بالا
 تعرفه تبلیغات

دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 از مجموع 16

موضوع: دادگاه آن لاین

• 7

عنوان کاربری
    کاربر باشگاه
    محل تحصیل
    تهران
    راه های ارتباطی

پیش فرض سلام

با سلام
    خیلی ممنون که جواب سوالات ما را می دهید ولی هنوز من سر در نیاوردم در سوال بالا آن دو فرزند پسر متعلق به همان زن وشوهر است آیا چون تمام دارایی بنام زن هستش آنها ارث نمی برند، و بعد از فوت زن آیا باز هم ارث نمی برند یکمی سردرگم شدم ببخشید.

با تشکر

tania آواتار ها
    • 4,900

عنوان کاربری
    مدیر بازنشسته بخش حقوق و گفتگوی آزاد
    راه های ارتباطی

نقل قول نوشته اصلی توسط kh4223 نمایش پست ها
    با سلام خیلی ممنون که جواب سوالات ما را می دهید ولی هنوز من سر در نیاوردم در سوال بالا آن دو فرزند پسر متعلق به همان زن وشوهر است آیا چون تمام دارایی بنام زن هستش آنها ارث نمی برند، و بعد از فوت زن آیا باز هم ارث نمی برند یکمی سردرگم شدم ببخشید. با تشکر
    من ابتدا تصور کردم که دوپسر مرد، از همسر اول او بوده !
    بنابراین باید گفت که چون وراث طبقه اول متوفی (مادر خانواده ) شامل پدرو مادر + فرزندان هستند ارث بدین ترتیب میان مادر و پسران تقسیم میشود: که مادر یک ششم از ترکه را می برد و مابقی ترکه میان پسران به تساوی تقسیم میشود
    IU
    PNU

http://najvayemehrbani.blogfa.com/

• 7

عنوان کاربری
    کاربر باشگاه
    محل تحصیل
    تهران
    راه های ارتباطی

پیش فرض ممنون

با سلام و احترام همیشگی

من جواب سوالم را گرفتم فقط یک سوال دیگه
    ، در فرض سوال بالا مادر آن دو پسر هم بعد از مدتی فوت کند آیا خانواده اش از ترکه ارث می برندیا تمام دارای زن به دو فرزندش می رسد( مادر آن دو پسر دارای مادر و چهار برادر می باشد)

tania آواتار ها
    • 4,900

عنوان کاربری
    راه های ارتباطی

با سلام و احترام همیشگی

من جواب سوالم را گرفتم فقط یک سوال دیگه
    ، در فرض سوال بالا مادر آن دو پسر هم بعد از مدتی فوت کند آیا خانواده اش از ترکه ارث می برندیا تمام دارای زن به دو فرزندش می رسد( مادر آن دو پسر دارای مادر و چهار برادر می باشد)
    شما متأسفانه مسائل برایتان پیجیده شده و به زبان ساده تر آنها را با هم قاطی کردید
    اگر شخصی بمیرد وراث طبقه اول او تمام ترکه را می برند که شامل والدین شخص متوفی به همراه فرزندان اوست
    در اینجا شما اشاره کردید که زنی که کلیه دارایی شوهرش به او انتقال یافته فوت کرده
    پس شخص متوفی در اینجا همان زن است و وراث اصلی این زن شامل مادرش (همان مادر بزرگ دو پسر) و دو پسرش (دوپسر زن متوفی) هستند که همانطور که قبلا هم اشاره کردم سهم مادربزرگ یک ششم از ترکه و مابقی بطور مساوی بین پسران (نوه های مادربزرگ)تقسیم میشود.

IU
    PNU

• 7

عنوان کاربری
    کاربر باشگاه
    محل تحصیل
    تهران
    راه های ارتباطی

پیش فرض راهنمایی

با سلام و ارادت همیشگی

میخواستم اگه ممکنه راهنمایی کنید دایی یک از دوستانم که در آلمان زندگی می کرده فوت کرده و پسرش در ایران بدنبال کارهای انحصار وراثت به دادگاه مراجعه کرده به ایشان گفته اند همسرش کجاست که در جواب گفته همسرش از ایشان جدا شده یعنی طلاق گرفته گفته اند باید بیایدولی مشکلی که وجود دارد این است که زن هم شناسنامه آلمانی دارد و هم ایرانی ، طلاق در شناسنامه آلمانی ثبت شده ولی در شناسنامه ایرانی ثبت نشده ضمناً زن ایشان رفته دین خودش را تغییر داده و مسحیی شده حالا ایشان باید چکار کنه تا به حق و حقوق خودش برسه ممنون

tania آواتار ها
    • 4,900

عنوان کاربری
    راه های ارتباطی

با سلام و ارادت همیشگی

میخواستم اگه ممکنه راهنمایی کنید دایی یک از دوستانم که در آلمان زندگی می کرده فوت کرده و پسرش در ایران بدنبال کارهای انحصار وراثت به دادگاه مراجعه کرده به ایشان گفته اند همسرش کجاست که در جواب گفته همسرش از ایشان جدا شده یعنی طلاق گرفته گفته اند باید بیایدولی مشکلی که وجود دارد این است که زن هم شناسنامه آلمانی دارد و هم ایرانی ، طلاق در شناسنامه آلمانی ثبت شده ولی در شناسنامه ایرانی ثبت نشده ضمناً زن ایشان رفته دین خودش را تغییر داده و مسحیی شده حالا ایشان باید چکار کنه تا به حق و حقوق خودش برسه ممنون
    زنی که طلاق می گیره هیچ ارثی از شوهر نمی برد حالا چه ایران باشد چه آلمان چه مسلمان باشد یا مرتد
    پسر هم می تواند بدون هیچ مشکلی از ترکه پدرخود استفاده کند
    IU
    PNU

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12

برچسب برای این موضوع