ورود

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : «جیم کری» در دفاع از کودکان مقابل قلدرهای هفت‌تیرکش ایستاد

javad jan
04-08-2013, 05:17 PM
http://pnu-club.com/imported/2013/04/1039.jpg
جیم کری بازیگر مشهور فیلم‌های کمدی، در یک هفته اخیر به شدت با مساله خشونت در آمریکا درگیر شده است.

جیم کری برای روشن کردن همه آنچه به توفانی علیه او منجر شد در نشریه هافینگتون پست مطلبی منتشر کرد و در آن تاکید کرد گرچه کانادایی است، اما شهروند آمریکا است و نمی‌خواهد ببیند که بار دیگر در این کشور کودکان دیگری قربانی خشونت شوند. ماجرا از آنجا شروع شد که این کمدین کهنه‌کار حدود 10 روز پیش ویدیویی منتشر کرد که در آن NRA و رییس فقیدش چارلتون هستون بازیگر سرشناس سینمای آمریکا را برای اعتیاد به اسلحه دست می‌انداخت. این ویدیو شامل یک موسیقی محلی هم بود که کری آن را "دست سرد مرده" نامیده و اشاره‌ای به نقل قول مشهور هستون درباره دفاع از حق شلیک کردن او بود.

هستون که سال 2008 درگذشت بازیگر مشهور آمریکایی است که برای فیلم "بن هور" اسکار سال 1959 شد. او برای فعالیت‌های سیاسی‌اش مشهور است و به عنوان یکی از نمایندگان صنعت اسلحه سازی آمریکا همواره از داشتن حق اسلحه دفاع کرده بود. بلافاصله در پی انتشار این ویدیو جیم کری با شماتت فاکس نیوز و دیگر وابستگان به این شبکه خبری روبه رو شد و هالیوود ریپورتر در گزارشی اعلام کرد که گرگ گاتفیلد مجری این شبکه کری را "رقت انگیزترین چهره روی زمین" خوانده و گفته است: امیدوارم کار حرفه‌ای او بمیرد.

در پاسخ به او جیم کری بیانیه‌ای منتشر کرد و در آن نوشت: از وقتی ویدیوی "دست سرد مرده"‌ام را منتشر کردم، شاهد یاوه‌سرایی، جار و جنجال، دندان‌های تیز برهنه و تهمت‌های فاکس نیوز به خودم بوده‌ام که به دلیل موضع گیری من علیه مجله‌ها و تفنگ به دستان مقدس آن‌ها بوده است.

این نبرد دو سویه به مدت یک هفته ادامه یافت و کری تلاش کرد تا با انتشار یک مطلب در نشریه هافینگتون پست با تاکید بر این که حق دارد تا بخواهد مردم در جامعه‌ای با آرامش زندگی کنند، نظراتش را مطرح کند و نقطه پایانی بر این مناقشات بگذارد.

او نوشت: این وقایع ناگوار به نوعی دعوت کننده ما برای متمدن‌تر شدن هم هستند و این که به ما یادآور شوند تا با اعتیادهای‌مان و عادت به زندگی با خشونت مبارزه کنیم. او افزود: من خیلی به آینده اهمیت می‌دهم و نگران آن هستم و این را وظیفه خودم می‌دانم تا هر کاری که از دستم بر می‌آید انجام دهم تا این جا به جایی بهتر تبدیل شود.

کری در مطلب خود ادامه داد: به قلدرهایی که سعی کردند تا در این چند روز من را به حاشیه برانند و با گفتن این که خفه شو، تو فقط یک بازیگری - در حالیکه خودشان به این افتخار می‌کنند که رییس جمهور برجسته‌شان رونالد ریگان یک بازیگر بود- من را ساکت کنند، می‌گویم همین است! فکر می‌کنید با من چه کار می‌توانید بکنید؟ من حاضرم همه پول، شهرت، اعتبار و میراثم را بدهم تا یک بار دیگر ماجرایی مثل کلمباین، ویرجینیانا، آرورا و مدرسه ابتدایی سندی هوک تکرار نشود. من از شما می‌پرسم آدم بودن چه اشکالی دارد؟

او گفت این اراذل و اوباش به صرف این که اسلحه در دست دارند نمی‌توانند برای دیگران تعیین تکلیف کنند. وی در انتهای مطلبش از مردم خواسته است هوشیار باشند چون همیشه بچه‌های دیگران نیستد که در برابر شلیک گلوله قرار می‌گیرند.