بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامهخروجی آر اس اس

kre140

درج آگهی استخدام در تهران و کلیه شهرستان های کشور

دادن امتیاز به پست
بطور قطع يكي از بيشترين جستجوي كلمات در موتورهاي جستجوگر كاربران ايراني، به كلمه درج آگهی استخدام تعلق دارد كه شايد اين كلمه بيشتر مربوط به كارفرمايان باشد و كلمه آگهي استخدام هم بيشتر مربوط به كارجويان باشد. دليل اين امر، خيل عظيم بيكارانِ جوياي شغل مناسب و حتي نامناسب در بين همه اقشار جامعه مي باشد. از جوان و پير گرفته تا پسر و دختر و زن و مرد، همگي به دنبال ايجاد يك كار و كسب درامد زا جهت چرخيدن چرخ زندگي شان است.
متاسفانه هر چه به جلو ميرويم ، به تعداد تحصيل كردگان بيكار و غير تحصيل كرده ها افزوده شده تا جايي كه امروز آمار بيكاران نزديك به 5 ميليون نفر از 40 ميليون نفر داراي توانايي كار مي باشد. در اين بين با وجود قوانين دست و پا گير و وام هاي بانكي با سود سرسام آور در كنار ضمانت هاي سنگين و مشكلات عديده نظير تحريمهاي بين المللي و غيره ... دست به دست هم داده تا آمار خوداشتغالي بشدت پايين بيايد.
از آنجا كه نزديك به يك پنجم كل جمعيت كشور فقط در پايتخت زندگي مي كنند ، بالطبع آمار متقاضيان جوياي كار در تهران بسيار بالاتر از ديگر نواحي ايران مي باشد. البته شايان ذكر است كه تمامي نهاده هاي دولتي و حكومتي در همين شهر گرد هم آمده اند و بيش از 9 هزار اداره و وزارت خانه و كارخانجات صنعتي خصوصي و دولتي در اين كلان شهر تاسيس شده اند. همچنين تهران بزرگترين بازار مصرف كالا در ايران مي باشد كه گردش بالاي مالي آن باعث شده تا جمعيت بي شمار شهرستاني هاي بيكار هم براي كسب درامد به تهران بيايند و به جمعيت بيكاران و يا شاغلان كارهاي كاذب اضافه شوند.
نحوه پذيرش نيرو در بخش دولتي
متقاضيان استخدام بانك ها ، وزارت خانه ها، نيروهاي مسلح و ديگر موارد بهتر بدانند كه پذيرش و جذب نيرو در اين ارگان ها فقط به دو صورت امكان پذير مي باشد:
- از طريق آزمون كنكور سراسري
- از طريق آزمون داخلي خود سازمان
استخدام به وسيله كنكور عمدتا در ارگان هايي همچون سپاه، ارتش، نيرو انتظامي ، چندين وزارتخانه مهم مانند نفت و نيرو ... صورت ميگيرد. البته اين نهاد ها جذب نيروي درون سازماني هم دارند ولي افراد جذب شده به وسيله كنكور در جايگاه هاي شغلي بالاتري قرار خواهند گرفت.
اما طيف مشاغلي كه به طريق آزمون هاي داخلي خود سازمان ها برگزار مي شود؛ بسيار بيشتر و متنوع تر مي باشد. تمامي بانك ها، ادارات دولتي و يا وزارتخانه هايي مانند كشاورزي و اقتصاد و غيره... سالانه به صورت كلي در تمامي استان هاي كشور اقدام به برگزاري يك آزمون خاص مي كنند كه از بين متقاضيان با مدرك تحصيلي مرتبط ، آنهاييي كه رتبه بهتري را در امتحان كسب كرده اند را فراخونده و در صورتي كه از پسِ مصاحبه بر آيند؛ به استخدام پيماني و حتي رسمي يكي از همين ارگان ها در خواهند آمد.
سعي كنيد به طور روزانه در فضاي اينترنت و از طريق خود سايت سازمان سنجش و بالاخص سايت جهاد دانشگاهي ، اخبار مربوطه را دنبال كرده و پيگير زمان برگزاري باشيد تا از قافله عقب نمانيد.
بخش خصوصي، بزرگترين كارفرما در ايران
تمامي بنگاه هاي كسب و كار از يك مغازه گرفته تا شركت هاي خوشه اي بزرگ و پاساژها و كارخانجات غير دولتي ، همگي در زمره بخش خصوصي تعريف مي گردند. طبيعتا با اشباع شدن استخدام ها در ارگان هاي دولتي ، چاره اي براي بيكاران به جز پناه آوردن به استخدام در بخش غير دولتي نمي گذارد. البته مزيت بنگاه هاي غير دولتي در بالاتر بودن حقوق دريافتي و درامد بالاتر نسبت به حقوق ماهيانه كارمندان دولتي مي باشد.
براي جذب در بخش خصوصي يك نكته بسيار ضروري است؛ داشتن يك مهارت
مقصود از مهارت، طيف گسترده اي از هنر و حرفه هاي مورد نياز جامعه مي باشد. براي مثال زبان خارجه پيشرفته؛ برنامه نويسي حرفه اي، تاسيسات و خدمات ساختماني، مهارتهاي پرستاري و پزشكي و امثالهم .... كه بسيار بي شمارند و اگر شما عزيزان به يكي از اين مهارت ها مسلط باشيد ، بدون شك براي استخدام سراسري در تهران و ديگر كلان شهرها هيچ مانعي بر سر راهتان قرار نخواهد گرفت و در جايگاه شغلي مناسب خويش شروع به كار و كسب درآمد خواهيد كرد.
چگونگي برگزاري آزمون استخدامي
به گفته معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان امور اداري و استخدامي كشور؛ اولين آزمون استخدامي جذب نيرو براي ارگان هاي اجرايي دولتي در بهار سال 98 كليد خورد و برگزار گرديد. اين آزمون سالانه قرار است كه برگزار شود. متقاضيان مي بايست از چند ماه قبل (حدودا دي و بهمن ماه) اقدام به ثبت نام اينترنتي و دريافت دفترچه آزمون كنند. در دفترچه منابع و شغلهاي موجود به همراه مدرك تحصيلي و شرايط مورد نياز داوطلبان ذكر شده است.
اين آزمون كمك بسياري به رفع تبعيض هاي بسياري كمك نموده. سابق بر اين آزمون ، هر كارمندي كه بازنشست ميشد ؛ فرزند خود را جايگزين خود در آن اداره يا سازمان مي كرد وليكن با اين رويه آزمون استخدامي سالانه ، ديگر تمامي افراد بدون داشتن رابطه مي توانند با سطح دانش بالاي خود شانس استخدام خويش را افزايش بدهند.
براي كسب اطلاعات بيشتر به كجا مراجعه كنيم؟
فراموش نكنيد در اين بين افراد سودجو ممكن است اقدام به فريب متقاضيان كنند و با دريافت مبالغي ، وعده تضميني بدهند كه در ازاي اين پول، شما را از بين ديگر داوطلبان آزمون جدا كرده و با معرفي به كارچاق كنِ مربوطه در فلان وزارت؛ شما انتخاب خواهيد شد. بهتر است گول وعده هاي پوچ اين كلاهبرداران را نخورده و آنها را به مراجع قضايي ذيربط اطلاع دهيد.
اين آزمون هم همانند آزمون كنكور توسط سازمان سنجش كشور انجام مي شود و به همان ميزان كنكور، هيچگونه دست بردن در نتايج امكان پذير نمي باشد. براي كسب آگاهي بيشتر در مورد زمان و نحوه برگزاري آزمون ها همان طور كه در فوق ذكر گرديد ، فقط كافيست به سامانه اينترنتي سازمان سنجش كشور و يا سامانه جهاد دانشگاهي مراجعه بفرماييد تا از كم و كيف استخدام سراسري در تمامي دستگاههاي اجرايي كشور مطلع و با خبر گرديد

نظرات