PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شكارچی كودكان چگونه دختران را می‌ربود؟!

tania
05-01-2012, 10:03 PM
http://up.pnu-club.com/images/5guw7jcav07w2nhi930s.jpg

مجید ابهری: برای شناسایی انگیزه متهم باید گذشته وی مورد بررسی قرار گیرد
شكارچی كودكان چگونه دختران را می‌ربود

شرق: شكارچی دختران دانش‌آموز توسط كارآگاهان پلیس به محل‌های ارتكاب جرم منتقل شد و جزییات آزار دختران را شرح داد. این مرد 59 ساله از دو سال قبل بعد از خریدن یك پیكان سفیدرنگ، دختران دانش‌آموز را از مقابل مدارس می‌ربود و مورد آزار جنسی قرار می‌داد. او در پی شكایت والدین دختری 9 ساله دستگیر شد و پس از آن خانواده 9 كودك دیگر نیز از او شكایت كردند. این درحالی است كه این مرد به 55 فقره آزار كودكان مظنون است. این مرد كه در سه سالگی شاهد طلاق والدینش بود و خود در هشت سالگی مورد تجاوز دو مرد قرار گرفت، در دور تازه بازجویی‌ها اعتراف كرده است قربانیانش را از بین دختران شش تا 10 ساله انتخاب می‌كرد، چرا كه این كودكان را به راحتی می‌توانست فریب بدهد و آنها قدرت دفاع از خود را نداشتند، متهم در این‌باره گفت: «دو بار سعی كردم پسربچه‌ها را سوار كنم اما آنها زرنگ بودند و سوار نشدند برای همین تصمیم گرفتم فقط دختران را بدزدم.» شكارچی دختران دانش‌آموز با اینكه به مدرسه نرفته است، تابلوی مدارس دخترانه را به سختی می‌خواند و از این طریق محل‌های ارتكاب جرم را انتخاب می‌كرد. او در بازجویی‌ها توضیح داد: «در نزدیكی مدارس كشیك می‌دادم و با دیدن دختران تنها به این بهانه كه دنبال مدرسه می‌گردم و پیدا نمی‌كنم، آنها را سوار می‌كردم تا مدرسه‌شان را نشانم بدهند بعد به خیابان‌های فرعی می‌رفتم.» این مرد، دختران را به ساختمان‌های نیمه‌كاره می‌برد یا در خودرو مورد آزار قرار می‌داد. در برخی موارد نیز آنها را به شهرك‌ها و روستاهای اطراف مشهد منتقل می‌كرد. او در یكی از جرایمش در آستانه دستگیری قرار گرفت، وی در این‌باره توضیح داد: «دختربچه‌ای را مورد آزار قرار دادم و در همین حین یك چوپان از راه رسید از ترس اینكه دستگیر شوم دختر را رها و فرار كردم. آن دختر موقع فرار من حال وخیمی داشت.» متهم برای اینكه بتواند نقشه‌اش را اجرا كند از روش‌های مختلفی استفاده می‌كرد. او در این خصوص گفت: «برای یكی، دو بچه بستنی خریدم و آنها را گول زدم، به چند نفر هم 200 یا 300 تومان پول دادم، بقیه را هم تهدید می‌كردم. همه آنها گریه می‌كردند و من می‌ترساندم‌شان البته در چند مورد كه دختران خیلی جیغ كشیدند مجبور شدم آنها را از ماشین پیاده كنم. من به آنها می‌گفتم اگر درباره این اتفاق حرفی به كسی بزنند، آنها را می‌كشم یا جلوی سگ‌ها می‌اندازم. به آنها می‌گفتم اگر پدر و مادرشان موضوع را بفهمند، آنها را كتك می‌زنند. این طور آنها را وادار به سكوت می‌كردم و تصورم این بود كه هیچ وقت دستگیر نمی‌شوم. اگر می‌دانستم ممكن است روزی گرفتار شوم هیچ‌وقت این كارها را انجام نمی‌دادم البته موقع آزار این دختران اصلا از كاری كه می‌كردم ناراحت نبودم و عذاب وجدان نداشتم.» این مرد كه طی دو سال گذشته در مشهد جنایت‌های سریالی‌اش را انجام داده است شش فرزند و 11 نوه دارد اما خانواده‌اش از كارهای او بی‌اطلاع بودند و متهم معمولا به بهانه سر زدن به دوستانش از خانه بیرون می‌آمد. در حال حاضر تحقیقات از این متهم به دستور قاضی شعبه 809 مجتمع قضایی شهید قدوسی مشهد ادامه دارد و شاكیان پرونده به پزشكی قانونی معرفی شده‌اند. در همین حال مجید ابهری-رفتارشناس و استاد دانشگاه-درباره جرایم این متهم به مهر گفت: «برای شناسایی انگیزه اصلی متهم باید گذشته او از سوی كارشناسان مورد بررسی قرار گیرد. در كالبدشكافی رفتاری این‌گونه مجرمان مانند بیجه، قاتل دوچرخه‌سوار در آبادان و این بزهكار یك نكته مشترك وجود دارد و آن قرار گرفتن در معرض آزار جنسی در دوران طفولیت است. این فرآیند منفی رفتاری همراه با انباشت حقارت در دوران كودكی به خصوص دوران بلوغ باعث بروز رفتار سادومازوخیستی می‌شود.» وی افزود: «این بزهكاران از آزار جنسی دیگران به‌خصوص افراد ضعیف و اطفال لذت می‌برند. آنها به خاطر داشتن این ناهنجاری روانی و رفتارهای ضد اجتماعی برای جامعه خطرناك محسوب می شوند و باید از اجتماع جدا شوند.» این كارشناس به نقش والدین كودكان بزه‌دیده اشاره كرد و افزود: مهم‌ترین نكته قابل توجه در مورد اطفال مورد آزار قرار گرفته و این دسته از بزهكاران، استفاده از ابزار ترس و تهدید در مورد قربانیان است. والدین باید به گونه‌ای روابط خود و فرزندان را تنظیم كنند كه آنها مشكلات خود را بدون ترس مطرح كنند. اگر قربانیان این مرد زودتر موضوع را مطرح می‌كردند قبل از اینكه كودكان دیگر قربانی شوند، مرد تبهكار دستگیر می‌شد. وی خاطرنشان كرد، قبل از مجازات این دسته از بزهكاران باید روی گذشته آنها روانكاوی صورت گیرد تا ریشه‌های ارتكاب این جرم شناسایی شودو با روانكاوی نقاط تاریك روح و رفتار آنها باید مورد توجه قرار گیرد. این افراد نه تنها برای شهروندان خطری جدی محسوب می‌شوند بلكه برای خانواده خود نیز تهدیدی واقعی هستند.
(http://www.sharghnewspaper.ir/Page/Paper/90/12/20/10)

صدای سکوت
05-02-2012, 12:54 PM
:74: