PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا باید در فیس بوک عضو شویم؟

Borna66
06-24-2009, 07:19 PM
بعد از خواندن هر مقاله ای درباره فیس بوک می بینم که تعدادی آمدن کامنت گذاشتن که حالا چرا باید در فیس بوک عضو شد. حتی بعد از یادداشت فیس بوک چیست خانم آناهیتا دانشور همچنان شاهد کامنتهایی از این دست هستیم. برای همین در این مقاله سعی می کنم یک یادداشت بنویسم که هدف از عضویت در فیس بوک را روشن کند. این مقاله به صورت سوال به سوال است بنابراین اگر جواب یک سوال را می دانید می توانید به سوال بعدی بروید

چرا باید در اینترنت فعالیت کنیم؟
شما برای چی در جامعه فعالیت می کنید؟ به غیر از کارهای فیزیکی می توانید به همان دلیل در اینترنت فعالیت کنید. مثلا برای آموزش. حالا این اینترنت چه مزیتی دارد؟ آن این است که شما فارغ از مرد یا زن بودن یا فارغ از نژاد و لهجه و محل سکونت و … فقط با اطلاعاتتان و مطالبتان ارزش گذاری می شوید. ملکه انگلیس هم بیاید نمی تواند مثلا با شمای it نویس در زمینه اینترنت بحث کند. در ضمن اینترنت بعد مکان را به کل از بین می برد. برای همین من می توانم با یک مهندس ایرانی در کانادا هم مباحثه کنم و چیزهای جالبی یاد بگیرم.
چرا باید در شبکه های اجتماعی اینترنت فعالیت کنیم؟
شبکه های اجتماعی به این ارتباط را برای ما راحت و هدفمند می کنند. مثلا شما از کجا می خواستید id فلان پروفسور را پیدا کنید تا با ایشان چت کنید؟ الان فقط کافی است که نام کاربری پروفسور مربوطه را در یک شبکه اجتماعی پیدا کنید تا راحت بتوانید از طریق ابزارآلات آن شبکه به فعالیت با ایشان بپردازید.
چرا باید در فیس بوک فعالیت کنیم؟
دلیلش این است که فیس بوک از همه این شبکه ها امکاناتش بیشتر است. هر روز هم سیستمهای جدیدی از طریق یک سری ابزار که به آنان اپلیکیشن گفته می شود به این سرویس اضافه می شود. از همه مهمتر این که جامعه کاربری فارسی به این سرویس روی خوش نشان داده است. برای همین شما می توانید به راحتی کیس خودتان را در فیس بوک پیدا کنید.
از همه مهمتر الان فیس بوک به یک مد تبدیل شده و اگر شما از این مد پیروی نکنید و در این شبکه عضو نباشید می شوید بی کلاس. و گرنه اگر شبکه عالی دیگری پیدا کردید. همونم خوب است :)
پی نوشت: اگر شبکه خوبی می شناسید که بهتر از فیس بوک است معرفی کنید تا در مورد آن بحث کنیم. ما سروپا گوشیم!