بالا
 تعرفه تبلیغات

دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: کارت اهدای عضو اینترنتی هم صادر می‌شود

O M I D آواتار ها
    • 15,114
    مدير بازنشسته

عنوان کاربری
    مدير بازنشسته
    راه های ارتباطی

New 2 کارت اهدای عضو اینترنتی هم صادر می‌شود

چندین سال پیش در ایران، مقاومت‌های زیادی از اهدای عضو بیمار مرگ مغزی می‌شد. خانواده بیمار نمی‌خواست باور کند که دیگر عزیزش زنده نیست، ...

تیتر آنلاین:"اهدای عضو، اهدای زندگی...". این شعار را حتما زیاد شنیده‌اید. هم تلخ است و هم آرامش‌بخش. تلخ است برای مادری که نمی‌خواهد باور کند دفتر زندگی فرزندش دیگر در این دنیا بسته شده و در عین حال صدای شنیدن تپش‌های او در کالبد دیگری می‌تواند آرامش کند.

بیمار مرگ مغزی، حرف نمی‌زند، نمی‌بیند، به هیچ‌یک از تحریکات خارجی پاسخی نمی‌دهد و بدون استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی قادر به نفس کشیدن نیست. تصادفات رانندگی، وارد آمدن ضربه شدید به سر، سقوط از ارتفاع، غرق شدن در آب، مسمومیت‌ها، خونریزی‌های داخلی مغز و همچنین سكته مغزی از شایع‌ترین علل مرگ مغزی‌اند.

چندین سال پیش در ایران، مقاومت‌های زیادی از اهدای عضو بیمار مرگ مغزی می‌شد. خانواده بیمار نمی‌خواست باور کند که دیگر عزیزش زنده نیست، نمی‌خواست دخترش، همسرش یا پسرش را زیر کارد جراحی سلاخی کنند. اما کم‌کم قبول کردن این موضوع که اعضای بدن عزیزشان می‌تواند در جسم شخص دیگری هنوز نفس بکشد و به بیمار دیگری که تا مرگ فاصله‌ای ندارد جان دهد مسکنی می‌شد برای خانواده.

در مرگ مغزی، خون‌رسانی به مغز متوقف شده، اكسیژن‌رسانی به آن انجام نمی‌شود. مغز تمام کارکرد خود را از دست می‌دهد و دچار تخریب غیرقابل برگشت می‌شود. اگرچه پس از مرگ مغزی اعضای دیگر از جمله قلب، کبد و کلیه‌ها هنوز دارای عملکرد هستند، اما به تدریج در طی چند روز آینده، از کار خواهند افتاد.

با داشتن کارت اهدای عضو، فرد به پزشکان اجازه می‌دهد اعضای بدنش را جدا کنند، حتی در شرایطی که خانواده با این کار مخالفت می‌کند.

شاید به فکر داشتن چنین کارتی افتاده باشید. اگر بخواهید با مراجعه به سایت www.iran-ehda.com می‌توانید فرم ثبت‌نام را پر کنید.

پر کردن برخی از مشخصات همچون کد ملی، محل تولد و دیگر اطلاعات هویتی در این فرم الزامی است. درج اطلاعاتی که مشخص شده اجباری است روی کارت ثبت می‌شود. پس از اتمام فرآیند ثبت‌نام، کدی به فرد داده می‌شود که از طریق آن می‌تواند در جریان آخرین وضعیت صدور کارتش قرار بگیرد. کارت هم در فاصله 5 تا 6 ماه بعد از ثبت‌نام برایش ارسال می‌شود.

زندگی تفسیر سه کلمه است : خندیدن .... بخشیدن .... و فراموش کردن

.... پس.... بخند .... ببخش .... و فراموش کن

saeidking آواتار ها
    • 1,727
    مدير بازنشسته

عنوان کاربری
    مدير بازنشسته
    محل تحصیل
    وجدان
    شغل , تخصص
    کارشناس امور کشاورزی
    رشته تحصیلی
    مهندسی آب و خاک
    راه های ارتباطی

2 سال پیش برای برادرم از طریق همین سایتی که گفتین کارت گرفتم,این سایت زیر نظر بیمارستان مسیح دانشوری هست,نمیدونم چرا برای خودم اقدام نکردم!!؟
    اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست.(شریعتی)

http://up.pnu-club.com/images/70ud7bp0svld9vwyherq.jpg

saeidking آواتار ها
    • 1,727
    مدير بازنشسته

عنوان کاربری
    مدير بازنشسته
    محل تحصیل
    وجدان
    شغل , تخصص
    کارشناس امور کشاورزی
    رشته تحصیلی
    مهندسی آب و خاک
    راه های ارتباطی

کارتش 3 ماه اومد
    اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست.(شریعتی)

http://up.pnu-club.com/images/70ud7bp0svld9vwyherq.jpg

اقاقی آواتار ها
    • 1,257

عنوان کاربری
    مدیر بازنشسته
    محل تحصیل
    یادش بخیر ...!
    راه های ارتباطی

هیشکی از ایندش خبر نداره ... کی می دونه چی میشه ؟! و قراره چی جور بره اون دنیا ؟

ریا نشه منم یه دوسالی میشه که دارم این کارت رو ..... مدتشو یادم نیس ولی از ثبت نام تا اومدن کارت خیلی طول نکشید حتی کمتر از موعدی که گفته بودن اومد!
    ♥در ﺑﮯ کراﻧﮧ زندﮔﮯ،جاﮰ ﮐﮧمن هستم ، ﮬﻤﮧ چیز کامل، ﺑﮯ نقص و عاﻟﮯ است و با این ﮬﻤﮧ، زند ﮔﮯ همواره در تغییر است ♥

FIAN آواتار ها
    • 63

عنوان کاربری
    کاربر باشگاه
    محل تحصیل
    کرج
    شغل , تخصص
    دانشجو
    رشته تحصیلی
    حقوق
    راه های ارتباطی

من چند وقت پیش ثبت نام کردم!
    نوشته بود 3 الی 5 ماه بعد کارت رو دریافت میکنید!
    من هر چند وقت یک بار ب سایتش سر میزدم و حتی تا مرحله تایید اطلاعات رسیده بود و اطلاعاتم رو تایید کرده بود و نوشته بود ب زودی برام پست میشه!
    یکی دو هفته بعد رفتم نوشته بود عدم تایید اطلاعات!
    گذینه ویرایشم غیر فعال بود!
    منم اعصابم خورد شد دیگه سراغش نرفتم!
    ولی ی حسی بهم میگه همین الان برو دوباره ثبت نام کن!
    پس من رفتم!

برچسب برای این موضوع