PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هنگ ناگهانی لپتاپ با وجود سرد بودن آن و بدون اجرای برنامه سنگین

seventh
01-21-2013, 01:03 PM
سلام
بنده بیش از دو سال هست که لپتاپ خریدم. از حدود 4 ماه پیش مشکلی پیش آمده. موقعی که دارم با لپتاپ کار میکنم یک لحظه میبینم که هنگ کرد. در حالی که فن لپ تاپ بهتر از قبل داره کار میکنه. این اتفاق حتی در مواقعی که هیچ برنامه ای باز نیست و سی پی یو هم در حد معمولی هست اتفاق میفته. منم مجبور میشم 6 ثانیه دکمه پاور رو نگه دارم تا فورس ماژور! خاموش بشه و دوباره روشن کنم. اساتید اگر تجربه ای یا اطلاعی در این زمینه دارند کمک کنند. مدل لپتاپم dell vostro 1015

سپاسگزارم
یا علی

sunyboy
01-21-2013, 01:26 PM
1- با یک انتی ویروس چک کنید شاید ویروسی شده باشه

2- ویندوز رو در حالت سیف مد اجرا کنید برای اینکه بتوانید به حالت سیف مد برین وقتی روشن میکنید کلید اف8 را فشار دهید تا منویی ظاهر شود و گزینه سیف مد رو انتخاب کنید تا در حالت سیف مد ویندوز بالا بیاد اگر در این حالت هم این مشکل پیش اومد بهترین راه عوض کردن ویندوز و نصب مجدد ویندوز است!

seventh
01-22-2013, 10:49 PM
1- با یک انتی ویروس چک کنید شاید ویروسی شده باشه

2- ویندوز رو در حالت سیف مد اجرا کنید برای اینکه بتوانید به حالت سیف مد برین وقتی روشن میکنید کلید اف8 را فشار دهید تا منویی ظاهر شود و گزینه سیف مد رو انتخاب کنید تا در حالت سیف مد ویندوز بالا بیاد اگر در این حالت هم این مشکل پیش اومد بهترین راه عوض کردن ویندوز و نصب مجدد ویندوز است!

آقا ممنون که جواب دادید
ویندوز رو که عوض کردم بازم همون مشکل پیش آمده؛ در ضمن نمیشه گفت کی هنگ میکنه؛ میبینید توی یک روزی 3 بار هنگ کرده اما از فرداش پنج شش روز چیزی نشده. در مورد ویروس هم مطمئنم ویروس نداره. باید یه مشکل دیگری داشته باشه که نمیدونم اون مشکل چیه.

saeidking
01-23-2013, 12:28 AM
این اشکال بیشتر نرم افزاری هست.توی نسخه های 32 بیتی روی سیستم های 64 بیتی بیشتر این حالت پیش میاد.اگه ویندوزت اصل نیست به نظر من ویندوز رو عوض کنی بهتره.اگر هم اصله ریکاوری کن

sunyboy
01-23-2013, 11:52 AM
آقا ممنون که جواب دادید
ویندوز رو که عوض کردم بازم همون مشکل پیش آمده؛ در ضمن نمیشه گفت کی هنگ میکنه؛ میبینید توی یک روزی 3 بار هنگ کرده اما از فرداش پنج شش روز چیزی نشده. در مورد ویروس هم مطمئنم ویروس نداره. باید یه مشکل دیگری داشته باشه که نمیدونم اون مشکل چیه.

اگر ویندوز را عوض کردین ئ مشکل همچنان بود و دستگاه بیش از حد داغ نمی کند و یا نیست! پس مشکل سخت افزاری است! بیشتر مشکل هنگ سیستم مربوط به رم است. اگر رم جدید اضافه کردین یعنی اگر یک رم داشتین یک رم دیگه اضافه کردین تا اتقا بدین مشکل از هم خوانی دو رم است! اگر رم اضافه نکردین و این مشکل بوجود به احتمال قوی مشکل از رم سیستم است برای اینکه مطمعن بشین باید با یک رم دیگه تست کنید نحوه عوض کردن رم هم ساده است زیر دستگاه است محفظه ای است در برخی از مدل ها با پیچ این محفظه رو میبندند که باید پیچ را باز کنید و درپوش رو بردارین تا رم رو ببینین یا اینکه پیچ ندارد و به صورت کشویی یا در هم رفته است که با دقت باید درپوش را بردارین و رم رو ببینین و بتونید عوضش کنید. اگر دانش کافی ندارید به یک مرکز تعمیر معتبر مراجعه کنید

موفق باشید

seventh
01-23-2013, 03:03 PM
شکن تشکر از دوستان عزیز saeidking و sunyboy که لطف کردید و سریع جواب دادید؛
- کلا مدل dell vostro 1015 روشون ویندوز نیست. از کارخانه به صورت داس میاد. باید خودت نصب کنی.
- همانطور که عرض کردم بیش از دو سال هست که لپتاپ خریدم. از همون اول رم 4گیگ روش بوده و هست. سخت افزار لپتاپ را اصلا دستکاری نکردم. این مشکل هنگ ناگهانی حدود سه چهار ماه هست که پیش آمده. طبق فرموده شما بایستی از همون اول این مشکل دیده میشد که اینطور نبوده.

Borna66
01-23-2013, 07:25 PM
با سلام

شاید همانطور دوستان گفتند اگر مشکل سخت افزاری نباشد مشکل نرم افزاری باشد و بررسی کنید نرم افزارهایی نصب شده در لپ تاپتون بخصوص نرم افزاری اینترنتی مثل یاهو مسنجر با لپتاپتون سازگار هست و اگر نیستند از نسخه های دیگر استفاده کنید

موفق باشید

روزگار خوش

seventh
02-01-2013, 08:18 AM
سلام مجدد
ضمن تشکر از دوستان عزیز ظاهراً مشکل سخت افزاری داره؛ داشتم که ویندوز ریکاوری می کردم بازم همون اتفاق افتاد یه کم دردسر درست شد. حالا باید ببرم به یه تعمیرکار تا ببینیم دقیقاً چشه.
موفق باشید

Borna66
03-18-2013, 06:52 PM
سلام مجدد
ضمن تشکر از دوستان عزیز ظاهراً مشکل سخت افزاری داره؛ داشتم که ویندوز ریکاوری می کردم بازم همون اتفاق افتاد یه کم دردسر درست شد. حالا باید ببرم به یه تعمیرکار تا ببینیم دقیقاً چشه.
موفق باشید

با سلام

خواهش لطف دارید و ما هم خوشحالیم در حداتوان توانسته ایم کمک کنیم و
چشم اگر شد این مورد هم ارایه می شود اگر فراهم شد

موفق باشید
روزگار خوش