ادامه داره و دانش آموزانشو رها نمی کنه.
    - مشاوره تلفنی هم داره.

اما نقاط ضعف :
    - اگر در مدرسه ای درس می خونید که خودش برنامه کنکوری داره و مدام ازتون آزمون می گیره ، قید سیناتهرانی رو بزنید و خودتون بخونید. چون دیگه وقتی برای اجرای برنامه هاش نمی مونه .
    - اکثرا بچه هایی که من باهاشون صحبت کردم می گفتند سیناتهرانی برای کسایی خوبه که از سالهای اول ، دوم یا سوم دبیرستان می رن پیشش و دنبال رتبه زیر صد هستند. البته یکیشونم از تابستون قبل از دوره پیش دانشگاهی پیشش رفته بود و رتبشم دو رقمی شده بود اما نظر اکثریت همون سال دوم و سوم بود.

- سیناتهرانی در خیلی از مسائل زندگی آدم دخالت می کنه . مثلا یکی از بچه ها می گفت: به اینکه کی بخوابی ، کی بیدار بشی ، چی بخوری ، چی نخوری ؟ چه فیلمی ببینی یا نبینی ، اینترنت بری یا نری و ... دخالت می کنه .حتی به رابطه بین اعضای خانواده و اینکه آیا استرس وارد می کنند یا نه ، آیا دعواتون می شه و چرا دعواتون می شه و .... هم کار داره
    - اعتقادی به کلاس کنکور و معلم خصوصی نداره
    - خیلی سربسته کار می کنه و روشهای کاریشو فقط به شاگردای خودش یاد می ده.
    - خیلی روی خوندن کتاب درسی اصرار می کنه و کتابای کمک درسی و کنکوری براش در درجه دوم اهمیت قرار دارند ( البته خودشم کتابای کمک درسی خوب معرفی می کنه اما تکیه اش روی کتاب درسی هست)
    - به روش درس خوندن آدم گیر می ده و اگه نخوای روش درس خوندنتو طبق روشی که اون می گه عوض کنی ، اخراجت می کنه
    - قیمتش از همه مشاورای دیگه بالاتره و به همین خاطر بیشتر به عنوان مشاور بچه پولدارا شناخته می شه.

2- محمدرضا پوردستمالچی
    همینطور که گفتم آقای پوردستمالچی مشاور خودم بود اما سعی کردم بیطرفانه در موردش صحبت کنم و از نظرات کسانیکه ازش مشاوره گرفتند هم استفاده کردم. اولش بگم اگه بچه درس خون نیستید و بازیگوشید سراغ پوردستمالچی نرید و وقت ایشونم نگیرید. آقای پوردستمالچی از برنامه گزینه دو معروف شده و انصافا هم مشاور خوبی هست اما به نقاط مثبت ایشون بپردازم:

نقاط مثبت :
    - ارتباطش با بچه هاش خیلی خوب و عالی هست.
    - فن بیانش حرف نداره .
    - مشاور برنامه گزینه 2 شبکه سوم سیما هست.
    - روشهایی که برای مطالعه هر درس می گه خیلی خوبه
    - هر سال چند تا رتبه زیر 1000 داره.
    - برنامه ریزیهای درسیش حرف نداره و توانایی های هر کس رو در تنظیم برنامه هاش در نظر می گیره. البته برنامه هاش بصورت ماهیانه است که من باهاش راحت بودم. و اگه کسی برنامه هفتگی می خواست خودش باید برنامه رو بصورت هفتگی تبدیل می کرد.
    - روشهایی که توی تست زنی درسا و افزایش دقت در تست زنی می گه خیلی توی کنکور مفید بود و کارایی بالایی داشت.
    - منابع کنکوری و کمک درسی با کیفیت و خوبی رو معرفی می کنه.
    - مشاوره تلفنی هم نداره

اما نقاط ضعفش :
    - بر عکس سیناتهرانی که بچه هاش می گفتند مشاوره خصوصی و یا تلفنی هم داره ، آقای پوردستمالچی چون اکثرا در برنامه گزینه 2 تلویزیون هست و همایش برگزار می کنه برای همین اصلاً وقت نداره مشاوره خصوصی یا تلفنی بده و برنامه هاشم گروهی هست.
    - کلاً جلسات مشاوره هاش بیشتر از 12 جلسه نیست و بعد از اتمام این جلسات تا زمان کنکور دیگه کاری باهاتون نداره و نظارتش تقریباً به صفر می رسه. البته نزدیکای کنکور یه هفته ای کلاس تست زنی می ذاره اما به نظرم کافی نیست.
    - برنامه هاش بر خلاف سهراب فرهپور و سیناتهرانی فقط ماهیانه است و برنامه هفتگی نمی ده.
    - زیاد سختگیری نمی کنه و کاری نداره که طرف درس می خونه یا نه .
    - چون در برنامه گزینه 2 هم مشاوره می ده برای همین اکثر روشهاش لو رفته و همین باعث می شه رقابت بین بچه های درس خون سخت بشه.

3- مهندس سهراب فرهپور :
    سهراب فرهپور خیلی خودمونی و خاکیه و در برنامه های رادیو جوان هم مشاوره می ده . اکثرا به بچه های روستایی و شهرستانی که وضع مالی خوبی ندارند، مشاوره می ده و از این جهت هم من خیلی تعریفشو شنیدم . خیلی سختکوشه و راهکارهایی که می ده عالی حساب شده هستش. یکی از بچه هاش می گفت نکاتی که در مطالعه درس عربی بهش گفته خیلی توی کنکور کمکش کرده که درصدش بشه 90

اما نکات مثبتش :
    - روشهای بودجه بندی درسیش رو اکثرا می گفتند عالیه و خیلی حساب شده است
    - برنامه ریزی های درسیشم خیلی سبک و خوبه و مثل سیناتهرانی برنامه هفتگی هم می ده.
    - هر سال چند تا رتبه خوب هم بیرون می ده.
    - نکات بسیار خوبی رو در ارتباط با خوندن هر درس یاد می ده.
    - استاد تعیین رشته هم هست و خیلی خوب تعیین رشته می کنه.
    - مشاوره خصوصی هم می ده و تا شب کنکورم کنار شاگرداشه.
    - اخلاقش حرف نداره و خیلی خودمونی می شه با شاگرداش.

اما نکات منفیش:
    - جای ثابتی نداره که بشه براحتی پیداش کرد و معمولا توی مدارس و آموزشگاههای کنکور هست.
    - اعتقادی به کلاس کنکور و معلم خصوصی نداره.
    - دفتر مشاوره درسی هم منتشر کرده که همه جا هست و برای همین اکثر کنکوری ها به روشهاش دسترسی دارند.
    - مشاوره تلفنی هم نداره

منبع : وبلاگ رتبه زیر صد
    ویرایش توسط parmisa71 : 03-01-2013 در ساعت 04:01 AM