PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به جای حاشیه‌سازی، منطقی باشیم/ خادم دخالتی در امر داوری ندارد

sunyboy
02-15-2015, 08:00 PM
به گزارش خبرنگار مهر، کمیته داوران فدراسیون کشتی به عنوان یکی از کمیته‌های مهم فدراسیون همواره با مسایل و حواشی مختلفی همراه بوده که محمدابراهیم امامی رئیس کمیته داوران  این فدراسیون در گفتگو با خبرنگار مهر، به بسیاری از سوالات و ابهامات دنیای داوری کشتی پاسخ داد که متن این گفتگو را در زیر می‌خوانید:
* خبرگزاری مهر: چرا از میان 40 داور بین‌المللیف فقط شما و اردوان صاحب به‌عنوان داور المپیکی انتخاب‌شدند؟
- محمدابراهیم امامی: در خصوص این سؤال باید گفت مگر ما خود را کاندیدا کرده بودیم؟ کسانی که به این مباحث دامن می‌زنند، شاید بی‌اطلاع از نحوه آزمون‌های فدراسیون جهانی کشتی باشند. بیش از 15 نفر از داوران در آزمون‌های داوری، جدول نویسی، زبان انگلیسی شرکت کردند که از میان آن‌ها فدراسیون جهانی من و صاحب را انتخاب کرده است. دیگران هم رفتند و در مسابقات و تورنمنت‌های مختلف ازجمله مسابقات بزرگسالان جهان و جام جهانی قضاوت کردند، اما درنهایت انتخاب نهایی را اتحادیه جهانی کشتی می‌کند.
بهتر است به‌جای حاشیه‌سازی، انتقادهای بی‌جا و تهمت‌های بی‌اساس همه به رشد جایگاه داوری ایران در دنیا کمک کنند. بیش از 50 سال سن دارم و 27 سال است که داور بین‌المللی هستم و 15 سال قبل بالاترین درجه داوری دنیا را گرفتم. در بیش از 50 تورنمنت بین‌المللی ازجمله رقابت‌های جهانی قضاوت کردم، حالا بااین‌همه سابقه حق من نیست المپیکی شوم؟ ای‌کاش عده‌ای از داوران که جوان هستند؛ کمی تأمل داشته باشند و از حاشیه‌ها دوری کنند.
* گفته می‌شود رسول خادم چیدمان داوران در مسابقات مختلف را تعیین می‌کند، آیا این موضوع واقعیت دارد؟
- ادعای عجیبی است، به‌هیچ‌عنوان این مساله صحت ندارد و یک ادعای کاملاً واهی است. رسول خادم به‌هیچ‌عنوان برای مسابقه‌ای حتی یک داور را تعیین نکرده است. خادم تنها بر عملکرد کمیته‌های مختلف فدراسیون نظارت دارد که این بخشی از وظایف رئیس فدراسیون کشتی قلمداد می‌شود. برای انتخاب داوران یک فرایندی مشخص‌شده و برای انتخاب داوران در مسابقات نظام نامه‌ای جامع طراحی‌شده است.
http://pnu-club.com/imported/2015/02/453.jpg
* معیار این کمیته برای چیدمان داوران در مسابقات کشوری و انتخابی تیم ملی چیست؟
- تمامی فرایند چیدمان تیم داوری برای مسابقات مختلف بر اساس درجه داوری، شماره دفترچه، سطح مسابقات و نوبت تعریف‌شده، چراکه این معیار به عدالت نزدیک‌تر است.
* نحوه گزینش داوران برای شرکت در کلاس استاژ بین‌المللی بر چه اساسی است؟
- امسال از داوران آزمون گرفتیم و از استان‌های مختلف عده‌ای آمدند، شرکت کردند و 50 نفر قبول شدند که ما همه آن‌ها را اعزام کردیم. ازاین‌پس نیز برای اعزام داوران بر اساس این فرایند عمل می‌کنیم.
* با توجه به نرخ تورم، آیا برای افزایش حقوق داوران هم کاری صورت گرفته است؟
- افزایش دستمزد داوران را در دستور کارداریم که به‌زودی تصویب می‌شود و قصد داریم برنامه افزایش دستمزدها را حتی در نظامنامه تعریف کنیم.
*بسیاری از داوران از فدراسیون‌های قبلی طلبکار هستند و دستمزد خود را دریافت نکردند، تکلیف این داوران چیست؟
- در حال حاضر با مساعدت فدراسیون کشتی، تمامی دستمزدها در پایان همان مسابقات پرداخت می‌شود. در خصوص پرداخت معوقات نیز رسول آقای خادم گفته اگر وزارت ورزش به فدراسیون کمک کند و فدراسیون ازنظر مالی شرایط بهتری پیدا کند، تمامی بدهی‌ها پرداخت خواهد شد و جای هیچ نگرانی نیست.
* درآمدهای حاصل از برگزاری کلاس‌های داوری کجا می‌رود، آیا بهتر نیست از محل این درآمدها بدهی‌های قبلی را پرداخت شود؟
- با تصمیم فدراسیون، چون هیات‌های کشتی ازنظر مالی با مشکل مواجه هستند، درآمد تمام کلاس‌های داوری در سطح کشور به‌حساب هیات‌های کشتی میزبان واریز می‌شود و در این خصوص مبلغی به‌حساب کمیته داوران واریز نمی‌شود.

http://pnu-club.com/imported/2015/02/30.gif