PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از کجا شروع کنیم؟(مقدمات یادگیری طراحی صفحات وب)

vafa-holy
09-30-2013, 03:39 PM
سلام به همه دوستای خوبم
من به تازگی با این سایت آشنا شدم و خیلی خوشحالم از این آشنایی
خسته نباشید میگم به مدیرای این سایت
حالا دیگه با خیال راحت میتونم سوالاتم رو بپرسم.
یه سوال مهم :42:
من میخوام طراحی سایت یاد بگیرم و اینکه اطلاعاتم در این زمینه کمه از کجا باید شروع کنم و چطوری؟راهنمایی کامل می خوام ازتون.تشکر

Borna66
09-30-2013, 07:47 PM
با سلام
خوش امدی دوست گرامی و
بدین صورت عمل کنی بهتر هست
میشه گفت که دقیقا چه ترتیبی داره. ممکنه من بگم جاوا اسکریپت و جی کوئری مقدم بر php هست، اما حرفم لزوما صحیح نیست چرا که برای کار با ای‌جکس (که بخشی از آن است) دانستن یک زبان پویا لازم است.

لذا هر کسی یه نظر داره و به نظر بنده:

اول html بعد css
بعد جاوا اسکریپت و بعد جی کوئری (جاوا اسکریپت حداقل دو برابر جی کوئری وقت می‌خواد)
بعد هم یک زبان داینامیک مثل php
sql که یه زبان مستقل برای کار با بانکه و میشه ازش در هر زبانی که قابلیت ارتباط داره، استفاده کرد. لذا یادگیریش ربطی به بالایی‌ها نداره اما لازمه که نکات امنیتی sql رو با توجه به زبان داینامیکتون یاد بگیرید. مثلا اگر php کار می‌کنید، لازمه یاد بگیرید که با کدهای مخربی که کاربر برای درج یا جستجو در بانک وارد کرده، چطور برخورد کنید و ...
1. بهره اول از همه زبان html رو یاد بگیری تا بتونی قالب سایتتو طراحی کنی
2. حالا بهتره برای تمییز کردن و راحت کردن کارت css رو یاد بگیری
3. حالا خیلی خوبه که یه کمکی javascript یاد بگیری
4. توی این مرحله 2 تا کار باید بکنی که بهتره از php شروع کنی
اول زبان php and mysqldatabase رو یاد بگیر تا بتونی برای سایتت موتو بسازی ( مثل صفحه ی لاگین . ارسال مطلب ...)
دوم (البته این کار جلوه ی سایتتو خیلی قشنگ میکنه ولی میتونی انجامش ندی) یاد گرفتن jquery که البته به نظرم خیلی کاره قشنگه هستش از نظر افکت هاش

موفق باشید
روزگار خوش