PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه سؤال اقتصادی .....

m.safa
12-01-2012, 10:27 AM
با سلام من در کنکور 1391 شرکت کردم و رشته ی مهندسی مکانیک دانشگاه پیام نور قبول شدم. و ثبت نام کرده و کپی برخی از مدارک مثل کپی شناسنامه - کارت ملی - گواهی سه ساله دوره متوسطه - گواهی دوره پیش دانشگاهی - نامه معافیت تحصیلی و ... را برای ثبت نام تحویل دانشگاه دادم.و حدود 14 واحد در ترم اولم(که دارم میخوانم) اخذ نمودم. هزینه این ترمم حدود 290 هزار تومان شده است. حال اگر بخواهم کنکور 92 شرکت کنم باید انصراف بدم؟با توجه به این که از معافیت تحصیلی استفاده میکنم؟ لطفا توضیح کاملی ارائه نمایید. سؤال بعدی: اگر شهریه مذکور را پرداخت نکنم چه میشود؟ یعنی شهریه را پرداخت نکنم و در کلاس و امتحانات شرکت نکنم یعنی خداحافظی کنم بدون انصراف.چگونه میتوانند مرا مجبور به پرداخت شهریه کنند؟و چه عواقبی میتواند داشته باشد؟ممنون

m.safa
12-01-2012, 02:38 PM
یکی نیست جواب ما رو بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

saeidking
12-01-2012, 04:16 PM
یکی نیست جواب ما رو بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

چرا هست!

بله میتونید انصراف بدین و توی کنکور سال بعد شرکت کنید,منتها باید قبل از درخواست انصراف,حتما کد نظام وظیفه رو توی دفترچه کنکور سراسری چک کنید و ببینین کدومش هستید,اگه دفعه اول توی کنکور قبول شده باشین و پشت کنکوری نباشین مشکلی نیست به هر حال اول دفترچه رو چک کنید,معافیت تحصیلی که الان دارید باطل شده و سوابق اش حفظ میشه,

در ضمن همین طوری نمیشه به قول خودتون با دانشگاه خدا حافظی کنید!,تا تسویه حساب نکنید در خواست انصراف شما قبول نشده و کماکان دانشجو باقی میمونید.

m.safa
12-02-2012, 11:20 AM
مرسی از جوابتون
یه ابهام وجود داره: 1) متن زیر یکی از شرایط اختصاصی شرکت در کنکور 92 هستش. با توجه به این نمیتوان بدون انصراف قطعی از دانشگاه، در کنکور 92 شرکت کرد.که این با مطلب بالایی که حضرتعالی گفتید تناقض دارد.لطفا راهنمایی و توضیح بفرمائید.
ه)دانشجويان دورههاي نوبت دوم(شبانه) ،نيمه حضوري،مجازي وبين المللي دانشگاه ها ومؤسسات آموزش عالي،دانشگاه پيام نور ومؤسسات

آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي كه ازمعافيت ت صيلي استفاده نميكنند، ميتوانند بدون انصراف ازتحصيل درآزمون سراسري سال

1392 ثبت نام وشركت نمايند. بديهي است اين دسته از داوطلبان درصورت موفقيت وقبل از ثبت نام در رشته قبولي جديد، لازم است از

رشته قبولي قبلي خود انصراف قطعي حاصل نموده وگواهي مربوط را به مؤسسه ذيربط ارائه نمايند. لازم به توضيح است كه اين دسته از

داوطلبان حق بازگشت و ادامه تحصيل دررشته قبولي قبلي خود را ندارند.

تبصره: دانشجويان دوره هاي فوق كه ازمعافيت تحصيلي استفاده می كنند(مثل من که معافیت تحصیلی به دانشگاه دادم و متولد 11 مهر 1372 هستم و در خرداد ماه 91 از پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شدم.)،به منظورثبت نام وشركت مجدد درآزمون سراسري لازم است پس از انصراف قطعي از تحصيل، خود را به بخش هاي وظيفه عمومي معرفي و به خدمت اعزام شوند . بديهي است اين دسته از داوطلبان پس از اتمام دوران خدمت نظام وظيفه حق ثبت نام وشركت درآزمون سراسري را خواهند داشت.
دوستان لطفا نظراتتون رو بگید.

saeidking
12-02-2012, 09:01 PM
مرسی از جوابتون
یه ابهام وجود داره: 1) متن زیر یکی از شرایط اختصاصی شرکت در کنکور 92 هستش. با توجه به این نمیتوان بدون انصراف قطعی از دانشگاه، در کنکور 92 شرکت کرد.که این با مطلب بالایی که حضرتعالی گفتید تناقض دارد.لطفا راهنمایی و توضیح بفرمائید.
ه)دانشجويان دورههاي نوبت دوم(شبانه) ،نيمه حضوري،مجازي وبين المللي دانشگاه ها ومؤسسات آموزش عالي،دانشگاه پيام نور ومؤسسات

آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي كه ازمعافيت ت صيلي استفاده نميكنند، ميتوانند بدون انصراف ازتحصيل درآزمون سراسري سال

1392 ثبت نام وشركت نمايند. بديهي است اين دسته از داوطلبان درصورت موفقيت وقبل از ثبت نام در رشته قبولي جديد، لازم است از

رشته قبولي قبلي خود انصراف قطعي حاصل نموده وگواهي مربوط را به مؤسسه ذيربط ارائه نمايند. لازم به توضيح است كه اين دسته از

داوطلبان حق بازگشت و ادامه تحصيل دررشته قبولي قبلي خود را ندارند.

تبصره: دانشجويان دوره هاي فوق كه ازمعافيت تحصيلي استفاده می كنند(مثل من که معافیت تحصیلی به دانشگاه دادم و متولد 11 مهر 1372 هستم و در خرداد ماه 91 از پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شدم.)،به منظورثبت نام وشركت مجدد درآزمون سراسري لازم است پس از انصراف قطعي از تحصيل، خود را به بخش هاي وظيفه عمومي معرفي و به خدمت اعزام شوند . بديهي است اين دسته از داوطلبان پس از اتمام دوران خدمت نظام وظيفه حق ثبت نام وشركت درآزمون سراسري را خواهند داشت.
دوستان لطفا نظراتتون رو بگید.

خواهش میکنم

خب تناقضی من نمیبینم که,هر کس میتونه 2 بار در کنکور شرکت کنه,منتها انگار شما یک سال دیرتر تونستید مدرک پیش رو بگیرین,احتمالا به خاطر نیمه دوم سال بودن تولدتون مجبور شدید یک سال دیرتر برین مدرسه/اگر شما متولد 73 بودین مشکلی نبود,اما در مورد شما من دوتا راه حل پیشنهاد میدم
1.الان از تحصیل انصراف بدین و دفترچه رو تا میتونید دیر تر به نظام وظیفه ارسال کنید(مواظب باشین غیبت نخورین,از نظام وظیفه منطقه تون بپرسین بعد از انصراف چقدر مهلت برای معرفی خودم دارم).بعد ثبت نام کنکور و شرکت در کنکور,حالا هر وقت تاریخ اعزام شد,حتما برین و موقعی که قبول شدین درخواست ترخیص از خدمت بدین و برین دانشگاه ثبت نام کنید,بعد از اتمام تحصیل بقیه خدمت رو میرین

2.مراجعه کنید به نظام وظیفه و بپرسین اگه سال آینده دانشگاه دیگه قبول بشم,از همون معافیت تحصیلی قبلی میتونم استفاده کنم,حتی در صورت انصراف در موقع قبولی یا نه؟,اگر جواب شون مثبت بود,خب مشکلی نیست و کنکور شرکت کنید و کاری به دفترچه نداشته باشین,اگر هم جوابشون منفی بود,راه حل یک رو پیش بگیرید

دوست خودم بعد از یک سال تحصیل کنکور داد و جای دیگه قبول شد و انصرا داد و رفت دانشگاه جدید,اگر شما متولد 1373 بودین هیچ مشکلی نبود

همه اینا بستگی به نظام وظیفه داره,حتما برین و سوال کنید موارد بالا رو

اما اگه بخوایم طبق دفترچه بگم,شما حق ندارین بعد از انصرا در کنکور ثبت نام کنید و باید سربازی رو تموم کنید و بعد کنکور,دلیل گفتن این حرف اینه که چون معافیت تحصیلی یک بار در کل یک مقطع صادر میشه هست,اما گاهی پیش اومده که دوباره نظام وظیفه قبول کنه.به همین دلیل هست که میگم برین و از نظام وظیفه سوال کنید