PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد ثبت نام بدون آزمون

PMS1
01-07-2013, 10:39 PM
سلام و خسته نباشید
در مورد ثبت نام بدون آزمون میخواستم بپرسم که من الان دانشجوی کارشناسی هستم ولی در یک شهر دیگه دانشگاه پیام نور حالا همین رشته رو دانشگاه شهر خودمون وارد کرده

من فایل های ثبت نام بدون آزمون رو خوندم چند جا برام سوال پیش اومد اگه میشه راهنماییم کنید من از مطالبی که خوندم و متوجه نشودم عکس گرفتم که میزارم واستون

http://8pic.ir/images/idyifxgj1nr53g9oedf8.jpg (http://www.pnu-club.com/redirector.php?url=http%3A%2F%2F8pic.ir%2Fimages%2 Fidyifxgj1nr53g9oedf8.jpg)

خوب حالا سوال های من

سوال اول در مورد کد 14 هست ،من اگه انصراف بدم و خودمو به نظام وظیفه معرفی نکنم و از مدت انصرافم یکسال نگذشته باشه میتونم شرکت کنم؟

سوالم دوم اینه که من الان ترم 9 هستم اگه بخوام ادامه بدم 3 ترم دیگه بشتر سنوات ندارم ! حالا اگه انصراف بدم و در این آزمون قبول بشم چند ترم سنوات دارم ؟ مثلا من ترم 9 هستم اگه تغییر رشته بدم در اون رشته فقط 3 ترم سنوات برام مونده ولی حالا میخوام از دوباره آزمون شرکت کنم بعد قبولی همون 12 ترم را سنوات دارم یا اینکه 3 ترمی که از 9 ترم مونده؟

سوال سوم اینکه در قسمت تذکرات مهم بند 7 داره بند 6 رو یه جورایی نقض میکنه به این خاطر که در بند 6 میگه اگه انصراف داده باشی میتونی شرکت کنی و ادامه تحصیل بدی ولی در بند 7 میگه اگه انصراف دادی بایت خدمت بری و بعدا که خرمتت معلوم شد شرکت کنی؟!!!منظورش چی بوده؟

سوال چهارم اینه که عبارتی که زیرش خط کشیده شده نوشته که اگه دانشجو هستید انصراف ندید و در این آزمون میتونید شرکت کنید ...حالا من میتونم الان که ترم 9 هستم و موقع امتحانات هست در این ثبت نامی شرکت کنم و بعدش که قبول شدم از رشته اولی انصراف بدم و به دانشگاه شهر خودم بیام ؟!!شرمنده من خودم گیج شدم واسه هین این چند عبارت رو عکس گرفتم تا شما که تجربتون بیشتر هست راهنماییم کنید.

در آخر میخواستم بدونم که اگه الان دانشجو هستم و نمیتونم در این ثبت نامی شرکت کنم و جوابتون آری هست اگه انصراف بدم و از مدت انصرافم یکسال نگذرد میتونم شرکت کنم و در صورت شرکت کردن چقدر سنوات دارم در ضمن تبصره یک هم مد نظرتون باشه من ترم 9 هستم و باید انصراف بدم آیا میتوانم یا نه؟
خیلی ممنون از وقتی که میگذارید برای راهنمایی کردنم

در انتها بگم شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که چرا میخواهم انصراف بدم و باز همین رشته را انتخاب کنم ...دلیل این است که رشته ای میخوانم را تازه شهر خودمان آورده و با مشکلاتیکه خانوادم ام دارند نمیتوانم در شهر دیگر دانشجو باشم و نتوانستم در این ترم ها درس خود را تمام کنم حالا که همچین فرصتی به دست آمده میخوام اگه میشه که خدمت نرم و بتونم ادامه تحصیل بدم که اگه نمیشود ترم بعدی انصراف بدم و به خدمت برم و بعدش در ثبت نام سال آیینده شرکت کنم

Nimak2012
01-08-2013, 12:47 AM
سلام و خسته نباشید
در مورد ثبت نام بدون آزمون میخواستم بپرسم که من الان دانشجوی کارشناسی هستم ولی در یک شهر دیگه دانشگاه پیام نور حالا همین رشته رو دانشگاه شهر خودمون وارد کرده

من فایل های ثبت نام بدون آزمون رو خوندم چند جا برام سوال پیش اومد اگه میشه راهنماییم کنید من از مطالبی که خوندم و متوجه نشودم عکس گرفتم که میزارم واستون

http://8pic.ir/images/idyifxgj1nr53g9oedf8.jpg (http://www.pnu-club.com/redirector.php?url=http%3A%2F%2F8pic.ir%2Fimages%2 Fidyifxgj1nr53g9oedf8.jpg)

خوب حالا سوال های من

سوال اول در مورد کد 14 هست ،من اگه انصراف بدم و خودمو به نظام وظیفه معرفی نکنم و از مدت انصرافم یکسال نگذشته باشه میتونم شرکت کنم؟

سوالم دوم اینه که من الان ترم 9 هستم اگه بخوام ادامه بدم 3 ترم دیگه بشتر سنوات ندارم ! حالا اگه انصراف بدم و در این آزمون قبول بشم چند ترم سنوات دارم ؟ مثلا من ترم 9 هستم اگه تغییر رشته بدم در اون رشته فقط 3 ترم سنوات برام مونده ولی حالا میخوام از دوباره آزمون شرکت کنم بعد قبولی همون 12 ترم را سنوات دارم یا اینکه 3 ترمی که از 9 ترم مونده؟

سوال سوم اینکه در قسمت تذکرات مهم بند 7 داره بند 6 رو یه جورایی نقض میکنه به این خاطر که در بند 6 میگه اگه انصراف داده باشی میتونی شرکت کنی و ادامه تحصیل بدی ولی در بند 7 میگه اگه انصراف دادی بایت خدمت بری و بعدا که خرمتت معلوم شد شرکت کنی؟!!!منظورش چی بوده؟

سوال چهارم اینه که عبارتی که زیرش خط کشیده شده نوشته که اگه دانشجو هستید انصراف ندید و در این آزمون میتونید شرکت کنید ...حالا من میتونم الان که ترم 9 هستم و موقع امتحانات هست در این ثبت نامی شرکت کنم و بعدش که قبول شدم از رشته اولی انصراف بدم و به دانشگاه شهر خودم بیام ؟!!شرمنده من خودم گیج شدم واسه هین این چند عبارت رو عکس گرفتم تا شما که تجربتون بیشتر هست راهنماییم کنید.

در آخر میخواستم بدونم که اگه الان دانشجو هستم و نمیتونم در این ثبت نامی شرکت کنم و جوابتون آری هست اگه انصراف بدم و از مدت انصرافم یکسال نگذرد میتونم شرکت کنم و در صورت شرکت کردن چقدر سنوات دارم در ضمن تبصره یک هم مد نظرتون باشه من ترم 9 هستم و باید انصراف بدم آیا میتوانم یا نه؟
خیلی ممنون از وقتی که میگذارید برای راهنمایی کردنم

در انتها بگم شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که چرا میخواهم انصراف بدم و باز همین رشته را انتخاب کنم ...دلیل این است که رشته ای میخوانم را تازه شهر خودمان آورده و با مشکلاتیکه خانوادم ام دارند نمیتوانم در شهر دیگر دانشجو باشم و نتوانستم در این ترم ها درس خود را تمام کنم حالا که همچین فرصتی به دست آمده میخوام اگه میشه که خدمت نرم و بتونم ادامه تحصیل بدم که اگه نمیشود ترم بعدی انصراف بدم و به خدمت برم و بعدش در ثبت نام سال آیینده شرکت کنم

درود بر شما و آرزوي بهروزي و موفقيت!

راجع به سوال اول و دومتون بايد گفت طبق پرسشهايي كه حضورا از سازمان وظيفه عمومي واقع در ميدان سپاه كرده ام(حدود دو هفته قبل)رويه به اين صورت است كه شما هيچ فرقي نمي كند كي و در چه ترمي انصراف بدهيد فقط بايد در سنوات مجاز انصراف داده باشيد و اينكه نه خير!هيچ نيازي به معرفي نيست...همينطور كه انصراف مي دهيد دانشگاه شما را معرفي مي كند به سازمان وظيفه عمومي!اگر تا قبل از 1 سال پس از انصراف كنكور داديد يا نداديد فرقي نمي كند و قبول شديد توجه بفرماييد(در سنوات مجاز انصراف داده باشيد طيق قانون قديم قبل از 6 سال)سنوات شما 0 مي شود و دوباره از 0 تا 5 سال(طبق قانون جديد) فرصت و معافيت تحصيلي صادر مي شود!

در مورد سوال سوم هيچ تناقضي وجود ندارد و كاملا مشخص است.ببينيد شما گر با مقطع پايين تر "فارغ التحصيل" محسوب شويد بايد برويد دنبال كارت پايان خدمت يا معافيت!در صورتي كه دانشجوي انصرافي وضعيتش "فارغ التحصيل"نيست و "انصرافي"است!

راجع به سوال 4 همانطور كه ميبينيد شرط انصراف براي غير از دانشجويان دانشگاه پيام نور مطرح شده است.پس شما مي توانيد راحت بدون انصراف در كنكور شركت كنيد!(يا مي كرديد!)

گرامي تبصره ي 1 براي قسمت دوم بند 7 است نه كد 14 يا بند 6!سنوات شما در هر صورت اگر انصراف بدهيد و در ظرف 1سال جاي ديگري قبول شويد 0 خواهد شد(طبق گفته اون آقا در بخش معافيت تحصيلي سازمان وظيفه عمومي)چون شما دانشجوي دانشگاه پيام نور هستيد براي اطمينان بيشتر توصيه ميشه حتما بات خود سازمان تماس بگيريد...

PMS1
01-08-2013, 02:05 AM
خیلی ممنون دوست عزیز

پس من بهتره به جای انصراف دادن در این ثبت نام بدون آزمون شرکت کنم و رشته مورد نظر رو انتخاب کنم...درسته دوست عزیز بهتر به جای انصرافی ...چون دانشجوی پیام نور هستم
و بعد از قبولی باید به دانشگاه اول برم و انصراف بدم ؟

در ضمن در مورد تماس با سازمان میشه شماره ای بدید؟

بازم ممنون که راهنمایی کردید.

saeidking
01-08-2013, 09:36 AM
همونطور که دوستمون گفتن,نیاز به انصراف نیست/بهتره با نظام وظیفه تماس بگیرید,فکر نمیکنم این طور باشه که هر موقع خواستید در طول سنوات انصراف بدین و دوباره از نو سنوات جدید بدن.چون با این راه عملا میشه 8 سال یا بیشتر از سنوات استفاده کرد!!

شماره تماس: 09680

PMS1
01-08-2013, 11:10 AM
همونطور که دوستمون گفتن,نیاز به انصراف نیست/بهتره با نظام وظیفه تماس بگیرید,فکر نمیکنم این طور باشه که هر موقع خواستید در طول سنوات انصراف بدین و دوباره از نو سنوات جدید بدن.چون با این راه عملا میشه 8 سال یا بیشتر از سنوات استفاده کرد!!

شماره تماس: 09680

سلام

منظورتون اینه که من انصراف ندم و میتونم چون پیام نوری هستم ثبت نام کنم و در صورت قبولی از واحد دانشگاه قبلی انصراف بدم؟
در مورد سنوات چه طوری حساب میشه ؟! دوست عزیزمون نیما گفتن که سنوات از دوباره شروع میشه ولی شما فرمودید که نه اینطوری سنوات خیلی میشه !
در آخر
من هم شماره سازمان سنجش رو نظام وظیفه رو که در مورد این سوالم ازشون بپرسم.
خیلی ممنون:72:

Nimak2012
01-08-2013, 12:21 PM
براي اثبات حرفي كه زدم مي تونيد خيلي راحت اينجا رو بخونيد:

به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، سرهنگ "محمد رضا اكبر حلوايي "معاون مشمولان و امور معافيت هاي اين بيان داشت : دانشجويان در طول مدت تحصيل ، از ديپلم تا دكتراي تخصصي، فقط يكبار مجاز به انصراف و شروع به تحصيل مجدد دردانشگاه و رشته ديگر ،مي باشند.

وي درخصوص شرايط دانشجويان انصرافي اظهارداشت: اين دسته ازدانشجويان چنانچه تمايل به ادامه تحصيل داشته باشند مي بايست حداكثر تا يكسال بعد از تاريخ انصراف ، در دانشگاه و مقطع جديد شروع به تحصيل نمايند، كه در اين صورت مدت تحصيل قبلي آنها ، درسنوات مقطع جديد لحاظ نخواهد شد.
معاون مشمولان و امور معافيت هاي اين سازمان افزود: همچنين قبولي اين دسته ازافراد در مقطع پائين تراز مقطع قبلي نيز بلامانع مي باشد.به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، سرهنگ "محمد رضا اكبر حلوايي "معاون مشمولان و امور معافيت هاي اين بيان داشت : دانشجويان در طول مدت تحصيل ، از ديپلم تا دكتراي تخصصي، فقط يكبار مجاز به انصراف و شروع به تحصيل مجدد دردانشگاه و رشته ديگر ،مي باشند.
وي درخصوص شرايط دانشجويان انصرافي اظهارداشت: اين دسته ازدانشجويان چنانچه تمايل به ادامه تحصيل داشته باشند مي بايست حداكثر تا يكسال بعد از تاريخ انصراف ، در دانشگاه و مقطع جديد شروع به تحصيل نمايند، كه در اين صورت مدت تحصيل قبلي آنها ، درسنوات مقطع جديد لحاظ نخواهد شد.
معاون مشمولان و امور معافيت هاي اين سازمان افزود: همچنين قبولي اين دسته ازافراد در مقطع پائين تراز مقطع قبلي نيز بلامانع مي باشد.

MHCIP Portal - اخبار (http://police.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&ID=90b79b29-4a86-42e3-8153-0c5bfa20792b&LayoutID=26e2a87c-aaf5-4502-ba49-4b1e474cd4de&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55)

Nimak2012
01-08-2013, 12:24 PM
شما چون پيام نوري هستي ظاهرا نيازي به انصراف نداري و اگر بخواي انصراف بدي بايد همون تا آخر ترم 4 ميدادي گرامي!اما الان ديگه نه..حالا اگه باز از نظام وظيفه پرسيدي به ما هم بگو!!!!من در مورد خودم رفتم سازمان و پرسيدم..هرچي گفته بودن رو به شما گفتم...موفق باشين و پيروز!

PMS1
01-08-2013, 12:30 PM
ممنون آقا نیما ...سوالی که دارم اینه من قسمت کد نظام وظیفه باید چه کدی بدم ؟

کد نظام وظیفه

http://8pic.ir/images/zetmxwy83dz13112wj1y.png

و بعد از قبولی باید از دانشگاه قبلی انصراف بدم پس باید فرم زیر را هم پر کنم ؟

http://8pic.ir/images/y6u3g2aia9bylu65vg2j.jpg

Nimak2012
01-08-2013, 12:49 PM
چيزي كه من نمي دونم دقيقا همينه!مساله اينه كه توي بند 14 هيچ دانشگاهي سوا نشده ولي خوب توي توضيحات اومده پيام نوريها انصراف ندن!بعد هچ كدي نداره براي دانشجويان پيام نوري...تنها و تنها كدي كه ميماند همين كد 14 است براي شما! و براي من ! و براي همه!البته خوب من از دانشگاه سراسري انصراف داده ام...نمي دانم حالا كه شما خودتان پيام نوري هستي چه مي شود؟!با سازمان تماس گرفتيد؟!

Nimak2012
01-08-2013, 12:52 PM
راجع به فرم انصراف هم من خودم همه ي كارهاي انصرافم را چون در دانشگاه قبلي ام كرده ام ديگر نيزي به پركردن اين فرم ندارم..به هر حال نظر ناقطعي بنده اين است كه چون شم بالاخره انصراف خواهيد داد كد 14 را بزنيد(چون كد ديگري متناسب شما نيست) و پ1س از قبولي فرم انصراف را تكميل كرده ارسال بفرماييد!

PMS1
01-08-2013, 12:55 PM
مرسی...

هر چی با سازمان سنجش تماس میگیرم کلیه خطوطش اشغال هست...
نمیدونم شماره دیگه ای داره یا نه؟:208:

Nimak2012
01-08-2013, 01:00 PM
مرسی...

هر چی با سازمان سنجش تماس میگیرم کلیه خطوطش اشغال هست...
نمیدونم شماره دیگه ای داره یا نه؟:208:

ببينم شما ميخواين با سازمان سنجش تماس بگيرين يا نظام وظيفه؟!!!!!!!
براي سازمان سنجش اصلا نيازي به زنگ زدن نيست..از سيستم پاسخگويي آنلاين خود سايت استفاده كنيد!سوالتون رو بنويسيد و بفرستيد..كمتر از 24 ساعت جواب مي دن!يه ثبت نام يا رجيستر بكنين توي سايت سنجش اول و بعدشم سوالاتتون رو بپرسن!

PMS1
01-08-2013, 01:07 PM
خیلی ممنون که راهنمایی کردی:72: