PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایستگاه تلنگر

Borna66
06-20-2009, 10:40 PM
تا حالا دقت کردین بعضی موقع ها یه حرف یا یه جمله چقدر آدمو به فکر فرو می بره...!!
پیرو مطلب خوبی که یکی از بچه های خوش ذوق مجله مون تو یکی دو شماره قبل نوشته بود با عنوان «در همه جا انسان ها با هم برابرند......اما در بعضی جاها بعضی ها برابرترند» گفتیم یه صفحه داشته باشیم که توی اون برای چند لحظه کوتاه هم که شده به چند تا جمله فکر کنیم؛ هر چند کوتاه...!!
اسمش رو هم هر چی دوست دارین بذارین؛ ایستگاه تلنگر،ایستگاه تعمق،لحظه درنگ،یا هرچی که دوست داشتین مهم نیست..
«هیچ کس جز خود ما،مسـؤل شکست ها و موفقیت های ما نیست!!»(بودا)
لااقل خودمون عیب و مشکلات خودمونو می دونیم...!!از کی خوش ام نمی آید...!؟
1- از کسی که همیشه تو نقل خاطرات کودکی اش، خودشو زیرک ترین هم بازی بقيه بچه ها جا می زنه..!!
2-از مردی که خیال میکنه، زن ها رو خیلی خوب می شناسه..!!
3-از زنی که فکر می کنه، از همه کارهای شوهرش با خبره و اون صادق ترین همسر دنیاست..!!
4-از مادری که خیال می کنه، فرزند 3 تا 11 ساله اش مثل پیکاسو تو نقاشی نابغه است!!
5-از پدر و مادری که «هوشی جون=آی کیو» بزرگ کردن..!!
6-از ادم چاقی که معتقده، آب خوردن اونو چاق کرده..!!
7-از خانومی که به بیست کیلو وزن اضافه اش اعتنایی نمی کنه، ولی میره و دماغش رو عمل می کنه..!!
8-از مردی که با مو های کنار سرش،می خواد سر طاسش رو به زحمت بپوشونه..!!
9-از جوونی که لنگ ظهر با چماق بیدارش میکنن؛ بعد میگه "چرا بزرگ تر ها به ما اعتماد نمی کنن "، و کار پیدا نمی شه..!!
10-ازآدمی که می شینه کنارت؛ فیلم 2 ساعته ای رو که 10 دقیقه پیش تو سینما تماشا کرده، 3 ساعت برات تعریف می کنه..!!
11-از کسی که از هنر سر در نمی آره، و شاعر و هنرمند رو مترادف با منحرف،و گاهی دیوونه و خل میدونه..!!
12-از کسی که وقتی حادثه رخ داد و کار از کار گذشت می یاد و راه حل های علمی و فاضلانه پیشنهاد میکنه..!!
13-از جوونی که تک چرخ زدن با موتور و کشیدن سیگار رو، مرز رسیدن به بلوغ می دونه..!!
14-از کسی که یک سری از حرف های تابلو و بدیهی رو زایده ی ذهن خلاق و آنی خودش می دونه..!!
15-از کسی که کار های هنری دیگران رو به نام خودش بسط میده و همه جا جارمی زنه..!!
16- از فارسی زبونایی، که هر چی حرف دست و پا شکسته لاتین رو به زور می خوان لابلای حرفاشون بکار ببرن..!!
17-از خانوم هایی که حاضر میشن تو 20 متر راه رفتن 60 بار بیفتن؛ ولی کفش پاشنه بلند شونو عوض نکنن..!!
18-از آقایونی که فکر میکنن خانوم ها پرحرفن؛ بعد می شینن 6 ساعت با هم کارشناسی از سیاست، فوتبال و اقتصاد میکنن!! تو این بین ممکنه یکی دو تا بازیکن تیم ملی رو هم خط بزنن، یا یکی دو تا وزیر رو هم عزل کنن.!!!؟؟
19-از کسی که پارا گراف های مورد علاقه خودشو از تو کتاب در میاره،و اونا رو می خونه وباقی کتاب رو به گند می کشه و به اون بد و بیراه میگه..!!! (بخشی از جمله بر گرفته از جمله ای از نیچه)
20-از کسی که واژه های «دهاتی» و«عمله= به نظر من معناش کارگر زحمتکش» رو به جای فحش به کار می بره..!!
21-از زحمتکشی که از صبح تا شب واسه یه لقمه نون داره جون میکنه،اونوقت وقتی که تیم فوتبال مورد علاقه اش می بره؛ اون خودشو خوش بخت به حساب می آره..؟!!
22- از دوستانی که به جای«سلام» من را به خانواده شان برسانند؛ « بزرگی» من را می رسانند..؟؟!!
23-از کسی که فرق بین طنز و جدی رو نمی دونه، میشینه تو جمع جک تعریف می کنه!
24-از پدر و مادری که انتظار دارن همه به شیرین کاری های بی مزه، بچه شون بخندن...!!
25-از بزرگتر هایی که فکر می کنن خواننده فقط شجریان و افتخاری!! و چیز هایی رو که جوون 20 ساله شون گوش میده مزخرفه و اون نمی فهمه..!!
26-از خانوم هایی که فکر میکنن اگه بشینن 4 ساعت با همسایه شون از این و اون بگن؛ غیبت بحساب نمی یاد ؟؟ و غيبت یه چیز دیگه است..!!؟
27-از آقایونی که جذبه و جنم شون تو محل و بیرون زبون زد همه است؛ بعد دم در جوراباشونو در میارن و هر شب با دسته گل میان تو خونه..!!!!؟؟؟
28-از نویسنده ای که قبل از نوشتن داستان؛ نام داستانش رو می نویسه..!!
29- از کسی که حداكثر 2 کتاب داستان و یک کتاب شعر خونده، داره سعی میکنه نویسنده و شاعر بشه..!!
30-از خانوم هایی که وقتی یه رازی رو بهشون میگن،فقط سعی میکنن اونو به هفت،هشت نفر مثل خودشون بگن،اون بنده خدا ها هم به هفت هشت نفر دیگه، بعد ببین چی میشه..؟!!
31-و از همه بیشتر می دونین من از کی خوش ام نمی یاد؛ از آدمها یی که فقط حرف می زنن،و قادر به عمل کردن حرف های خودشون هم نیستند؛اونا بزرگترین عیب رو دارن چون از عیب خودشون آگاه نیستند!!
خوب فکر کنم بسه دیگه! این نظر من بود هر کسی میتونه فکر کنه که از کی خوشش نمی یاد؟! شاید یه وقت دیدین دارین کسی می شین که خودتون از اون خوشتون نمی یاد! کلام آخر :«آنچه که هستی هدیه خداوند به توست،و آنچه که می شوی هدیه تو به خداوند».
راستی تا یادم نرفته یه چیزی رو بگم فکر کنم این صفحه جدید این دفعه یه خورده طولانی شد؛ اگه یه وقت تو شماره های بعدی تو این صفحه یک تک جمله بیشتر نبود زیاد تعجب نکنین!! چون واسه تلنگر تو زندگی گاهی یک جمله پر معنا هم می تونه کافی باشه!! تا بعد.....!!

tania
04-01-2010, 05:35 PM
فکر میکنم باید اسم این تایپیک رو گذاشت از چه کسایی بدم میاد.
یادم هست سرکلاس عکاسی بچه ها باید عکساشونو نشون میدادند یکی از پسرا یه عکس بی سروته ونامفهوم ومزخرفی را بزرگ کرده بود وبا افتخارنشان میداد(بخشی ازگردن شتر و قسمتی ازدست یک کودک که روی آن قرارداشت) وقتی از او درمورد این عکس توضیح خواستم با قیافه حق به جانب گفت یعنی تو نمی دونی این چیه ؟این یک تصویر معناییه وهرکس بنا به درک خود باید اونو بفهمه گفتم اگه ممکنه شما توضیح بدید گفت این که مفهومش کاملا واضح و روشنه این یعنی رنج وسختی آدما !!! گفتم ولی این همچین مفهومی را نمی تونه به درستی القا کنه درحالیکه باد در سوراخهای دماغش انداخته بود گفت فهمیدن این عکس درک و هوش بالایی می خواد که هرکسی نداره.
منظورم ازاین خاطره این بود که از آدمهایی که هیچی بارشان نیست و یک مشت مزخرف سرهم میکنند تا خودشان را باهوش تر ومتمایز تراز دیگران نشان دهند خیلی متنفرم. اگر هم درمورد مزخرفاتشان توضیح بخواهی چون هیچ سواد و درک و اطلاعاتی در این زمینه ندارند به بهانه اینکه درک شما پایین است از توضیح دادن طفره میروند.یا حتی برعکس اینقدر چرت وپرت میگن که آدم واقعاً به عقلشون شک میکنه ولی خودشون بهش میگن روشنفکری.
متاسفانه در سرکلاس دانشگاه هم اگر توجه کنید همیشه این پسرها هستند یک سری مسائل بدیهی و مستند را می خواهند بقول خود به چالش بکشند. درحالیکه نمی دانند با اینکار نه تنها جلب توجه وتشویق اطرافیان را به همراه ندارد بلکه باعث زیر سوال رفتن میزان درک وفهم او درمورد این مسا ئل بین بقیه دانشجویان میشود. خوب چون من قصد بی احترامی به کسی را ندارم این را می گذارم فقط بخاطر روحیه مبارزه طلبی پسران.!!!
از دیگر کسانی که متنفرم کسانی است که درمقابل بحثهای منطقی چون جوابی ندارند به ناچار برای اینکه بقول خود کم نیاورند به طرف مقابل فحاشی می کنندکه با عرض معذرت آقا پسرها دراین زمینه هم مقام نخست را کسب کرده اند چون حال وحوصله جرو بحث را ندارند یه طوری میخواهند بحث را خیلی زود وبه نفع خود پایان دهند.درحالیکه نمیدانند که این نه تنها نشان دهنده کم آوردن اوست بلکه بی شخصیتی فرد راهم رسانده و در مقابل اطرافیان او را کوچک میکند.

moo2010
04-01-2010, 09:33 PM
سلام
پدرم یه روزی سیلی بهم زد اون موقع کوچیک بودم و خیلی ناراحت شدم (شاید بشه گفت از پدرم بخاطر این کار بدم اومد ) . اما اگه پدرم سیلی بزنه خوشم میاد .:101:
به نظر شما برای چی ؟؟؟؟؟

tania
04-02-2010, 02:04 PM
اصولاً من از ضرب وشتم بدم میاد حالا به هر دلیل که باشه. چه برسه به زدن یه بچه که اینو نمی شه ندیده گرفت وبخشید.

moo2010
04-02-2010, 05:19 PM
اصولاً من از ضرب وشتم بدم میاد حالا به هر دلیل که باشه. چه برسه به زدن یه بچه که اینو نمی شه ندیده گرفت وبخشید.

زدن بی جا درست نیست . اگه روزی هم شد که باید زد ، باید به فکر طرف مقابل بود نه خالی کردن عقده ، چون زدن نوعی تنبیه و تنبه است .
منظور من این بود :
وقتی من کوچیک بودم نی دونستم چه کار اشتباهی کردم و درک کمتری داشتم ولی الان اگه کار اشتباهی کنم و از طرف پدرم تنبیه بشم می دونم که بخاطر صلاح من هست نه چیزه دیگه .

مطلب رو طولانی نمی کنم ،
تفکرات و عقاید و احساسات ما در نوع دوست داشتنمون تاثیر داره . پس اگه طرز فکر ما تغییر کنه نوع دوست داشتن ما هم تغییر می کنه . این در رفتار و عمل کرد ما هم منعکس می شه .

من بسیجی هم دوست دارم ریش بگذار . من با مد روز می گردم دوست دارم موهام فشن کنم .
من انسانی راست گو و صادق هستم ، دوست دارم طرف مقابلم بهم دروغ نده . من آدمی زیرک هستم و از افرادی که دیگران رو دست می ندازن و به چالش می کشن خوشم میاد .

شباهت و تفاوت میان ما انسان ها زیاده و طبیعیه
هنر اینه که با این همه تفاوت رابطه برقرار کرد .

tania
04-06-2010, 03:49 PM
اتفاقاً منهم از بحث ومناظره خوشم میاد اما اینکه شخصیت دیگران دست انداختن برام خوشایند نیست.غیراز این مورد با سایر مواردی که اشاره کردید موافقم.

alamatesoall
11-24-2010, 09:31 PM
از آدمای دروغگو بدم میاد و متنفرم بیییییییییییییییییییییییی ییی نهایت
از آدمایی که عیبای خودشونو تو رفتار بقیه می بینن و تازه انتقاد هم میکنن بدم میاد
از آدمایی که خیلی خودشونو تحویل میگیرن در صورتی که هیچی نیستن بدم میاد
از آدمایی که خودشونو دست کم میگیرن و فقط نداشته هاشون میبینن بدم میاد
حالم از آدمایی که هنوز خودشونو پیدا نکردن بهم میخوره
بازم بگم یا همینا کافیه