بالا
 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


خروجی آر اس اس

مامه خه مه

کم مصرف ترین خودرو ها

دادن امتیاز به پست
کم‌مصرف‌ترین خودروهای جهان
سه‌سال‌و‌نیم از فراخوان بنیاد ایکس‌پرایز برای تولید خودروهایی با مصرف حداکثر 2.35 لیتر بنزین در هر صد‌کیلومتر می‌گذرد. در این زمان 7 گروه موفق شده‌اند حتی بهتر از استانداردهای تعیین‌شده عمل کنند.
حدود سه‌سال‌و‌نیم پس از فراخوان بنیاد ایکس‌پرایز برای تولید خودروهایی با قیمت قابل‌قبول که قادر باشند 100 مایل را به ازای هر گالن طی کنند یا به عبارت دیگر مصرف آنها در هر صد‌کیلومتر تنها معادل 2.35 لیتر بنزین باشد، 7 خودرو برنده این رقابت‌ها اعلام ‌شدند.


نیوساینتیست از این 7 خودروی برنده که از میان 136 خودرو شرکت‌کننده و 111 تیم و پس از پشت سر گذاشتن آزمون‌های گوناگون به مرحله نهایی مسابقات راه یافته‌اند، گزارشی تهیه کرده که ترجمه آنرا با هم می‌بینیم.


ادیسون2، فوق‌العاده سبک
ادیسون 2 که از لینچ‌برگ، ویرجینیا به این مسابقه آمده، تنها خودروی «بخش اصلی» مسابقه است که توانسته با استانداردهای اعلام‌شده مطابق داشته باشد.

فضای پیش‌بینی‌شده برای این خودروی 4سرنشین حداقل 280 لیتر است و برای تأمین سوخت آن از E85 ، نوعی زیست سوختی ترکیبی از بنزین و الکل یا سایر هیدروکربن‌ها استفاده شده است. این اتومبیل قادر است 102.5 مایل را به ازای مصرف هر گالن (100 کیلومتر به ازای 2.29 لیتر) سوخت طی کند و در نتیجه تنها برنده جایزه بالاى 5 میلیون دلار این بخش خواهد بود.


ای-تریسر، خودروی دوچرخه
تیم سوئیسی ایکس-تریسر از وینترتهر برنده بخش اتومبیل‌های دو سرنشین شده است. سرنشین دوم پشت سر راننده خواهد نشست. این اتومبیل در واقع نوعی موتورسیکلت پوشیده است که برای سفر در سرعت پایین می‌تواند مناسب باشد.

بهره‌وری این اتومبیل نزدیک به 2 برابر مقدار اعلام شده در مسابقه است و به 187.6 مایل به ازای هر گالن (100 کیلومتر به ازای 1.25 لیتر) سوخت می‌رسد. ای-تریسر جایزه 2.5 میلیون دلاری این بخش را دریافت کرده است.


اپترا، تمام الکتریکی
اپترا که از نیویورک و همپتون، ویرجینیا در این مسابقه شرکت کرده است، موفق‌شده یکی از برندگان بخش فرعی مسابقات باشد.

اپترا2.ای که تمام الکتریکی است مسیر 100 مایلی (160 کیلومتری) مورد نظر را با یک‌بار شارژ طی کرده است.


ریسباوت، یک خودروی الکتریکی دیگر
ریسباوت که توسط تیم فنلاندى «انجمن ریسباوت» ساخته‌ شده، یکی دیگر از اتومبیل‌های برنده جوایز ایکس‌پرایز است. این اتومبیل که از باتری‌ها و الکتریسیته برای حرکت استفاده می‌کند، مانند اپترا در بخش فرعی و اتومبیل‌های الکتریکی حضور موفقی داشته است.

ریسباوت حاصل تلاش محققان و دانشجویان دانشکده علوم کاربردی دانشگاه متروپولیا در هلسینکى است که بیش از 20 سال سابقه تولید اتومبیل‌های مفهومی را در کارنامه دارد.


آلیاس، یک اتومبیل سه‌چرخه
زپ با اتومبیل آلیاس از سانتارزا، کالیفرنیا در این مسابقات شرکت کرده است. این اتومبیل سه‌چرخه الکتریکی یکی دیگر از برندگان بخش پهلو‌به‌پهلو است که با باتری کار می‌کند.

بسیاری از ویژگى‌های اتومبیل‌های استاندارد مانند فرمان هیدرولیک و دستگاه جى.پى.اس در این اتومبیل به کار گرفته شده‌اند.


TWX4P، ترکیبی
این تیم که از رزنتال، آلمان در این مسابقات شرکت کرده یکی دیگر از برندگان بخش پهلو‌به‌پهلو است.

این اتومبیل مجهز به پدال‌هایی برای حرکت با نیروی پاها است و می‌توان آنرا یک اتومبیل ترکیبی الکتریکی که قادرست از نیروی سرنشینان نیز برای حرکت استفاده کند، به شمار آورد.


ویو 2، مدرن
این اتومبیل الکتریکی با ظاهر عجیب ساخته تیم لی‌یون‌موتورز از لاس ‌و‌گاس، نوادا است. ویو 2 نه تنها می‌تواند 187 مایل را با یک گالن (100 کیلومتر به ازای 1.26 لیتر) طی کند بلکه به بسیاری از تجهیزات مدرن امروزی مانند سیستم گرمایشی، تهویه مطبوع، بالابر شیشه الکتریکی و جى.پى.اس مجهز است.


نظرات