PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه مطالعه دروس در پیام نور

5mmmmm
05-26-2009, 01:26 PM
با سلام به دوستان گرامی
همیشه اون چیزی که آدم فکر می کنه عملی نمیشه.خود من یه نمونش.اولش گفتم شیوه فراگیر که خیلی راحته! هم توی ارشد قبول شدیم و هم درسای ترم اول را پاس کردیم.ولی نه!نشد!
کار به خنسی خورده و مشکلاتی پیش تومده:
1- حجم منابع زیاده.از هر رفرنسی حداقل 7 فصل:107:

(چون اصولا فصل هایی که به عنوان منبع معرفی شده اند از بخش دوم کتاب هستند) در نتیجه:
2- عدم مطالعه بخش اول کتاب ها در دوره کارشناسی:76:

3-کتاب ها به زبان اصلی بوده و یا ترجمه ندارند و یا ترجمشون لغت به لغت و .....خودمونیم افتزاهه!

4-اینکه اگه جائیش را نفهمیم استادی نیست که کمک کنه و مهمتر حتی دوست یا منبعی را هم نمی شناسیم که ازش بپرسیم.:223:
5- نداشتن جزوه از اساتید این منابع

با این وجود می خواستم از دوستانی که تو دوره پیام نور تحصیل می کنن بپرسم:

ما چجوری این منابع (زبان اصلی یا ترجمه) را بخونیم بهتره و موفق می شیم و به زمانبندی کنکور هم می رسیم.

اینکه هر فصلی از این کتاب ها چقدر باید براش وقت گذاشت و اصولا کدومش مهمتره؟
آیا خوندن نیمه اول کتاب ها الزامیه؟
آیا خوندن منابع جانبی مفیده؟
آیا ارزشش را داره جزوه های این منابع را پیدا کنیم؟

با تشکر فراوان از دوستانی که کمک و راهنمایی می کنن.امیدوارم راهگشایی باشه برای همه کسانی که دارن فراگیر شرکت می کنن.:44:

5mmmmm
05-30-2009, 03:02 PM
دست دوستان درد نکنه با این شرکت فعالشون در تاپیک ها.
حداقل مدیر گرامی شما یک نظر می دادید دلمان را شاد می کردید.
نمی دونم عیب از این باشگاهه یا از اعضای بی حالش.
اگه هم جای ما این جا نیست یکی بگه ما می ریم به خدا!

Borna66
05-30-2009, 04:38 PM
دست دوستان درد نکنه با این شرکت فعالشون در تاپیک ها.
حداقل مدیر گرامی شما یک نظر می دادید دلمان را شاد می کردید.
نمی دونم عیب از این باشگاهه یا از اعضای بی حالش.
اگه هم جای ما این جا نیست یکی بگه ما می ریم به خدا!

با سلام خدمت دوست عزيز.
ابتداعا خيلي ممون در بحث ها شركت مي كنيد و موضوع جالب و قابل تاملي مطرح كرديد.
فقط اندمي صبر كنيد تا ديگر كاربران در در بحث شركت مي كنند.
بعدش اين باشگاه ماله همه شما عزيزان هست و وظيفه اش كمك و اطلاع رساني به شما عزيزان هست.فقط چون در ابتداي راه است يكم بيشتر كاربرانش اش غير فعال هست.
با توجه به ماهيت دانشجويان پيام نوري.فقط يكمي صبر و اندي تامل در اين باشگاه لازم است.

Borna66
05-30-2009, 04:48 PM
با سلام به دوستان گرامی
همیشه اون چیزی که آدم فکر می کنه عملی نمیشه.خود من یه نمونش.اولش گفتم شیوه فراگیر که خیلی راحته! هم توی ارشد قبول شدیم و هم درسای ترم اول را پاس کردیم.ولی نه!نشد!
کار به خنسی خورده و مشکلاتی پیش تومده:
1- حجم منابع زیاده.از هر رفرنسی حداقل 7 فصل:107:

(چون اصولا فصل هایی که به عنوان منبع معرفی شده اند از بخش دوم کتاب هستند) در نتیجه:
2- عدم مطالعه بخش اول کتاب ها در دوره کارشناسی:76:

3-کتاب ها به زبان اصلی بوده و یا ترجمه ندارند و یا ترجمشون لغت به لغت و .....خودمونیم افتزاهه!

4-اینکه اگه جائیش را نفهمیم استادی نیست که کمک کنه و مهمتر حتی دوست یا منبعی را هم نمی شناسیم که ازش بپرسیم.:223:
5- نداشتن جزوه از اساتید این منابع

با این وجود می خواستم از دوستانی که تو دوره پیام نور تحصیل می کنن بپرسم:

ما چجوری این منابع (زبان اصلی یا ترجمه) را بخونیم بهتره و موفق می شیم و به زمانبندی کنکور هم می رسیم.

با تشکر فراوان از دوستانی که کمک و راهنمایی می کنن.امیدوارم راهگشایی باشه برای همه کسانی که دارن فراگیر شرکت می کنن.:44:

اما در پاسخ سوالاتون بگم

به نظرمن ابتداعا يك مرور روزنامه وار منبع اصلي مورد نظر را داشته باشيم براي ابتداي كار خوب هست

اين بستگي به محتويات فصل و نوع كتاب داره اما خواندنه كل كتابه حتمي باشه
به نظر من كله كتاب هاي پيام نور رو بايد خواند حتي زير نويس ها و بالا نويس و حتي فهرست منابع و ماخذ
صدرصد ولي ابتداعا بايد منبع اصلي رو خوب مطالعه كرد اگر موضوع مطرح شده را در منبع اصلي متوجه نمي شيد از منايع جانبي استفاده كنيد
به نظر من هر چيزي(جزوه-نمونه سوال .ووو) باعث بشه كه ما از مفاهيم منابع اصلي بيشتر بفهمميم خوبه است

روزگار خوش.
باتشكر.طه

5mmmmm
05-31-2009, 12:12 PM
با تشکر از حسن توجه مدیر محترم

مسئله اینه که تو دوره کارشناسی ما منابع دیگری غیر از این ها را خوندیم مثلا پایگاه داده رانکوهی خواندیم و .... اینه که پرسیدم مثلا کتاب سی جی دیت که حدود 35 فصل هستش را و از فصل 19 معرفی شده برای کنکور.باز هم باید فصول اولیه را کامل خوند یا فصل هایی هستش که ربطی به بعدی هاش نداره.
دیگه اینکه برای من که کارشناسی تو دانشگاه حضوری بودم،این تغییر شیوه درس خواندن سخت و در عین حال یه جاهایی باعث ناامیدی میشه.من نمی دونم وقتی یه بحثا متوجه نمی شم به کی بگم تا منا راهنمایی کنه.و .....

فریبا
06-01-2009, 08:31 AM
با تشکر از حسن توجه مدیر محترم

مسئله اینه که تو دوره کارشناسی ما منابع دیگری غیر از این ها را خوندیم مثلا پایگاه داده رانکوهی خواندیم و .... اینه که پرسیدم مثلا کتاب سی جی دیت که حدود 35 فصل هستش را و از فصل 19 معرفی شده برای کنکور.باز هم باید فصول اولیه را کامل خوند یا فصل هایی هستش که ربطی به بعدی هاش نداره.
دیگه اینکه برای من که کارشناسی تو دانشگاه حضوری بودم،این تغییر شیوه درس خواندن سخت و در عین حال یه جاهایی باعث ناامیدی میشه.من نمی دونم وقتی یه بحثا متوجه نمی شم به کی بگم تا منا راهنمایی کنه.و .....
سلام به شما دوست گرامی .
خیلی خوشحالیم که به جمع ما اومدی .
من سوال شما رو از یکی از آشنایان که ترم آخر ارشد پیام نور بود پرسیدم . گفت در مورد زبان اصلی ها بهتریسن راه این بوده که پول جمع میکردن میدادن کتاب رو یه مترجم ترجمه کنه .
و.اسه خوندن از اول کتاب تا آخر میخوندن .
هر چند که میگفت بعضی درسها رو به انلگسیس سوال میدادن و میگفتن که به انگلیسی هم جواب بدن ....
باز هم اگه کمکی خواستین بفرمایین

5mmmmm
06-04-2009, 03:57 PM
با تشکر از فریبا
البته این کتاب هایی که به عنوان منبع معرفی شده ترجمش هست ولی خود این ترجمه نیاز به ترجمه داره. من دی وی دی فراگیر پیام نور را خریدم.یک سری جزوه اساتید و صوت جلسات با کتاب های جانبی. اگه مدیر می خواد اینا را بگذاره تو سایت یه آدرس بده براش دی وی دی را پست می کنم و دیگه خودش می دونه. امیدوارم این بساط سود جویی از دانشجوهای فراگیر جمع بشه.و اگه هم سایر دوستان می خواهند که اطلاع بدند، براشون پست می کنم.

5mmmmm
06-04-2009, 04:04 PM
در مورد کنکور فراگیر باید بگم که من نمونه سوال ها را دیدم همش فارسی هستش و هیچ سوال انگلیسی نیست.
دیگه اینکه 86 از هر منبع 20 تا سوال بود که 87 شده بود 25 تا.یعنی 75 تا سوال و 150 دقیقه وقت.
اینجور که من دیدم سوالات بخش پایگاه داده را بیشتر از بحث همزمانی ، امنیت و مکانیزم های قفل گذاری بود.از بخش هایی مثل پایگاه داده توزیع شده ، شی گرا ، موبایل دیتا بیس کمتر سوال اومده بود.
دوستان اگه مطالعه در مورد سوالات داشتند ممنون میشم نظرشون را بگند

reza_jamali
06-02-2011, 02:19 PM
سلام
دوستان برای اینکه مطالب بهتر داخل ذهنمون بمونه چه روش مطالعه ای رو پیشنهاد میدن با این وقت کم بیم امتحانات و حجم کتاب؟