بالا
 تعرفه تبلیغات

دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: بلند ترین آسمانخراش جهان در کشور آذربایجان و دریای خزر احداث می شود + عکس

ttrasn آواتار ها
    • 2,209

عنوان کاربری
    مدير بازنشسته بخش IT و شبکه و بازی
    محل تحصیل
    مشهد
    شغل , تخصص
    تا شما چی بخوای ؟!
    رشته تحصیلی
    IT
    راه های ارتباطی

New 2 بلند ترین آسمانخراش جهان در کشور آذربایجان و دریای خزر احداث می شود + عکس

بلند ترین آسمانخراش جهان در کشور آذربایجان و دریای خزر احداث می شود

طی چند سال گذشته بیشتر خبرها در مورد ساخت برج های بلند جهان از سوی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بوده است. اما حالا نوبت به دریای خزر و کشور آذربایجان رسیده تا بلندترین آسمانخراش جهان را به ارتفاع ۱۰۵۰ متر بسازد.

قرار است این برج با نام برج آذربایجان توسط یک گروه تجاری ساخته شود. اگر بخواهید اندازه آن را با نزدیک ترین رقیب ها مقایسه کنید باید بدانید که برج آذربایجان ۲۲۰ متر از برج خلیفه دبی که هم اکنون رکورد دار جهان به حساب می آید بلند تر است و از برج پادشاهی عربستان که در دست احداث می باشد نیز ۵۰ متر بلند تر خواهد بود.

این آسمانخراش ۱۸۹ طبقه قرار است در جزیره ای مصنوعی در کنار دریای خزر احداث شود و بخشی از یک پروژه احداث یک شهر با ۴۱ جزیره مصنوعی خواهد بود که ۲۰۰۰ هکتار زمین به این کشور اضافه خواهد کرد.

قرار است عملیات احداث این برج که در مقابل زلزله های ۹ ریشتری هم دوام می آورد، از سال ۲۰۱۵ آغاز شده و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۱۹ به پایان برسد و برای ساخت آن بودجه ای معادل ۲ میلیارد دلار اختصاص یافته است.

Contact me
    ttrasn[at]Gmail[dot]com
    ttrasn_moon[at]yahoo[dot]com
    ttrasn[at]live[dot]com

ترجمه تخصصی

خودم هستم آواتار ها
    • 30

عنوان کاربری
    کاربر باشگاه
    محل تحصیل
    جایی همین حوالی
    راه های ارتباطی

اگه آسانسورش خراب بشه چه جوری میرن تا طبقه اخر

ttrasn آواتار ها
    • 2,209

عنوان کاربری
    محل تحصیل
    مشهد
    شغل , تخصص
    تا شما چی بخوای ؟!
    رشته تحصیلی
    IT
    راه های ارتباطی

جزئیات جدیدی درباره طراحی برای ساخت مرتفع ترین برج جهان در ساحل دریای خزر منتشر شده است. ساخت این برج به طول ۱۰۵۰ متر در ساحل دریای خزر در جمهوری آذربایجان ، دو میلیارد دلار ، هزینه در پی خواهد داشت. مرتفع ترین برج جهان ۱۸۹ طبقه خواهد داشت و به عنوان بخشی از مجموعه بزرگتر جزایر مصنوعی در ساحل جمهوری آذربایجان در دریای خزر ساخته می شود.
    طرح اولیه ، شامل برجی به طول ۵۶۰ متر بود اما در بررسی های بعدی ، طول این برج به ۱۰۵۰ متر افزایش یافت تا ۲۰۰ متر از برج خلیفه دبی (طولانی ترین برج موجود در جهان) و ۵۰ متر از برج طراحی شده به نام برج پادشاهی در شهر جده عربستان سعودی بلندتر باشد.

برج ۱۰۵۰ متری قرار است در مجموعه از جزایر مصونی در ساحل جمهوری آذربایجان در دریای خزر ساخته شود. ساخت این مجموعه بزرگ در جزایر مصنوعی ۱۰۰ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. این مجموعه در جنوب غرب شهر باکو پایتخت آذربایجان ساخته می شود.
    مجموعه شرکت های اویستا ، پیمانکار این مجموعه هم اعلام کرد ساخت برج را در سال ۲۰۱۶ آغاز می کند و ۲۰۱۹ زمان پایان ساخت برج اعلام شده است.
    این مجموعه شامل ۴۱ جزیره به مساحت دو هزار هکتار و آماده میزبانی از یک میلیون نفر خواهد بود.

در این مجموعه از جزایر مصنوعی ، برج ها و آسمان خراش های دیگری نیز ساخته خواهد شد که ۲۵ تا ۶۰ طبقه خواهند داشت.
    جزایر مصنوعی شامل ۱۵۰ مدرسه ، ۶۰ بیمارستان، مراکز خرید، دانشگاه ها و پیست های مسابقات اتومبیل رانی فرمول وان خواهند بود تا شهری با امکانات کامل مستقر شود.

Contact me
    ttrasn[at]Gmail[dot]com
    ttrasn_moon[at]yahoo[dot]com
    ttrasn[at]live[dot]com

ترجمه تخصصی

ttrasn آواتار ها
    • 2,209

عنوان کاربری
    محل تحصیل
    مشهد
    شغل , تخصص