PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت زندگی مشترک با دوستی های عاشقانه

Borna66
05-31-2009, 06:15 PM
بسياري از جوانان تصور مي كنند:كه زندگي مشترك وشرايط به وجود آمده در زمان ازدواج مانند شرايطي است كه در زمان دوستي يا نامزدي بين دو طرف حاكم بوده است.و مقايسه بين اين دو شرايط براي تعدادي از زوج ها باعث شده تا بدبيني خاصي نسبت به زندگي مشترك داشته باشند.در حالي كه دنياي دوستي و نامزدي دنياي بسيار متقاوتي از زندگي مشترك مي باشد.دنياي دوستي دنياي روياها و ايده آل هاست در حالي كه زندگي مشترك دنيايي كاملا حقيقي و ملموس است .دنيايي كه در آن خوبي ها و بدي ها در كنار يكديگر است و تنها مي توان با تلاش و كوشش و صبوري دنياي ايده آلي ساخت.دنياي دوستي سراسر شيريني ، اميد و شرايط مطلوب است.اينجا مرد مورد علاقه ات كاملا در اختيار توست .براي با تو بودن به اندازه كافي فرصت دارد تنها به تو مي انديشد و به همه خواسته هايت تن در مي دهد.زن مورد علاقه ات به همان گونه است كه تو مي خواهي ، تنها به فكر توست و براي رضايت و خوشنوديت تلاش مي كند.

Borna66
05-31-2009, 06:15 PM
زمان دوستي از گذشته خود به راحتي صحبت مي كردي ، از همه خواسته هايت بي پرده سخن به ميان مي آوردي و احساس مي كردي كه گذشته و حالت از خودت مي باشد.وآزاد هستي تا در انتخاب خود تجديد نظر كني.همه چيز را عاشقانه مي نگريستي و از كمي ها و كاستي ها به راحتي مي گذشتي چون باور داشتي كه بايد اين زندگي رويايي را شيرين نگاه داشت و براي شيرين بودن آن بايد از عيب ها گذشت. اما همين كه وارد زندگي مشترك مي شوي شرايط كاملا تغيير مي كند.اينجا ديگر صحبت از تحمل كردن است. اينجا صحبت از يك عمر زندگي است. اينجا خوبي و بدي، شيريني و تلخي و زشتي ها و قشنگي ها در كنار همديگر است.در دنياي دوستي محبوب تو خود را به شكلي ايده ال به تو ارایه مي كرد اما در زندگي مشترک تو بايد از او ياري ايده آل بسازي.

Borna66
05-31-2009, 06:16 PM
دنياي دوستي دنياي نياز هاي عاطفي، و نيازهاي غريضي است.در اين دنيا براي رسيدن به خواسته هايت بايد محبوب و مطلوب دوستدار خود باشي.اينجا رفع نياز هايت در رديف اول اولويت هاي زندگيت مي باشد بنا براين خود را براي برآورده شدن نياز هاي عاطفي يا ديگر نياز هاي غريضي خود آماده مي كني.اما در زندگي مشترك با برآورده شدن اين نيازها، مسائل ديگري در اولويت زندگي قرار مي گيرند.ومردان براساس ساختار مغزي ونوع وظيفه اي كه در طول تاريخ آفرينش بر عهده آنها گذاشته شده كار و موفقيت هاي اجتماعي خود را در راس همه امور قرار مي دهند.اما زنان ايده آل ترين شرايط زندگي براي آنها زماني بود كه مرد مورد علاقه شان تنها به آنها فكر مي كرد و هيچ چيز جز زن محبوب شان در اولويت كار آنان نبود.اما با ادامه زندگي و هويدا شدن نياز هاي اساسي ديگر مرد، زنان از رابطه معشوقانه خود سر خورده شده و تصور مي كنند كه: محبت و عشق مرد مورد علاقه آنها كم رنگ شده است.بنا براين نسبت به همه روابط مشترك حساس شده كه اين حساسيت تصور سلطه طلبي و زياده خواهي زنان را در افكار مردان پرورش مي دهد.و اين مسئله خود باعث مي شود تا در برابر نياز عاطفي و احساسي زنان واكنش هاي منفي از خود بروز دهند.اينجا يك رابطه ساده وعاطفي تبديل به رابطه اي پيچيده و پر از شک و ظن مي شود.كه حل آنها تنها به دست روانكاوان متبحر انجام مي پذيرد.

Borna66
05-31-2009, 06:16 PM
بزرگترين اشتباه زنان در اين مرحله از زندگي اين است كه به حساسيت هاي خود دامن بزنند.يا بين خود و محبوبشان فاصله ايجاد كنند. يا تصور كنند كه اگر با مردي ديگر ازدواج مي كردند عشق آنها هميشه پر رنگ و ثابت بود.در حالي كه همه مردان براي آشنا شدن به روحيات زنان و تطبيق دادن روحيات خود با زنان مورد علاقه شان نياز به كسب مهارت عشق ورزي دارند كه اين وظيفه اصلي هر زني است كه مرد مورد علاقه خود را درمهارت بيان احساسات دروني و عشق ورزي متبحر كند.او بايد خود را به مرد مورد علاقه خود نزديك تر كرده و به او بفهمانند كه من يک زنم .من كانون عشق و عاطفه هستم .من دوست دارم وقتي با من زير يك سقف هستي دنياي مردانه خود را فراموش كني و چون من تو هم به يك كانون عشق و محبت تبديل شوي. همچون زماني كه آرزوي با هم بودن را در سر مي پرورانديم.محبت تو براي من تنها زماني كه نياز جنسي داري برايم كافي نيست بلكه من بايد دایم و پيوسته از تو انرژي محبت و عشق بگيرم تا بتوانم شاداب و با طراوت زندگي كنم.

Borna66
05-31-2009, 06:17 PM
زنان تصور نكنند كه تنها با بيان يك بار اين جملات و ظيفه آموزش مرد مورد علاقه خود را به پايان رسانده اند .بلكه اين كار نياز به پشتكار و به كار گرفتن فنون و جذابيت هاي زنانه است.چون مردان وظيفه مهارت عشق ورزي و بيان احساسات خود را فراموش مي كنند چون اين وظيفه اصلي آنها نيست و نيمكره مغز آنان كه وظايف غير احساسي و عاطفي را به عهده دارد بزرگتر از نيمكره مغزي است كه وظيفه عاطفي و احساسي را به عهده دارد.در ضمن مردان موجودات تنوع طلبي هستند كه اگر آنان را رها كنيد زني ديگر را همچون شما اسير نيازهاي عاطفي و جنسي خود مي كنند.

در دنياي دوستي همه روابط عاشقانه و بي عيب و ايراد است اما در زندگي مشترک اين عشق ها كم رنگ شده و عيب ها خود را نمايان مي سازند.در اين نوع زندگي بايد از خرد و انديشه كمک گرفت و به خود و محبوبمان بفهمانيم كه هر انساني داراي معايب و محاسني است.و پيدا كردن فردي كه فقط خوبي در او باشد محال است همانطور كه خودم يا شما داراي نقاط ضعف و عيب هايي هستيم.

Borna66
05-31-2009, 06:18 PM
در پاره اي موارد بسيار سخت است كه در زندگي مشترك شرايط را بگونه اي رقم بزني كه ياد آور خاطرات دوستي باشد.اما بايد دانست كه در زندگي هاي امروز بسياري از موارد و مشكلات هم در مطالبي كه عنوان شد دخيل هستند.
اولا شرايط اجتماعي و مشكلات عديده اقتصادي ديگر فرصت درد دل هاي عاشقانه با همسر را باقي نمي گذارد.امروزه مشكلات آنقدر زياد است كه اولا بايد ببيني كه چقدر در روز فرصت مي كني همسرت را ببيني و چقدر براي او وقت بگذاري و بعد از اينكه كلي راجع به خرج خانه و قسط و پس انداز و فلان هزينه و .... صحبت كردي و آخر سر هم كلي كم آوردي ديگر فرصتي براي صحبتهاي عاشقانه و فكر كردن به ايده آل ها باقي نمي ماند.
الته قصد توجيه ندارم و در اين شرايط هم بايد به فكر ايده آل ها بود و خودم شخصا به آن اعتقاد دارم ولي بايد قبول كرد كه كار سختي است.