PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اعدام براي عاملان جنايت در آتشگاه اصفهان

negar92
04-26-2012, 08:41 PM
مهر: عاملان آزار و اذيت مادر و دختر و سرقت ميليوني از خانه قربانيان با تاييد حكم اعدام‌شان از سوي قضات ديوان عالي كشور به‌زودي پاي چوبه‌دار مي‌روند. ساعت شش صبح شنبه چهارم مهر سال 88، زني هراسان با مركز فوريت‌هاي پليسي اصفهان تماس گرفت و راز جنايتي را فاش كرد. دقايقي پس از اين تماس، گروهي از ماموران خود را به خانه مورد نظر منطقه آتشگاه اصفهان رساندند. مريم 40ساله و دختر 19ساله‌اش، شبنم با چهره‌اي وحشت‌زده به ماموران گفتند: نيمه‌هاي شب دو مرد با ورود به خانه، آنها را با تهديد، مورد آزار و اذيت قرار داده‌اند. با توجه به حساسيت موضوع، دو تيم از كارآگاهان مبارزه با جرايم جنايي و كارشناسان بررسي صحنه جرم با حضور در محل جنايت سياه و نمونه‌برداري از آثار به‌جامانده در خانه به تحقيق از مريم – زن صاحب‌خانه – پرداختند. وي گفت: كارمند يكي از ادارات اصفهان هستم كه چند سال قبل به دليل اختلاف‌هاي خانوادگي از شوهرم جدا شدم. از آن پس نيز همراه دخترم شبنم در اين خانه زندگي مي‌كنيم. حدود ساعت دو بامداد با شنيدن صدايي از خواب پريده و ناگهان دو مرد نقابدار را بالاي سر خود ديدم. آنها تهديد كردند در صورت هرگونه سروصدا ما را مي‌كشند. مردان ناشناس سپس دست، پا و دهان ما را بسته و به جست‌وجوي خانه پرداختند. آنها پس از جمع‌كردن لوازم باارزش خانه نقشه سياه و شيطاني‌شان را نيز اجرا كرده و حدود ساعت پنج‌صبح فرار كردند. از سوي ديگر كارآگاهان در بازرسي خانه دريافتند دزدان خشن از بالاي ديوار وارد شده و با سرقت دو دستگاه خودرو سواري، لوازم صوتي و تصويري، مقداري پول نقد و مدارك متواري شدند. تيم تحقيق براي كشف سرنخي در بررسي‌هاي محلي به پسر 24ساله‌اي به نام فرشيد مشكوك شدند و وي را تحت نظر داشتند پس از چند روز متوجه رفت‌وآمدهاي او به باغي در اطراف شهر شدند و پس از بازرسي باغ يكي از خودروهاي سرقتي را كه به شكل حرفه‌اي پنهان شده بود كشف كردند. با اين وجود پس از شناسايي باقر- همدست متهم – كه از اشرار سابقه‌دار منطقه بود سرانجام عمليات دستگيري جداگانه هر دو كليد خورد. ماموران براي دستگيري باقر وارد باغي شده بودند كه كفتار فراري با مشاهده پليس پا به فرار گذاشت و به‌طور ناگهاني ناپديد شد. كارآگاهان كه مي‌دانستند او از باغ خارج نشده به بازرسي دقيق پرداختند و به چاه متروكه‌اي رسيدند. سپس با كمك آتش‌نشانان، مجرم مجروح را از عمق 15متري چاه خارج كردند اما او صدمه جدي نديده بود. فرشيد به كارآگاهان گفت: شش ماه قبل با باقر آشنا شدم. يك روز باقر موضوع سرقت از خانه مادر و دختر تنها و آزار و اذيت‌شان را مطرح كرد. ابتدا مخالفت كردم اما سرانجام وسوسه شدم. در ادامه با توجه به حساسيت ماجرا و ايجاد فضاي رعب و وحشت در منطقه رسيدگي به اين پرونده در دستور كار قضات دادگاه كيفري استان اصفهان قرار گرفت. قاضي محمدرضا حبيبي - دادستان عمومي و انقلاب اصفهان- در اين‌باره گفت: متهمان با تكميل تحقيقات، پاي ميز محاكمه قرار گرفتند كه قضات دادگاه كيفري پس از محاكمه دو پسر شيطان‌صفت، آنها را با توجه به اعترافات‌شان، شواهد كشف شده در صحنه جرم و اظهارات شاكيان به اعدام محكوم كردند. وي افزود: با اعتراض دو متجاوز، پرونده براي بررسي حكم به ديوان عالي كشور فرستاده شد كه قضات ديوان عالي هم حكم را تاييد كرده و براي اجرا به اصفهان بازگرداندند. با انجام مقدمات اجراي حكم دو پسر شرور، آنها به زودي پاي چوبه‌دار قرار مي‌گيرند.