PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پایان قرارداد صد ساله ترکمنچای!!!

alamatesoall
08-05-2013, 12:41 PM
http://up.pnu-club.com/images/vjylslmaz131ty784y5m.jpg

√ آیا میدانید قرارداد ترکمنچای یک قرارداد صد ساله است ؟

و هم اکنون به پایان رسیده است و باید ایروان و نخجوان به ایران باز گردانده شود ؟

√ آیا میدانید ارمنستان هم اکنون باید جزوه مرز های ایران باشد ؟

√ آیا میدانید هفده شهر قفقاز باید دوباره به خاک های ایران باز گردد؟

شهر ساز
08-05-2013, 01:54 PM
یعنی الان چی میشه؟

nerisious
08-05-2013, 02:57 PM
بهمون پسش میدن؟؟؟؟!!!!!

javad jan
08-05-2013, 03:02 PM
من فکر میکنم قانون سازمان ملل اینگونه باشه که اگه خود اون کشورها ، یا شهرهای مستقل شده
بخان برگردن به حالت قبل از قرارداد میتونن ، وگرنه هیچ قانونی به زور نمیتونه اونا رو مجبور به برگشتن بکنه

حالا خودمونیم ، اونا مگه دیوونن بیان دوباره جزء ایران الان بشن و با بدبختی زندگی کنن
پس بیخیال این قضیه بشید و هیچ فکرشم نکنید که الان اگه آزاد بود مطمئن باشید تا الان همه ی ایران ازش جدا شده بود متاسفانه

شهر ساز
08-05-2013, 03:57 PM
من فکر میکنم قانون سازمان ملل اینگونه باشه که اگه خود اون کشورها ، یا شهرهای مستقل شده
بخان برگردن به حالت قبل از قرارداد میتونن ، وگرنه هیچ قانونی به زور نمیتونه اونا رو مجبور به برگشتن بکنه

حالا خودمونیم ، اونا مگه دیوونن بیان دوباره جزء ایران الان بشن و با بدبختی زندگی کنن
پس بیخیال این قضیه بشید و هیچ فکرشم نکنید که الان اگه آزاد بود مطمئن باشید تا الان همه ی ایران ازش جدا شده بود متاسفانه

اصلا هم اینطوری نست مردم اذربایجان خودشون تمایل دارن که رفراندوم برگزار بشه تا تایید کنند که تمایل دارن جز خاک ایران باشن اما اونا دولت مردا شون اینقدر پر رو هستن که میگن تبریز مال ماست پس بدید:36:
درسته وضع اقتصادی مملکت مون زیاد خوب نیست اما اسم ایرانی ایران به خیلی از ادم ها شرافت میده این و من نمیگم تو یه مجله که مال اذربایجان دیدم کلا روی صحبتم با حرف های داداش جواد بود

javad jan
08-05-2013, 04:03 PM
اصلا هم اینطوری نست مردم اذربایجان خودشون تمایل دارن که رفراندوم برگزار بشه تا تایید کنند که تمایل دارن جز خاک ایران باشن اما اونا دولت مردا شون اینقدر پر رو هستن که میگن تبریز مال مات پس بدید:36:
درسته وضع اقتصادی مملکت مون زیاد خوب نیست اما اسم ایرانی ایران به خیلی از ادم ها ظرافت میده این و من نمیگم تو یه مجله که مال اذربایجان دیدم کلا روی صحبتم با حرف های داداش جواد بود

از نقل قولت معلومه که روی صحبتت با کیه آبجی خانوم
من افتخار میکنم ایرانیم و به تاریخم میبالم
اما الان چی؟؟
الان جایگاهمون تو جهان و افکار مردم جهان چی هست؟
خانوم مهندس خراب کردیم
خراب شدیم متاسفانه
وضع مملکتمون زیاد خوب نیست؟؟
بهتره بگی خیلی خوب نیست
آبجی مهندس گلم
باور کن از هر 100 نفرشون ، به زور 5 تاشون بگن دوست دارن بیان جزء ایران
این مطالبم برای تحریک افکار ایرانیا نوشته میشه
اما امیدوارم ایران و ایرانی روزی به اقتدار نمیگم 1000 سال پیشش
به 200 سال پیش ( یعنی دقیقا قبل از این قاجار نامرد و عوضی ) برگردیم

احسان...
08-05-2013, 04:13 PM
به نظر منم باید از خداشون باشه بیان جزء ایران بشن ولی اینکار هم میتونه خوب باشه هم بد
هم پیامد مثبت داره هم منفی
به نظر من اینکار عملی نیست اونم تو جهانی که همه سر جنگ دارن با ما

ولی هر چی که هست و هر اتفاقی میخاد بیوفته نتیجش سربلندی و اقتدار بیش از پیش ایران زمین باشه

شهر ساز
08-05-2013, 04:14 PM
من خوشحالم از اینکه ایرانیم و در عصر حاضر هستم زیر سلطه زور نیستم رهبران کشورم با همه کاستی هایی که دارن جیره خور امریکا نیستن
کشورم اگه تحریمه اگه وضع اقتصادی بیداد میکنه اینقدر مردونه وایسادیم که تحریم ها رو دور بزنیم تو تولید دارو تو صنعت تو علم و دانش یک خط درمیون جزو کشور های اول دنیا باشیم
افتخار میکنم الان زن ارج و قرب داره تو جامعه زن همراه مرد جامعه شو میسازه
مهم نیست دشمن هامون چی فکر میکنند مهم اینکه ادم های روشن فکر و دنیا دیده ما رو شناختن همیشه اکثریت دلیل بهترین بود نیست چون اکثر جامعه های جهانی ما رو تروریست میخونند ایا ما تروریستیم یا تکفیری های سوری تروریست هست/؟ با این اوصاف دیدگاه جهان در مقابل تکفیری های سوری جیه؟
یادم نیست جمله دقیق امام خمینی رو اما روی سخن شون این بود که هرجا دیدید که دشمنان عصبانی شدن و سعی در تخریب شما داشتن بدونید راه درست اومدید چون اینقدر برخلاف میل دشمنان تون عمل کردید که اون ه رو به انجام این کارها واداشتید
برعکس اینکه شما فکر میکنی همه افکار علیه ایرانی و ایرانی ها خرابه خیلی ها همچین فکری نمیکنند ایران و ایرانی کشوری ازاد و مردمی ازاد میدونند که زیر بار زور و سلطه نمیرن
ما خیلی مشکلات تو کشور مون داریم گرونی . فقر.فحشا... اما بالاخره درستش مکنیم
کشور چین که الان میبینی بعد جنگ جهانی چنان به فلاکتی افتاد که هیچ کسی فکرش نمیکرد روزی بشه ابر قدرت اقتصاد جهان چرا ؟؟ چون مردم و دولتش پشت به پشت هم کشور شون ساختن ایمان داشتن به اینده مردم یکسال با کمترین حقوق برای کشور شون کار کردن تا رسیدن اینجایی که الان هستن

javad jan
08-05-2013, 04:15 PM
به نظر منم باید از خداشون باشه بیان جزء ایران بشن ولی اینکار هم میتونه خوب باشه هم بد
هم پیامد مثبت داره هم منفی
به نظر من اینکار عملی نیست اونم تو جهانی که همه سر جنگ دارن با ما

ولی هر چی که هست و هر اتفاقی میخاد بیوفته نتیجش سربلندی و اقتدار بیش از پیش ایران زمین باشه

الهی آمییییییییییییین :79:

javad jan
08-05-2013, 04:17 PM
من خوشحالم از اینکه ایرانیم و در عصر حاضر هستم زیر سلطه زور نیستم رهبران کشورم با همه کاستی هایی که دارن جیره خور امریکا نیستن
کشورم اگه تحریمه اگه وضع اقتصادی بیداد میکنه اینقدر مردونه وایسادیم که تحریم ها رو دور بزنیم تو تولید دارو تو صنعت تو علم و دانش یک خط درمیون جزو کشور های اول دنیا باشیم
افتخار میکنم الان زن ارج و قرب داره تو جامعه زن همراه مرد جامعه شو میسازه
مهم نیست دشمن هامون چی فکر میکنند مهم اینکه ادم های روشن فکر و دنیا دیده ما رو شناختن همیشه اکثریت دلیل بهترین بود نیست چون اکثر جامعه های جهانی ما رو تروریست میخونند ایا ما تروریستیم یا تکفیری های سوری تروریست هست/؟ با این اوصاف دیدگاه جهان در مقابل تکفیری های سوری جیه؟
یادم نیست جمله دقیق امام خمینی رو اما روی سخن شون این بود که هرجا دیدید که دشمنان عصبانی شدن و سعی در تخریب شما داشتن بدونید راه درست اومدید چون اینقدر برخلاف میل دشمنان تون عمل کردید که اون ه رو به انجام این کارها واداشتید
برعکس اینکه شما فکر میکنی همه افکار علیه ایرانی و ایرانی ها خرابه خیلی ها همچین فکری نمیکنند ایران و ایرانی کشوری ازاد و مردمی ازاد میدونند که زیر بار زور و سلطه نمیرن
ما خیلی مشکلات تو کشور مون داریم گرونی . فقر.فحشا... اما بالاخره درستش مکنیم
کشور چین که الان میبینی بعد جنگ جهانی چنان به فلاکتی افتاد که هیچ کسی فکرش نمیکرد روزی بشه ابر قدرت اقتصاد جهان چرا ؟؟ چون مردم و دولتش پشت به پشت هم کشور شون ساختن ایمان داشتن به اینده مردم یکسال با کمترین حقوق برای کشور شون کار کردن تا رسیدن اینجایی که الان هستن

تکبیییییییییییییییییییییی ییییییییییر

شهر ساز
08-05-2013, 04:36 PM
یکی تسبیح من و بهم برسونه :240:
و من الله توفیق:39:

fr.chemi3t
08-05-2013, 05:45 PM
یکی تسبیح من و بهم برسونه :240:

و من الله توفیق

حالا این قرار دادو سال چندم خوندیم؟

javad jan
08-05-2013, 05:52 PM
حالا این قرار دادو سال چندم خوندیم؟

هیچی کلا مسئله ی مهمی نیست آبجی
شما ماستتو بخور:55:

fr.chemi3t
08-05-2013, 05:58 PM
هیچی کلا مسئله ی مهمی نیست آبجی
شما ماستتو بخور

روزه ام:240:

گفتم اگه کمک میخواید کمک کنم :170:

javad jan
08-05-2013, 06:06 PM
روزه ام:240:

گفتم اگه کمک میخواید کمک کنم :170:

قبول باشه
الان قهری؟؟
شوخی کردم آبجی
والا من کمک نمیخام
برو بچ ارمنستان واسه پیوستن به ایران کمک میخان:55:

fr.chemi3t
08-05-2013, 06:08 PM
قبول باشه
الان قهری؟؟
شوخی کردم آبجی
والا من کمک نمیخام
برو بچ ارمنستان واسه پیوستن به ایران کمک میخان

مگه مهمه اصلا ...!!:240:

خب برید کمک

javad jan
08-05-2013, 06:11 PM
مگه مهمه اصلا ...!!:240:

خب برید کمک

همین دیگه
اصلا مهم نیست

shima_glk
08-05-2013, 08:58 PM
http://up.pnu-club.com/images/vjylslmaz131ty784y5m.jpg

√ آیا میدانید قرارداد ترکمنچای یک قرارداد صد ساله است ؟

و هم اکنون به پایان رسیده است و باید ایروان و نخجوان به ایران باز گردانده شود ؟

√ آیا میدانید ارمنستان هم اکنون باید جزوه مرز های ایران باشد ؟

√ آیا میدانید هفده شهر قفقاز باید دوباره به خاک های ایران باز گردد؟

با سلام و احترام به همه نظرات، باید یه نکته ای رو خدمتتون عرض کنم، چون این مساله برام جالب بود با سرچی که کردم و مطالبی که خواندم قضیه از این قراره که در متن عهدنامه ترکمنچای اصلاً اشاره ای به تاریخ اتمام این عهدنامه و مدت اعتبار آن نشده است بنابراین صحت این مطلب که مدت این قرارداد 100 سال بوده و به پایان رسیده باید اثبات شود.

عهدنامه ترکمنچای قراردادی است که در ۱ اسفند ۱۲۰۶ (۲۱ فوریه ۱۸۲۸) پس از پایان جنگ ایران و روسیه در قفقاز جنوبی و آذربایجان، بین روسیه و ایران امضا شد. برای امضای این پیمان از سوی فتحعلی شاه پادشاه ایران میرزاعبدالحسن‌خان و آصف‌الدوله و از سوی روسیه تزاری ایوان پاسکویج حضور داشتند.

طی این قرارداد قلمروهای باقی مانده ایران از معاهده گلستان در قفقاز شامل خانات ایروان و نخجوان به روسیه واگذار شد. ایران حق کشتی‌رانی در دریای خزر را از دست داد و ملزم به پرداخت ۱۰ کرور تومان به روسیه شد. بر طبق این قرارداد روسیه قول داد از پادشاهی ولیعهد وقت عباس‌میرزا حمایت کند.

مفاد این عهدنامه

واگذاری خانات ایروان و نخجوان به دولت روسیه و تخلیه تالش و مغان از سپاه ایران.
پرداخت ده کرور تومان (پنج میلیون تومان) به طور اقساط از طرف ایران به روسیه به عنوان غرامت جنگی.
اجازه عبور و مرور آزاد به کشتی‌های تجاری روسی در دریای مازندران
رضایت به انعقاد یک عهدنامه تجاری بین ایران و روسیه و حق اعزام کنسول و نمایندگان تجاری به هر منطقه از مناطق ایران که روس‌ها لازم بدانند.
حمایت روسیه از ولیعهدی عباس میرزا و کوشش در به سلطنت رساندن وی پس از مرگ شاه.
استرداد اسرای طرفین.
اعطای حق قضاوت کنسولی به اتباع روسیه.

علاوه بر امضای معاهده ترکمانچای زیر فشار روس‌ها یک عهد نامه تجاری نیز با آنان به امضا رسید که تمام بازار ایران را بدون هیچ مانعی در اختیار روس‌ها قرار می‌داد.

برای مطالعه بیشتر لینک روبرو را مطالعه کنید (متن کامل عهدنامه ترکمنچای (http://projbank.ir/%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DB%8C/653-torkamanchaie.html))

شهر ساز
08-05-2013, 11:19 PM
با سلام و احترام به همه نظرات، باید یه نکته ای رو خدمتتون عرض کنم، چون این مساله برام جالب بود با سرچی که کردم و مطالبی که خواندم قضیه از این قراره که در متن عهدنامه ترکمنچای اصلاً اشاره ای به تاریخ اتمام این عهدنامه و مدت اعتبار آن نشده است بنابراین صحت این مطلب که مدت این قرارداد 100 سال بوده و به پایان رسیده باید اثبات شود.

عهدنامه ترکمنچای قراردادی است که در ۱ اسفند ۱۲۰۶ (۲۱ فوریه ۱۸۲۸) پس از پایان جنگ ایران و روسیه در قفقاز جنوبی و آذربایجان، بین روسیه و ایران امضا شد. برای امضای این پیمان از سوی فتحعلی شاه پادشاه ایران میرزاعبدالحسن‌خان و آصف‌الدوله و از سوی روسیه تزاری ایوان پاسکویج حضور داشتند.

طی این قرارداد قلمروهای باقی مانده ایران از معاهده گلستان در قفقاز شامل خانات ایروان و نخجوان به روسیه واگذار شد. ایران حق کشتی‌رانی در دریای خزر را از دست داد و ملزم به پرداخت ۱۰ کرور تومان به روسیه شد. بر طبق این قرارداد روسیه قول داد از پادشاهی ولیعهد وقت عباس‌میرزا حمایت کند.

مفاد این عهدنامه

واگذاری خانات ایروان و نخجوان به دولت روسیه و تخلیه تالش و مغان از سپاه ایران.
پرداخت ده کرور تومان (پنج میلیون تومان) به طور اقساط از طرف ایران به روسیه به عنوان غرامت جنگی.
اجازه عبور و مرور آزاد به کشتی‌های تجاری روسی در دریای مازندران
رضایت به انعقاد یک عهدنامه تجاری بین ایران و روسیه و حق اعزام کنسول و نمایندگان تجاری به هر منطقه از مناطق ایران که روس‌ها لازم بدانند.
حمایت روسیه از ولیعهدی عباس میرزا و کوشش در به سلطنت رساندن وی پس از مرگ شاه.
استرداد اسرای طرفین.
اعطای حق قضاوت کنسولی به اتباع روسیه.

علاوه بر امضای معاهده ترکمانچای زیر فشار روس‌ها یک عهد نامه تجاری نیز با آنان به امضا رسید که تمام بازار ایران را بدون هیچ مانعی در اختیار روس‌ها قرار می‌داد.

برای مطالعه بیشتر لینک روبرو را مطالعه کنید (متن کامل عهدنامه ترکمنچای (http://www.pnu-club.com/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fprojbank.ir%2F%25D 8%25AA%25D8%25A7%25D8%25B1%25DB%258C%25D8%25AE%25D B%258C%2F653-torkamanchaie.html))

ممنون از مطلب تون خانم شیما اما تو مجلس هم این موضوع چند وقت پیش سر اذربایجان مطرح شد

Borna66
08-07-2013, 12:22 AM
حالا ارمنستان هم بد نیستند جز ایران باشند و ماهم مستفیض شویم ازشون:39: به این میگن مدیریت جهانی:59:
و اینقدر سالانه توریست های ایرانی زیادی به ارمنستان نروند و در خود ایران خوشگرانی کنند :170:

روزگار خوش

*مائده*
08-07-2013, 11:02 AM

دست خود اون کشورا نیست که بخوان برگردن یا نه:169:
ایران باید تائید کنه و بخواد!!

javad jan
08-07-2013, 12:39 PM
دست خود اون کشورا نیست که بخوان برگردن یا نه:169:
ایران باید تائید کنه و بخواد!!

نه من فکر نمیکنم حق با تو باشه آبجی خوبم ( البته با عرض هزاران معذرت):281:

*مائده*
08-08-2013, 10:17 AM
نه من فکر نمیکنم حق با تو باشه آبجی خوبم ( البته با عرض هزاران معذرت):281:

خواهش میکنم داداشی
معذرت واسه چی؟؟!!
نظرتو گفتی دیگه عزیز آبجی
آخه میدونی چون قرارداد بین ایران و روسیه بوده بعد از اینکه مدت قرارداد به پایان برسه چون اون قسمتها مال ایران بوده و ازش جدا شده پس ایران حق تصمیمگیری داره که به خاکش برگردن یا نه دیگه:169: