PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بگو چي گوش ميدي تا بگم کي هستي

alamatesoall
05-22-2012, 05:43 PM
http://pnu-club.com/imported/2012/05/907.jpg

حتما شنيده‌ايد که بعضي‌ها مي‌گويند راک گوش نکنيد چون خشن مي‌شويد! تاکنون تحقيقات بي‌شماري در مورد رابطه خشونت و برخي موسيقي‌ها به انجام رسيده است. طبق اين تحقيقات موسيقي راک، رپ وتکنو معمولا متهم مي‌شوند که سبب بروز رفتارهاي خشونت‌آميز در نوجوانان هستند. اما به گفته محققان آمريکايي آنچه که سبب بروز خشونت در پي گوش دادن به برخي موسيقي‌ها مي‌شود، آهنگ نيست بلکه بار معنايي کلمات استفاده شده است. بار منفي کلمات گاهي مي‌تواند سبب افزايش احساسات منفي و رفتارهاي خشونت‌آميز شود. کلمات حتي مي‌تواند بر نوع نگاه به جامعه نيز تاثير بگذارد. اين موضوع به ويژه وقتي در يک موسيقي از کلمات رکيک استفاده مي‌شود، پررنگ‌‌تر است...

در سال 2003 تحقيقات وسيعي در آمريکا انجام شد که رابطه ميان هر نوع شخصيت و تمايل آن به گوش دادن به نوعي موسيقي را روشن مي‌کرد. در اين تحقيق پژوهشگران 3500 دانشجو را زير نظر گرفتند و آنها را برحسب علاقه‌شان به نوعي موسيقي به 4 دسته تقسيم کردند:

1 موسيقي کلاسيک، جاز، بلوز و فولک
علاقه‌مندان به اين دسته موسيقي‌ها انسان‌هايي باهوش، از نظر سياسي آزاد و به دنبال تجربيات تازه‌اند.

2 موسيقي راک، آلترناتيو و هوي‌متال
علاقه‌مندان به اين موسيقي، کنجکاو، باهوش، فعال از نظر فيزيکي و بدون علاقه به مسايل سياسي‌اند.

3 موسيقي پاپ، موسيقي ملايم و موزيک فيلم‌ها
علاقه‌مندان به اين موسيقي خيلي کنجکاو نيستند. بيشتر جنبه احتياط را مي‌گيرند و در سياست محافظه‌کارند.

4 موسيقي رپ، سول و فانک
علاقه‌مندان به اين نوع از موسيقي‌ها از نظر اجتماعي باز هستند و روابط عمومي خوبي دارند. دلنشين‌ هستند و به دنبال رياست نيستند.

البته بايد به اين نکته توجه داشت که نتايج اين تحقيق به اين معني نيست که شخصيت هميشه تحت تاثير موسيقي است يا برعکس. لازم است بدانيد مردم به دو دسته تقسيم مي‌شوند: گروهي که اين فرمول براي آنها صادق است و گروهي که بيشتر نوجوانان در آن جاي مي‌گيرند و از موسيقي به عنوان يک ويترين و وسيله استفاده مي‌کنند و توسط آن مي‌خواهند خود را آن گونه که مي‌خواهند باشند به مردم نشان دهند.

منبع: Linternautes

یکی مثل خودت
07-23-2012, 07:58 PM
تقریبا غلط هستش چون اکثر دانشمندان از موسیقهای ملایم و کلاسیک خوششون میاد

یکی مثل خودت
07-23-2012, 08:00 PM
من آهنگی که شعر مناسب داشته باشه دوست دارم ،بعضی از کار های یاس و فریدون آسرایی ،لهراسبی
استاد سیاوش قمیشی

نگاه
07-24-2012, 12:13 PM
من يه چيزي بگم .موسيقي گوش ميدم ولي اينا كه ميگن كلاسيك .راك وپاپ نميفهمم خدايي يعني چي چه موسيقي هايي رو ميگن كلاسيك ...فقط سنتي را بلدم:55:

alamatesoall
07-24-2012, 01:53 PM
من يه چيزي بگم .موسيقي گوش ميدم ولي اينا كه ميگن كلاسيك .راك وپاپ نميفهمم خدايي يعني چي چه موسيقي هايي رو ميگن كلاسيك ...فقط سنتي را بلدم:55:

من مرده ی این صداقتتم به مولا:39:

saharnaz_71
07-24-2012, 02:27 PM
من مرده ی این صداقتتم به مولا:39:

ابجی خب یه توضیح بده مام بفههمیم اینا یعنی چی!!!!:26:..........:39:

alamatesoall
07-24-2012, 05:16 PM
راستش منم در زمینه ی موسیقی سر رشته ندارم که بتونم اینا رو توضیح بدم فقط از راه شنیدن میتونم از هم تشخیص بدم
پاپ که همون موسیقی عامه پسند هستش که تو ایران رایجه کلاسیک هم که مسیقی اروپایی هستش و زیاد اینجا رواج نداره (شایدم باشه و من بی خبرم) رپ هم که قربونش برم همون سبک محبوب هستش:39:

saharnaz_71
07-24-2012, 05:24 PM
راستش منم در زمینه ی موسیقی سر رشته ندارم که بتونم اینا رو توضیح بدم فقط از راه شنیدن میتونم از هم تشخیص بدم
پاپ که همون موسیقی عامه پسند هستش که تو ایران رایجه کلاسیک هم که مسیقی اروپایی هستش و زیاد اینجا رواج نداره (شایدم باشه و من بی خبرم) رپ هم که قربونش برم همون سبک محبوب هستش:39:

فدات بشم ابجی/صداقتت شمام منو مرده:39:

اینارو میدونستم

اینا کیمدی؟؟؟، جاز، بلوز و فولک/سول و فانک/آلترناتيو و هوي‌متال

در هر حال مهم نیته کاره:45:
مرسی از پستت

alamatesoall
07-24-2012, 05:28 PM
راستی اجازه بدین واسه هر کدوم مثال بزنم اینجوری شاید بهتر باشه
پاپ مثل شادمر عقیلی عزیز :39:
کلاسیک مثل موسیقی یانی و کریستی برگ
راک هم مثل آهنگای یزدانی با گیتار برقیه و تند زده میشه

من معمولا اینا رو گوش میدم واسه همین فقط همین قدر از موسیقی سر درمیارم:39:

alamatesoall
07-24-2012, 05:29 PM
فدات بشم ابجی/صداقتت شمام منو مرده:39:

اینارو میدونستم

اینا کیمدی؟؟؟، جاز، بلوز و فولک/سول و فانک/آلترناتيو و هوي‌متال

در هر حال مهم نیته کاره:45:
مرسی از پستت

بابا گفتم که من حرفه ای نیستم همینی هم که گفتم کلی به مغزم فشار اوردم بابتش:55:

یکی مثل خودت
07-24-2012, 05:38 PM

شما که راست میگید :58:

saharnaz_71
07-24-2012, 05:42 PM
بابا گفتم که من حرفه ای نیستم همینی هم که گفتم کلی به مغزم فشار اوردم بابتش:55:

شما رو تخم چشه ما جا داری آبجی:172:

بابته همینام ممنون

یکی مثل خودت
07-24-2012, 05:42 PM
راستی اجازه بدین واسه هر کدوم مثال بزنم اینجوری شاید بهتر باشه
پاپ مثل شادمر عقیلی عزیز :39:

:159::107:

alamatesoall