PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کممممممممممممک !!!

فریبا
12-23-2008, 03:58 PM
سلام دوستان . خوبید ؟
خیلی بده که آدم 3 شنبه ظهر متوجه بشه که واسه 5 شنبه باید 10 تا برنامه تحویل بده تا 6 نمره بگیره ...
خلاصه اینکه 2 تاش رو بلد نیستم آخه خانه از پایبست ویران است .. ماتریس بلد نیستم .. :270:
لطف میکنید کد این 2 تا برنامه رو به پاسکال واسم بذارین ..
1- برنامه ای که ماتریس 5 *5 بالا مثلثی چاپ کند و
2- برنامه ای که ماتریس 5*5 که عناصر قطر فرعی آن 1 باشد !!!!!!

memol
12-24-2008, 12:37 PM
سلام
من برنامه رو نوشتم ولی وقتی می خواهم به اینجا منتقلش کنم به هم می ریزه.راهنمای نوشتنشو بهت می گم اگه بازم مشکل داشتی برات mail می کنم
برای معرفی ماتریس ها بایدیه آرایه تعریف کنی که دو بعدی باشه و هر بعد 5 عضوی.

1. ماتریس بالا مثلثی به ماتریسی میگن که آرایه های زیر قطر اصلیش صفر باشه و بقیه آرایه هارو اینجا یک در نظر می گیرم.
برای مثال یه ماتریس بالا مثلثی سه در سه رو می نویسم: 1 1 1
1 1 0
1 0 0
در نتیجه بعد از دستور دریافت ورودی می تونی با if. . . else در صورتی که i>j بود آرایه [i,j] رو برابر صفر و در غیر لینصورت بقیه آرایه ها رو برابر یک قرار بده.

2. بعد از معرفی ماتریس می تونی با برنامه case آرایه های زیر رو برابر یک قرار بدی
[1.5]a [2.4] a [3.3] a [4.2] a [5.1] a

فریبا
12-24-2008, 01:00 PM
سلام دوست عزیز .مرسی بابت راهنمایی .اما اینکه گفتی کد ها به هم میریزه
کدها رو باید داخل علامت # که بالای صفحه پیشرفته ارسال پاسخ هست، قرار بدید
موفق باشی .

آتنا1390
04-16-2011, 04:21 PM
ميخواهم برنامه ايي بنويسم كه

اظلاعات مربوط به نام -نام خانوادگي-تاريخ تولد- سن- نام پدر- شماره تلفن- كد پستي- و آدرس پستي از كاربر بگيرد و داخل lable نمايش بدهد و يك دكمه داشته باشد بنام resetكه تماما فيلد ها پاك شود؟