ورود

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوگندنامه مهندسی صنایع

javad jan
04-17-2013, 09:27 PM
من با آگاهي کامل از نقش و تاثير مهندسي در سازندگي و توسعه جهان، رفاه و آسايش انسان و حفظ جهان هستي از آلودگيهاي زيست‌محيطي، اينک که به عنوان يک مهندس خدمت خود را آغاز مي‌کنم به پروردگار آفريننده جهان و انسان سوگند ياد مي‌کنم:

· همواره در تمام زندگي شغلي، حرفه‌اي و اجتماعي خود بدين سوگند وفادار بمانم.

· به انسان به عنوان شگفت‌انگيزترين پديده آفرينش بينديشم و به هيچ کاري که به انسان و انسانيت آسيب رساند، مبادرت نورزم.

· سرمايه‌هاي هستي چون ماده، انرژي محيط زيست و نيروي کار را سرمايه‌هاي تمام بشر بدانم و در حفظ، استفاده درست و بهسازي آنها اهتمام ورزم.

· دانش و دانش مهندسي را ميراث گذشتگان و سرمايه آيندگان بدانم و کوشش کنم تا دانش خود را بروز نگه دارم و در حد توان به گنجينه دانش بشري بيافزايم.

· ايران زادگاه من است که در آن زاده و پرورده شده‌ام، کوشش کنم که دِين خود را به سرزمينم، مردمانم، نياکانم و آيندگان ادا نمايم.

· دانشگاه، زادگاه علمي و فني من است و در حد توان به دانشگاه و به آنان که پس از من در اين مکان مقدس بالنده مي‌شوند، خدمت کنم.

· در تمام کوششهاي مهندسي خود از آخرين يافته‌هاي علمي و فني من است و در حد توان به دانشگاه و به آنان که پس از من در اين مکان مقدس بالنده مي‌شوند، خدمت کنم.

· در تمام کوششهاي مهندسي خود از آخرين يافته‌هاي علمي و فني آگاه شوم و آنها را با ابتکار، خلاقيت و نوآوري در طراحي، برنامه‌ريزي و اجرا به کار بندم.

· کوشش کنم در کار و جامعه خود محيطي از دوستي، صداقت، صفاي خدمت و يگانگي به سوي هدفهاي برنامه‌اي و انساني ايجاد کنم و ارزش انساني خود را نيز در آن بپرورم.

· تقسيم کار گروهي و سازماني و قانون را مظاهر اصلي تمدن بدانم، به قانون احترام بگذارم، کار گروهي را تشويق کنم و حق همگان را در سازندگي و ايجاد به رسميت بشناسم.

· از تکبر و نخوت دوري جويم و غرورم را با سپاسگزاري، فروتني آگاهانه، سلامت اخلاقي، انتقادپذيري و اهتمام شغلي همراه سازم.