PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقشه 2 زن براي سرقت از آژانس هواپيمايي

sunyboy
05-29-2009, 04:12 PM
سارقان ميليوني آژانس هواپيمايي، 2 نفر از كارمندان اين شركت بودند كه با سوءاستفاده از موقعيت شغلي خود، نقشه سرقت را عملي كرده بودند
تحقيقات پليس براي كشف راز اين سرقت ميليوني به‌دنبال شكايت صاحب يك آژانس هواپيمايي در دادسراي ناحيه 7 تهران آغاز شد.
اين مرد مدعي بود: سرگرم بررسي اسناد و مدارك مالي شركت بودم كه متوجه شدم 100 ميليون تومان از حساب شركت به سرقت رفته است. همان لحظه به سراغ كارمندانم رفتم اما از 2 نفر از آنها كه به حساب و فيش‌هاي مالي شركت دسترسي داشتند، خبري نبود.

بلافاصله با شماره تلفني كه از اين دو زن در اختيار داشتم تماس گرفتم ولي آنها پاسخ تماس‌هايم را نمي‌دادند و من كه احتمال مي‌دادم سرقت ميليوني از سوي اين دو كارمند جوان صورت گرفته باشد، تصميم گرفتم از آنها شكايت كنم.

بعد از اظهارات اين مرد، به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرا، تحقيقات پليسي درخصوص اين پرونده آغاز شد. كارآگاهان در جريان بررسي‌هاي اوليه به مداركي دست يافتند كه نشان مي‌داد سرقت از سوي 2 كارمند ناپديد شده صورت گرفته است.
به اين ترتيب هر دوي آنها تحت تعقيب قرار گرفتند و ماموران با انجام بررسي‌هاي تخصصي و پيگيري سرنخ‌هاي به جا مانده از متهمان موفق شدند صبح 16 ارديبهشت، آنها را در خانه‌اي در مركز تهران دستگير كنند.

زنان سارق بعد از انتقال به پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ به سرقت از حساب آژانس هواپيمايي اعتراف كردند و گفتند: ما به‌عنوان صندوقدار و كارمند فروش بليت در اين شركت كار مي‌كرديم و به همين خاطر به حساب شركت دسترسي داشتيم.
اين مسئله باعث شده بود وسوسه سرقت از آژانس هواپيمايي يك لحظه هم رهايمان نكند و به همين دليل بود كه تصميم گرفتيم اين نقشه را عملي كنيم.

ما در روزهاي آخري كه در آژانس مشغول به كاربوديم، هنگام فروش بليت حدود 20درصد بيشتر از مبلغ واقعي از مشتريان دريافت مي‌كرديم و حدود 20درصد نيز از مبلغ اصلي را كه به حساب شركت واريز مي‌شد، براي خودمان برمي‌داشتيم اما همه مبلغي كه ما از حساب شركت سرقت كرديم كمتر از 3ميليون تومان است و اينكه شاكي پرونده مي‌گويد بيش از 100 ميليون تومان به سرقت رفته را قبول نداريم.

سرهنگ كارآگاه مسلم فضلعلي، رئيس پايگاه سوم پليس آگاهي تهران با بيان اين خبر گفت: متهمان در ادامه بازجويي‌ها انگيزه خود از سرقت از حساب شركت را مشكلات مالي،تامين مخارج تحصيل در دانشگاه و عدم‌رضايت از ميزان حقوق دريافتي در محل كار عنوان كرده‌اند.

وي ادامه داد: هم‌اكنون هر دو متهم با قرار قانوني در بازداشت به سر مي‌برند و تحقيقات تكميلي درخصوص اين پرونده ادامه دارد.