بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامهخروجی آر اس اس

nasrin_agah

ساختمان پوست را بهتر بشناسیم

دادن امتیاز به پست
پوست هر انسانی حجم گردش خون بدن هر فرد را به خود اختصاص داده است و همه حجم خون بدن، هر ۱۰ دقیقه یک‌ بار از پوست انسان عبور می‌کند.

همچنین پوست نقش مهمی در تنظیم حرارت بدن هر فرد و حذف مواد زائد و سموم بدن به بوسیله عرق کردن دارد و همچنین از هجوم میکروب‌ها و عوامل خارجی و شرایط محیطی نامناسب مثل آب هوای خشک و آفتابی شدید و یا برفی و سرمایی شدید جلوگیری می‌کند.
به طور معمول از هنگام تولد هر شخص تا لحظه مرگ یک انسان، هر ۳۰ روز یک بار بدن لایه پوست جدیدی می‌سازد و جایگزین پوست قدیمی می شود و با تکرار این فرآیند لایه های مرده با روش های مختلف از بدن جدا می شوند.
پوست هر انسان دارای ۳ لایه اصلی است، که شامل پوست زیرین که از عروق خونی و پایه های عصبی و سلول‌های چربی و فولیکول‌های مو و بافت های پیوندی تشکیل شده است که مواد غذایی را به پوست خارجی (اپیدرم) انتقال می‌دهد.
با افزایش سن هر انسان غدد چربی زیر پوست قدرت چربی سازی خود را به مرور زمان از دست می دهد و در نتیجه ماده بسیار مهمی کهکلاژننامیده می شود و در لایه دوم پوست قرار دارد و وظیفه تغذیه الیاف پروتئینی پوست را بر عهده دارد که باعث قوام پوست می‌شود، به تدریج قدرت کشسانی خود را از دست می‌دهد و در نتیجه پوست دیگر حالت‌ پذیری سابق را ندارد و این باعث بوجود آمدن چین و چروک پوست می شود.
وقتی رطوبت و چرب بودن پوست کم شود و قدرت عمل غدد عرق ساز بدن کاهش یابد در نتیجه سد دفاعی طبیعی بدن در مقابل نور خورشید و تشعشعات زیان آور تضعیف می‌شود و این عامل روند پیری پوست را سرعت می بخشد.
منبع: کالاده
برچسب ها: ساختار پوست ویرایش برچسب ها
دسته ها
دسته بندی نشده

نظرات