PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد 2 منبع هم درسی و هم دکتری

امیر بزرگزاد
10-31-2012, 01:09 PM
سلام 2 سوال در مورد منبع داشتم : اقتصاد کلان رومر رو که دیدید بسیار زیبا و روان و گام به گام روشهایی رو که انجام داده گفته آیا در زمینه ی اقتصاد سنجی هم چنین منبعی هست که هم روان و گام به گام درس داده باشه و هم منبع مناسبی باشه برای دکترا ؟ سوال دیگر اینکه اقتصاد کلان بلانچارد بهتره یا برانسون ؟ ممنون و سپاسگزار

donya88
10-31-2012, 08:06 PM
سلام 2 سوال در مورد منبع داشتم : اقتصاد کلان رومر رو که دیدید بسیار زیبا و روان و گام به گام روشهایی رو که انجام داده گفته آیا در زمینه ی اقتصاد سنجی هم چنین منبعی هست که هم روان و گام به گام درس داده باشه و هم منبع مناسبی باشه برای دکترا ؟ سوال دیگر اینکه اقتصاد کلان بلانچارد بهتره یا برانسون ؟ ممنون و سپاسگزار سلام. همونطور که می دونید کنکور دکترا هنوز در مراحل اولیه خودش به سر میبره و معلوم نیست کی طرح می کنه و از چه کتابایی . اما اینی که می خوام بگم تجربه شخصیه خودم هست. برای کلان برانسون که کتاب پایه ای هست و باید مطالعه بشه خصوصا 20 فصل اولش . اما در ادامه از جزوات ارشد کلاسی دکتر شاکری دانشگاه علامه استفاده کن. ضرر نمی کنی. در مورد سنجی هم سوالات از کارشناسی بود .یعنی 95 درصد سوالات سنجی از کارشناسی بود و خوندن گجراتی دو جلدش پوشش کامل می داد . اما کتاب سنجی فارسی که تمام مطالب را تا سری زمانی و ...پوشش بده من سراغ ندارم و اگه اینطوری می خوای باید گرین را بخونی که زمان بر هست و لازم نیست برای کنکور اینو بخونی . به نظرم 2 جلد گجراتی + جزوه سنجی کلاسی دکتر محموی دانشگاه علامه کفایت می کنه. خرد هم همینطور نصف سوالات از کارشناسی بود و مابقی هم کوانت. که خرد جزوه کلاسی ارشد محمدی دانشگاه علامه را بخونی بهتره . هم خرد 1 هم 2 و با خوندن این جزوه ارشد و دروس کارشناسی خرد کاملا کافی هست. موفق باشی

امیر بزرگزاد
11-01-2012, 04:22 AM
سلام. همونطور که می دونید کنکور دکترا هنوز در مراحل اولیه خودش به سر میبره و معلوم نیست کی طرح می کنه و از چه کتابایی . اما اینی که می خوام بگم تجربه شخصیه خودم هست. برای کلان برانسون که کتاب پایه ای هست و باید مطالعه بشه خصوصا 20 فصل اولش . اما در ادامه از جزوات ارشد کلاسی دکتر شاکری دانشگاه علامه استفاده کن. ضرر نمی کنی. در مورد سنجی هم سوالات از کارشناسی بود .یعنی 95 درصد سوالات سنجی از کارشناسی بود و خوندن گجراتی دو جلدش پوشش کامل می داد . اما کتاب سنجی فارسی که تمام مطالب را تا سری زمانی و ...پوشش بده من سراغ ندارم و اگه اینطوری می خوای باید گرین را بخونی که زمان بر هست و لازم نیست برای کنکور اینو بخونی . به نظرم 2 جلد گجراتی + جزوه سنجی کلاسی دکتر محموی دانشگاه علامه کفایت می کنه. خرد هم همینطور نصف سوالات از کارشناسی بود و مابقی هم کوانت. که خرد جزوه کلاسی ارشد محمدی دانشگاه علامه را بخونی بهتره . هم خرد 1 هم 2 و با خوندن این جزوه ارشد و دروس کارشناسی خرد کاملا کافی هست. موفق باشی سلام ممنون از لطفتون بابت پاسخ زیباتون 1.این جزوه دکتر شاکری که فرمودید انتشارات دانشگاه علامه داره ؟ 2.اینکه اقتصاد سنجی آره گجراتی فرمودید برای دکترا خوبه دارم دو جلدشو . ولی بیشتر میخوام کاربردی رو هم یا د بگیرم به نظرتون کتاب اندرس بهتره یا گرین ؟ میخوام که سری های زمانی . هم جمعی . یوهانسون واسیلیوس . پانل دیتا رو خوب گفته باشه . 3.شما الان خودتون دکترا علامه هستید ؟ ممنون از لطفتون

donya88
11-01-2012, 01:31 PM
سلام ممنون از لطفتون بابت پاسخ زیباتون 1.این جزوه دکتر شاکری که فرمودید انتشارات دانشگاه علامه داره ؟ 2.اینکه اقتصاد سنجی آره گجراتی فرمودید برای دکترا خوبه دارم دو جلدشو . ولی بیشتر میخوام کاربردی رو هم یا د بگیرم به نظرتون کتاب اندرس بهتره یا گرین ؟ میخوام که سری های زمانی . هم جمعی . یوهانسون واسیلیوس . پانل دیتا رو خوب گفته باشه . 3.شما الان خودتون دکترا علامه هستید ؟ ممنون از لطفتون

خواهش می کنم.
بله جزوه دکتر شاکری انتشارات علامه داره. دو جلد هست اولین جلدش از عقلایی شروع میشه و بعد مبحث سرمایه گذاری ( رشد) با استفاده از ریاضیات کنترل و...و مصرف هم همینطور و جلد دومش کاملا مختص رشد هست و خیلی زیبا گفته. من که از خوندنش واقعا لذت بردم و می برم. گرچه که سوالاتی که ازین جزوات بود حدود دو سوال و از جلد 1 بود و اگر به ذهنم برسه از انتظارات عقلایی.:170:
ببین کتاب اندرسن ( دو جلدش) خیلی خوندنش کار می بره ( منظورم در زمان کنکور نیست) و شرطش اینه که تو دوره فوقت یه سری زمانی خوب پاس کرده باشی. و گرین هم خودم تازه شروع کردم به خوندنش و نمی تونم در این مورد نظر بدم . این دو کتاب وقت گیرن. اگر هدفت دکترا هست از دو جلد گجراتی شروع کن ضمن اینکه جزوه سنجی کلاسی ارشد محمدی را از اتشارات علامه بگیر بخون. بالاخره هم این جزوه و هم گجراتی کاربردی هستن و به هیچ وجه خصوصا گجراتی مباحث نظری را باز نکرده و کاملا کاربردیه. اما جزوه محمدی آمیخته هست. اندرسن که مختص مبحث سری زمانی هستش نظریاتش نسبت به گجراتی بشتره و کاربردی هم هست و خوندنش برای کنکور فعلا توصیه نمیشه مگر اینکه روند سوالات فرق بکنه. من ارشدم الزهرا بودم و درس سری را با خیابانی پاس کردم با این وجود باز هم خوندن اندرسن را نیاز نداشتم و همون جزوه کافی بود. مگر اینکه بخوایم یه خوندن عمیق داشته باشیم که اون موقع این کتابای گرین و اندرسن واقعا خوبن. من تازه الان تو دکترا شروع به خوندن گرین کردم. در مورد پانل هم من کتاب نخوندم اما 2 واحد پانل تو دوره ارشد پاس کردم با شیرین بخش و جزوش خوب بود.ببین هزینه فرصت خوندن این کتابا برای الان که دکترا کنکورش بدین صورت شده خیلی بالاست و اگر قصد ادامه تحصیل داری و الان دانشجوی ارشد نیستی و پشت کنکور دکترا هستی وقتتو تلف نکن . همون مقاله ای که از پایان نامه داری و نهایتا یکی دو تا دیگه کافیه و می تونی بدون این کتابا این کار ها را بکنی. متاسفانه
شرایط این را ایجاب می کنه. اگر هم فعلا دانشجوی ارشدی و فرصت داری که بسم...:36: در مورد دانشگاهم هم خیر من ترم 1 دکترا اقتصاد سنجی دانشگاه سمنان هستم . ضمن اینکه بوعلی سینا همدان هم اوردم اما بر حسب یه اشتباه در انتخاب ردیف دانشگاه که اونم باعث و بانیش سنجش بود سمنان هستم .:57:
راستی در مورد جزوات علامه در حال حاضر اطلاعی ندارم که هنوز هست یا نه . اما می تونی گیرشون بیاری. کار سختی نیست.

امیر بزرگزاد
11-01-2012, 08:33 PM
خواهش می کنم.
بله جزوه دکتر شاکری انتشارات علامه داره. دو جلد هست اولین جلدش از عقلایی شروع میشه و بعد مبحث سرمایه گذاری ( رشد) با استفاده از ریاضیات کنترل و...و مصرف هم همینطور و جلد دومش کاملا مختص رشد هست و خیلی زیبا گفته. من که از خوندنش واقعا لذت بردم و می برم. گرچه که سوالاتی که ازین جزوات بود حدود دو سوال و از جلد 1 بود و اگر به ذهنم برسه از انتظارات عقلایی.:170:
ببین کتاب اندرسن ( دو جلدش) خیلی خوندنش کار می بره ( منظورم در زمان کنکور نیست) و شرطش اینه که تو دوره فوقت یه سری زمانی خوب پاس کرده باشی. و گرین هم خودم تازه شروع کردم به خوندنش و نمی تونم در این مورد نظر بدم . این دو کتاب وقت گیرن. اگر هدفت دکترا هست از دو جلد گجراتی شروع کن ضمن اینکه جزوه سنجی کلاسی ارشد محمدی را از اتشارات علامه بگیر بخون. بالاخره هم این جزوه و هم گجراتی کاربردی هستن و به هیچ وجه خصوصا گجراتی مباحث نظری را باز نکرده و کاملا کاربردیه. اما جزوه محمدی آمیخته هست. اندرسن که مختص مبحث سری زمانی هستش نظریاتش نسبت به گجراتی بشتره و کاربردی هم هست و خوندنش برای کنکور فعلا توصیه نمیشه مگر اینکه روند سوالات فرق بکنه. من ارشدم الزهرا بودم و درس سری را با خیابانی پاس کردم با این وجود باز هم خوندن اندرسن را نیاز نداشتم و همون جزوه کافی بود. مگر اینکه بخوایم یه خوندن عمیق داشته باشیم که اون موقع این کتابای گرین و اندرسن واقعا خوبن. من تازه الان تو دکترا شروع به خوندن گرین کردم. در مورد پانل هم من کتاب نخوندم اما 2 واحد پانل تو دوره ارشد پاس کردم با شیرین بخش و جزوش خوب بود.ببین هزینه فرصت خوندن این کتابا برای الان که دکترا کنکورش بدین صورت شده خیلی بالاست و اگر قصد ادامه تحصیل داری و الان دانشجوی ارشد نیستی و پشت کنکور دکترا هستی وقتتو تلف نکن . همون مقاله ای که از پایان نامه داری و نهایتا یکی دو تا دیگه کافیه و می تونی بدون این کتابا این کار ها را بکنی. متاسفانه
شرایط این را ایجاب می کنه. اگر هم فعلا دانشجوی ارشدی و فرصت داری که بسم...:36: در مورد دانشگاهم هم خیر من ترم 1 دکترا اقتصاد سنجی دانشگاه سمنان هستم . ضمن اینکه بوعلی سینا همدان هم اوردم اما بر حسب یه اشتباه در انتخاب ردیف دانشگاه که اونم باعث و بانیش سنجش بود سمنان هستم .:57:
راستی در مورد جزوات علامه در حال حاضر اطلاعی ندارم که هنوز هست یا نه . اما می تونی گیرشون بیاری. کار سختی نیست.

ممنون
خیلی لطف دارید که جواب سوالاتمو میدین . خیلی ممنون

نه من دانشجو ارشدم ترم 1
میخوام سنجی رو واقعی یاد بگیرم

نه میخوام هم الان از لحاظ درسی یکم خوب باشم هم دیدی هم به دکترا داشته باشم . به این خاطر پرسیدم اندرس و گرین و ...
چون شنیدم اندرس آخرش سوالات کاربردی هم با ای ویوز آخر کتاباش آورده . آره ؟
میخوام هم نمره ی ترمم خوب بشه هم یچیزی واقعا یاد بگیرم

در مورد منابع هم که فرمودی ممنون

یک سوال شما که دکتری هستید و رشد جزوه شاکری خوندید
میخواستم بدونم که منطق طرح افق نامحدود ( هم پوشانی نسل ها ) چی هست ؟
یعنی چرا اومده عمر خانوار برای اون بهینه یابی که مد نظرش هست در تمام دوران نامحدود در نظر گرفته ؟؟ چرا ؟

سپاسگزار

donya88
11-01-2012, 10:27 PM
ممنون
خیلی لطف دارید که جواب سوالاتمو میدین . خیلی ممنون

نه من دانشجو ارشدم ترم 1
میخوام سنجی رو واقعی یاد بگیرم

نه میخوام هم الان از لحاظ درسی یکم خوب باشم هم دیدی هم به دکترا داشته باشم . به این خاطر پرسیدم اندرس و گرین و ...
چون شنیدم اندرس آخرش سوالات کاربردی هم با ای ویوز آخر کتاباش آورده . آره ؟
میخوام هم نمره ی ترمم خوب بشه هم یچیزی واقعا یاد بگیرم

در مورد منابع هم که فرمودی ممنون

یک سوال شما که دکتری هستید و رشد جزوه شاکری خوندید
میخواستم بدونم که منطق طرح افق نامحدود ( هم پوشانی نسل ها ) چی هست ؟
یعنی چرا اومده عمر خانوار برای اون بهینه یابی که مد نظرش هست در تمام دوران نامحدود در نظر گرفته ؟؟ چرا ؟

سپاسگزار

خواهش می کنم. بله آخر هر فصل کتاب والتر اندرس سوال هست و کاربردی.
در مورد سوال رشدت هم فعلا چیزی به نظرم نمیرسه. اگر پیدا کردم حتما جواب میدم. ایشالا ترم دیگه که کلان دارم و موشکافانه خوندم جواب میدم. این ترم فعلا ریاضی و زبان دارم و موضوعات.
ترم دیگه کلان و خرد و سنجی.
راستی والتر اندرس سری زمانی داره . و فعلا که شما ترم 1 هستید . اگر از رشته علوم یا فنی اومدید خب یه پیش زمینه دارید برای اندرس و خوبه . گرین را شروع کنید با همراهی والتر اندرس. گرین هم لاتین و کار می بره. اما والتر ترجمه شوال پور و صادقی تو بازار هست.
فعلا...

امیر بزرگزاد
11-02-2012, 10:05 PM
خواهش می کنم. بله آخر هر فصل کتاب والتر اندرس سوال هست و کاربردی. در مورد سوال رشدت هم فعلا چیزی به نظرم نمیرسه. اگر پیدا کردم حتما جواب میدم. ایشالا ترم دیگه که کلان دارم و موشکافانه خوندم جواب میدم. این ترم فعلا ریاضی و زبان دارم و موضوعات. ترم دیگه کلان و خرد و سنجی. راستی والتر اندرس سری زمانی داره . و فعلا که شما ترم 1 هستید . اگر از رشته علوم یا فنی اومدید خب یه پیش زمینه دارید برای اندرس و خوبه . گرین را شروع کنید با همراهی والتر اندرس. گرین هم لاتین و کار می بره. اما والتر ترجمه شوال پور و صادقی تو بازار هست. فعلا... سلام و عرض ادب ممنون بابت تمام پاسخ هاتون ایشالا منو ببخشید بابت این همه وقت شمارو میگیریم فقط این سوالم رو هم جواب بدید سپاسگزار : ترجمه ی کتاب اندرس جواب سوالات ایویوز هم داده شده ؟ سپاس یک دنیا و یه عمر ازتون سپاس

donya88
11-03-2012, 01:00 AM
سلام و عرض ادب ممنون بابت تمام پاسخ هاتون ایشالا منو ببخشید بابت این همه وقت شمارو میگیریم فقط این سوالم رو هم جواب بدید سپاسگزار : ترجمه ی کتاب اندرس جواب سوالات ایویوز هم داده شده ؟ سپاس یک دنیا و یه عمر ازتون سپاس
خواهش می کنم . من چون کلاسام فعلا فقط شنبه و یکشنبه و بعضی اوقات سه شنبه هاس بقیه روزهای هفته و در بعضی ساعات باید به نت سز بزنم و این باشگاه هم اتوماتیک وار و طبق عادت سر می زنم و بنابراین جواب دادن به سوالای شما و مشاوره به هیچ وجه فرصتی از من نمی گیره.
در مورد کتاب نه اصلا جواب نداره. راستی یه کتاب تازه خریدم به نام اقتصصاد سنجی مالی . تجزیه و تحلیل داده ها در علوم مالی. ترجمه دکتر احمد بدری و عبدالباقی که هنوز جلد 2 نیموده و فعلا 1 هست . به سفارش کسی خریداری نکردم و خودم دیدم خوبه گرفتم تا بخونم. اجمالی که نگاش کردم خوب بود . می تونی از این هم استفاده کنی . داخل متنش هم گهگداری تمرین کاربردی با ایویوز دیدم که زده. و کتاب راهنمای ایویوز 7 هم اومده . من نگرفتمش اما این جور کتابا پر هستن از تمرین و حل. میتونی از هر کدوم از کتابای سنجی استفاده کنی و بعد از راهنما نرم افزار که تمرین داره و حل کرده برای تقویت استفاده کنیو. به هرحال راههای متفاوتی هست.

امیر بزرگزاد
11-03-2012, 01:33 AM
خواهش می کنم . من چون کلاسام فعلا فقط شنبه و یکشنبه و بعضی اوقات سه شنبه هاس بقیه روزهای هفته و در بعضی ساعات باید به نت سز بزنم و این باشگاه هم اتوماتیک وار و طبق عادت سر می زنم و بنابراین جواب دادن به سوالای شما و مشاوره به هیچ وجه فرصتی از من نمی گیره.
در مورد کتاب نه اصلا جواب نداره. راستی یه کتاب تازه خریدم به نام اقتصصاد سنجی مالی . تجزیه و تحلیل داده ها در علوم مالی. ترجمه دکتر احمد بدری و عبدالباقی که هنوز جلد 2 نیموده و فعلا 1 هست . به سفارش کسی خریداری نکردم و خودم دیدم خوبه گرفتم تا بخونم. اجمالی که نگاش کردم خوب بود . می تونی از این هم استفاده کنی . داخل متنش هم گهگداری تمرین کاربردی با ایویوز دیدم که زده. و کتاب راهنمای ایویوز 7 هم اومده . من نگرفتمش اما این جور کتابا پر هستن از تمرین و حل. میتونی از هر کدوم از کتابای سنجی استفاده کنی و بعد از راهنما نرم افزار که تمرین داره و حل کرده برای تقویت استفاده کنیو. به هرحال راههای متفاوتی هست.

ممنون
پس این کتاب رو که فرمودید احتمالا میگیرم
شما که دانشگاه سمنان هستید این کتاب رو مطالعه کردید تا حالا ؟:
اصول اقتصاد سنجی با رویکرد به مباحث ایران دکتر مجید مداح ( استاد دانشگاه سمنانه )

اون کتاب هم که فرمودید اینه :؟
انتشارات آگاه - مقدمه‌اي بر اقتصادسنجي مالي (جلد 1) - نص (http://www.agahbookshop.com/p-16098--1.aspx)

donya88
11-03-2012, 01:39 AM
ممنون
پس این کتاب رو که فرمودید احتمالا میگیرم
شما که دانشگاه سمنان هستید این کتاب رو مطالعه کردید تا حالا ؟:
اصول اقتصاد سنجی با رویکرد به مباحث ایران دکتر مجید مداح ( استاد دانشگاه سمنانه )

اون کتاب هم که فرمودید اینه :؟
انتشارات آگاه - مقدمه‌اي بر اقتصادسنجي مالي (جلد 1) - نص (http://www.pnu-club.com/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.agahbookshop.c om%2Fp-16098--1.aspx)
نه مداح یکی از اساتید موضوعاتمون هست و فعلا ازمون در مورد تاثیر مالیاتها و اقتصاد پنهان و ...خواسته. کلا مطالعه این جور کتابا نمی دونم چرا دوست ندارم. بیشتر دوست دارم نظری بخونم بعد سراغ عملی میرم. البته این روش بدی هست و حتما برای آشنایی کامل با ایران باید شروع کنم.

hazal
05-07-2013, 02:31 PM
سلام من اگر هزینه را کارت به کارت کنم این جزوه ها را برایم می فرستید چون هرکاری شد نتونستم به آنها دسترسی پیدا کنمبا تشکر