PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لیست دروس عمومی و دروس معارف پیام نور که دانشجو باید پاس کند.

sunyboy
09-08-2012, 12:15 PM
آخرین لیست دروس عمومی دانشگاه پیام نور مربوط به سال تحصیلی ۹۲-۹۱منتشر شد. لیستی که تغییراتی را نسب به سال های قبل شامل میشود. از مهمترین تغییرات لیست دروس عمومی و نحوه گذراندن آنها که می توان اشاره کرد،نحوه

گذراندن دروس معارف می باشد که از این پس دانشجویان در هر ترم تنها مجاز هستند یک درس (۲ واحد) از دروس معارف را انتخاب کنند.(در ترم آخر این محدودیت وجود ندارد).

درس جمعیت و تنظیم خانواده نیز علیرغم اینکه در لیست ارائه دروس دانشجویان در ترم های غیر آخر آمده است! ولی در لیست دروس عمومی عنوان شده است در ترم آخر باید انتخاب شود. نکته ی دیگری که باید یادآور شویم نبود درس آشنایی

با دفاع مقدس است که همانگونه که قبلا نیز گفته شده بود این درس دیگر درس عمومی نیست و درس اختیاری اجباری شده است که بدون استثنا از این نیمسال به بعد همه دانشجویان باید آن را الزاما و اجبارا بگذرانند

توجه داشته باشید لیست دروس عمومی زیر هم برای گروه های تجمیع و هم برای گروه های سنتی می باشد.

دروس معارف و عمومی کارشناسی (تجمیع و سنتی | علوم پایه و علوم انسانی) (http://www.pnu-club.com/uploaded/1_01347090300.pdf)

دروس معارف و عمومی کارشناسی ناپیوسته (http://www.pnu-club.com/uploaded/1_11347090300.pdf)

سرگردان
09-08-2012, 07:45 PM
اوه اوه ببينم يعني اگه اين ترم بيشتر از 2 واحد عمومي بردارم يعني به غير از ايين زندگي جمعيتم بردارم كه ميشه 3 واحد چي ميشه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!:169::42:

sudi_65
09-08-2012, 09:10 PM
سلام ممنون از اطلاع رسانی به موقع

جریان دفاع مقدس پس چی بود؟ تو این درس ها که اصلا دفاع مقدس نیست؟!

890270295
09-09-2012, 12:14 AM
اتفاق خاصی نمی افته:301: :55:
:278:

Borna66
09-09-2012, 12:57 AM
اوه اوه ببينم يعني اگه اين ترم بيشتر از 2 واحد عمومي بردارم يعني به غير از ايين زندگي جمعيتم بردارم كه ميشه 3 واحد چي ميشه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!:169::42:

با توجه به ایین نام ارایه شده بطور اتوماتیک واحدهای بیش از حد مققر حذف خواهد شد از لیست دروس انتخاب واحدی شما در سیستم گلستان

سلام ممنون از اطلاع رسانی به موقع

جریان دفاع مقدس پس چی بود؟ تو این درس ها که اصلا دفاع مقدس نیست؟!

دوست گرامی فعلا اطلاعای کامل در این زمینه از طرف پیام نور ارایه نشده به محض ارایه اطلاع بیشتر در مورد این درس ابهام انگیز حتما در باشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

موفق باشید
روزگار خوش

رامین29
09-09-2012, 08:27 PM
مچکر اطلاع رسانیتان به موقع است واقعا ممنونم

mohsen_blid
09-10-2012, 01:11 PM
اختیاری ها رو باید 15 واحد بر میداشتیم حالا شرایطش با وجود دفاع مقدس چیه ایا میشه بجای 15 واحد 14 واحد پاس کرد؟
سوال دوم اینه که این دسته بندی برای علوم پایه و انسانی است برای ما مهندسی ها چطوری هست من بجز تفسیر از هر کدوم از اون قسمتها یک یا دو درس رو پاس کردم وضعیت به چه سکل هست ؟
تنظیم خانواده رو هم ترم 6 پاس کردم یعنیدوباره بهم میدن ؟

sunyboy
09-10-2012, 01:32 PM
اختیاری ها رو باید 15 واحد بر میداشتیم حالا شرایطش با وجود دفاع مقدس چیه ایا میشه بجای 15 واحد 14 واحد پاس کرد؟
سوال دوم اینه که این دسته بندی برای علوم پایه و انسانی است برای ما مهندسی ها چطوری هست من بجز تفسیر از هر کدوم از اون قسمتها یک یا دو درس رو پاس کردم وضعیت به چه سکل هست ؟
تنظیم خانواده رو هم ترم 6 پاس کردم یعنیدوباره بهم میدن ؟

شما اگر قبلا دفاع مقدس را پاس کردین نیازی نیست دوباره اخذ کنید

دسته بندی هیچ فرقی باهم ندارند فقط کد دروس فرق دارند. شما هم از علوم پایه استفاده کنید. هر درسی که پاس کردین دیگه نیازی به پاس کردن مجدد نیست!!

ترم آخری
09-11-2012, 12:07 PM
khob age faghat bayad 1dars bardasht ba defa ke mishe 2ta. man terme akharame 1tafsir baram moonde,va age defa ham ejbari bashe 2ta dars omoomi mishe ke. eshkali pish miad yani?????????????:164:

gomgashte
09-11-2012, 01:49 PM
شگفتاااااااااااااااا:105::112:

Borna66
09-11-2012, 01:54 PM
khob age faghat bayad 1dars bardasht ba defa ke mishe 2ta. man terme akharame 1tafsir baram moonde,va age defa ham ejbari bashe 2ta dars omoomi mishe ke. eshkali pish miad yani?????????????:164:

شگفتاااااااااااااااا:105::112:

با سلام
به این صورت هم که می گویید نیست و هیچ اجباری برای پاس کردن این درس نیست به ادرس زیر بروید متوجه می شوید
اطلاعیه جدید درباره درس آشنایی با دفاع مقدس (http://www.pnu-club.com/pnu.thread66144.html)

موفق باشید
روزگار خوش

زندگی...
09-11-2012, 06:31 PM
سلام ممنون از اینهمه تلاش اگه این برنامه رو عوض نکن خوب میشه :57:

Borna66
09-11-2012, 07:00 PM
سلام ممنون از اینهمه تلاش اگه این برنامه رو عوض نکن خوب میشه :57:

با سلام
خواهش.لطف دارید ارزوی ما هم همین هست دانشگاه پیام نور در همین زمینه ها به ثبات برسد
موفق باشید
روزگار خوش

reza-nima
09-12-2012, 02:30 PM
دوستان شرمنده من سال 87 قبول شدم...انقلاب هم پاس کردم...الان باید آشنایی با دفاع مقدس رو پاس کنم یا نه اجباری نیست برای پاس کردنش؟؟؟

راسی بهم گفتن کل واحدای رشتم 136 واحد هست...این با احتساب 3واحد پروژه هست یا بدون این سه واحده...چون تو نه ترمی که به ارائه شده این درس فقط سه واحد عملیه...
گیج شدم!!!

RAHA Vampire
09-12-2012, 02:35 PM
تشکر ممنون از اطلاع رسانی تون:109:

Borna66
09-12-2012, 03:22 PM
دوستان شرمنده من سال 87 قبول شدم...انقلاب هم پاس کردم...الان باید آشنایی با دفاع مقدس رو پاس کنم یا نه اجباری نیست برای پاس کردنش؟؟؟

راسی بهم گفتن کل واحدای رشتم 136 واحد هست...این با احتساب 3واحد پروژه هست یا بدون این سه واحده...چون تو نه ترمی که به ارائه شده این درس فقط سه واحد عملیه...
گیج شدم!!!

با سلام

خیر دیگر نیازی نیست این درس اشنایی با امادگی را پاس کنید چون معادل انرا پاس کردید.
به حرف دیگران توجه نکنید و ملاک را شما لیست دروس را باتوجه به رشتتون و همچنین چون ورودی 78 هست تجمیع هم می باشد از سایت اصلی پیام نور قسمت برنامه ریزی درسی دریافت کنید و بر اساس ان اقدام کنید و بدونید چندتا درس باید پاس کنید

موفق باشید

تشکر ممنون از اطلاع رسانی تون:109:

خواهش .لطف دارید

روزگاش

فینا
09-12-2012, 06:01 PM
درس آشنایی با دفاع مقدس اجباری هستش.همه باید پاس کنیم:36:

Borna66
09-12-2012, 07:21 PM
درس آشنایی با دفاع مقدس اجباری هستش.همه باید پاس کنیم:36:

با سلام
خیر اجباری نیست و اختیاری اجباری هست و اگر سه درس مشخصه عمومی دیگر را پاس کرده باشید نیازی به پاس کردن ان نیست...
برای اطلاع بیشتر به ادرس زیر مراجعه کنید دوست گرامی
اطلاعیه جدید درباره درس آشنایی با دفاع مقدس (http://www.pnu-club.com/pnu.thread66144.html)

موفق باشید
روزگار خوش

0711ahmad
09-13-2012, 02:32 PM
سلام. من ورودی 87 هستم. و رشته ورودیم فناوری اطلاعات بوده. ولی ترم 3 89 تغییر رشته دادم اومدم مدیریت بازرگانی.
1 .نمیدونم که روی چه برنامه نه ترمه ای باید برم جلو چون مثلا این ترم عنوان درسها داخل لیست نه ترمه عوض شده.
2. با توجه به لیست جدید دروس عمومی شماره درسها عوض شده. مثلا درس زبان خارجی رو من سال 88 پاس کردم و ترم قبل که زبان تخصصی اقتصاد و مدیریت رو گرفتم مشکلی نبود و لی چون ترم قبل نتونستم برم امتحان بدم این ترم میخوام اونو دوباره بگیرم ولی چون شماره درس زبان خارجی توی لیست ارایه عوض شده پیغام میده که عدم رعایت پیش نیاز. نمیدونم باید چه کار کنم. یعنی باید دوباره همه درسهای عمومی رو که تا حالا پاس کردم دوباره پاس کنم

Borna66
09-13-2012, 03:07 PM
سلام. من ورودی 87 هستم. و رشته ورودیم فناوری اطلاعات بوده. ولی ترم 3 89 تغییر رشته دادم اومدم مدیریت بازرگانی.
1 .نمیدونم که روی چه برنامه نه ترمه ای باید برم جلو چون مثلا این ترم عنوان درسها داخل لیست نه ترمه عوض شده.
2. با توجه به لیست جدید دروس عمومی شماره درسها عوض شده. مثلا درس زبان خارجی رو من سال 88 پاس کردم و ترم قبل که زبان تخصصی اقتصاد و مدیریت رو گرفتم مشکلی نبود و لی چون ترم قبل نتونستم برم امتحان بدم این ترم میخوام اونو دوباره بگیرم ولی چون شماره درس زبان خارجی توی لیست ارایه عوض شده پیغام میده که عدم رعایت پیش نیاز. نمیدونم باید چه کار کنم. یعنی باید دوباره همه درسهای عمومی رو که تا حالا پاس کردم دوباره پاس کنم

با سلام
شما باید برنامه 9 ترم مدیریت بازگانی طرح تجمیع از سایت اصلی پیام نور بخش برنامه ریزی اموزشی را دریافت دنبال کنید و پیش بروید

دوست گرامی لیست دروس عمومی عوض نشده که شما میگید. فقط چند درس به اضافه شده
احیانا هنگام طبیق واحد پاس شده در رشته قبلیتون با رشته جدید بعضی کد درس ها عوض شده و این مورد باعث نمایان شده کد عدم رعایت پیش نیاز شده. بنابراین برای رفع مشکل باید با مسئول اموزشی دانشگاهتون بهترس بصورت حضوری در ارتباط باشید و این موضوع را بهشون اعلام کنید تا برطرف کنند و در حال حاظر کاری از شما بر نمی اید جز اقدام حضوری و اعلام این مشکل.

موفق باشید
روزگار خوش

hamidgraphis
09-13-2012, 05:27 PM
واااااااااااااااااااااای من دارم دیوونه میشم...:@خیلی برنامه ریزیشون مسخرست ....خیلی...آخه توی چارت ما نوشته میتونم دوتا درس معارفی رو توی ترم 3 بردارماما الان میگن نمیشه...فقط یه درس رو میتونی بردارییکی بگه من چیکار کنم؟

Borna66
09-13-2012, 10:39 PM
واااااااااااااااااااااای من دارم دیوونه میشم...:@خیلی برنامه ریزیشون مسخرست ....خیلی...آخه توی چارت ما نوشته میتونم دوتا درس معارفی رو توی ترم 3 بردارماما الان میگن نمیشه...فقط یه درس رو میتونی بردارییکی بگه من چیکار کنم؟

با سلام

در این مورد حتما باید با مسئول رشتون و مسئول اموزش دانشگاهتون در ارتباط باشید و هماهنگ کنید.قطعا مشکل رفع می شود

موفق باشید
روزگار خوش

فینا
09-15-2012, 05:30 PM
با سلام
خیر اجباری نیست و اختیاری اجباری هست و اگر سه درس مشخصه عمومی دیگر را پاس کرده باشید نیازی به پاس کردن ان نیست...
برای اطلاع بیشتر به ادرس زیر مراجعه کنید دوست گرامی

موفق باشید
روزگار خوش

1- دانشجویانی که تا نیمسال دوم 91-90 دانش آموخته می شوند و یکی از دروس عمومی آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران،انقلاب اسلامی ایران،آشنایی با دفاع مقدس و اندیشه سیاسی امام خمینی را گذرانده اند نیازی به گذراندن درس اختیاری آشنایی با دفاع مقدس ندارند.
2- دانشجویانی که درس آشنایی با دفاع مقدس را به عنوان درس عمومی اخذ و گذرانده اند نیازی به گذراندن درس مذکور به عنوان درس اختیاری ندارند.
3- سایر دانشجویان که شامل بند 1 و 2 نمی شوند باید بر اساس مقررات درس مذکور را اخذ و بگذرانند. شایان ذکراست در صورتیکه رشته هایی فاقد درس اختیاری باشد درس مذکور اضافی الزامی درج می شود و به واحدهای گذرانده لازم جهت فراغت از تحصیل اضافه و در میانگین کل موثر می باشد .