بالا
 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


خروجی آر اس اس

download69

تغذیه مناسب برای دیالیزی ها

دادن امتیاز به پست
[URL="https://doctor-yab.ir/Search/City-7/Takhasos-29/"]کارشناس تغذیه[/URL] و رژیم های غذایی اظهار کرد: همودیالیز روشی است که به وسیله دستگاه دیالیز، خون از مواد زاید آن تصفیه می شود و مواد زاید از راه انتشار از خون به محلول دیالیز منتقل شده وپس از عمل تصفیه ،خون تصفیه شده به بدن باز می گردد.

مصرف انواع غلات (گندم، برنج ،جو) و فراورده‌های آن که دارای سدیم و فسفر زیاد می‌باشد باید به مقدارکم یا برحسب وضعیت فرد باشد این مواد شامل فرآورده‌های سبوس‌دار(نان سبوس دار، نان جو، بیسکویت سبوس‌دارساقه طلایی)، بیسکویت‌های کرم‌دار ،بیسکویت‌های نمکی ،چوب شور وچیپس است.

سبزی‌ها از منابع خوب ویتامین ومواد معدنی هستند که در مصرف آن به مقدار پتاسیم وفسفر توجه شود، گفت:همچنین سبزی‌ها نیز براساس محتوی پتاسیم تقسیم بندی می‌شوند.

چربی های روی گوشت و پوست مرغ برای بیماران دیالیزی مصرف نشود، انواع کنسروها مانند تن ماهی به علت دارابودن سدیم ونمک نیز مصرف نشود. معرفی [URL="https://doctor-yab.ir/Search/City-7/Takhasos-29/"]متخصص تغذیه تهران[/URL] که خیلی خوب باشه.
همچنین مصرف گوشت‌های احشایی (دل ،قلوه ،جگر ومغز) به دلیل دارابودن فسفر وچربی بالا و مصرف سوسیس ،کالباس و پنیر به علت بالابودن سدیم وفسفر موجود توصیه نمی‌شود.

بروزرسانی شده 03-30-2019 در 12:15 AM توسط download69

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته ها
دسته بندی نشده

نظرات