PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شوهر دوست داشتنی

فریبا
06-27-2009, 12:03 AM
سلام.بار دیگه نوبت به آقایون رسید با "شوهر دوست داشتنی" آی آقایون یادتون این نکات بمونه ها!

حضرت علی(ع):هر کدام از شما که تصمیم گرفت ازدواج کند،دو رکعت نماز بخواند... و بگوید:خدایا!به من همسری عطا کن،که هرگاه یاد خدا نمودم مرا یاری کند . اکر خدا را فراموش کردم،به من یادآوری نماید.

1.به کمک همسرت بعضی از ویژگی های خوب را از ابتدای زندگی زناشویی عادت زندگیتان کنید.زندگی مشترک یک تولد دوباره است،قرار عادتهای خوب را اول بگذارید وآنها را در زندگی نهادینه کنید.مثلا عادت کردن به بوسیدن هنگام دیدار.ابراز علاقه به صورت زبانی.فرار دادن جلساتی برای صحبت در مورد مسائل زندگی به صورت ماهیانه یا هفتگی،نظم و برنامه ریزی . .....

2.قبل از تلاش برای اینکه همسرت را علاقه مند به خود سازی،استعداد محبوبیت را در خود افزایش بده.

3.یادت باشد من و تو می شود ما،بعد از ازدواج به این مفهوم بیشتر فکر کن.مهم نیست من یا تو حائز مقام و موقعیت شویم.مثلا اگر تو مدرک کارشناسی داری و من کارشناسی ارشد،احساس ضعف و عقب افتادگی نکن،به این فکر کن که خانواده ما دو لیسانس دارد و یک فوق لیسانس،این را در بقیه امور هم تعمیم بده و همیشه مشوقم باش.

4.همسرت را ستایش کن.حتی برای چیزهای کوچک،تنها به دیگران نگو که چقدر به من افتخار می کنی،به خودم بگو!

5.وقتی ناراحتم بگذار هر چه در دلم هست بیرون بریزم و سیر گریه کنم،اینجوری تخلیه می شم و خیلی از مشکلات پیش نمیاد

فریبا
06-27-2009, 12:04 AM
6.بی هیچ دلیل دستم را بگیر و ابراز محبت کن،به خصوص در زمانهایی که ناراحتم،این کار مسکن خوبی است.

7.از غیرت ناشایست و بی مورد دوری کن و حد صحیح و اشتباه آن را در ذهنت مشخص کن.همانقدر که غیرت به جا مفید است و نشانه توجه تو به همسرت می باشد،غیرت ناشایست آفتهایی را در بر دارد که ندانسته تو را مبتلا به مشکل می کند.

8.گاهی اوقات خودت را جای همسرت بگذار،و یادت باشد همانطور که تو به محبت او نیاز داری،او هم به محبت تو نیاز دارد.

9.وقتی اشتباه می کنی عذرخواهی کن.وقتی اشتباه نمی کنی ببخش.

10.در مواقع پر تنش،لطفا با کلمات آرام کننده با من حرف بزن تا به خودم بیایم و تعادلم را بدست آورم.

فریبا
11.نگو:"من همینم که هستم"،تو این گفته را از بچه ها نمی پذیری،من هم از تو نمی پذیرم.

12.وقتی از دست من یا مسئله ای دیگر ناراحت و عصبانی هستی،کنار من بشین و بگو چه چیز تو را ناراحت می کند.احساساتت را پنهان نکن.رنجشهایت را با رفتار غیر عاقلانه تخلیه نکن.بیا و درباره آنها با من حرف بزن،من همدل خوبی برایت خواهم شد.

13.وقتی می خواهم با تو حرف بزنم،دلم می خواهد دست از کاری که مشغولش هستی بکشی و در چشمهایم نگاه کنی تا من بفهمم که واقعا داری به حرفهای من گوش می کنی،وقتی پشتت به من است یا از پشت روزنامه با من حرف می زنی،احساس تنهایی می کنم.حداقل دو بار در روز واقعا به من نگاه کن،درست در چشمم نگاه کن.

14.مهم نیست درباره چه صحبت کنیم،مهم ارتباط است.وقتی ساعتها با کامپیوتر مشغول می شوی یا وقتی در خانه مدام سرگرم تماشای تلویزیون هستی،احساس می کنم عشقمان کمرنگ شده.

15.همیشه وقتی می خواهی دیر به خانه بروی قبلا تلفن کن.به این ترتیب نه او نگرانت می شود و نه از دست تو ناراحت می شود.ضمنا گاهی اوقات در طول روز هم به همسرت تلفن بزن،حالش را بپرس و بگو دلت برایش تنگ شده است،این کار به پایداریزندگی شما بسیار کمک خواهد کرد.

فریبا
6.مردان کل نگرند و زنان جزئی نگر،این خصوصیت را برای برقراری ارتباط در نظر داشته باش.هرگاه در تفاهمتان خللی وارد شد،دنیا را از دریچه همسرت ببین.

17.سعی کن همسرت را نزد خانواده ات خوب جلوه دهی و او را محبوب سازی.رفتار دیگران با همسرت آینه رفتار توست.

18.در مقابلدیگران از من حمایت کن.در خلوت می توانیم راجع به اختلافاتمان حرف بزنیم.

19.توجه داشته باش همسرت چه احساساتی دارد و از او بپرس:"امروز حالت خوب است؟" "روزت را چگونه گذراندی؟" و ......به کارهایی که در عرض روز انجام می دهد توجه و علاقه نشان بده،مثل کتابهایی که می خواند و یا کارهایی که برای خانه انجام می دهد.

20.گاهی برایم یادداشتهای عاشقانه بگذار،این کار وقت زیادی از تو نمی گیرد،ولی برای من یک دنیا می ارزد.

فریبا
21.هرگاه من غذایی درست می کنم،بگذار بفهمم که زحمتم را ارج می نهی.احساس قدردانی حس خوبی را ایجاد می کند.

اگر هم از غذا خوشت نیامد،قیافه نگیر و به رویم نیاور،بدان که خودم زودتر از تو ایراد آن را فهمیده ام.

22.به جای اینکه همسرت را در خیال با "همسر ایده ال" مقایسه کنی،او را تحسین کن و به خاطر آنچه هست،عزیزش بدار.

23.بیش از اندازه توانش به او کاری را واگذار مکن،تا طراوت و لطافت و زیبایی و محفوظ بماند.

24.هدف زنان در صحبت کردن،علاوه بر مخابره و دریافت پیام،رهایی یافتم از ناراحتی،انجام صمیمیت و برآوردن نیازهای عاطفی می باشد.هنر خوب گوش دادن مرد،گرمی کانون خانواده را در پی دارد.

25.قبل از حرف زدن فکر کن،کلمات می تواند تا مغز استخوان را سوراخ کند.

26.برای نشان دادن حبتت گاهی از علایقت بگذر،مطمئن باش که من این ایثار را می فهمم.

27.خانمها دوست دارند همسرشان مثل قلعه ای محکم و در عین حال پر حوصله باشد.

28.اگر همسرت شاغل است و ساعات کمتری در منزل حضور دارد،در کارهای منزل بیشتر به او یاری بده،او در تامین مخارج زندگی به تو کمک می کند تو هم در کارهای خانه به او کمک کن.

29.برای حوادثی که شاید روی ندهد،خودت و مرا آزار نده،ضمنا از کاه کوه نساز.

30.به ظاهرت در مقابل من توجه کن.در عین حال که در منزل لباسهای راحت می پوشی،خوش تیپی ات را حفظ کن.

فریبا
31.در مواقع بخصوصی از من عکس بگیر.

32.مثل روزهای عقد حداقل هفته ای یکبار با من تنها بیرون برو واگر مشغله اجازه نمی دهد،آن را به عنوان درخواست قلبی ات به زبان بیاور،وقتی برای خودمان دوتا وقت می گذاری می فهمم که برای تو خاص هستم.با من چنان رفتار کن که گویی آخرین روزیست که با هم هستیم.

33.از هدیه هایی که برایت خریده ام استفاده کن و کارت تبریکهایی را که بهت داده ام نگه دار.

34.اگر اشتباهی کردم،مدام آن را به من یادآوری نکن.

35.موقعی که از خانه بیرون می روی همسرت را ببوس و با او خداحافظی کن.

36.کارهایکوچکی که برایم انجام می دهی خیلی برایم بیشتر از یک هدیه سخاوتمندانه در یک مناسبت خاص،اهمیت دارد.اصل غافلگیری را به خاطر بسپار،حتی با یک شاخه گل،راه تقرب به دل زن انجام کارهای کوچک اما ادامه دار برای اوست،مهم ارزش مادی آن نیست،مهم استمرار است و این بیانگر عشق پاک توست.

37.جمله"دوستت دارم"عمر مفیدش بسیار کوتاه است،زیاد آن را تکرار کن.

38.دوست دارم جوری رفتار کنی که در تمام مشکلاتم بتوانم روی همفکری و مشورت با تو حساب کنم و آرام بشوم.

39.یکی از مصداقهای احترام به زن،این است که به خانواده اش احترام بگذاری.

40.زن ها گذر زمان را ثبت می کنند و حساب کارها را با دقت نگه می دارند،از جمله حساب دقیق قولهای همسرشان را.خوش قول باش و همسرت را نسبت به خودت دلسرد نکن.

فریبا
06-27-2009, 12:05 AM
41.سالروز ازدواجمان را به یاد داشته باش،من برای رسیدن به سالروز ازدواجمان لحظه شماری می کنم.

42.در زمان عصبانیت تصمیم نگیر،صحبت نکن و ادامه بحث را به زمان دیگری موکول کن.

43.به زنان دیگر توجه نکن.

44.شاه کلید اعتماد به نفس من،نگاه تاییدگر توست.

و در آخریادت باشد

گل بی عیب خداست

Borna66
06-27-2009, 12:15 AM
با سلام.
واقعا به نظر من براي مردان انجام اين كار هاي موثر و مفيد در زندگي خيلي سخت نيست .
فقط به خودمان سخت ميگريم در انجام اين كار ها در زندگي.
به نظر من بايد خيلي ساده و ريلكس اين كارها رو نسبت به طرف مقابل مان انجام دهيم.تا عشق پاك و محبت در زندگي مان هميشه ماندگار و جاويد باشد.

ممنون فريبا خانوم نكته هاي خوبي و اموزنده ي بود براي زندگي اينده مان.
اميدوارم بتوانيم اين موارد مهم را توي زندگي مان رو رعايت كنيم .
روزگار خوش

pnugirl
06-27-2009, 12:29 AM
فریبای عزیز
از نوشته هات ممنونم. خیلی نکات خوبی بود و همشون حقیقت بود
کاشکی مردا می دونستن و می تونستن اینهارو انجام بدن تا زندگی همه شیرین می شد

فریبا
06-27-2009, 12:36 AM
مرسی طه جان و مرسی سارا جان ..
بله مشکل همیشه اینجاست ریشه تمام بدبختی ها جهله ! حالا هر زمانی به به شکل خاصی ...

Borna66
06-27-2009, 09:36 AM
فریبای عزیز

مرسی طه جان و مرسی سارا جان ..
بله مشکل همیشه اینجاست ریشه تمام بدبختی ها جهله ! حالا هر زمانی به به شکل خاصی ...

با سلام
فريبا و سارا خانوم عزيزم.يكم با انصاف باشيد ديگر.
من قبول دارم ريشه ي اين كارها جهل و بي عقلي مردها هست در انجام دادن اين امور ساده براي هرچه بهتر كردن زندگي هست .:281:
اما اين موضوع مطلق تمام نيست و هستند مرداني و با معرفت و مهربان كه انجام اين امور كوتاهي نمي كنند.:281:
به نظر من مرد بايد در كنار همسر خود به جاي ارايه غرور و مردانگي كاذب خود بايد راحت و ريلكس و مهربان و خوشرفتار باشد اما نه بيش از حد !:281:
مرداندگي همش زور و قدرت بازو و غيرت نيست ! مردانگي چيزي است كه بايد باعث رازي شدن طرف مقابل ات حالا از نظر رفتاري و اخلاقي و احساسي و... شود.
و نهايتا بايد دنبال مردان اين گونه گشت و پيدايشان كرد و با انها زندگي واقعي كرد.چون آنها مثل فيروزه خيلي كم و ناياب هستند.شك نكنيد:281:
البته جسارت نباشه من كه مي گويم مردان در اين زمينه ناياب هستند چون به خاطر اينكه خانوم ها در اين زمينه خوشبختانه وجود دارد آن هم به خاطر وجود زاتي يك سري ويژگي هاي و احساسات لطيف و پاك در خودشان مي باشد كه در مردان به اندك وجود دارد.:281:

شرمنده ديگر نظرم رو در اين زمينه دادم.شايد بعضي فكر كنند بنده غرض وار اين نظر رو دادم اما خوب است حقيقا به واقعيات جامعه و خانواده بنگريم و انها رو مطرح كنيم و بنده همش واقعاتي رو گفتم و ديده و خوانده بودم در جاهاي مختلف بيان كرد و با هر گونه گونه مردسالاري و زن زليلي به شدت مخالف هستم.فقط حرفه نهايي بنده اين هست كه روابط زناشويي و زندگي بايد غرور و خودخواهي را كنار گذشت و به جايش محبت و از خود گذشتي و مهرباني دو طرفه را جايگزين كرد.

روزگار خوش

فریبا
06-27-2009, 10:36 AM
با سلام
فريبا و سارا خانوم عزيزم.يكم با انصاف باشيد ديگر.
من قبول دارم ريشه ي اين كارها جهل و بي عقلي مردها هست در انجام دادن اين امور ساده براي هرچه بهتر كردن زندگي هست .:281:
اما اين موضوع مطلق تمام نيست و هستند مرداني و با معرفت و مهربان كه انجام اين امور كوتاهي نمي كنند.:281:
به نظر من مرد بايد در كنار همسر خود به جاي ارايه غرور و مردانگي كاذب خود بايد راحت و ريلكس و مهربان و خوشرفتار باشد اما نه بيش از حد !:281:
مرداندگي همش زور و قدرت بازو و غيرت نيست ! مردانگي چيزي است كه بايد باعث رازي شدن طرف مقابل ات حالا از نظر رفتاري و اخلاقي و احساسي و... شود.
و نهايتا بايد دنبال مردان اين گونه گشت و پيدايشان كرد و با انها زندگي واقعي كرد.چون آنها مثل فيروزه خيلي كم و ناياب هستند.شك نكنيد:281:
البته جسارت نباشه من كه مي گويم مردان در اين زمينه ناياب هستند چون به خاطر اينكه خانوم ها در اين زمينه خوشبختانه وجود دارد آن هم به خاطر وجود زاتي يك سري ويژگي هاي و احساسات لطيف و پاك در خودشان مي باشد كه در مردان به اندك وجود دارد.:281:

شرمنده ديگر نظرم رو در اين زمينه دادم.شايد بعضي فكر كنند بنده غرض وار اين نظر رو دادم اما خوب است حقيقا به واقعيات جامعه و خانواده بنگريم و انها رو مطرح كنيم و بنده همش واقعاتي رو گفتم و ديده و خوانده بودم در جاهاي مختلف بيان كرد و با هر گونه گونه مردسالاري و زن زليلي به شدت مخالف هستم.فقط حرفه نهايي بنده اين هست كه روابط زناشويي بايد غرور و خودخواهي را كنار گذشت و به جايش محبت و از خود گذشتي و مهرباني دو طرفه را جايگزين كرد.

روزگار خوش
سلام . اون جهلی که من گفتم بطور کلی بود و هم زن و هم مرد رو شامل میشد و همچنین همه امور زندگی نه تنها روابط زناشویی .
موفق باشید

azad1362
07-03-2009, 09:26 PM
اموزنده بود

sarfaraz
07-16-2009, 11:13 AM
ای کاش خانم ها هم سعی کنند کمی بیشتر زندگی را بفهمند

ای کاش خانم ها حس طلبکاری شان را کنار بگذارند

در کشور ما راننده ها فقط یک قانون را خوب بلدند و ان هم این که مسیر مسقیم حق مسلم ان هاست - مانند انرژی هسته ای!

ای کاش خانم ها فقط به حقوقشان فکر نمی کردند و کمی وظایفشان را به عنوان مادر و همسر در نظر می گرفتند

همه ی خانم های ایرانی بند بند قوانین و راه های وصول مهریه و نفقه و اجرت المثل و ... را می دانند

و زندان ها پر از مردان بیچاره ای است که زندگی را عاشقانه و صادقانه با هزاران امید و چندین امضا بر قباله ای شروع کردند که امروز حکم اسارتشان است

ولی بگذارید بنده به عنوان دانشجوی حقوق بگویم مردان از نظر شرع و قانون اختیاراتی دارند که اگر می خواستند مانند خانم ها عمل کنند هیچ زندگی پا بر جا نمی ماند

خواهش می کنم در این زمینه باب نکاح شرح لمعه دمشقیه - یکی از اصلی ترین و معتبر ترین اسناد فقه امامیه - را ملاحظه بفرمایید.

باور کنید پشت این چهره ی سخت مردان قلبی مهربان و جویای محبت قرار دارد

Fahime.M
07-16-2009, 11:36 AM
شما تا حدودی درست می فرمایید...
چراخطابتون به همه است ...همه اینطور نیستن !

sarfaraz
07-16-2009, 11:50 AM
حق با شماست

شاید این مسایل عمومیت نداشته باشد ولی متاسفانه گستردگی زیادی دارد

من بیش از همه در این میان دلم به حال بچه ها می سوزد

زن و مرد اگاهانه وارد زندگی می شوند ولی بچه ها هیچ مسوولیتی در قبال اشتباهات آن ها ندارند

مرد و زن را شاید بتوان مستحق هر عذابی دانست ولی چرا بچه ها ؟

بچه هایی که قربانی خودخواهی های مردان و زنانی می شوند که هیچ حس مسوولانه و انسانی در وجودشان نیست

من فرزند 4 ساله ای دارم , عاشقانه هم را دوست داریم ولی مدتی است که از دیدار و یا حتی یک تماس تلفنی با او محرومم ...

اشتباه نکنید! اینها را یک مرد می نویسد!

من و پسرم وقتی با حیله ما را از هم جدا کردند دقایقی در آغوش هم گریستیم

من حتی حاضر به مراجعه به دادگاه هم نشدم و نیستم چون در این حد هم توان و تمایل صدمه زدن به کسی را ندارم

Fahime.M
07-16-2009, 01:01 PM
حق با شماست

شاید این مسایل عمومیت نداشته باشد ولی متاسفانه گستردگی زیادی دارد

من بیش از همه در این میان دلم به حال بچه ها می سوزد

زن و مرد اگاهانه وارد زندگی می شوند ولی بچه ها هیچ مسوولیتی در قبال اشتباهات آن ها ندارند

مرد و زن را شاید بتوان مستحق هر عذابی دانست ولی چرا بچه ها ؟

بچه هایی که قربانی خودخواهی های مردان و زنانی می شوند که هیچ حس مسوولانه و انسانی در وجودشان نیست

من فرزند 4 ساله ای دارم , عاشقانه هم را دوست داریم ولی مدتی است که از دیدار و یا حتی یک تماس تلفنی با او محرومم ...

اشتباه نکنید! اینها را یک مرد می نویسد!

من و پسرم وقتی با حیله ما را از هم جدا کردند دقایقی در آغوش هم گریستیم

من حتی حاضر به مراجعه به دادگاه هم نشدم و نیستم چون در این حد هم توان و تمایل صدمه زدن به کسی را ندارم

جز اظهار تاسف چیزی ندارم که بگم..
امیدورام روزی شما و پسرتون بتونید در کنار هم زندگی کنید...
بیچاره بچه ها...!

ep3ms
07-16-2009, 03:18 PM
ای کاش ازدواجهای ما از حالت سنتی خارج می شد وقتی کسی را نمیشناسی و فقط یک ساعت می نشینی تا ببینی تفاهم داری یا نه و آن وقت طرفین نقش خوبی بازی می کنند بعد از ازدواج می بینی که بزرگترین اشتباه زندگیت را مرتکب شدی و چاره نداری. نمی دونم چی بگم شما دلشکسته ای و امیدوارم هر چه زودتر پسرتون را ببینید من خودم هم یک پسر دارم و می دونم دوری از بچه چقدر سخته براتون دعا می کنم البته من مرد نیستم ولی مطمئنا شما مرد مهربونی هستید. موفق باشید.

sarfaraz
07-16-2009, 11:25 PM
ممنون از لطف و توجهتان

البته ازدواج مثل هر نهاد اجتماعی دیگری در سیر تاریخ دچار تحولاتی می شود

بحث تقابل سنت و مدرنیته و ...

که فکر نمی کنم در حوصله این بحث بگنجد

شاید کم کم در این مورد مطالبی را اگر دوستان علاقه داشتند با هم بحث کنیم

به هر حال برای همه ارزوی موفقیت در زندگی می کنم

بچه ها را رعایت کنیم

LOLOAMAN
07-20-2009, 03:37 AM
سلام من چند تا از کتابهایش را خوانده ام خیلی جالب است
تاختی میریم تاختی برمیگردیم ...

LOLOAMAN
07-20-2009, 03:43 AM
سلام جوابم به نوشته عزیز نسرین بود ولی اشتباهی اومده اینجا
ولی خواهران محترمه با خواندن داستانهای عزیز نسرین می توانند از مردان اطلاعات جالب تری بدست آورند و ایشون از نویسندگان کشور ترکیه می باشند که طنز نویسند
مثل گل آقا خدابیامرز
آبجی ها گل هر مرد موفقی به پشتوانه زنی موفق و سالم می باشد
از دامن زن مرد به معراج میرود
مردان خیمه یا علم چادر زندگی اند که بدون آن آن خیمه یا چادر سرپا نمی ایستد
تاختی میریم تاختی برمیگردیم ...

sarfaraz
07-20-2009, 10:23 AM
فکر کنم منظورتون " عزیز نسین " باشه!

donya88
08-16-2009, 12:28 PM
به نظر من تمام چيزهايي را كه گفتيد درست بود :226: وچه زن چه مرد بايد نكات را رعايت كنن اما متا سفانه بعد از گذشتن مدتي از ازدواج خصوصا با بچه دار شدن هر دو طرف همه چي يادشون ميره البته اين براي همه درست نيست اما اكثرا به اين صورت هستند
خيلي خوب مي شد كه تا اخر ادم همه چي يادش بمونه . البته اقايون در اين موضوع پيش تازترند و فراموش كار تر :258:

فرناز
08-16-2009, 02:18 PM
همه تا حدودی حق دارن
اما من بیشتر از همه با طه جان موافقم!:110:
انجام این کارا سخت نیست فقط هر دو طرف باید غرورشونو کنار بذارن تا بتونن از احساساتشون استفاده کنن.
از فریبای عزیزم به خاطر مطلب زیباش تشکر می کنم کاملا درست و کامل گفتی.
به امید روزی که همه ما دوست داشتنی شویم و این مفهوم از حالت 1 رویا خارج شود!

Borna66
08-16-2009, 02:53 PM
ممنون فرناز خانوم گل.لطف داريد.
بايد از فريبا خانوم تشكر كرد به خاطر اين مطلب قشنگشون.
وجودشون در باشگاه يك نعمت هست.انشاااله بزودي برميگردند
روزگار خوش

فرناز
08-17-2009, 08:25 AM
:172:
انشاا...

هفت
12-12-2009, 01:24 AM
فریبای عزیز
سلام < سعی کنید اینقدر بد بین نباشید > بدون دادگاه و قاضی میبریدو میدوزید ! همه مردا اینطوریا" واقعا ؟! هر جا خوب باشه بدم هست پس مردام خوب دارن > نه! زنهام بد دارن> نه !