بالا
 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


خروجی آر اس اس

سایه سار

تمیزی لباس های خود با نور خورشید

دادن امتیاز به پست
آراستگی و تمیزی یکی از دغدغه های هر روزه همه افراد اعم از مرد و زن محسوب می شود و از این رو، همگی همواره تلاش می کنند تا با انتخاب پوشش و لباسی مناسب و البته تمیز، در جامعه و در میان همکاران و دوستان خود ظاهر شوند.

اما شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که برای رفتن به یک مهمانی و یا شرکت در یک جلسه مهم، لباس تمیزی در کمد لباس خود پیدا نمی کنید و یا لباس های تمیز موجود، مناسب حضور در آن مهمانی و یا جلسه نیستند و آرزو می کردید لباسی که هم اکنون بر تنتان است تمیز می بود.

حال به نظر می رسد که انسان ها فاصله چندانی برای تحقق این رویای خود در پیش ندارند، چرا که گروهی از محققان موفق به توسعه تکنولوژی جدیدی شده اند که با استفاه از آن در لباس ها می توان، با قرار گرفتن زیر نور خوشید و یا نور یک لامپ معمولی و تنها به مدت 6 دقیقه، از شر کثیفی و لکه های موجود بر روی آن خلاص شد.


این دستاورد حاصل تلاش محققان دانشگاه RMIT ملبورن استرالیاست و آقای راجش راماناتان، از پژوهشگران این گروه تحقیقاتی در این خصوص عنوان می کند:"این تکنولوژی راه زیادی را برای توسعه و تکامل و همچنین استفاده انبوه در لباس های نسل جدید در پیش دارد و فعلاً برای این که بگوییم عمر ماشین های لباسشویی به پایان رسیده است، کمی زود است."

محققان اظهار امیدواری کرده اند که این کشف جدید بتواند زمینه لازم را برای مطالعات و پژوهش های بیشتر در حوزه نانو بافت ها فراهم کند و در آینده ای نزدیک، شاهد تولید لباس هایی باشیم که قادرند در کمترین زمان ممکن و تنها با قرار گرفتن زیر نور خورشید و یا لامپ های معمولی تمیز شوند.

محققان در این تکنولوژی از نانوذرات تشکیل شده از مس و نقره استفاده کردند که از قابلیت بالایی در جذب نور محیط برخوردارند. این نانوذرات به محض قرار گرفتن در نور، انرژی تقویت کننده ای را دریافت می کنند که منجر به تولید "الکترون های داغ" می شود. سپس این الکترون ها، انرژی را آزاد می کنند که نانوذرات را قادر می سازد تا مواد آلی را کاهش دهند.
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته ها
موضوعات گوناگون

نظرات