بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


خروجی آر اس اس

download69

روش‌های درمان ورم بیضه

دادن امتیاز به پست
روش‌های [B]درمان ورم بیضه[/B] به علت آن بستگی دارد. اگر عفونت علت تورم باشد، [URL="https://doctor-yab.ir/Search/City-7/Takhasos-9/"][B]دکتر اورلوژی خوب[/B][/URL] یک آنتی بیوتیک برای مقابله با عفونت تجویز می‌کند. اگر آنتی‌بیوتیک خوراکی موثر نباشد، آنتی بیوتیک عضلانی تزریق می‌شود یا بیمار برای دریافت آنتی بیوتیک درون وریدی بستری می‌شود. مهم این است که در دوران بهبود بیماری دامن زننده به ورم بیضه و دیگر علائم درمان شود. پزشک دارو برای مدیریت درد تجویز می‌کند و به بیمار توصیه می‌کند که برای تسکین درد و ورم از لباس زیر فشرده کننده استفاده کند.

اگر علت اصلی تورم بیضه واریکوسل، فتق مغبنی یا هیدروسل باشد، جراحی برای اصلاح عارضه ضرورت می‌یابد. سرطان بیضه به روش‌های مختلف درمان می‌شود، روش مناسب با توجه به شدت سرطان انتخاب می‌شود. پخش شدن سرطان و زمان تشخیص آن هنگام تعیین روش درمانی مناسب در نظر گرفته می‌شود.

روش‌های معمول درمان سرطان بیضه عبارت است از:

[LIST][*]شیمی‌درمانی[*]پرتو درمانی[*]جراحی، در این عمل بافت و تومورهای سرطانی از کیسه بیضه خارج می‌شود[/LIST]


[B]درمان خانگی[/B]
علاوه بر درمان‌های پیشنهادی، یک [B][URL="https://doctor-yab.ir/Search/City-7/Takhasos-9/"]دکتر متخصص اورولوژی خوب در تهران[/URL][/B] بیان کرد که می‌توان با استفاده از درمان‌های خانگی زیر نیز به بهبود عارضه کمک کرد:[LIST=1][*]قرار دادن یخ روی کیسه بیضه برای کاهش ورم، بهتر است این کار ظرف 24 ساعت پس از مشاهده ورم انجام شود.[*]مصرف مسکن غیرتجویزی[*]پوشیدن محافظ ورزشی[*]استفاده از حمام نشیمن یا وان کم عمق برای کاهش ورم[*]خودداری از انجام فعالیت‌های سنگین[/LIST]
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته ها
دسته بندی نشده

نظرات