PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نابغه تغذیه ایران

javad jan
03-02-2013, 05:38 PM
http://91.98.46.102:8088/Personel/3748_0.jpg
خلاصه : سيد علي كشاورز در سال 1331 در شهر اردستان به دنيا آمد دوره ابتدايي و متوسطه را در زادگاهش و شهرهاي اطراف گذراند. سپس ليسانس رشته علوم زيستي از دانشگاه تبريز با رتبه اول كسب كرد و با بورس تحصيلي مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري را در كشور فرانسه دانشگاه نانسي به اتمام رساند .
گروه : علوم پزشكي
رشته : تغذيه
گرايش : سم شناسي مواد غذايي و تغذيه باليني

javad jan
03-02-2013, 05:40 PM
والدين و انساب : پدر و مادر سيد علي كشاورز از سادات از خانواده مير حسيني طباطبائي،ساكن روستاي محمد آباد دهنو و هردو در قيد حياتند. چون فاميل اغلب روستائيان را كشاورز داده اند به والد وي نيز اين نام خانوادگي داده شده است.

javad jan
03-02-2013, 05:42 PM
خاطرات کودکي : سيد علي كشاورز براي اين دوران خاطرات جالبي دارد از آن جمله : دوران كودكي من از سن پنج سالگي با كار كشاورزي كنار پدر و قالي بافي در كنار مادرم شروع شد آنقدر در كاركردن جدي بودم كه در سن ده سالگي در كار كشاورزي مانند يك فرد بالغ كار ميكردم اما عاشق تحصيل نيز بودم. براي تحصيل با پاي پياده به روستاهاي مجاور ميرفتم چون منطقه زندگيمان كويري بود گاهي در راه طوفان شن در ميگرفت و گاه پيش آمده بود كه در يكي از روستاهاي مسير شب را در منازل روستايي سپري ميكردم و روز بعد به مدرسه ميرفتم در يكي از اين شبها بعد از ترك شهر زواره فاصله بيست كيلومتري روستايمان طوفان سختي در گرفت به طوريكه مسير را گم كردم و بعد از چند ساعت آوارگي بعد از طوفان، به يكي از روستائيان رسيدم و مرا به همراه خود به ده برد. در اين فاصله در روستا اعلام شده بود كه يكي از دانش آموزان مفقود شده كه يكي از بستگانم كه تنها ماشين جيب داشت براي آگاهي از سرنوشت من از شهر زواره به روستا آمد. همواره موفقيت در تحصيل در كنار كار و تلاش بزرگترين دست آورد من بوده است.

javad jan
03-02-2013, 05:44 PM
اوضاع اجتماعي و شرايط زندگي : اوضاع و شرايط زندگي سيد علي كشاورز به گفته خود ايشان و مانند تمام روستاييان از مشكلات خاص روستا و كار وتلاش براي امرار معاش و شرايط سخت تحصيل همراه بوده است.
تحصيلات رسمي و حرفه اي : دوره ابتدايي در روستاهاي مهين آباد و نيرو آباد
كسب مدرك ديپلم در شهر قم
مدرك كارشناسي علوم زيستي از دانشگاه تبريز
مدرك فوق ليسانس و دكتراي تغذيه ازا دانشگاه نانسي فرانسه

javad jan
03-02-2013, 05:49 PM
خاطرات و وقايع تحصيل : سيد علي كشاورز در شرايطي كه بعد از ديپلم به كار در يكي از ازمايشگاها يك كارخانه در كرج مشغول و مشمول سربازي هم شده بود با توصيه يكي از اساتيد شيمي دانشگاه تهران در آن كارخانه با توجه به 12 ساعت كار ، در كنكور شركت كرده و پذيرفته شد و نيز با رتبه ممتاز و دريافت بورس تحصيل راهي فرانسه گشت اين اتفاقات از وقايع آن دوران از خاطرات مهم به ديدگاه وي است.
فعاليتهاي ضمن تحصيل : اين دوران نيز سيد علي كشاورز مانند دوران كودكي با كاركردن در جاهاي مختلف سپري كرد ه است.

javad jan
03-02-2013, 05:49 PM
استادان و مربيان : سيد علي كشاورز معلم شش كلاس ابتدايي خود را كاملا در موفقيتش موثر ميداند: «وقتي از او يك كلمه را سه بار سوال كردم گفت : تو موفق ميشوي چون جسارت پرسيدن را داري» وي از دبير شيمي دبيرستان قم نيز به نيكي ياد ميكند و از استادان دانشگاه تبريز دكتر خديمي و مرحوم دكتر نيشابوري را ياد ميكند.
هم دوره اي ها و همکاران : آقايان دكتر جزايري ، دكتر سياسي از همكاران سيد علي كشاورز هستند كه در زمينه هاي مختلف كاري و زندگي از راهنمائيهاي ايشان به گفته خود ايشان بهره مند شده است.
همسر و فرزندان : همسر سيد علي كشاورز معلم و يك پسر (سوم راهنمايي) و يك دختر (چهارم ابتدايي) فرزندان ايشان هستند .

javad jan
03-02-2013, 05:52 PM
وقايع ميانسالي : انتخاب ترجمه يك دوره از كتابهاي به زبان فرانسه به فارسي به عنوان كتاب سال در وزارت بهداشت و همچنين در دانشگاه تهران در سال 1357 از وقايع اين دوران سيد علي كشاورز به شمار مي‌آيد.
مشاغل و سمتهاي مورد تصدي : رئيس مركز آموزش و تحقيقات بهداشتي كرمان وابسته دانشكده بهداشت دانشگاه علو پزشكي تهران
معاونت آموزشي دانشكده بهداشت دانشگاه علوم پزشكي تهران
دبير هيأت ممتحنه و ارزشيابي رشتۀ تغذيه در وزارت بهداشت
مدير كل دفتر ارزيابي آموزش دانشگاه علوم پزشكي تهران
مدير گروه تغذيه و بيهوشي دانشگاه علوم پزشكي دانشگاه تهران از مسئوليت هاي سيد علي كشاورز بوده است.

javad jan
03-02-2013, 05:54 PM
فعاليتهاي آموزشي : 27 سال تدريس در دانشگاههاي تهران، علوم پزشكي تهران، كرمان،‌اهواز، زاهدان و تعدادي از واحدهاي دانشگاه آزاد از فعاليتهاي اموزشي سيد علي كشاورز به شمار مي آيند.
ساير فعاليتها و برنامه هاي روزمره : همكاري با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي مخصوصا معاونت آموزشي، دبيرخانه علوم پايه بهداشت و تخصصي، كميته ارزيابي مدارك خارجه و معاونت سياسي وزارت بهداشت و همكاري با مركز مطالعات وزارت علوم و فنون و رسانه هاي عمومي صدا و سيما و نشريات و نير اداره مطب مشاوره تغذيه از فعاليتهاي ديگر وي است.
شاگردان : از شاگردان سيد علي كشاورز جان محمد ملك زاده دانشجوي دكتراي تغذيه را ميتوان نام برد كه در مدح استاد مطلبي هم نگاشته است.

javad jan
03-02-2013, 05:54 PM
آرا و گرايشهاي خاص : سيد علي كشاورز در خصوص اوضاع زندگي خود و شرايط امروزه اينچنين ميگويد: فرزندان خوب دارم چون خودم سخت كوشا بودم وقتي آنها را با خودم مقايسه ميكنم (شايد يكي از بزرگترين اشتباه زندگيم اين باشد ) آزرده خاطر ميشوم كه چرا آنها بازي گوش هستند شرايط زمانه و امكانات متفاوت است شايد شاغل بودن والدين و نداشتن توجه و وقت كافي به كودكان يكي از مشكلات عمده زندگي ما باشد. بدون ترديد بيشترين قصور در زندگي من مربوط به نداشتن توجه و دقت و حوصله كافي براي فرزندان است. اميدوارم اين قصور موجب نشود مشكلات ناگواري براي آنها پيش آيد.
جوائز و نشانها : 1- دريافت جايزه كتاب سال جمهوري اسلامي ايران از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي براي ترجمه كتاب "تغذيه و بهداشت عمومي از ديدگاه اپيدمولوژي و سياستهاي پيشگيري"(دوره چهادرهم)
2- كتاب برگزيده دانشگاه تهران سال 1375
3- نفر اول مقالات فارسي جشنواره ابن سينا دانشگاه علوم پزشكي تهران
چگونگي عرضه آثار : دكتر كشاورز علاوه بر فعاليت تحقيقاتي در زمينه هايي از جمله تغييرات روي، آنزيمهاي وابسته در مصدومين شيميايي جنگ تحميلي، تغييرات ويتامين ث در مصدومين (شيميايي) جنگ تحميلي، بررسي وضعيت روي، مس و كروم در بيماران (ديابتي، قلبي و عروقي، سرطانها و pku)، مقاله هايي به زبانهاي فارسي و فرانسه و انگليسي در مجلات داخلي و بين المللي در زمينۀ تغذيه منتشر كرده است.

javad jan
03-02-2013, 05:55 PM
آثار :
1 ترجمه كتاب تغذيه و بهداشت عمومي از ديدگاه اپيدمولوژي و سياستهاي پيشگيري
ويژگي اثر : دو جلد،اين كتاب در دوره چهاردهم كتاب سال جمهوري اسلامي ايران ،از طرف وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامي معرفي و برگزيده شده است. آشنايي با كتاب:«تغذيه و بهداشت عمومي از ديدگاه اپيدمولوژي و سياستهاي پيشگيري» تغذيه و بهداشت عمومي از ديدگاه اپيدمولوژي و سياستهاي پيشگيري، سرژهرسبرگ، هنري دوپن، ترجم? دكتر سيدعلي كشاورز، تهران: انتشارات دانشگاه تهران، 1373 (توزيع 1374)، 2ج. كتاب حاضر، تغذيه را از ديدگاه بهداشت عمومي مورد مطالعه قرار مي دهد و دربار? روشهاي اپيدمولوژيك براي پيشگيري از سوء تغذيه در سطح جامعه گفتگو مي كند. مترجم با بهره گيري از تجارب فراوان خود در كارهاي صحرايي، اپيدمولوژيك تغذيه و بهداشت، توانسته است با مهارت و آگاهي كامل در انجام ترجم? مطلوب و رساي اين كتاب توفيق يابد و اثر ارزشمندي را به جامع? بهداشتي كشور ارائه كند. ويژگي كتاب جامعيت آن است كه ضمن بررسي علل ايجاد و چگونگي بيماريها، در انتهاي هرفصل به يك نتيجه گيري جامع منتهي مي شود و براي پيشگيري پيشنهادهايي ارائه مي گردد. در ترجم? كتاب سعي مترجم آن بوده است كه براي واژه ها و اصطلاحات علمي تا حد ممكن از معادلهاي فارسي معمول در محافل علمي و دانشگاهي كشور استفاده كند
2 تغذيه بهداشت عمومي
ويژگي اثر : تاليف، دو جلد
3 تغذيه و رژيم غذايي زن باردار
ويژگي اثر : تاليف
4 تغذيه و رژيم غذايي ورزشكاران
ويژگي اثر : تاليف