بالا
 تعرفه تبلیغات

دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 14 از مجموع 14

موضوع: ناگفته های داس و آموزش Batch Programming

TAHA آواتار ها
    • 9,180
    مدير بازنشسته

عنوان کاربری
    مدير بازنشسته
    محل تحصیل
    PNU-CLUB
    شغل , تخصص
    PNU-CLUB
    رشته تحصیلی
    PNU-CLUB
    راه های ارتباطی

میتوان بوسیله notepad دستورات داس را نوشت و با فرمت bat ذخیره کرد. اما وقتی فایل اجرا میشود پنجره داس باز می شود و کاربر از باز شدن فایل شما مطلع می شود. ممکن است آن راببندد و عملیات کامل نشود یا ممکن است کد های مربوط به فایل شما دزدیده و کپی شود.
    چاره چیست؟

ابتدا برنامه را از لینک زیر با حجم 3.5 مگابایت دانلود و نصب کنید
    exescript 3.0
    پسورد فایل : learn4all.mihanblog.com

برنامه را ببندید و فایل کرک را در فولدر برنامه کپی کنید تا با فایل هم نام جایگزین شود.
    آن را که باز کنید می توانید یک پروژه جدید باز کنید و در آن دستورات dos را بنویسید. یا یک فایل bat را وارد برنامه کنید. می توانید پروژه خود را با پسوندbat ذخیره کنید. تا اینجا کار همان داس را انجام می دهد و هیچ مزیتی ندارد.
    چگونه در پایان کار و اتمام وارد کردن دستورات پروژه را با پسوند exe به طوری که مخفی باشد ذخیره کنیم؟
    در سمت چپ برنامه تنظیمات وجود دارد. قسمت silent mode را به true تغییر دهید. در قسمت output file محل ذخیره فایل exe رابدهید. و یک آیکون هم در قسمت icon type به برنامه بدهید(دلخواه).
    با زدن کلید F7 برنامه exe در محلی که خواسته بودید ذخیره میشود. اگر آن را اجرا کنید همان دستورات داسی که نوشته بودید خود به خود اجرا می شوند بدون باز شدن هیچ پنجره ای و به صورت کاملا مخفی.
    فقط به یاد داشته باشید که در آخرین خط برنامه حتما عبارت exit را بنویسید. اگر این کار را نکنید برنامه ای که ساخته اید پس از اجرا شدن تا وقتی restart نکرده اید در حافظه باقی خواهند ماند.
    توجه: بعضی آنتی ویروس ها ممکن است این برنامه را ویروس بشناسند پس شما باید قبل از کار با این برنامه آن را غیر فعال کنید. اطمینان کامل داشته باشید که هیچ گونه عمل مخربی توسط این برنامه انجام نخواهد شد.

برای ساخت ویروس با دستورات داس این برنامه بهترین انتخاب است. من که خودم ازش استفاده میکنم

TAHA آواتار ها
    • 9,180
    مدير بازنشسته

عنوان کاربری
    مدير بازنشسته
    محل تحصیل
    PNU-CLUB
    شغل , تخصص
    PNU-CLUB
    رشته تحصیلی
    PNU-CLUB
    راه های ارتباطی

از کارانداختن آنتی ویروس ها با داس:
    من خودم ۲ راه به ذهنم رسید

راه اول: با دستور date تاریخ رو به چند سال عقب یا جلو تر ببرید تا آنتی ویروس ار کار بیفته (خودم به ذهنم رسید و روی چند تا آنتی ویروس امتحان کردم. همه غیر فعال شدند به جز mcafee ). بعضی ها هم اصلا اجازه نمیدن این کار انجام بشه

راه دوم: آدرس محل نصب آنتی ویروس های مختلف رو به ویروس بدین تا فایل های مورد نیاز آنتی ویروس رو پاک کنه. بهتره قبلش با دادن دستور taskkill فایل اجرایی آنتی ویروس غیر فعال شده باشه

TAHA آواتار ها
    • 9,180
    مدير بازنشسته

عنوان کاربری
    مدير بازنشسته
    محل تحصیل
    PNU-CLUB
    شغل , تخصص
    PNU-CLUB
    رشته تحصیلی
    PNU-CLUB
    راه های ارتباطی

کپی گرفتن از help های داس:
    شما هم مثل من ممکنه از help های خود داس استفاده کنید:
    کد:
    کد:
    command/?
    help ها به زبان انگلیسی هستند و استفاده از آنها برای ما فارسی زبانان مشکل و یا حتی غیر ممکن است. باید بتوان از متن کپی گرفت تا بشود با دیکشنری یا سایت های ترجمه آنلاین به فارسی برگرداند. شما میتوانید به روش های مختلف از متن داس کپی بگیرید. یک روش اینجا مینویسم. توی ترفند ها و انجمن که بگردید بازم پیدا میکنید:

شما میتونید بعد از دستور خود علامت زیر را بگذارید. مثلا:
    کد:
    کد:
    set/? >c:\help_set.txt
    اینطوری خروجی دستور در یک فایل متنی ذخیره میشود که محل و نام فایل هم اختیاری است. میتوانید برای همه دستورات استفاده کنید. مثلا:
    کد:
    کد:
    dir >c:\dir.txt
    خودتون هم میتونید به در یک فایل txt هر چی خواستید بنویسید. به 2 روش:

روش اول: مثل بالا عمل کنید یعنی اینطوری
    کد:
    کد:
    echo salam >c:\1.txt
    برای نوشتن خط های بعدی باید یک علامت اضافه کرد
    کد:
    کد:
    echo I am a Virus >>c:\1.txt
    روش دوم(در فایل های bat کاربرد ندارد و فقط زمانی کار میکند که شما خودتان دستورات را وارد کنید):
    با این دستور میتوانید یک فایل متنی ایجاد کنید
    کد:
    کد:
    copy con c:\new.txt
    حالا متن خود را تایپ کنید و سپس با ترکیب کلید های Ctrl+Z ذخیره(SAVE) کنید.

TAHA آواتار ها
    • 9,180
    مدير بازنشسته

عنوان کاربری
    مدير بازنشسته
    محل تحصیل
    PNU-CLUB
    شغل , تخصص
    PNU-CLUB
    رشته تحصیلی
    PNU-CLUB
    راه های ارتباطی

میدانید که با دستور md می توان برای ساختن یک فولدر در محل جاری اقدام کرد. سعی کنید با داس یک فولدر به نام m s بسازید(به فاصله ی میان دو حرف دقت کنید).
    با دستور md m s نمی توان یک فولدر به این نام ایجاد کرد بلکه دو فولدر به نام های m و s ایجاد می شود.
    برای ساخت یک فولدر با فاصله میان حروف می توان از علامت " کمک گرفت.برای نشان دادن m s آن را به صورت m" "s یا "m s" نشان می دهیم:
    کد:
    کد:
    md "m s"
    md m" "s
    این علامت در جاهای دیگر مثلأ رفتن به یک فولدر با دستور cd یا تغییر نام و پاک کردن یک فایل یا فولدر هم کاربرد دارد. مثلأ برای پاک کردن یک New Folder از دستور زیر استفاده می کنیم:
    کد:
    کد:
    rd new" "folder
    re "new folder"

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12

برچسب برای این موضوع