PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرورش گوجه فرنگی در خانه

saeidking
03-05-2014, 12:06 AM
http://pnu-club.com/imported/2014/03/303.jpg

اگر بذر گوجه فرنگی داشته باشیم, مقداری خاک باغچه یا گلدان را شیار میدیم و بذر را میریزیم و به اندازه دوبرابر حجم بذر روش خاک میپاشیم و هر روز با آبپاش بهش آب میدیم تا بذرها جابجا نشن عده ای بذر را در عمق بیشتری میکارن که این دو عیب داره یکی امکان خفگی بذر وجود داره و یکی دیرتر بیرون میاد .

بعد از اینکه بذرها جوانه زدن صبر می کنیم که قد اونا به ۵ تا ۱۰ سانت برسه به این جوانه های بلند شده نشاء گفته میشه بعد اونها را با ریشه به آرامی از خاک در میاریم و هر نشاء را در یک گلدان میکاریم اگر بخواهیم اونها را تو باغچه بکاریم فاصله هر نشاء تقریبا ۳۰ سانت بهتره باشه .

من اینجا نشاء گوجه فرنگی دارم که میخوام بکارشون تو گلدان خودم تو هر گلدان سه نشاء کاشتم ولی بهتره یکی باشه اینقدر زیاد بودن که ۶ تا گلدان براشون کم بود .

بهتره خاک ما کمی سبک باشه که آبیاری به خوبی انجام بشه من از کوکو پیت استفاده کردم میتونیم مخلوطی از کوکو پیت و خاک باغچه را استفاده کنیم .

این گیاه احتیاج داره که خاکش همیشه مرطوب باشه خیس منظورم نیستا مرطوب .

یک نکته دیگه در مورد گوجه فرنگی اینکه خوشش نمیاد غروب به بعد بهش آب داده بشه پس در طول روز آبیاری را انجام بدین تو فصل های گرم سال به آب بیشتری نیاز داره .

من هر ۱۵ روز یک بار بهشون کود مایع میدم .

منبع: ایده های زیبا